021-49029
بلاتکلیفی سفر ها | کاهش آمار تقاضا برای سفر های نوروزی

بلاتکلیفی سفر ها | کاهش آمار تقاضا برای سفر های نوروزی

در دوران کرونا، تغییر و تحولات در همه ی اصناف و صنایع، به قدری بود که رکورد های بسیار زیادی را شکست. به عنوان مثال، در این دوران، برخی از صنایع در شرف از بین رفتن بودند و یکی از این صنایع، صنعت گردشگری بود. در حقیقت، ویروس کرونا، ضربه های بسیار زیادی که به زندگی انسان ها و سایر صنایع زد، اما با این وجود، ضربه ای که به صنعت گردشگری وارد شد، بسیار شدید بود. در همین راستا، رییس هیأت ‌مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر استان تهران گزارش هایی را ارائه داده است. در حقیقت، همانطور که می دانید، همه ی ما دوست داریم عید نوروز را به شهری دیگر برویم و به دنبال تور هایی برای انجام سفر های داخلی و یا خارجی می باشیم. اما عواملی وجود دارند که این مساله را تحت تاثیر قرار می دهند.

بررسی ها نشان داده است که میزان تقاضا برای سفر، در سال 1400، بسیار کمتر از میزان تقاضا برای سفر در سال 1398 بوده است. یکی از این دلایل، بدون شک، وجود ویروس کشنده و خطرناک کرونا بوده است. اما علاوه بر این، دلایل و عوامل دیگری نیز وجود داشتند که تخمین زده شده، تاثیر بسیار زیادی بر کاهش میزان سفر ها داشته است. در حقیقت، تحقیق های بسیار زیادی صورت گرفت و طبق گزارش هایی که توسط رییس هیأت‌ مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر استان تهران ارائه شد، نتایجی حاصل شد که در ادامه این مطلب، به توضیح آن ها پرداخته ایم. در حقیقت، در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره علل کاهش آمار تقاضا برای سفر های نوروزی، و همچنین بلاتکلیفی سفر ها بیان کرده ایم. برای آشنایی با این گزارشات و همچنین آگاهی از علل کاهش آمار سفر ها، مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

گزارشاتی در خصوص بلاتکلیفی در سفر های داخلی و خارجی

در حقیقت، وجود ویروس کرونا افراد بسیاری را از انجام سفر ها منع کرد و سبب شد تا میزان تقاضا برای سفر ها کاهش یابد. اما این دلیل، تنها علت کاهش این آمار نیست. به طور روزانه، شرایط اقتصادی بسیاری از مردم نیز این مورد را تحت تاثیر قرار می دهند و سبب شده است تا بر خلاف تصور ها، آمار تقاصا برای سفر، از حد پیش بینی شده نیز کمتر شود. در حقیقت، با نگاهی به سال های گذشته، میزان آمار برای تقاضا برای سفر های نوروزی، از اوایل اسفند ماه مشخص می شد. 

اما در این سال، به دلیل وجود بلاتکلیفی های متعدد، و عدم مشخص شدن محدودیت های بین شهری و همچنین محدودیت های سفر های خارجی، افراد بسیاری برای تصمیم گیری برای انتخاب مقصد خود، دچار بلاتکلیفی شده اند و در نتیجه، این عوامل سبب شده است تا میزان تقاضا برای سفر های داخلی و خارجی به شدت کاهش یابد. 

عدم اطلاع رسانی محدودیت ها

یکی از مهم ترین عواملی که سبب شده تا افراد، در انتخاب مقصد برای گردش بلاتکلیف باشند، مشخص نبودن محدودیت ها می باشد. در حقیقت، امروز تاریخ 27 اسفند ماه می باشد و همچنان، آمار دقیقی از محدودیت های مرزی و رنگ شهر ها مشخص نیست. وجود ویروس کرونا سبب شده است تا میزان آمار تقاضا برای سفر به شدت کاهش یابد. علاوه بر این، شرایط اقتصادی بسیاری از افراد موجب شده تا در گرفتن تصمیم برای سفر خود، بلاتکلیف باشند. در نهایت باید اعلام کنیم که این عوامل، سبب شده اند تا بسیاری از افراد برای سفر رفتن، اقدام نکنند و این مساله، برای صنف گردشگری بسیار ناراحت کننده می باشد.

 
  • 27 اسفند ، 1399
  • 175

نظر دهید