پارک ژوراسیک تهران ؛ پیاده روی در دوران دایناسورها

0 18

پارک ژوراسیک تهران یا بهتر بگوییم پارک دایناسورهای جان یافته محلی است برای سفر به دل تاریخ و تجربه حضور و وقت گذرانی در میان غول پیکرانی متحرک است. پارک ژوراسیک در یک مجموعه تفریحی بسیار باشکوه ساخته شده است تا علاقمندان به دنیای حیات وحش بتوانند با روش زندگی و خوراک این گونه های عظیم الجسه آشنا شوند. شاید در ابتدای حضور پارک ژوراسیک کمی احساس ترس کنید که به میلیون ها سال پیش رفته اید و در میان این جانوران زندگی می کنید، اما کم کم به صدا و حرکت آنها عادت می کنید و دوست دارید وقت بیشتری در میان آنها بگذرانید.

در پارک ژوراسیک با گروهی از مهره داران خونسرد آشنا خواهید شد که میلیون ها سال پیش زندگی خود را بر روی کره زمین آغاز کردند. بعضی از این دایناسورها گیاه خوار بوده و بعضی دیگر از جمله گونه های گوشت خوار بودند که حتی از گونه های دیگر دایناسورهای تغذیه می کردند. این جانوران با وجود اینکه از جمله گونه های بسیار بزرگ و عظیم الجسه بودند، اما باز هم قادر نبودند با شرایط زمین وفق پیدا کنند و کم کم با گذر زمان نابود شدند و به طور کلی منقرض شدند.

پارک ژوراسیک یاد و خاطره این گونه های منقرض شده را زنده نگه داشته و فرصتی ایجاد می کند تا تمامی علاقمندان به دانش جانورشناسی و طبیعت سری به این مکان بزنند و با روش زندگی آنها آشنا شوند. این مکان نه تنها برای کودکان محیطی مفرح ایجاد می کند بلکه بزرگسالان نیز می توانید از حضور خود در این مکان علمی و تفریحی لذت ببرند. حالا در اینجا کمی بیشتر درباره پارک ژوراسیک به شما توضیح می دهیم و شما خواهید فهمید در این پارک مهیج و تفریحی بعضی از گونه ها هنوز زنده اند و زندگی می کنند.

مجموعه علمی پارک ژوراسیک

این مجموعه علمی و زنده سال ها پیش ساخته شد که به طور تقریبی و طبق گفته ها می توان زمان ساخت آن را به اوایل اسفند سال 1392 خورشیدی ربط داد. بر اساس شواهد در همین سال بود که ساخت پارک ژوراسیک آغاز شد و این مجموعه در سال 1393 مورد بهره برداری قرار گرفت و محیطی مفرح برای گشت و گذار علاقمندان به دنیای علم شد. پارک ژوراسیک یا همان بوستان ژوراسیک در یک زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع ساخته شد و هر روزه بر امکانات موجود در پارک ژوراسیک افزوده می شود.

نام پارک ژوراسیک برگرفته شده از سایر موزه ها و پارک هایی است که در سایر نقاط دنیا بر روی مجموعه های نظیر این مکان گذاشته شده است. برای اولین بار فردی به نام مایکل کرایکتون نام پارک ژوراسیک را بر روی رمان خود گذاشت. او در رمان خود درباره این جانوران غول پیکر و زندگی آنها توضیح داد و بعد از آن فیلمی بر همین اساس ساخته شد. از آن به بعد در گوشه و کنار دنیا موزه هایی با همین نام ساخته شد تا همه مردم بتوانند از این جانوران غول پیکر بازدید کنند و با حیات آنها در گذشته های بسیار دور آشنا شوند. پارک ژوراسیک تهران نیز سال ها پیش مورد بهره برداری قرار گرفت و محل زندگی دایناسورهای متحرک شد تا مردم این سرزمین نیز بتوانند با این جانوران در یک روز زندگی کنند و کمی بیشتردرباره آنها بدانند.

در مجموعه تفریحی پارک ژوراسیک تمامی گونه های دایناسورهای به نمایش گذاشته شده در اندازه طبیعی خود ترسیم شده اند تا همه افراد بتوانند آنها را در سایز طبیعی خود ببینند و با وحشت زندگی در کنار آنها آشنا شوند. پارک ژوراسیک مجموعه ای بی نظیر است و کمتر کسی است که به آن علاقه پیدا نکند.

