021-91004064
در نوروز1400 چادر زدن ممنوع

در نوروز1400 چادر زدن ممنوع

به گزارش ایرنا مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران بر مسافرت ایمن در ایام نوروز تاکید کرده  و گفته: سفر به مازندران و اقامت در اماکن غیررسمی و چادرخوابی ممنوع است و مسافران برای چنین شکلی از مسافرت وارد مازندران نشوند.
سیف اله فرزانه روز پنجشنبه در طی مصاحبه ای با خبرنگار ایرنا افزوده: در ایام عید تمامی اشکال غیررسمی سفر و اقامت در استان مازندران ممنوع است و باید همه در چارچوب قواعد تعیین شده ستاد ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا سفر کنند.در ایام نوروز تمامی پارک ها، تکایا، مساجد، شبستان ها و دیگر اماکن غیر رسمی برای اقامت مسافران بسته است و فقط مسافران در حد بازدید می توانند وارد این اماکن شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران تاکید کرد اقامت تنها در مکانهایی که دارای کد رسمی میراث فرهنگی هستند مجاز است و اقامت در دیگر اقامتگاه های غیر رسمی و ویلا های استیجاری ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلف برخورد قانونی خواهد شد.
او افزود که تا همین امروز مازندران از شیوع ویروس کرونا در زمینه گردشگری آسیب ها و خسارات زیادی دیده است، لذا از هموطنان میخوام تا با رعایت پروتکل های بهداشتی باعث دامن زدن به افزایش ویروس کرونا در مازندران نشوند تا رونق گردشگری این استان مانند سابق باشد. او گفت مردم مازندران مهربان و خونگگرم است و این وظیفه انسانی هر مسافری است که به فکر سلامت این مردم نیز باشند تا توسط آنها به ویروس کرونا مبتلا نشوند.
او گفت از تجمع در مکان هایی که ازدحام جمعیت در آنها زیاد است خودداری کنید و دستورالعمل ای بهداشتی را که به مراکز اقامتی ابلاغ میشود حتما جدی بگیرید. وی چادرخوابی را شکل منسوخ شده مسافرت توصیف کرد و گفت گردشگران و مسافران باید در فضای ایمن و سالم سفر کنند تا هم امنیت خود را تضمین کنند و هم به جامعه میزبان احترام بگذارند. 
مازندران در حال حاضر چهار هزار مجموعه اقامتی رسمی با ظرفیت ٨٩ هزار نفر شب اقامت دارد که از این تعداد ٦٢ هتل ، ٨٨  هتل آپارتمان ، ٥١ متل ، ١٤ مهمان پذیر ، ٢٤٢ مجموعه بوم گردی و دیگر اشکال اقامتی رسمی است.
 

  • 28 اسفند ، 1399
  • 1053

نظر دهید