021-91004064
در نوروز 1400 به چه شهرها و کشورهایی میتوانیم سفر کنیم؟

در نوروز 1400 به چه شهرها و کشورهایی میتوانیم سفر کنیم؟

همانطور که میدانید ایام نوروز و تعطیلات 14 روزه آن همیشه بهترین و مهم ترین زمان سفر برای ایرانیان بوده است.عده ی زیادی همیشه قبل از آغاز ایام تعطیلات عید شروع به برنامه ریزی برای سفرهای خود میکردند، این سفرها میتوانست خارجی باشد یا داخلی، فرقی نمیکرد. مهم چند روزی سفر و تجدید قوا برای سال جدید بود.
اما در سال 1399 و باشیوع کرونا تقریبا تمام سفرها کنسل شد. مرزها که بسته شد و تورهای خارجی منحل گشت و مسافرت های داخلی هم به حداقل میزان خود رسید.
اما به نظر میرسد در نوروز 1400 اوضاع بهتر باشد و با رعایت پروتکل بهداشتی بتوان به چند شهر و کشور سفر کرد
اما این شهر ها کدامند؟

•    تورهای خارجی

استانبول همیشه یکی از مقاصد پرطرفدار برای سفرهای ایرانیان بوده است، معمولا سفر به این شهر هزینه پایینی به همراه دارد. به علاوه با وجود صدور ویزای فرودگاهی برای رفتن به کشور ترکیه، روادید آن آسان بوده و از همه نظر سفر به آن آسان و در دسترس است.
در نوروز 1400 با انجام تست کرونا پیش از سفر و ارائه آن به ایرلاین مورد نظر میتوان به این شهر سفر کرد.

آنتالیا نیز یکی از در دسترس ترین و پرطرفدارترین مقاصد سفر ایرانیان بوده است. در نوروز 1400 هم پیشبینی میشود که همین منوال ادامه داشته باشد. تور استانبول به همراه آنتالیا میتواند یکی از بهترین برنامه ها برای سفرهای نوروزی شما باشد. اما فراموش نکنید که برای رفتن به کشور ترکیه لازم است قبل از سفرحتما تست های لازم را انجام دهید.
توجه داشته باشید که مرزهای زمینی ایران و ترکیه بسته است و تا کنون تصمیمی مبنی بر بازگشایی آنها اتخاذ نشده. از همین رو بهترین گزینه پرواز با آژانسهای پرواز مسافرتی است.

مارماریس نیز همیشه یکی از مقاصد سفر بوده است، هرچند که خبرها حاکی از آن است که در ایام کرونا برخی از هتل های مارماریس خدمات ارائه نمیدهند اما باز هم با همان تعداد محدود هتل میشود به این کشور سفر کرد. 

سریلانکا نیز اخیرا مرزهای خود را به روی توریست ها گشوده است. پس میتواند یکی از مقاصد برای سفر نوروزی شما باشد. تورهای برگزار شده به مقصد سریلانکا در نوروز1400 با پرواز مستقیم و به صورت بسیار محدود برگزار میشوند.

مالدیو کشور دیگری است که برای پذیرفتن توریست با پروتکل های بهداشتی بسیار سخت و پرهزینه اعلام آمادگی کرده. دربهای این کشور چهار ماهی میشود که به روی ایرانیان باز شده.

•    کشور های خارجی ممنوعه!

بسایری از کشور ها به خصوص کشور های آسیایی بوده که همواره مورد استقبال مردم برای سفر و تعطیلات نوروزی قرار میگرفته اند. اما این کشور ها در سال 1400 به هیچ عنوان توریست نمیپذیرند. این کشور های ممنوعه عبارتند از:
تایلند،گرجستان،مالزی،باکو،هند، دبی و تمام کشورهای اروپایی.

•    مقاصد داخلی ایران برای تعطیلات 1400

کیش: سفر به این شهر فقط برای مسافران تورهای مسافرتی مجاز است و کسی نمیتواند به صورت شخصی به این جزیره سفر کند.
قشم: اگر قصد دارید تعطیلات نوروز را در جزیره زیبای قشم بگذرانید باید در سامانه" قشم زیبا" ثبت نام کنید.
در باره ی سفر به شهرهای پر طرفدار دیگر همچون شیراز،اصفهان و مشهد هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است.
 

  • 05 اسفند ، 1399
  • 452

نظر دهید