ویژگی های دایناسورها در این پارک

وقتی نام دایناسور بر زبان شما جاری می شود، تمام توجه و تمرکز شما بر روی این است که جانورانی غول پیکر در مقابل شما ایستاده اند و از دهان آنها آتیش بیرون می آید و یا اینکه فکر خواهید کرد که این جانوران شما را با یک حرکت گرفته و نوش جان می کنند. پارک ژوراسیک برگرفته شده از افکار انسان ها است و همانطور که گفته شد این جانواران در سایز طبیعی خود ساخته شده اند. آناتومی بدن آنها مشابه به آناتومی گونه های مشابه ساخته شده و نشان دهنده نوع طبیعی آنها است. وقتی در کنار آنها قرار می گیرد متوجه ابعاد بزرگ آنها خواهید شد و با ابهات آنها در پارک ژوراسیک آشنا خواهید شد.

در پارک ژوراسیک دایناسورها ویژگی های منحصر به فردی دارند. وقتی به پارک ژوراسیک بروید مشاهده خواهید کرد که آنها پلک می زنند و دست و پای آنها حرکت می کند. حتی در فضای پارک صداهایی پخش می شود که گویی این جانوران زنده در حال حرکت به سمت شما هستند. حتی باید گفت که در گوشه ای از این پارک تخم بزرگی از یک دایناسور را مشاهده خواهید کرد که به گونه ای نشان دهنده چگونگی بیرون آمدن بچه دایناسور است. هر آنچه که در این پارک گذاشته شده گویایی از زندگی این جانوران در گذشته های بسیار دور است و ما را با سرگذشت آنها آشنا می کند. تمامی این ها مواردی هستند که همه را مجذوب و شیفته پارک ژوراسیک دیدنی می کنند.

نام عملی هر کدام از گونه ها نیز در کنار آنها نوشته شده است و با نحوه زندگی آنها، نوع خوراک و .. نیز آشنا خواهید شد. تمامی این اطلاعات دقیق بوده و دقت بسیار زیادی در جمع آوری آنها شده است تا اطلاعاتی نادرست در اختیار افراد و علاقمندان قرار نگیرد.

دو قسمت مختلف پارک ژوراسیک

یکی از ویژگی های بسیار خوب پارک ژوراسیک این است که از دو قسمت مجزا تشکیل شده تا که مجموعه ای بزرگ و تفریحی در یک مکان عالی شکل دهد. این دو قسمت شامل دنیای دایناسورها و اسپایدر پارک می شود که در کنار هم توانسته اند افرادی زیادی را به رویایی بازدید از حیات وحش برسانند.

•    دنیای دایناسورهای پارک ژوراسیک. همانطور که گفته شد دنیای دایناسورها القایی از گذشته های بسیار دور هستند و نحوه زندگی این گونه ها را ترسیم می کنند. انواعی از گونه های دایناسورها در سایز اولیه خود در قسمت های مختلف پارک ژوراسیک در فضای باز گذاشته شده اند و صدا از خود تولید می کنند. هر کدام از این گونه ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که با آنها در پارک ژوراسیک آشنا خواهید شد.

•    اسپایدر پارک ژوراسیک. قسمت اسپایدر یا بهتر بگوییم قسمت حشرات غول پیکر جذابیت های خاص خود را دارد. در این قسمت حشرات بسیار بزرگ شده اند و آنقدر بزرگ نمایی آنها دقیق و جذاب است که تمامی اجزای بدن آنها را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت چیزی حدود 20 حشره قرار داده شده که در این بین می توان حشراتی مانند زنبور، مانتیس، کفشدوزک، حلزون، پروانه و … و حتی خزندگانی مانند مار، مارمولک، تمساح، لاک پشت و .. را مشاهده کرد. تمامی این گونه ها با دقت بسیار زیاد انتخاب شده اند و ترسیمی بسیار زیبا از حشرات و خزنده ها هستند. قسمت اسپایدر پارک ژوراسیک به گونه ای تکمیل کننده این پارک است و فضای حیوانات غول آسا را تکمیل می کند.

