021-49029
موج چهارم ویروس کرونا و عدم تعطیلی هتل ها و اقامتگاه ها 

موج چهارم ویروس کرونا و عدم تعطیلی هتل ها و اقامتگاه ها 

همانطور که می دانید، با شروع موج چهارم ویروس کرونا رو به رو هستیم. پس از فرا رسیدن سال 1400 و شروع سفر های نوروزی، میزان شیوع ویروس کرونا، به حدی افزایش یافت که سبب شد تا با موج چهارم ویروس رو به رو شویم و در ادامه دادن به زندگی خود، دچار مشکل شویم. بسیاری از مشاغل و ادارات تعطیل شدند و تمامی افراد مجبور به ماندن در خانه های خود هستند. در پی این تعطیلی ها، تنها، شغل ها و موسساتی که اعلام شدند حق ادامه به فعالیت های خود داشتند آن هم در شرایط خاص! که هتل ها و موسسه های ارائه دهنده اقامتگاه ها از جمله این مشاغل بودند. در پی اعلام ها، شرایط بسیار خاصی مشخص شد تا از شیوع بیش از اندازه ویروس کرونا جلوگیری شود و افراد بسیار زیادی از ابتلا به این ویروس در امان باشند.

هتل ها و اقامتگاه ها نیز بنا به دلایلی که اعلام شده اند، مجبور به ادامه به فعالیت های خود هستند. در واقع، برخی از مشاغل و صنایع، بنا به فعالیت های خود، قادر به اتمام فعالیت خود نبودند. در واقع پس از اعلام ستاد مقابله با ویروس کرونا در خصوص شروع موج چهارم و تعطیلی مشاغل، هتل ها و ارائه دهندگان اقامتگاه ها نیز یکی از این شغل ها بودند که می توانند به فعالیت خود ادامه دهند. 

در ادامه، سخنانی را از جانب جمشید حمزه زاده، رئیس هیئت مدیره انجمن هتل داران بیان کرده ایم. در راستای ادامه فعالیت های هتل داران ایشان سخنانی را بیان کرده اند که در ادامه مطلب، به طور کامل آن ها را بیان کرده ایم. در نتیجه توصیه می کنیم تا مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید و در صورتی که قصد سفر دارید و به ناچار باید در یکی از هتل ها و یا اقامتگاه های این شهر سکونت کنید، با مطالعه ادامه مطلب، از اخبار رزرو اقامتگاه برای سکونت آگاه شوید.

نقل قولی از رئیس هیئت مدیره انجمن هتل داران ایران:

جمشید حمزه زاده، سخنانی را در راستای ادامه فعالیت های هتل داران و اقامتگاه های رسمی کشور ابلاغ کردند. ایشان بیان کردند که هیچ گونه ابلاغیه ای در خصوص تعطیلی هتل ها و اقامتگاه های رسمی کشور از سوی سازمان و ستاد مقابله با ویروس کرونا ذکر نشده است. به همین سبب ایشان فرمودند که تمامی هتل ها و اقامتگاه های رسمی کشور قادر به ادامه فعالیت های خود هستند. حتی ایشان به لزوم ادامه فعالیت های این موسسه ها نیز اشاره کردند. 

ایشان فرمودند:
"در شرایط پر خطر کرونا، و به ویژه در شهر های قرمز، وجود هتل ها برای ماموریت ها و مسافرت های ضروری به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی، کاملا ضروری است."

به همین سبب، امروزه، بسیاری از هتل ها و اقامت گاه های رسمی کشور، با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی، قادر به ادامه فعالیت های خود هستند. البته نا گفته نماند که در برخی از استان ها، تصمیم مجاز بودن ادامه فعالیت های هتل ها و اقامتگاه ها بر عهده ستاد استانی کرونا بوده است. اما با این وجود، در عموم شهر های قرمز و نارنجی، هتل ها و اقامتگاه ها قادر به ادامه فعالیت های خود هستند. در نتیجه بر اساس این سخنان، هتل ها و همچنین اقامتگاه های رسمی، در گروه شغلی 1 دسته بندی می شوند.

  • 22 فروردین ، 1400
  • 33

نظر دهید

پر بازدیدترین خبرها

تشریح آخرین وضعیت ممنوعیت تردد در استان تهران

تشریح آخرین وضعیت ممنوعیت تردد در استان تهران

در پی شیوع ویروس کرونا و همچنین اعلام ممنوعیت تردد در چندین ماه گذشته، قوانین جد ...

20 بهمن ، 1399
کشف دروازه کوروش در تخت جمشید

کشف دروازه کوروش در تخت جمشید

با اجرای  دور دوازدهم کاوش در محوطه تل آجری تخت جمشید ، دروازه کوروش پس از ده سا ...

21 بهمن ، 1399
در این روزهای کرونایی در پیست اسکی دیزین چه میگذرد؟

در این روزهای کرونایی در پیست اسکی دیزین چه میگذرد؟

پیست اسکی دیزین واقع در جاده چالوس ،یکی از مکانهای مختص به ورزشهای زمستانی است ...

20 بهمن ، 1399

آخرین اخبار

ممنوعیت سفر در تعطیلات عید سعید فطر

ممنوعیت سفر در تعطیلات عید سعید فطر

روزهای کرونایی بسیار سخت و طاقت فرسا شده و به دنبال وجود مدت زمان طولانی از قرنط ...

21 اردیبهشت ، 1400
شهرستان های تفت و بافق به ثبت جهانی رسیدند!

شهرستان های تفت و بافق به ثبت جهانی رسیدند!

دو شهرستان های تفت و باغ دو شهر بسیار زیبا در استان یزد می باشند که با داشتن منا ...

08 اردیبهشت ، 1400
موج چهارم ویروس کرونا و عدم تعطیلی هتل ها و اقامتگاه ها 

موج چهارم ویروس کرونا و عدم تعطیلی هتل ها و اقامتگاه ها 

شروع موج چهارم ویروس کرونا بسیاری از مشاغل را تعطیل کرده است اما با این وجود، هت ...

22 فروردین ، 1400