بالا شهر تهران کجاست؟

0 7,206

بالاشهر تهران جزو لوکس ترین و خاص ترین مناطق پایتخت به شمار می رود. بالاشهر تهران، بخش هایی از مناطق ۲۲ گانه تهران محسوب می شود که با داشتن ویژگی های خاص و منحصر به فرد، با سایر این مناطق بسیار متفاوت تر است. در واقع باید اشاره کنیم که هر شهری، یک بالاشهر دارد. جایی که همه چیز با سایر بخش های آن شهر متفاوت بوده و مهم تر از همه اینکه زندگی در ان بسیار متفاوت تر از زندگی در سایر شهر ها است. یکی از جالب ترین نکاتی که در خصوص بالاشهر وجود دارد این است که می تواند در هر موقعیت مکانی از هر شهری قرار بگیرد. در واقع باید اشاره کنیم اینکه آن را بالا شهر می نامند لزوما به این معنی نیست که آن منطقه در بخش شمالی شهر واقع شده است.

بالاشهر می تواند در هر موقعیت مکانی ای از شهر قرار بگیرد. به بیان بهتر، اگر به شهر رشت سفر کرده باشید، حتما متوجه شده اید که مناطق لوکس تر و به بیان بهتر، بالا شهر این منطقه، در بخش های جنوبی شهر واقع شده است. در نتیجه موقعیت مکانی هیچ تاثیری در تعیین بالاشهر بودن یا نبودن یک منطقه ندارد. اما باید اشاره کنیم که بالاشهر تهران، دقیقا در بخش شمالی شهر تهران قرار گرفته است. و با این وجود، باید اشاره کنیم که تناسب جالبی میان این کلمات ایجاد کرده است. در بالا شهر تهران، همه چیز کاملا متفاوت تر، لوکس تر و زیبا تر از سایر مناطق می باشد. در واقع به تمامی جزئیات تمامی بخش های بالاشهر تهران، توجه شده است و در هر گوشه ای می توان اثری زیبا و منحصر به فرد را مشاهده کرد.

بالاشهر تهران، جزو گران ترین محله های شهر تهران برای سکونت به شمار می رود. و جالب است بدانید که هرچه بیشتر به سمت مناطق شمالی تهران بروید، با افزایش بیشتر قیمت ملک و املاک رو به رو خواهید شد. بالاشهر تهران با امکانات کامل و بی نظیر خود، یکی از بهترین و عالی ترین گزینه های سکونتی در شهر تهران است. به همین سبب، همیشه میزان درخواست ها برای سکونت در این بخش از شهر تهران، بسیار بالا می باشد. در واقع باید اشاره کنیم که بالاشهر تهران، جزو خاص ترین و متفاوت ترین بخش های شهر تهران به شمار می رود. به همین سبب آشنایی با بالاشهر تهران و دانستن همه چیز درباره این منطقه از پایتخت، بسیار جالب و هیجان انگیز است.

اگر شما اطلاعات چندانی در خصوص بالاشهر تهران ندارید، و نمی دانید که تفاوت های بالاشهر تهران با سایر بخش های این شهر چیست، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. چرا که در ادامه، همه چیز را درباره بالاشهر تهران بیان کرده ایم، و نه تنها به معرفی تمامی محله های بالاشهر تهران پرداخته ایم، بلکه تمامی خصوصیات و ویژگی های این مناطق از پایتخت را معرفی کرده ایم.

مختصری درباره محله های بالا شهر تهران

بالاشهر تهران جایی است که می توان لاکچری ترین سازه ها را مشاهده کرد. اگر در محله های بالاشهر تهران قدم بزنید، تفاوت آن را با سایر محله هایی که دیده اید به طور کامل متوجه می شوید. در واقع، عوامل بسیار زیادی وجود دارند که همگی سبب می شوند تا یک محله، به عنوان بالاشهر شناخته شوند. اما یکی از اصلی ترین و مهم ترین دلایل آن، وجود سازه های لاکچری و کاملا خاص و منحصر به فرد، و همچنین زیبایی محله. بالاشهر تهران، جایی است که توانسته بهترین ویژگی های هر منطقه از شهر تهران را دستچین کند، و در نهایت، مجموعه ای بی نقص و بسیار مناسب برای سکونت را فراهم آورد.