امکانات تفریحی پارک ژوراسیک و جاذبه های آن

پارک ژوراسیک فقط محیطی برای بازدید از دایناسورها نیست و همه چیز برای یک گردش یک روزه در این پارک مفرح و جذاب در نظر گرفته شده است. در پارک ژوراسیک امکانات زیادی برای تفریح وجود دارد از جمله این امکانات می توان به وجود سینمای چهار بعدی، فروشگاه سوغاتی و اسباب بازی پارک، کارگاه سفال، آتلیه مخصوص عکاسی، غرفه های مخصوصی که برای پرورش عسل در نظر گرفته شده است، کارگاه های تاکسیدرمی و … اشاره کرد. البته اگه خسته شده اید نگران خوراک خود نباشید رستوان، کافه و بوفه ای نیز در این مکان وجود دارد تا بتوانید کمی تغذیه کنید و به گردش خود ادامه دهید. در گوشه و کنار پارک ژوراسیک تفریحی خاص و منحصر به فرد برای علاقمندان در نظر گرفته شده است تا که بتوانند یک گردش علمی خوب داشته باشند.

این مکان فوق العاده ترس، زندگی، اشتیاق و امید را به همه نشان می دهد. حتی این مکان فرصتی ایجاد می کند تا مدارس دانش آموزان را برای گردش علمی به پارک ژوراسیک بیاورند و از نزدیک با آنها آشنا شوند. در ضمن باید گفت که پارک ژوراسیک تخفیفات ویژه ای برای گروه های دانش آموزانی در نظر دارد تا آنها نیز بتوانند از این فرصت علمی استفاده کنند. در پارک ژوراسیک گروه های دانش آموزی را نیز مشاهده خواهید کرد که باید دقت زیاد در حال بررسی و کاوش در این مکان هستند.

بوفه و رستوران پارک ژوراسیک

یکی از مسائلی که نمی توان از آن چشم پوشی کرد خوراک و داشتن یک نوشیدنی خوشمزه بعد از تفریح و گردش در میان جانوران غول پیکر متحرک است. در پارک ژوراسیک یک مجموعه که شامل بوفه، رستوران و کافه است در نظر گرفته شده است تا همه بتوانند در این مکان بشینند و کمی خسته خود را رفع کنند.

در ژورا شاپ انواعی از غذاهای خوشمزه، نوشیدنی های فصل و … در اختیار بازدید کننده ها قرار داده می شود. در ایام شلوغ و تعطیل سال ممکن است پارک ژوراسیک کمی شلوغ باشد، اما کمی با صبر و حوصله می توانید با صرف هزینه ای مناسب از بهترین خوراک ها لذت ببرید. در فصل گرم تابستان می توانید یک نوشیدنی خنک سفارش دهید و فصل سرد سال یک نوشیدنی گرم می تواند وجود شما را گرم کند و آماده گشت و گذار بیششتر در پارک ژوراسیک کند.

کافه و رستوران پارک ژوراسیک بسیار مجهز هستند و با توجه با تمام امکانات روز خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهند. این مکان بسیار بزرگ بوده و محدودیتی برای پذیرش بازدید کننده ندارد. هر آنچه که بخواهید را می توانید طبق منوی رستوران و کافه پارک ژوراسیک سفارش دهید و نوش جان کنید.

آتلیه عکاسی موجود در پارک

امکانات پارک ژوراسیک فقط به دیدن جانوران متحرک و گونه های منقرض شده محدود نمی شود، بلکه در این پارک مکانی برای ثبت خاطره در نظر گرفته شده است. افرادی که علاقمند به عکس گرفتن با دایناسورها هستند می توانند به آتلیه عکاسی بروند و عکسی با دایناسورها بگیرند و آن را به عنوان یادگاری از این روز بیادماندنی در پارک ژوراسیک نگه دارند. باید گفت که عکس ها فوری گرفته می شوند و در همین مکان سریع چاپ می شوند و در اختیار شما قرار داده می شوند. افرادی که علاقمند به عکاسی نیز هستند می توانند با حضور در همین مکان به ثبت خاطره خود بپردازند و از این مکان عکس بگیرند. دوربین های موجود در این آتلیه بسیار حرفه ای هستند و تصاویری با کیفیت در اختیار شما قرار می دهند، پس اصلا نگران کیفیت عکس و تصاویر خود نباشید.

