021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

چرا آپارتمان مبله از هتل بهتر است ؟

ایران یکی از کشور‌های گردشگر پذیر منطقه خاورمیانه است. این کشور به واسطه آب و هوای دلنشین و عمارت‌های تاریخی یکی از مقاصد محبوب گردشگران می‌باشد. یکی از معیار‌های مهم اقامت دلنشین گردشگران، انتخاب محل اقامت می‌باشد. انخاب بین آپارتمان مبله یا هتل از جمله این موارد می‌باشد. برای انتخاب محل مناسب اقامت باید به ویژگی‌های مربوط به هر مکان توجه کرد. به عنوان مثال بین هتل یا مسافرخانه باید امکاناتی که مسافرخانه ارائه می‌دهد را با امکانات هتل مقایسه کرد.

امکانات رفاهی که هتل‌ها برای گردشگران در نظر می‌گیرند معمولا شرایط بهتری نسبت به سایر مکان‌ها دارد. اما متناسب با این امکانات هزینه اقامت در هتل نیز بالا می‌باشد.

هتل یا سوئیت یکی دیگر از مجموعه انتخاب‌هایی است که گردشگران برای محل اقامت خود دارند. در این مقاله تلاش می‌شود تا به سوال چرا آپارتمان مبله از هتل بهتر است، پاسخ داده شود. همچنین تفاوت میان سوئیت یا آپارتمان مبله و هتل ارائه شود.

اقامت در هتل

هتل یکی از محبوب‌ترین اقامتگاه‌های گردشگری در دنیا است. با توجه به تعداد بالای این اقامتگاه‌ها اکثر گردشگران معمولا به سمت این اماکن کشیده می‌شوند. هتل‌ها اغلب دارای وبسایت‌ها و یا خدماتی برای رزور می‌باشند. مسافران و گردشگران می‌توانند چندین روز قبل از آغاز سفر خود نسبت به رزو اتاق مدنظر خود اقدام کنند. هتل‌ها همچنین دارای امکانات رفاهی متنوعی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به اتصال به اینترنت، استخر، باشگاه بدنسازی، خدمات صبحانه و خدمات حمل و نقل اشاره کرد. به عبارتی اقامت در هتل‌ها معمولا با آسایش و راحتی بیشتر همراه است.

اما در نقطه مقابل یکسری نکات منفی در اقامت در هتل‌ها وجود دارد. اولین مورد آن‌ها محدودیت مکانی آن می‌باشد. اکثر هتل‌ها دارای اتاق هایی بسیار کوچک می‌باشند و در صورتی که تعداد نفرات شما بالا باشد به سختی می‌توانید در این اتاق‌ها زندگی کنید. از جمله دیگر نکات منفی هتل‌ها ساعت ورود و تخلیه مشخص می‌باشد. در واقع شما برای تحویل اتاق یک ساعت مشخص و برای تخلیه آن نیز یک ساعت مشخص دارید که این موضوع برای بعضی افراد ناخوشایند می‌باشد. نکته منفی دیگر در مورد اقامت در هتل هزینه بالاتر اقامت در آن‌ها نسبت به آپارتمان‌های مبله و سوئیت‌ها می‌باشد. اقامت در آپارتمان مبله یا هتل بستگی به سلیقه و ترجیحات افراد دارد.

اقامت در مسافرخانه

اقامت در مسافرخانه نیز شباهت زیادی به هتل دارد. در واقع مسافرخانه‌ها نسخه‌های کم کیفیت‌تر از هتل می‌باشند که دارای امکانات رفاهی کمتری بوده و هزینه‌های اقامتی پایین‌تری دارند. انتخاب اقامت در هتل یا مسافرخانه متناسب با میزان هزینه‌ای است که شما قادر به پرداخت آن هستید. هزینه‌های اقامت در مسافرخانه بسیار کمتر از هتل است. مسافرخانه‌ها معمولا در حوالی شهر و یا در قسمت‌هایی از شهر قرار دارند که گردشگران زیادی در آنجا وجود دارد.

گاهی مسافرخانه‌هایی در مسیرهای کوهستانی و در ییلاق‌ها دیده می‌شود. این مسافرخانه‌ها بیشتر همانند پناهگاه‌هایی هستند که گردشگران می‌توانند برای مدتی در آنجا اقامت کنند و معمولا امکانات رفاهی خاصی ندارند. مسافرخانه‌ها معمولا دارای سطح پایینی از بهداشت هستند. البته مسافرخانه‌ها نیز دارای سطح بندی‌های مختلفی می‌باشند که هر کدام متناسب با سطح بندی خود دارای امکانات به خصوصی می‌باشد.

اقامت در آپارتمان مبله

اقامت در هتل آپارتمان‌ها نسبت به اقامت در هتل‌ها و مسافرخانه‌ها متفاوت می‌باشد. آپارتمان‌های مبله نسبت به هتل‌ها دارای فضای اقامتی بیشتری هستند و می‌توان تعداد بیشتری از افراد در آن زندگی کنند. آپارتمان‌های مبله معمولا دارای چند اتاق می‌باشند که متناسب با نیاز مسافران ارائه می‌گردند. این مدل از آپارتمان‌ها معمولا به صورت مبله و با تجهیزاتی مانند تلویزیون، یخچال و لوازم آشپزخانه ارائه می‌گردند.