در میان تمامی محله های تهران، بالاشهر تهران و در واقع، محله های شمال تهران، دارای لوکس ترین سازه ها، و مناسب ترین ویژگی ها و خصوصیات کلمه بالاشهر را دارند. اما به نظر شما چه چیزی بالاشهر تهران را از سایر مناطق این شهر متمایز می کند؟ درون این محله ها چه چیز هایی وجود دارد که باعث شده تا همگان آن را با نام بالاشهر تهران بشناسند؟ در ادامه، شما را با تمامی محله هایی که امروزه آن ها را با نام بالاشهر تهران می شناسیم، آشنا کرده ایم.

بالا شهر تهران چه محله هایی را شامل می شود؟

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، بالاشهر تهران در بخش های شمالی این شهر قرار گرفته است. یکی از مناطقی که در شمال شهر تهران واقع شده است و امروزه آن را با نام بالاشهر تهران می شناسیم، منطقه 1 است. منطقه ای نسبتا بزرگ در شمالی ترین بخش های شهر تهران. شهر تهران، در دامنه های رشته کوه البرز واقع شده است، و به همین سبب بخش های شمالی آن، به طور کامل در دامنه ها قرار گرفته اند و به همین سبب، خیابان های این منطقه، کاملا شیب دار هستند. منطقه 1 شهر تهران نیز، دارای خیابان هایی شیب دار بوده و با قرار گرفتن در دامنه های رشته کوه البرز، دارای آب و هوای بسیار عالی و خنکی است. منطقه 1 شهر تهران، تعداد بسیار زیادی از برج های مسکونی را درون خود قرار داده است.

برج هایی که حتی با تماشای نمای آن ها می توان دریافت که کاملا لوکس بوده و یکی از گران ترین مناطق تهران برای سکونت به شمار می رود.

محله های لوکس واقع در بالاشهر تهران

بالاشهر تهران، تعداد بسیار زیادی از محله ها را درون خود قرار داده است. هر کدام از این محله ها دارای شرایط و ویژگی هایی می باشند که سبب شده اند تا محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم داشته باشند و همچنین باید اشاره کنیم که یکی از شناخته شده ترین و مشهور ترین محله های بالاشهر تهران می باشند. از جمله این محله ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–    تجریش
–    فرمانیه
–    ازگل
–    الهیه
–    فرشته
–    آجودانیه
–    اوین
–    ولنجک
–    باغ فردوس
–    اقدسیه
–    سوهانک
–    نیاوران
–    زعفرانیه
–    داراباد
–    مینی سیتی
–    محمودیه
–    کامرانیه
–    قیطریه
–    دربند
–    کاشانک
–    و …

به دلیل اینکه تمامی این محله ها، دارای ویژگی هایی هستند که سبب شده تا آن ها قابل مقایسه با سایر محله های شهر تهران نباشند، جزو بالاشهر تهران محصوب می شوند. البته نا گفته نماند که دلایل بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که سبب شده است تا ان ها را با نام بالاشهر تهران بشناسیم. اما به طور کلی باید اشاره کنیم که این مناطق، دارای گران ترین خانه های تهران بوده و یکی از لوکس ترین محله های شهر تهران می باشند.

ویژگی ها و خصوصیاتی که بالاشهر تهران را از سایر مناطق متمایز کرده

بالاشهر تهران، به عنوان لاکچری ترین منطقه از شهر تهران شناخته می شود. طبیعتا ظاهر این مناطق از شهر تهران، کاملا زیباتر و بی نظیر تر از سایر مناطق شهر تهران بوده و شاید بسیاری از افراد تصور کنند که تنها زیبایی های ظاهری این مناطق سبب شده تا نسبت به سایر مناطق شهر تهران متمایز باشند. اما باید اشاره کنیم که خیابان های زیبا، فضای سبز وسیع و متعدد، وجود لوکس ترین مراکز خرید تهران، خانه های لاکچری، تنها عواملی نیستند که سبب می شوند تا آن ها را با نام بالاشهر تهران بشناسیم. بلکه باید اشاره کنیم که عوامل و گزینه های بسیار زیاد دیگری نیز هستند که در نهایت، سبب می شوند تا برخی از مناطق با نام بالاشهر تهران معرفی شوند. در ادامه برخی از این عوامل و خصوصیات را به شما معرفی کرده ایم.