دایناسور سواری در پارک

شاید شما هم در دوران کودکی خود در رویای خود به فکر سوار شدن بر روی دایناسورها بوده اید و دوست داشته اید که از روی بدن آنها دنیای پایین را مشاهده کنید و کمی سواری کنید. در آن زمان رویایی شما به حقیقت نپیوسته و شما فرصت سوار شدن بر آنها را نداشته اید و این رویا تا به امروز در قلب شما باقی مانده است، اما اکنون پارک ژوراسیک فرصتی ایجاد کرده تا کودکان و عزیران شما بتوانند به آرزوی خود برسند و کمی دایناسور سواری کنند.

در پارک ژوراسیک تهران میدانی قرار دارد که مخصوص دایناسور سواری برای کودکان و نوجوانان است. چالب است بدانید که این دایناسورهای غول پیکر قرار است مدتی کوتاهی رام شوند و به کودکان شما سواری دهند. پس به شما پیشنهاد می کنیم که اگر کودک یا نوجوان خود را به پارک ژوراسیک می آورید به او این فرصت را بدهید تا از این امکان در پارک استفاده کرده و دایناسور سواری کند. در این پارک دایناسورهایی برای سوار شدن کودکان شما در نظر گرفته شده و طرفداران خاص خود را دارند.

سینما ژوراسیک

یکی دیگر از جذابیت های موجود در پارک ژوراسیک وجود یک سینما است که در ساعت های مختلف روز ارائه دهنده خدمات به علاقمندان است. در این سینما فیلم های مختلفی از گونه های مختلف دایناسورها به نمایش گذاشته می شود که نحوه زندگی و خوراک آنها را به تصویر می کشد. علاقمندان می تواند از بعد از گشت و گذار در پارک ژوراسیک به سینما رفته و از فیلم های جان یافته دایناسورها دیدن کنند و کمی در این مکان استراحت کنند. این فیلم ها با دقت زیادی انتخاب شدند و همه گی نشان دهنده حقیقت هایی درباره این جانوران هستند.

فروشگاه های پارک ژوراسیک

یکی از تفریحات مورد علاقه بازدید کننده ها رفتن به فروشگاه ها و خرید کردن از فروشگاه های موجود در پارک ژوراسیک است. در این مرکز تفریحی فروشگاه های قرار دارد تا که علاقمندان بتوانند اجناس مورد نیاز خود را خریداری کنند. البته این اجناس بر حسب استقبال و حضور مردم بسیار متنوع است و انواعی از وسایل در اختیار بازدید کننده ها قرار داده می شود

یک غرفه اسباب بازی نیز در همین پارک ژوراسیک قرار دارد تا کودکان بتوانند اسباب بازی های مورد علاقه خود و البته دایناسورهای اسباب بازی را بخرند و به عنوان سوغاتی به همراه خود بیاورند. یا اینکه می توانید هدیه ای کوچک برای دوستان خود از پارک تهیه کنید و این سفر خود را به دوستان خود یادآور شوید تا آنها نیز در فرصتی بتوانند به پارک رفته از آن دیدن کنند. باید گفت که همه چیز برای داشتن یک روز عالی در پارک ژوراسیک در نظر گرفته شده است و همه به نوبه ای از حضور خود در آن لذت می برند.

کارگاه های تاکسیدرمی پارک

شاید نام کارگاه های تاکسیدرمی را بسیار زیاد شنیده باشید و با آن آشنا باشید. در پارک ژوراسیک کارگاه های تاکسیدرمی قرار دارد و تقریبا از زمان ساخت پارک ژوراسیک در این محل قرار دارد. در این کارگاه ها به علاقمندان نحوه و شرایط نگه داری از جانوران غیر زنده را نشان می دهند تا آنها نیز باورهای غلط نگه داری حیوانات و جانوران مانند به برق دادن آنها را کنار بگذارند و با نحوه صحیح آن آشنا شوند. در این کارگاه از ابتدای کار نگه داری موجودات زنده را نشان داده تا هر فرد علاقمند بتواند با این شرایط آشنا شود و چرخه آنها را بداند.