اقامت در هتل آپارتمان‌ها معمولا برای خانواده‌های با جمعیت بالا بسیار مناسب می‌باشد و همچنین اقامت در این مکان‌ها هزینه کمتری را بر دوش مسافران می‌گذارد. امکانات کامل بهداشتی مانند حمام و دستشویی وجود دارد اما امکانات هتل‌ها را دارا نمی باشند. به عنوان مثال در آپارتمان‌های مبله معمولا صبحانه ارائه نمی شود و همچنین لوازم اولیه استحمام نیز ارائه نمی‌گردد. در برخی از این هتل آپارتمان‌ها اتصال به شبکه اینترنت وجود دارد اما در بیشتر مواقع اینترنت ندارند.

هتل آپارتمان‌ها معمولا دارای نقشه ساختمانی کاملا متفاوتی نسبت به هتل‌ها هستند. هتل آپارتمان‌ها نیز همانند هتل‌ها دارای درجه بندی کیفیت خدمات می‌باشند و بدیهی است که هر چه کیفیت هتل آپارتمان موردنظر بالاتر باشد هزینه اقامت در آن نیز بیشتر است. امکاناتی مانند پارکینگ و رستوران از جمله دیگر مواردی است که در بیشتر هتل آپارتمان‌ها وجود دارد. قابل ذکر است که هتل آپارتمان‌ها معمولا در فضای اطراف شهر وجود دارد.

اقامت در سوئیت

سوئیت‌ها نیز یکی دیگر از اقامتگاه‌های محبوب برای گردشگران می‌باشد. سوئیت‌ها معمولا دارای فضایی بسیار وسیع می‌باشند و متناسب با آن دارای هزینه‌های اقامتی بالایی می‌باشند. سوئیت‌ها گاهی به صورت جداگانه و شخصی ارائه می‌شود و گاهی نیز هتل‌ها، سوئیت هایی را برای مهمانان ویژه خود طراحی می‌کنند. این سوئیت‌ها معمولا دارای منظره‌هایی خاص و زیبا هستند که بسیاری از گردشگران را برای اقامت در خود جذب می‌کنند. انتخاب بین هتل یا سوئیت بستگی زیادی به میزان پرداخت شما برای اقامت دارد به دلیل اینکه هزینه اقامت در سوئیت‌های هتل بسیار بیشتر از اتاق‌های معمولی می‌باشد.

شهر‌های شمالی ایران معمولا سوئیت‌ها را با قیمت مناسبی ارائه می‌دهند که طرفداران زیادی نیز دارد. این سوئیت‌ها معمولا خانه‌های مسکونی هستند که با قیمت مناسب به صورت شبانه به مسافران ارائه می‌گردند. انتخاب سوئیت یا آپارتمان مبله برای اقامت با توجه به هزینه‌های اقامتی و امکانات به نظر انتخاب‌های منطقی می‌آیند.

نکات مهم در خصوصیات انواع محل‌های اقامت

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی به آن اشاره شد، هر کدام از اقامتگاه‌های گردشگری دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. هتل، آپارتمان مبله، سوئیت و مسافرخانه از جمله اقامتگاه‌هایی هستند که در تفاوت‌ها و امکانات آن‌ها صحبت شد. در مورد اقامت در هر کدام از این مکان‌ها بهتر است یکسری نکات را در نظر داشته باشید.

برای اقامت در هتل بهتر است چند روز قبل از رسیدن به محل مورد نظر اتاق مدنظر خود را رزرو کنید. با توجه به تغییر تعداد مسافران در بازه‌های زمانی خاص، ممکن است هزینه‌های اقامتی در مدت زمانی افزایش یا کاهش پیدا کند.

در صورتی که تعداد شما بیشتر از ۴ نفر می‌باشد، به صرفه‌تر است که سوئیت یا آپارتمان مبله اجاره کنید زیرا که این اقامتگاه‌ها معمولا محدودیتی برای تعداد نفرات ندارد.

موقعیت مکانی اقامتگاه شما تاثیر زیادی در لذت بخش بودن سفر شما دارد. بیشتر هتل‌ها در مراکز شهر و نقاط پر رفت و آمد قرار دارند در نقطه مقابل سوئیت‌ها معمولا در حوالی شهر و در نزدیکی نقط ییلاقی قرار می‌گیرند به همین دلیل بهتر است در انتخاب هر کدام از این اقامتگاه‌ها دقت شود.

سعی کنید قبل از اقدام به سفر نسبت به فراهم بودن شرایط اقامت در مقصد اطمینان حاصل کنید. در برخی موارد هتل آپارتمان‌ها یا مسافرخانه‌ها اقدام به بازسازی کلی ساختمان می‌کنند که در این مواقع در دسترس نمی‌باشند.

هتل آپارتمان‌های مبله معمولا امکانات فراوانی را برای گردشگران فراهم می‌کنند و با توجه به قیمت مناسب آن‌ها به نظر بهترین گزینه برای اقامت در سفر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian