معرفی گران ترین مناطق تهران و آشنایی با آن ها

0 6,554

گران ترین مناطق تهران و آگاهی از قیمت های آن ها، یکی از تفریحاتی است که امروزه افراد بسیاری علاقه مند به انجام آن هستند. در واقع آگاهی از گران ترین مناطق تهران و حتی آشنایی از قیمت خانه در سایر نقاط تهران یکی از اقداماتی است که افراد بسیاری به دنبال آن هستند. همانطور که می دانید امروزه نواسانات قیمت در بسیاری از حوزه ها رخ داده است. که تغییر قیمت خانه ها نیز از این نوسانات بی تاثیر نبوده و امروزه شاهد دامنه مختلفی از قیمت ها در پایتخت هستیم. اما برخی نقاط از شهر تهران دارای ویژگی هایی هستند که آن ها را نسبت به سایر نقاط دیگر کاملا متفاوت می کند و همچنین دامنه متفاوتی از قیمت ها را دارند. در واقع شهر تهران جذابیت های بسیار زیادی دارد و جذاب ترین وِیژگی آن آشنایی با گران ترین مناطق تهران است.

در واقع برخی از نقاط شهر تهران دارای قیمت های بسیار بالا می باشند و با توجه به برخی از تفاوت و ویژگی ها دارای بازه های قیمتی بالایی است. در ادامه این مطلب به معرف گران ترین مناطق تهران و همچنین آشنایی با این مناطق پرداخته ایم. اگر شما نیز علاقه مند به آشنایی با بهترین و گران ترین مناطق تهران هستید توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. با شناخت این مناطق می توانید گزینه های مختلف را بررسی کنید و اطلاعات خوبی در خصوص این مناطق بدست آورید.

گران ترین مناطق تهران کدامند؟

گران ترین مناطق تهران با توجه به عوامل بسیاری سنجیده می شوند. در واقع عوامل و گزینه های متعددی هستند که بر تعیین قیمت خانه ها موثر هستند. اما با این وجود گاهی اوقات ممکن است دو خانه ای که در شرایط کاملا مساوی قرار دارند، اما به دلیل تفاوت در موقعیت مکانی، قیمت های کاملا متفاوتی داشته باشند. پس یکی از مهم ترین مسائل در تعیین قیمت خانه، موقعیت مکانی است. به همین منظور بهتر است که با گران ترین مناطق تهران آشنا شویم و ویژگی ها و برتری های این مناطق را مورد بررسی قرار دهیم. البته نا گفته نماند که تهران شهری بسیار بزرگ است که مناطق و محله های بسیار زیادی دارد. اما به طور کلی می توان گفت که برخی از مناطق مشخصا دارای بازه ی قیمتی کاملا متفاوتی می باشند.

گران ترین مناطق تهران با توجه به طبقات مختلف نیز مشخص می شود. به این معنا که این شهر بزرگ، طبقات بسیار زیادی دارد که از ارزان تا گران تقسیم بندی می شوند. عموما گران ترین مناطق تهران دارای آپارتمان ها و خانه هایی لوکس می باشند و آپشن ها و ویژگی های کاملا متفاوتی نسبت به خانه های موجود در سایر نقاط تهران دارد. در ادامه مطلب به طور کامل گران ترین مناطق تهران را معرفی کرده ایم.

منطقه 1، یکی از گران ترین مناطق تهران

در میان مناطق 22 گانه تهران، منطقه 1 اسم و رسم دیگری نسبت به سایر مناطق تهران دارد و در واقع دارای خانه هایی بسیار لوکس و زیبا می باشد. البته هر کدام از محله ها و بخش های این منطقه نیز مانند زیر مجموعه، در دامنه های قیمتی متفاوتی وجود دارند. در ادامه محله های منطقه 1 که گران ترین مناطق تهران می باشد را معرفی کرده ایم.

