021-91004064
تشریح آخرین وضعیت ممنوعیت تردد در استان تهران

تشریح آخرین وضعیت ممنوعیت تردد در استان تهران

شیوع ویروس کرونا سبب شده تا مشکلات بسیار زیادی در سطح جامعه و برای تمامی مشاغل و اداره جات به وجود آید. همانطور که می دانید به پاس کاهش ابتلا به این بیماری خطرناک، دستورالعمل های بسیار زیادی توسط سازمان بهداشت جهانی به تمامی کشور ها ارائه شده است و همینطور مسولین نیز دستورات متعددی را در راستای کمک به کاهش آمار ابتلایان به این بیماری ذکر کرده اند. در واقع روز به روز دستوران و دستورالعمل های متعددی به جامعه ارائه می شود تا افراد بتوانند با رعایت این دستورالعمل ها، نقش مهمی در راستای کاهش آمار داشته باشند و کمک بزرگی به بهبود این وضعیت خطرناک و حاد کنند. این قوانین و دستورالعمل ها برای تمامی اقشار جامعه بوده و بدون استثنا هر فردی در هر صنفی که باشد (به استثناء برخی از صنف های خاص) باید اقدام به رعایت این قوانین کند.

یکی از مهم ترین این دستورالعمل ها که امروزه نیز سبب کاهش میزان ابتلا به بیماری کرونا و به ویژه کاهش ترافیک و آلودگی هوا شده است، ممنوعیت تردد می باشد. در واقع مسئولین با مشخص کردن زمان هایی برای عبور و مرور و تردد در خیابان ها، سعی بر کاهش میزان رفت و آمد افراد و در نتیجه کاهش آمار ابتلا به این بیماری می باشند. در راستای این قوانین در ادامه مطلب به تشریح آخرین وضعیت ممنوعیت تردد پرداخته ایم.

مروری بر اخبار ممنوعیت تردد در چندین ماه گذشته

چندین ماه پیش با فرا رسیدن شب یلدا، قانونی در خصوص ممنوعیت تردد پس از ساعت 6 عصر ابلاغ شد تا هیچ فردی اقدام به دید و بازدید فامیلی در این شب نکند تا بتوان میزان ابتلا به بیماری کرونا را کاهش داد. اما چندی بعد از این خبر نیز دستور جدیدی در خصص ممنوعیت تردد پس از ساعت 9 شب ابلاغ شد. طبق این دستورالعمل هیچ فردی پس از ساعت 9 شب نباید در خیابان ها تردد نکند. و این دستورالعمل تا به امروز نیز پابرجا مانده و همه روزه میزان زیادی از وسایل نقلیه که پس از این ساعات ذکر شده در خیابان ها تردد می کنند، و قوانین را زیر پا می گذارند جریمه می شوند. 

آخرین وضعیت ممنوعیت تردد

با قرار داشتن در دهه ی فجر، و نزدیک شدن به تعطیلات 22 بهمن، افراد بسیاری از این فرصت استفاده می کنند تا با سفر کردن به استان های شمالی کشور اقدام به تفریح در این استان ها کنند. اما خوشبختانه طی ابلاغیه جدیدی که امروز توسط استاندار تهران اعلام شد، هیچ مجوزی در خصوص تردد در تعطیلات آخر هفته صادر نخواهد شد و در نتیجه عبور و مرور و دسترسی به استان های شمالی کشور ایران ممنوع بوده و در صورت مشاهده افرادی که اقدام به زیر پا گذاشتن قوانین و نادیده گرفتن این ابلاغیه ها می کنند، جریمه هایی سنگین داده می شود. 

این ممنوعیت تردد به این گونه است که هیچ وسیله ای که دارای پلاکی غیر بومی نباشد نمی تواند در بین استان هایی که ممنوعیت تردد در آن ها اعلام شده است تردد کرده و از استانی به استان دیگر سفر کند. در نتیجه اگر قصد سفر دارید و برای گذراندن تعطیلات در کنار آب های شمالی و یا جنوبی کشور برنامه ریزی کرده اید بدانید که به دلیل اعلام ممنوعیت تردد هیچ فردی اجاره ورود و خروج از شهر با پلاک غیر بومی ندارد.

 
  • 20 بهمن ، 1399
  • 1198

دیدگاه - 1

محمد حسین

ممنون بابت مطلب خوبتون در خصوص ممنوعیت تردد
3 سال پیش

نظر دهید