آدرس پارک ژوراسیک و ساعت بازدید از آن

پارک ژوراسیک در یک موقعیت مکانی بسیار خوب در تهران قرار دارد و علاقمندان می توانند در تمامی روزهای هفته از این پارک بازدید و از جذابیت های آن دیدن کنند. این پارک در روزهای هفته از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 7 غروب پذیرای علاقمندان است. البته اگر می خواهید در اواخر هفته و روزهای تعطیل از پارک ژوراسیک بازدید کنید می توانید از ساعت 10 صبح تا 9 شب به این مکان علمی مراجعه کنید. پس اگر تصمیم دارید به پارک ژوراسیک تهران بروید به زمان مراجعه خود کمی دقت کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود. البته لازم به ذکر است که پارک ژوراسیک صبح ها بسیار خنک است و هوای بسیار مطبوعی در محدوده پارک جریان دارد و محیطی دل پذیر برای حضور شما خواهد بود.

پارک ژوراسیک در سعادت آباد، انتهای بلوار پاک نژاد، میدان بهرود و در بلوار شقایق قرار دارد و دسترسی به آن بسیار آسان است. شما برای رفتن به پارک ژوراسیک می توانید از چند طریق استفاده کنید. اگر با خودروی شخصی می خواهید به پارک ژوراسیک بروید، بهتر است زمانی را انتخاب کنید که در ترافیک گیر نکنید و زمان خود را این گونه از دست ندهید. در صورت تمایل نیز می توانید از خطوط مترو استفاده کنید. برای رفتن به پارک ژوراسیک می توانید در ایستگاه صادقیه پیاده شوید و بعد با تاکسی به پارک بروید. البته امروزه اتوبوس های تندرو نیز خطوطی به سعادت آباد دارند و در صورت تمایل نیز می توانید از آنها برای رفتن به پارک ژوراسیک استفاده کنید.

بهترین فصل برای بازدید از پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک در تمامی فصول جذابیت های خاص خود را دارد و می تواند بهترین گزینه تفریحی برای علاقمندان باشد. در فصل بهار که پارک ژوراسیک بعد از سرمای زمستان جان گرفته زیبایی درختان و پارک دو چندان می شود. شما با مجموعه ای سرسبز و زیبا رو به رو خواهید شد که بهترین فرصت را برای دیدن از دایناسورهای متحرک پارک ژوراسیک ایجاد می کند. در فصل بهار هر گوشه پارک ژوراسیک بسیار جذاب بوده و موقعیتی بسیار خوب را برای عکاسی ایجاد می کند. شما اگر علاقمند به عکاسی باشید می توانید در یک محیط مطبوع و عالی عکاسی کنید و از این جانوران دیدن کنید.

البته در فصول دیگر نیز جذابیت های پارک ژوراسیک کم نیستند و هر کدام لذت فراموش نشدنی خود را دارند. برای مثال فصل پاییز هوای بسیار خنک و دل نشینی در پارک ژوراسیک جریان دارد و عکاسی در این فصل خالی از لطف نیست و می توان از جذابیت های بسیار زیبای مخصوص فصل پاییز عکس گرفت. خوشبختانه امکانات پارک ژوراسیک به گونه ای در نظر گرفته شده است تا در هر فصلی بتوان از جذابیت های آن دیدن کرد و بتوان با شرایط موجود در این مکان تفریحی و گردشگری خود را وفق داد.

حرف آخر درباره پارک ژوراسیک

هر چه درباره پارک ژوراسیک بگوییم کم گفته ایم و زبان در بیان جذابیت های آن قاصر است. پارک ژوراسیک محدود به سن خاصی نیست و حتی بزرگ سالان نیز می توانند از دیدن غول پیکران تاریخی لذت ببرند. کارگاه های هنری و جذابیت های تاریخی پارک ژوراسیک همه را شیفته خود خواهد کرد. پارک ژوراسیک در یک محیطی باز و بزرگ ساخته شده و ترسیم کننده تاریخ است. ساخت پارک ژوراسیک مربوط به یک شب نیست و مدت زمان زیادی برای ساخت و جمع آوری اطلاعات مربوط به این جانوران صرف شده است. به طور کل این پارک بهترین مکان برای گذراندن یک روز بیادماندنی در کنار خانواده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.