زعفرانیه

گران ترین مناطق تهران طبق بررسی های متعدد، زعفرانیه اعلام شده است. البته باید اشاره کنیم که زعفرانیه یکی از محبوب ترین محله های شمال تهران می باشد که در منطقه 1 قرار دارد و به طور کلی با داشتن برج های شیک و لاکچری یکی از گران ترین مناطق تهران را تشکیل داده است. در واقع در این منطقه، خانه های ویلایی لوکس، و همچنین برج هایی بلند بالا وجود دارند که هر کدام از آن ها، ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود را دارد. جالب است بدانید که زعفرانیه در ارتفاعات رشته کوه البرز و به طور دقیق تر در دامنه این رشته کوه قرار دارد. در نتیجه اقامت در آپارتمان های این منطقه همراه با ویوی بسیار عالی از سطح شهر تهران است.

فرمانیه منطقه 1، گران ترین مناطق تهران

از گران ترین مناطق تهران می توان به فرمانیه نیز اشاره کرد. شهر تهران و قسمت های شمالی آن، به طور کامل در دامنه های کوه ها قرار گرفته اند. در نتیجه خیابان های پر شیبی دارند. اما از مزایای زعفرانیه که یکی از گران ترین مناطق تهران می باشد این است که همانند زعفرانیه، چشم انداز زیبایی از شهر تهران را به نمایش گذاشته است و بهترین گزینه برای اقامت در شهر بزرگ تهران می باشد. اما یکی از مهم ترین و جذاب ترین ویژگی های این منطقه، وجود دارد، آسمان خراش های متعدد است. هر کدام از آسمان خراش ها با معماری خاص و متفاوت خود، توجه هر فردی را به سمت خود جلب می کند و زیباترین خانه ها و آپارتمان ها را درون خود جای داده اند. جالب است بدانید که سفارت خانه های بسیار زیادی در این منطقه وجود دارند.

ولنجک، گران ترین محله تهران

گران ترین مناطق تهران بسیار گسترده می باشند و اگر دقت کرده باشید، عموما گرانترین منطقه از شهر تهران، منطقه 1 آن می باشد. ولنجک یکی از محله های منطقه 1 است که شهرت بسیار زیادی دارد. در واقع گران ترین مناطق تهران شامل ولنجک نیز می شود. این منطقه از پایتخت با داشتن جاذبه های گردشگری و به ویژه خانه هایی لوکس و زیبا، از جمله گران ترین محله های تهران است. در این منطقه نیز همانند سایر مناطق لوکس و گران تهران، برج های بسیار زیادی وجود دارد اما چیزی که در این محله توجه هر فردی را به سمت خود جلب می کند، معماری زیبای خانه های موجود در این منطقه است. جالب است بدانید که به این منطقه، لقب بام تهران را ارائه داده اند. در این منطقه تهران زیر پای شماست.

همانطور که گران ترین مناطق تهران است، به همان طبع نیز دارای رستوران ها و کافه های بسیار شیک و زیبا می باشد. در واقع کافه و رستوران های موجود در این منطقه از تهران، نسبت به سایر رستوران های شهر کاملا متفاوت می باشد و دارای دکوراسیون های بسیار شیک و خاص می باشد.

الهیه

از دیگر گران ترین مناطق تهران می توان به محله الهیه موجود در این شهر اشاره کرد. این محله که در نزدیکی تجریش قرار دارد، دارای آپارتمان ها و سازه هایی بسیار شیک و خاص می باشد و با قدم زدن در خیابان های الهیه که جزو گران ترین مناطق تهران می باشد، متوجه تفاوت این منطقه با سایر مناطق شهر تهران می شوید. همه چیز در این منطقه جور دیگریست و معماری بسیار زیبای خانه ها چشم انداز بسیار زیبایی به این محله بخشیده است. این منطقه دارای سازه های شیک و لاکچری است و به دلیل اینکه کافه ها و رستوران های متعددی را درون خود جای داده است، مورد توجه بسیاری از گردشگران و توریستان می باشد. رستوران های این منطقه نیز از معماری بی نظیر سازه های این محله عقب نمانده و رستوران هایی بسیار شیک در این محله یافت می شود.

