021-91004064
شهرستان های تفت و بافق به ثبت جهانی رسیدند!

شهرستان های تفت و بافق به ثبت جهانی رسیدند!

کشور ایران مملوء از منابع ارزشمند می باشد که هر کدام از آن ها به نوبه ی خود، دارای اهمیت هستندد. اما بسیاری از آن  ها، آن طور که باید نگه داری نمی شوند و ارزش آن چنانی به آن ها داده نمی شود. که بسیاری از این منابع ارزشمند در استان یزد قرار دارند. استان یزد، یکی از استان های کویری ایران بوده که از سال ها پیش، میزبان بسیاری از انسان ها بوده و امروزه در آن، آثار تاریخی بسیار زیادی وجود دارد. اما دو شهرستان های تفت و بافق نیز جوز منابع ارزشمند این استان می باشند که دارای جاهای دیدنی متعدد، و امکانات بسیار عالی برای گردشگری هستند. اما با این وجود، آن طور که باید به مردم معرفی نمی شوند و بازدید کنندگان آن چنانی ندارند.

شهرستان های تفت و بافق، دارای جذابیت های بسیار زیادی می باشند و خوشبختانه، امروزه متوجه شده ایم که این دو شهرستان، به ثبت جهانی رسیدند و در نتیجه، تبدیل به یکی از ارزشمند ترین آثار در کشور ایران شده اند. علاوه بر این باید اشاره کنیم که در این شهرستان ها، باغات بسیار وسیعی از نخل وجود دارد که سبب شده اند حتی نسبت به گذشته نیز محبوبیت بسیار بیشتری داشته باشند. لازم به ذکر است که مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، گزارشاتی را در خصوص اهمیت این شهرستان ها و به ثبت جهانی رسیدن آن ها اعلام کرده است. 

نا گفته نماند که دیگر، گردشگران و توریستان بسیار زیادی به این استان جذب می شوند و اقدام به بازدید از شهر زیبای تفت و همچنین بافت می کنند. این دو شهرستان دارای جذابیت های بسیار زیادی می باشند و علاوه بر داشتن آثار تاریخی متعدد، بافت شهری و همچنین باغ های موجود در این شهر ها، سبب جذب بسیاری از توریستان و گردشگران می شود. در ادامه این مطلب، نقل قول هایی را از جناب آقای سید مصطفی فاطمی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد ذکر کرده ایم. برای آشنایی با جزئیات این خبر، مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید!

نقل قول هایی از جناب آقای فاطمی

ایشان، طبق گزارشاتی که داشتند، اعلام کردند که شهرستان های تفت و بافق، دارای باغ های میوه، و به ویژه انار می باشند. و همچنین باید اشاره کنیم که رسم جذاب انار چینی در این شهرستان ها دیدن دارد و در نتیجه، همه ی گردشگران و توریستان می توانند اقدام به بازدید از این مجموعه زیبا کنند. علاوه بر این اضافه کردند که این دو شهرستان، دارای ظرفیت مناسبی برای پذیرش گردشگران می باشد و در نتیجه، مسافران می توانند با خیالی آسوده به بازدید از این شهرستان ها بیایند. 

در ادامه افزودند که باغ های به هم پیوسته نخل در این شهرستان ها سبب شده تا صنایع دستی بسیار زیادی به واسطه نخل های این شهرستان ها تولید شود. به طوری کلی ایشان اشاره کردند که شهرستان های تفت و بافق، دارای ساختار های کاملا مناسبی برای پذیرش گردشگران می باشد و علاوه بر این، جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیار زیادی در این شهرستان ها وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست و به ثبت جهانی رسیدن ان ها، سندی بر این سخن بود.

  • 08 اردیبهشت ، 1400
  • 1140

نظر دهید