1.    موقعیت جغرافیایی
2.    کم بودن نرخ بیکاری
3.    امنیت بسیار بالا
4.    کم بودن آمار رخ دادن جرم و جنایات
5.    فرهنگ و تمدن ساکنین
6.    جمعیت ساکن در منطقه
7.    به روز بودن و بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا
8.    فضای سبز در تمامی بخش های بالاشهر
9.    بیشترین امکانات رفاهی و درمانی مانند بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز خرید، فروشگاه ها، مراکز آموزشی و ….
10.    سواد ساکنین منطقه و میزان تحصیلات
11.    آب و هوای منطقه
12.    کیفیت بالای سازه های این منطقه

هر کدام از این عوامل، به خودی خود، موارد و نکات بسیار مهمی را نشان می دهند. و همگی آن ها با قرار گرفتن در کنار هم، توانسته اند تا بالاشهر تهران را بسازند. منطقه ای بسیار شیک و لوکس و تقاضا برای سکونت در آن به میزان بسیار زیادی بالا است. اما مهم تر از همه، هزینه های زندگی در بالاشهر تهران، یکی دیگر از عواملی است که آن را نسبت به سایر محله های پایتخت متمایز کرده است. در واقع باید اشاره کنیم که هر کدام از مناطق 22 گانه شهر تهران، دارای هزینه های متفاوتی برای زندگی است. اما در بین تمامی این مناطق 22 گانه، یکی از این مناطق دارای بالا ترین هزینه های زندگی می باشد. که آن هم طبیعتا منطقه 1 شهر تهران است.

برج های بالاشهر تهران، محله پولدارای تهران

بالاشهر تهران، مدرن ترین، زیبا ترین، پیشرفته ترین، لوکس ترین و به طور کلی، عالی ترین گزینه برای زندگی است. چرا که در بالاشهر تهران، برج های بسیار متعددی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای نما و چشم انداز بسیار خاص و متفاوتی بوده و حتی جزو مشهور ترین و شناخته شده ترین برج های مسکونی شهر تهران می باشند. در لیست زیر برخی از مشهور ترین و گران ترین برج های پایتخت که در بالاشهر تهران واقع شده اند را معرفی کرده ایم.

1.    برج قصر چناران، مشهور ترین برج بالاشهر تهران

اگر تا به حال به بالاشهر تهران رفته باشید، بدون شک، برج های بسیار زیادی را دیده اید. اما یکی از برج های بالاشهر تهران، در میان تمامی برج های این شهر، دارای بالاترین شهرت می باشد. چرا که این برج، در منطقه 1 تهران و در محله الهیه واقع شده است. برای درک بهتر شهرت این برج مسکونی باید اشاره کنیم که این برج در بین تمامی برج هایی که در کشور ایران وجود دارد دارای زیبا ترین و خاص ترین موقعیت می باشد. چرا که به عنوان لوکس ترین برج مسکونی ایران شناخته شده است. از خصوصیات این برج می توان به  زیر بنای 8 هزار متری آن اشاره کرد. این برج بزرگ بالاشهر تهران، در 13 طبقه ساخته شده است و همچنین باید اشاره کنیم که این برج، دارای 26 واحد می باشد.

لابی برج قصد چناران دارای 12 متر ارتفاع بوده و علاوه بر این، دارای 2000 متر مشاعات استاز مهم ترین خصوصیاتی که برج قصر چناران الهیه دارد، می توان به استخر آن اشاره کرد. وسعت این استخر 500 متر بوده و یکی از عالی ترین و زیبا ترین بخش های برج قصر چناران را تشکیل داده است.  لازم به ذکر است که برج قصد چناران دارای ساختاری هوشمند بوده و همچنین به طور کامل هوشمند سازی شده استتمامی بخش های برج قصد چناران هوشمند سازی شده است. همچنین باید اشاره کنیم که حتی پارکینگ این مجموعهنیز به طور هوشمند کار می کند و درب آن بر اساس پلاک ماشین ها باز و بسته می شود. برج قصر چناراناز لوکس ترین و خاص ترین برج های بالاشهر تهران می باشد.

