021-91004064
جریمه تخلفات کرونایی در ایام نوروز چقدر است؟

جریمه تخلفات کرونایی در ایام نوروز چقدر است؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا در سال اخیر به منظور تسهیل سفرهای نوروزی، وضعیت کرونایی شهر ها با رنگ های مختلفی مشخص شد.
با اعلام رنگ های جدید شهرها و با نگاه  کردن کلی به نقشه، متوجه میشویم که رنگ اغلب شهرها زرد است که این نشان دهنده ی این است که سفر به تمام این شهر ها مجاز است. هرچند که این سفر ها شرایط خودش را دارد اما رنگ های قرمز نشانه یذ اجرای پروتکل های سفت و سخت کرونایی است کهطی آن مردم این شهر ها در قرنطینه به سر میبرند.تعدادی از شهر ها نیز وضعیت نارنجی را تجربه  میکنند، با توجه به ممنوعیت سفر در یکسال گذشته پلیس و ستاد کرونا قوانین جدیدی را وضع کرده اند تا طی آن مردم بتوانند با شرایط خاصی به سفر بروند.اما برنامه نیروی انتظامی برای کنترل ورورد خروج بهشهر ها پیست؟
سردار هادیانفر در این خصوص گفته: با ورود ماشین هایی با پلاک غیر بومی به شهر های نارنجی در وجله اول به افراد تذکر لسانی داده میشود تا از ادامه سفر خود انصراف دهند، اما اگر مصافران ممانعت کنند اعمال قانون صورت خواهد گرفت که جریمه ی این افراد برای ورود به شهر های نارنجی 500 هزار تومان و برای شهر های قرمز 1 ملیون تومان است. اما توقیف خودرو های غیر بومی در هیچ صورتی انجام نخواهد گرفت.
او افزود: ستاد ملی کرونا با تاکید بر پرهیز از سفرهای غیر ضروری از مردم خواسته که فقظ در صورت اضطرار به شهر های آبی و زرد سفر کندد، خواستهه نیرو انتظامی نیز از مردم همین است تا این شهر ها پس از ایام تعطیل به شهر های قرمز و نارنجی تبدیل نشوند.
بیش از 66هزار نیرو در غالب نیروهای انتظامی، نیروهای اورژانس و امداد و 64 بالگرد در محل ها تردد حضور دارند تا مردم بتوانند در اکمن ترین حالت ممکن  به سفر های نوروزی خود بپردازند.
برای سفر با وسایل حمل و نقل عمومی نیز پروتکل های ویژه ای تنطیم شده که اگر مسافران عدم رعایت این پروتکل ها را از سمت راننده مشاهده کردند میتوانند با شماره 110120 تماس بگیرند و آن را به نیروی انتظامی اطلاع دهند.تخلفات رانندگی را هم نیز میتوانید به همان شماره  پیامک کنید تا پیگیری شود.
آنطور که ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌گوید، احتمالا پس از سفرهای نورزی شاهد شرایط بحرانی در کشور خواهیم بود. احتمالا با افزایش تعداد مبتلایان مواجه می‌شویم. موضوعی که می‌تواند حتی یک شهر را از رنگ آبی و زرد خارج کند و به رنگ نارنجی و یا حتی قرمز تبدیل کند.
بنابراین تاکید ستاد ملی کرونا و نیروی انتظامی این است که برای سلامت خودتان از سفر های غیر ضروری خود داری کنید. البته حالا که کمی وضعیت سفرهای نوروزی به روال قبل بازگشته، بهتر است مسافران وضعیت آب و هوا را هم در نظر بگیرند تا تغییرات ناگهانی آب و هوا غافلگیرشان نکند. اتفاقی که طی سال‌های گذشته بسیاری را در جاده‌ها متوقف کرد.
 

  • 05 فروردین ، 1400
  • 839

نظر دهید