سفارت کره جنوبی در تهران

0 678

وقتی در مورد کشور کره جنوبی صحبت می‌کنیم معمولا اولین سؤالی که به ذهن ممکن است برسد، این است که آیا کره جنوبی در ایران سفارت دارد؟ جواب این سؤال خوشبختانه مثبت است. سفیر کره جنوبی در تهران، شخصی به‌نام یون کانگ هیان است که در محل ساختمان سفارت حضور دارد.

حالا اگر قصد سفر به کره جنوبی را دارید بهتر است قبل از اقدام به گرفتن انواع ویزای کره جنوبی، اطلاعاتی درباره خود سفارت و نحوه گرفتن ویزا کسب کنید.

روی نقشه ببینید!


دلایل مراجعه افراد به سفارت کره جنوبی

افراد با دلایل و اهداف مختلف به سفارتخانه کره جنوبی در ایران مراجعه می‌کنند. پرتکرارترین دلایل مهاجرت به کره جنوبی مهاجرت، تحصیل و یا گردش در جاهای دیدنی کره جنوبی است. البته بعضی‌ از گردشگران و بلاگرهای سفر برای گرفتن ویزای توریستی کره جنوبی به این سفارت می‌روند. در ضمن خوب است بدانید که شما می‌توانید دو نوع ویزا از سفارت دریافت کنید.

ویزای یک بار ورود به کره جنوبی، ویزایی است که تا ۹۰ روز اعتبار داشته و با استفاده از آن می‌توان تنها یک‌ بار به کره جنوبی سفر کرد. ویزای چند بار ورود به کره جنوبی هم ویزایی است که با توجه به مدت زمان مشخص شده، اعتبار دارد.


برای گرفتن ویزای کره جنوبی چه مدارکی موردنیاز است؟

کره جنوبی در ایران و در تهران سفارتخانه دارد که ساختمان آن در خیابان سئول قرار گرفته است. شما می‌توانید برای دریافت ویزا از سفارت کره جنوبی با به همراه داشتن مدارک کامل خود به ساختمان سفارت مراجعه کنید. در واقع بهتر است حدود سه ماه قبل از سفرتان به کره جنوبی این مدارک را تحویل بدهید تا مطمئن باشید که به موقع ویزای خود را دریافت می‌کنید.

این مدارک شامل پر کردن فرم درخواست ویزا، دو قطعه عکس رنگی، کپی از کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه به همراه ترجمه انگلیسی آن‌ها، اصل گذرنامه و کپی از صفحه اول آن است که باید همراه با این مدارک، هزینه ویزا را هم بپردازید.

در صورتی که مایل هستید تا ویزای تحصیلی کره جنوبی را دریافت کنید، لازم است که مدارک تحصیلی موردنیاز را به مدارک ذکر شده پیوست کنید. در صورتی که متقاضی ویزای کره جنوبی هستید، خوب است که برای تعیین وقت مصاحبه در سفارت و درخواست ویزا اقدامات لازم را طبق قوانین سفارت انجام دهید.

 

بیشتر بخوانید: رستوران های گاندی و ونک، ترکیبی از سنت و مدرنیته


بخش فرهنگی سفارت کره جنوبی 

بخش فرهنگی سفارت کره جنوبی در تهران به فعالیت‌های مختلف فرهنگی و آموزشی می‌پردازد. این بخش یک ماهنامه دارد که با داشتن شرایط خاصی می‌توان با بخش مقاله‌نویسی و گرافیک آن همکاری داشت. این بخش از سفارت کره جنوبی، صفحه‌ای در اینستاگرام دارد که فعالیت‌های خود را از طریق آن منعکس می‌کند. همچنین حضور سفیر در رویدادهای مختلف هنری، فرهنگی و یا ورزشی نیز از طریق این صفحه منتشر و اعلام می‌شود.

بیشتر مخاطبان ماهنامه و فعالیت‌هایی که در آن بخش انجام می‌شود، کره‌ای‌هایی هستند که در ایران زندگی می‌کنند. با این‌حال فعالیت‌های این بخش از سفارت و فعالیت‌شان در فضای مجازی برای ایرانی‌ها هم جالب است. چون می‌توانند از فاصله‌ای نزدیک‌تر با آداب و رسوم و فرهنگ کشور کره جنوبی آشنا شوند و در صورتی که قصد سفر به آن را داشته‌ باشند، پیش‌زمینه ذهنی خوبی نسبت به آن کسب کنند.


راه های ارتباطی با سفارت

آدرس سفارت در ایران: ميدان ونک، خيابان شیخ بهایی شمالی، کوچه دانشور غربی، پلاک ۲

ساعت کاری: ۸ صبح تا ۱۲ ظهر و ۱ بعدازظهر تا ۴ بعدازظهر به‌جز جمعه و شنبه 

ایمیل سفارت: emb-ir@mofa.go.kr

تلفن بخش کنسولی در تهران: ۴-۸۸۰۵۴۹۰۰ ۰۲۱

آدرس وب‌سایت: http://irn.mofat.go.kr/english/af/irn/main/index.jsp

بیشتر بخوانید: معرفی تمامی محله های شهر تهران


سوالات متداول

آیا کره جنوبی در ایران سفارت دارد؟
بله سفارت‌خانه کره جنوبی در تهران، خیابان سئول است.

برای دریافت به‌موقع ویزا از سفارت کره جنوبی چه زمانی باید اقدام کرد؟
برای دریافت ویزای کره جنوبی باید مدارک را کامل و بدون نقص حداقل ۱۵ روز و حداکثر سه ماه قبل از سفر تحویل سفارت دارد.

مدارک ارائه‌شده به سفارت کره جنوبی لازم است که به چه زبانی ترجمه شوند؟
مدارک مربوط به درخواست ویزا باید به‌صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه‌شده و مهر وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری را داشته باشد.

قیمت ویزای کره جنوبی چند است؟

هزینه و نرخ انواع ویزای کره جنوبی با توجه به خواسته شما بررسی شده و به صورت لحظه‌ای قیمت‌ها محاسبه می‌شود.

ویزای کره جنوبی چند روزه صادر می شود؟

ویزای کره جنوبی معمولا بین هفت تا ده روز کاری انجام می گردد.

مدت زمان اعتبار اقامت ویزای کره جنوبی چه مدت است؟

شما می‌توانید پس از ورود به کره جنوبی حداکثر 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

آیا ویزای کره جنوبی نیاز به اگشت نگاری دارد؟

خیر ویزای کره جنوبی نیازی به انگشت نگاری ندارد.

ویزای کره جنوبی به صورت الکرونیکی است یا لیبل؟

در حال حاضر ویزای کره جنوبی به صورت لیبل است و هنوز بصورت آنلاین و الکترونیک انجام نمی‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.