تجریش از گران ترین مناطق تهران

خود محله تجریش نیز یکی از گران ترین مناطق تهران می باشد و به دلیل وجود امکانات و تجهیزات بسیار زیاد در آن یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطب های گردشگری در تهران می باشد. در این محله با وجود انواع مختلفی از امکانات و جاذبه های دیدنی، همیشه جمعیت بسیار زیادی از توریستان و گردشگران وجود دارند. در واقع با زندگی در این محل نه تنها می توان در سازه هایی بسیار شیک و زیبا اقامت کرد، بلکه همچنین می توان از امکانات متعدد موجود در این منطقه استفاده کرد و در نهایت رفاه زندگی کرد. در این منطقه هم ایستگاه بی آر تی وجود دارد و هم مترو. همچنین پایانه های تاکسیرانی متعددی در آن وجود دارد.

پس به جرات می توان گفت که گران ترین مناطق تهران تجریش است و این گرانی هم بی دلیل نیست. علاوه بر این تجریش یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق تهران می باشد که در دامنه رشته کوه البرز قرار دارد و حتی در فصل تابستان نیز دمای هوای آن نسبت به سایر نقاط تهران متفاوت است.

نیاوران مهم ترین و گران ترین مناطق تهران

گران ترین مناطق تهران شامل نیاوران نیز می شود. اگر کمی با تاریخچه شهر تهران آشنا باشید می دانید که این شهر از زمان حکومتی قاجار تبدیل به پایتخت شده است و از آن زمان تا کنون سازه های بسیار زیادی در آن قرار گرفته است. یکی از مهم ترین مناطق این شهر، نیاوران می باشد که در آن سازه های بسیار زیادی از زمان قاجار وجود دارد. علاوه بر این، خانه های موجود در این منطقه بسیار زیبا می باشند و معماری خاص و منحصر به فردی نسبت به سایر مناطق شهر تهران دارند. نیاوران را پادشاهان قاجار نیاوران کردند و به لطف ساخت ساز آن ها در این منطقه که در کوهپایه های البرز قرار دارد، بافت شهری تا آن منطقه ادامه پیدا کرد.

البته جالب است بدانید که در زمان های قدیم این منطقه یکی از مناطق ییلاقی برای پادشاهان بود اما امروزه تبدیل به یکی از خوش آب و هوا ترین و گران ترین مناطق تهران شده است. امروزه جدید ترین سبک های معماری و ساخت و ساز در این منطقه از تهران پیاده شده است که تقریبا می توان گفت این منطقه، مرفه نشین است. آسمان خراش های این منطقه شهرت بسیار زیادی دارند و در نتیجه می توان گفت که گران ترین مناطق تهران بودن این منطقه آن قدر ها هم بی دلیل نیست.

محمودیه محبوب ترین و گران ترین مناطق تهران

اما علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، مناطقی وجود دارد که نسبت به آن ها متفاوت است. منطقه محمودیه یکی از این مناطق است که به جای داشتن آسمان خراش های متعدد، دارای خانه های ویلایی و بسیار شیک و زیبا می باشد. در واقع عموم سازه های این منطقه، ویلایی می باشد و همین مساله سبب شده تا تبدیل به گران ترین مناطق تهران شود و محبوبیت بسیار زیادی را در بین ساکنین تهران داشته باشد. البته نا گفته نماند که خانه های موجود در این منطقه، بر طبق جدید ترین و مدرن ترین اصول ساخته می شوند و لقب گران ترین مناطق تهران بی دلیل به این منطقه نسبت داده نشده است. لازم به ذکر است که رستوران ها و کافه های موجود در این منطقه نیز بسیار جذاب و خاص می باشند که توصیه می کنیم حتما یک بار به آن ها سر بزنید.

اقدسیه

از دیگر گران ترین مناطق تهران می توان به اقدسیه اشاره کرد. این منطقه دارای سازه های بسیار زیبا و خاص می باشد که همانند دیگر مناطق تهران جاذبه های گردشگری و دیدنی متفاوتی در آن وجود دارد و امروزه یکی از گران ترین مناطق تهران شناخته می شود. این منطقه که در شمال غربی ترین بخش شهر تهران واقع شده است جذابیت بسیار زیادی در بین تمامی مناطق تهران دارد و به دلیل به نمایش گذاشتن تمامی شهر تهران از جمله محبوب ترین بخش های این شهر می باشد.