2.    برج رولکس

در بالاشهر تهران، برج های لوکس بسیار زیادی مشاهده می شود. یکی دیگر از برج های بالاشهر تهران، برج رولکس است. این برج در منطقه 1 شهر تهران و در محله فرمانیه واقع شده است. در برج رولکس، می توان شاهد حضور افراد مشهور و سر شناس ایرانی بود. این برج یکی از ایده آل ترین و مناسب ترین برج های مسکونی بالاشهر تهران است که می توان زندگی به سبک هوشمند را در آن تجربه کرد. لازم به ذکر است که برند رولکس، در بخش پایینی این برج، دارای نمایندگی می باشد. و در نتیجه، نام رولکس را برای عنوان این برج برگزیدند.

از خصوصیات برج رولکس می توان به تعداد طبقات آن اشاره کرد. به طور کلی، برج رولکس دارای 16 طبقه می باشد که در این 16 طبقه، 52 واحد وجود دارد. در این برج می توان با بهترین و عالی ترین امکانات رو به رو شد که از آن ها می توان به پرشک اختصاصی، باشگاه، فضای سبز وسیع، کارواش، پنت هاوس، و … اشاره کرد. یکی از بهترین و عالی ترین ویژگی هایی که برج رولکس تهران دارد، بهره مندی از انرژی خورشیدی است. در نتیجه باید اشاره کنیم که این برج یکی از عالی ترین و جذاب ترین برج های بالاشهر تهران به شمار می رود.

3.    برج روما رزیدنس

از دیگر برج های مشهور و جذاب بالاشهر تهران، می توان به برج روما رزیدنس اشاره کرد. این برج بلند و زیبا، دارای چشم انداز خیره کننده ای می باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که برج روما رزیدنس، یکی از برج های خاصی می باشد که معماری آن از سبک معماری اروپایی بوده. همچنین باید اشاره کنیم که این برج خاص دارای 47 هکتار زیربنا است. از جمله خصوصیات برج روما رزیدنس می توان به تعداد طبقات آن اشاره کرد. به طور کلی برج روما رزیدنس در 15 طبقه ساخته شده است که این 15 طبقه 65 واحد مسکونی را درون خود جای داده اند. از دیگر ویژگی های برج روما می توان به متراژ آپارتمان های این مجموعه ها اشاره کرد. آپارتمان های برج روما دارای بازه ی وسعتی از 350 متر مربع تا 600 متر مربع است.

درون برج روما امکانات بسیار زیادی وجود دارد که از آن ها می توان به سیستم کنترل هوشمند در خصوص دمای محیط، امکانات تفریحی، استخر، سینمای سه بعدی، چندین واحد تجاری، فضای سبز چشم نواز، و به طور کلی، برجی لوکس و زیبا اشاره کرد.

4.    برج آلتون کورت واقع در فرمانیه بالاشهر تهران

در بین تمامی برج های لوکس که در بالاشهر تهران قرار دارند، برج آلتون کورت رتبه دوم را دارد. این برج مسکونی بزرگ و جذاب، یکی از خاص ترین و زیبا ترین برج های بالاشهر تهران می باشد که دارای بی نظیر ترین و خاص ترین امکانات است.  این برج دارای 24 طبقه است که به طور کلی برجی 60 واحدی را ایجاد کرده است.  این برج لوکس یکی از برج های زیبا در محله نیاوران است. لازم به ذکر است که دو طبقه ی بالایی برج آلتون کورت پنت هاوس هایی بسیار لوکس هستند که متراژ واحد های آن ها 500 تا 700 متر مربع است.

از جمله امکانات جذابی که در برج آلتون کورت نیاوران وجود دارد، می توان به دو استخر مجزا برای بانوان و آقایان، سالن اسپا، خشک شویی، زمین تنیس، سالن اجتماعات، سالن بیلیارد، و … اشاره کرد. لازم به ذکر است که این برج، با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین متریال ساخته شده است و همچنین در برابر زلزله مقاوم است. به طور کلی، یکی از لوکس ترین برج های بالاشهر تهران می باشد و جزو مشهور ترین برج های ایران به شمار می رود.

بالاشهر تهران، لاکچری ترین مناطق تهران

به طور کلی، هر شهری دارای ی بالاشهر می باشد. اما بالاشهر تهران، جزو مدرن ترین و لاکچری ترین مناطق می باشد که در کل ایران وجود دارد. به همین سبب باید اشاره کنیم که امکانات و جذابیت هایی که در این منطقه از شهر تهران وجود دارد، در کمتر جایی دیده می شود. اگر شما نیز اطلاعات بیشتری در خصوص بالاشهر تهران دارید، نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.