021-91004064
شروع پروژه احداث جزیره مصنوعی در بندر نوشهر

شروع پروژه احداث جزیره مصنوعی در بندر نوشهر

کشور ایران، مهد تمدن است و تاریخچه ی آن نشان می دهد که این کشور، از سالیان درازی در گذشته به عنوان اقامتگاهی محبوب برای انسان ها بوده است. به همین منظور، سازه های تاریخی خاص و منحصر به فرد بسیار زیادی در آن وجود دارد که نشان از هنر ایرانیان در معماری و ایده پردازی در ساخت بی نظیر ترین سازه ها می باشد. امروز که زمان بسیاری از ساخت پروژه ها و ساختمان های خاص و متعدد در این کشور می گذرد، با دروازه جدیدی از ساخت سازه ها در این کشور رو به رو شده ایم. در سال گذشته، ایده ای جدید برای ساخت جزیره ای مصنوعی در دریای خزر ارائه شد که طبق آن، جزیره ای بسیار بزرگ با طراحی خاص و منحصر به فردی در آب های دریای خزر، و در محدوده ی نوشهر احداث خواهد شد. 

جالب است بدانید که این طرح، اولین طرح جزیره مصنوعی در ایران می باشد و به همین سبب، دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. و بر همین اساس، شهردار نوشهر، اطلاعیه و گزارشاتی را در خصوص احداث این پروژه و برنامه های آن اعلام کرده اند. با توجه به منحصر به فرد بودن این طرح و اجرا نشدن طرح های مشابه آن در طول تاریخ کشور ایران، این پروژه از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار شده و نشان می دهد که معماران و طراحان ایرانی، با داشتن ذهنی باز و ایده پرداز، طرح های بی نظیری را ارائه می دهند و در زمان کوتاهی به اجرا در می آورند. در این راستا، مطلبی را ارائه کرده ایم که توصیه می کنیم مطالعه آن را از دست ندهید. 

در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره تصمیمات و اخبار احداث پروژه جزیره مصتوعی در بندر نوشهر اعلام کرده ایم. همچنان نقل قول هایی را از شهردار این منطقه بیان کرده ایم که طبق آن ها، خبر های خوبی برای کشور ایران و شهر نوشهر در راه است. پس با ما همراه باشید تا از اخبار این پروژه آگاه شوید.

گزارشات شهردار نوشهر در راستای احداث جزیره مصنوعی

چند روز پیش، شهردار منطقه نوشهر استان مازندران، اخبار خوبی را در راستای اجرای منحصر به فرد ترین پروژه در ایران اعلام کردند. طبق گزارشات ایشان، این پروژه، نخستین جزیره مصنوعی در دریای خزر می باشد. ایشان اضافه کردند که اقدامات اولیه و مجوزات برای راه اندازی این پروژه از سوی سازمان بنادر و دریانوردی و میراث فرهنگی و گردشگری مازندران صادر شده است. به همین منظور، در این سالی که هستیم، مقدمات پروژه فراهم سازی خواهد شد و فراخوانی را در راستای جذب سرمایه گذاران در بخش خصوصی ارائه خواهیم داد.

شکل جزیره مصنوعی بندر نوشهر

جناب آقای علی امانی شهردار نوشهر در سخنان خود اشاره کردند که طراحان حاذقی برای طراحی این پروژه زحمت کشیده اند و شکل این جزیره مصنوعی، شبیه به گل ارکیده می باشد. گل ارکیده، یکی از زیباترین و خاص ترین گل ها می باشد که در منطقه نوشهر به خوبی رشد می کنند. علاوه بر این در این جزیره، دو برج ساخته خواهد شد که برای طراحی آن از میوه های بلوط موجود در جنگل های هیرکانی الهام گرفته شده است. در ساختار این جزیره مصنوعی، یک پل و همچنین عرشه وجود دارد که به طول 1 کیلومتر هستند و در عمق 4.5 تا 7.5 متری دریا قرار دارند. مساحت کلی این جزیره مصنوعی 18 هکتار بوده و در آن اسکله، شهر بازی، هتل، سالن همایش، استخر، باند فرود برای هلیکوپتر، رستوران دریایی، مجموعه های ورزشی و تفریحی، و به طور کلی امکانات بسیار زیادی تعبیه خواهد شد.

  • 17 فروردین ، 1400
  • 2266

نظر دهید