منطقه 3 گران ترین مناطق تهران

پس از معرفی گران ترین مناطق تهران که منطقه 1 بود، نوبت دومین رتبه در گران ترین مناطق تهران می باشد. منطقه 3 شهر تهران، که در جنوب منطقه 1 قرار دارد، با داشتن سازه های بسیار زیبا و شیک یکی از زیباترین . گران ترین مناطق تهران می باشد. این منطقه نیز همانند منطقه 1 از محله های بسیار زیادی تشکیل شده که هر کدام از آن ها دارای سازه ها و آپارتمان های بسیار شیک و زیبایی می باشند. قیمت خانه ها در این مناطق بسیار زیاد می باشد و علاوه بر این وجود مراکز خرید متعدد، کافه و رستوران و … با قیمت های بالا سند قاطعی بر این که منطقه 3 دومین منطقه در گران ترین مناطق تهران می باشد. این منطقه در جنوب منطقه 1 قرار دارد و از شرق تا پاسداران، از غرب تا بزرگراه چمران و از جنوب تا بزرگراه همت ادامه دارد.

میرداماد ، گران ترین مناطق تهران

از گران ترین مناطق تهران می توان به میرداماد اشاره کرد. این منطقه که از شرق با خیابان شریعتی و از غرب به خیابان ولیعصر منتهی است، یکی از زیباترین و گران ترین مناطق تهران می باشد. این منطقه که دارای یک بلوار اصلی می باشد، از زیباترین مناطق تهران به شمار می رود که بی دلیل هم نیست. این بلوار دارای قسمتی برای پیاده روی در وسط بلوار می باشد و چشم انداز بسیار زیبایی را از پایتخت به نمایش گذاشته است. وجود خانه هایی بسیار شیک و دیدنی، مراکز خرید، سازه های بسیار زیبا، باعث شده تا این منطقه به یکی از گران ترین مناطق تهران تبدیل شود و توجه هر فردی را به خود جلب کند.

سایر گران ترین مناطق تهران (منطقه 3)

از دیگر گران ترین مناطق تهران که در منطقه 3 دارای بازه قیمتی بالا می باشد می توان به پاسداران، شریعتی، امانیه، قلهک، جردن، ونک، دروس، دولت، سید خندان، ظفر، ولیعصر، دیباجی، دولت، داوودیه، اختیاریه، احتشامیه، کاووسیه، و … اشاره کرد. علاوه بر این وجود جاذبه های تفریحی و گردشگری در این منطقه نیز بی دلیل نیست و همین مساله و وجود امکانات متعدد در این منطقه سبب شده تا تبدیل به گران ترین مناطق تهران شود.

منطقه 2، سومین رتبه در بین گران ترین مناطق تهران

در نهایت پس از معرفی گران ترین مناطق تهران که شامل مناطق 1 و 3 بودند، به منطقه 2 میرسیم که یکی دیگر از گران ترین مناطق تهران است. در این منطقه، محله های و بخش های مختلفی وجود دارد که با توجه به ویژگی های مختلفی که دارند دارای قیمت های متفاوتی می باشند. این منطقه یکی از طویل ترین مناطق تهران است که از جنوب با خیابان آزادی و از شمال با دامنه های رشته کوه البرز، از شرق نیز با مناطق 1 و 3 همسایگی دارد. با توجه به وسعت این منطقه می توان گفت که یکی از وسیع ترین بخش های تهران بوده و با توجه به موقعیت های مکانی مختلف، گران ترین مناطق تهران را درون خود جای داده است. مناطق متعددی در این بخش وجود دارد که بهتر است با گران ترین مناطق تهران در این بخش آشنا شوید.

گران ترین مناطق تهران در منطقه 2

گران ترین مناطق تهران که در منطقه 2 واقع شده اند عبارتست از سعادت آباد، شهرک غرب، گیشا، ستارخان، پونک، و .. را اشاره کرد. تمامی این مناطق، دارای اپارتمان ها و سازه های بسیار خاص و زیبایی می باشند که گران ترین مناطق تهران را در منطقه 2 تشکیل داده اند. این مناطق دارای امکانات و جاذبه های دیدنی متعددی می باشند که سبب جذب توریستان متعددی به این منطقه می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.