021-91004064
چه بر سر سفر های نوروزی می آید؟

چه بر سر سفر های نوروزی می آید؟

با نزدیک شدن به ایام تعطیلات عید و همچنین اتمام فصل زمستان، افراد بسیار زیادی به دنبال مکانی برای گشت و گذار و استراحت می باشند. اما متاسفانه بیش از 1 سال است که ویروس کرونا رفتن به سفر و گشت و گذار در طبیعت را برای انسان ها ممنوع کرده و دیگر هیچ فردی دوست ندارد با قرار گرفتن در شرایط خطرناک چند ساعتی را به تفریح و خوشگذرانی بپردازد. در واقع رعایت پروتکل های بهداشتی، امروز جزوی از زندگی هر فرد شده و دیگر مانند سابق نمی شود اقدام به گشت و گذار و رفتن به سفر و تفریح کرد. اما با این وجود، و با توجه به اینکه زمان بسیار زیادی است که افراد به گشت و گذار و تفریح نرفته اند، در نتیجه هر فردی به دنبال مکانی است که با رعایت تمامی پروتکل ها بتواند سری به طبیعت بزند و گشت و گذار کند.

اما سرنوشت این تصمیم چه می باشد؟ آیا در نهایت همه افراد می توانند اقدام به سفر و گشت و گذار در ایام نوروز کنند یا همچنان باید تمامی نکات بهداشتی را رعایت کرد و رفتن به سفر را فراموش کرد؟ امروزه، سخنان بسیار زیادی در راستای تصمیم سفر های عید نوروز در میان است اما متاسفانه مسئولین همچنان هیچ تصمیمی در خصوص سرنوشت سفر ها نگرفته اند و مشخص نیست امکان عبور از مرزهای شهری امکان پذیر می باشد یا خیر؟

ممنوعیت سفر به شهر هایی که وضعیت قرمز دارند!

در واقع همانطور که می دانید بیشتر افراد به قصد سفر به مناطق شمالی در انتظار خبر خوبی در راستای سفر های بین مرزی می باشند. اما باید اشاره کنیم که حتی در صورت باز شدن مرز های بین شهری، اما همچنان امکان سفر به خطه شمالی کشور وجود ندارد. متاسفانه این شهر ها همچنان در وضعیت قرمز می باشند و در نتیجه امکان سفر های بین شهری در استان های شمالی کشور وجود ندارد و اگر قصد داشتید که به شمال سفر کنید و برای نشستن در کنار دریا برنامه ریزی کرده بودید باید اشاره کنیم که سفر به شهر هایی که در وضعیت قرمز قرار دارند، ممنوع می باشد.

فاز جدید کرونا

متاسفانه امروزه فاز جدیدی از کرونا در شهر هایی که در وضعیت قرمز بودند و افراد بسیار زیادی به این شهر ها سفر می کردند شروع شده است. در واقع این شهر ها شاهد فاز جدیدی از ویروس کرونا بودند و در نتیجه همچنان این بیماری بسیار خطرناک می باشد و به دلیل ناشناخته بودن آن، ریسک کردن کار عاقلانه ای نیست و توصیه می کنیم همچنان به تلاش های خود در خصوص سفر نکردن ادامه دهید. امیدواریم هرچه زودتر از این ویروس و خطرات جدی آن خلاص شویم و در نهایت بتوانیم زندگی های خود را به عادی ترین روال خود برگردانیم. البته در صورتی که مکانی ساخته شود تا بتوانیم در خلوت ترین مکان و در امنیت کامل، چند روزی را به گشت و گذار و تفریح بپردازیم. 

لازم به ذکر است که آژانس های مسافرتی می توانند در بهداشتی ترین حالت ممکن تورهای خود را راه اندازی کنند تا بتوانند کسب و کارهای خود را رونق بخشند.

  • 20 بهمن ، 1399
  • 779

دیدگاه - 1

عرفان

بهترین مکان برای سفر های نوروزی خونه هستش!!
3 سال پیش

نظر دهید