021-91004064
ثبت جهانی خیابان ولیعصر در آینده ای نزدیک!

ثبت جهانی خیابان ولیعصر در آینده ای نزدیک!

خیابان ولیعصر، یکی از مشهور ترین و مهم ترین خیابان های شهر تهران می باشد. در واقع یکی از خاطره انگیز ترین خیابان ها در شهر تهران که به عنوان شاهراه این شهر نیز شناخته می شود است. خیابان ولیعصر، با داشتن لقب بلند ترین خیابان شهر تهران، توریستان و گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. بدون شک هر فردی تا به حال حداقل یک بار مسیرش به این خیابان قدیمی و زیبا خورده است و ساعاتی را در کنار چشم انداز بسیار زیبای این خیابان، و درختان سر به فلک کشیده و کهنسال آن به تماشای این خیابان پرداخته است. به جرات می توان گفت که یکی از قدیمی ترین خیابان های شهر تهران که از زمان های بسیار قدیم، مقصد بسیاری از گردشگران و توریستان بوده است. 

اما این همه زیبایی و چشم انداز بسیار دلنواز این خیابان، سبب شد تا نام آن، در آستانه ثبت جهانی شدن قرار بگیرد. همانطور که می دانید، در طول این خیابان طویل، جاذبه های گردشگری، تاریخی، رستوران ها و کافه ها، مراکز خرید متعدد، فروشگاه ها، و بسیاری از جاذبه های گردشگری دیگر قرار گرفته است. در نتیجه می توان اضافه کرد که خیابان ولیعصر، یکی از قطب های گردشگری در شهر تهران نیز می باشد. و چه بهتر اینکه این خیابان محبوب، به ثبت جهانی برسد و آمار بازدید و سفر به این شهر، به طور روزانه افزایش یابد. 

در ادامه این مطلب، مشروح خبر ها را در باره نزدیکی به ثبت جهانی رسیدن خیابان ولیعصر، و نقل قول هایی از شهردار شهر تهران، جناب آقای پیروز حناچی بیان کرده ایم. برای آگاهی از این اخبار، مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید و مطالب بیشتری را در خصوص این خیابان و ثبت جهانی آن مطالعه کنید.

خیابان ولیعصر در یک قدمی ثبت جهنی شدن قرار می گیرد!

چندی پیش، جنب آقای پیروز حناچی، شهردار شهر تهران، خبرهایی را در راستای اقداماتی در خصوص به ثبت جهانی رساندن خیابان ولیعصر بیان کردند. ایشان در پی اجرا و بهره برداری از فاز چهارم پروژه احیای درختان چنار در خیابان ولیعصر اظهار کردند که این خیابان، یکی از نادر ترین، زیبا ترین و ارزشمند ترین خیابان های شهر تهران می باشد که چندی است، تلاش های بسیار زیادی در راستای بهبود وضعیت درختان کهنسال آن در حال انجام است. 

خیابان ولیعصر، یکی از زیباترین خیابان های تهران 

جناب آقای حناچی اضافه کرد که خیابان ولیعصر، به عنوان یکی از زیباترین خیابان های تهران، شایسته ی مراقبت و رسیدگی های بسیار زیادی می باشد و همانگونه که افراد بسیار زیادی برای ساخت آن و زنده نگه داشتن این خیابان تلاش کردند، این تلاش ها باید ادامه یابد تا همچنان زیبایی های این خیابان حفظ شود. 

همه ساله، در روز درختکاری، اقدامات بسیار زیادی در راستای بهبود وضعیت درختان خیابان ولیعصر صورت می گیرد و امسال نیز همانند سال های گذشته، درختان از بین رفته ی این خیابان با حضور سخنگوی دولت، دو عضو شورای شهر، مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، احیا شدند. مراسم بهره برداری از فاز چهارم این مجموعه به طور موفقیت آمیزی انجام شد و در نتیجه ی آن، به زودی شاهد اخبار به ثبت جهانی رسیدن خیابان ولیعصر شهر تهران، و جذب توریست های بیشتر به این کشور خواهیم بود. 

 
  • 24 اسفند ، 1399
  • 423

نظر دهید