021-91004064
گسترش روابط گردشگری ایران و ونزوئلا!

گسترش روابط گردشگری ایران و ونزوئلا!

چندی پیش، اخباری در خصوص گسترش فعالیت های گردشگری بین کشور های ایران و ونزوئلا، در تمامی شبکه های اجتماعی و روزنامه ها خودنمایی کرد. این اخبار مانند بمب صدا کرد و خبر های متعددی در این راستا به جامعه اعلام شد. خبر ها حاکی از آن بود که وزیر گردشگری کشور ونزوئلا، در پی سفر به کشور ایران، صحبت هایی را با جناب آقای علی اصغر مونسان، که وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور می باشد، کردند. در پی این صحبت ها، دریافتیم که این دو کشور قصد دارند در راستای گردشگری، فعالیت های بیشتری با یکدیگر داشته باشند و در راستای افزایش سفر های گردشگری به این دو کشور، فرصت بازدید و شناخت تمدن، جاذبه های تاریخی، فرهنگی، گردشگری و تفریحی را به یکدیگر داشته باشند و در واقع برای بهبود وضعیت اقتصادی خود قدم بردارند.

در ادامه این مطلب، مکالمه ها و تصمیماتی که توسط این دو فرد گرفته شد و همچنین اقداماتی که قرار است در آینده صورت بگیرد ذکر شده است. برای مطالعه اخبار و صحبت های دقیق این دو وزیر، ادامه این مطلب را مطالعه کنید و با آخرین اخبار گردشگری ایران آشنا شوید.

آغاز فعالیت های تورهای گردشگری ایران و ونزوئلا

با گسترش ویروس کرونا در ایران و جهان، منابع گردشگری بسیاری از کشور ها بیان کردند که ضرر های بسیار زیادی را به واسطه این ویروس متحمل شدند. در واقع همانطور که می دانید، این ویروس ناشناخته تا به امروز، چهار بار جهش پیدا کرده است و در نهایت، امروزه نیز با ظهور موج جدید و خطرناک این ویروس کشنده رو به رو هستیم. طبیعتا پس از پیدایش این ویروس، تمامی سفر ها، مشاغل، و اقدامات اجتماعی منحل شد. بسیاری از شرکت ها اعلام کردند که دیگر به فعالیت های خود ادامه نمی دهند و بسیاری از شرکت های دیگر نیز بیان کردند که فعلا فعالیت خود را به صورت دورکاری انجام خواهند داد. اما در نهایت، امروز پس از گذشت بیش از یک سال از این بیماری، امروزه دیگر بسیاری از فعالیت ها با شرط رعایت پروتکل ها، می توانند به فعالیت های خود ادامه دهند.

اما صنعتی که بیشتر از همه با مشکل مواجه شد و ضرر های بسیار زیادی را متحمل شد، صنعت گردشگری بود. بسیاری از پرواز ها تا چند ماه به طور کامل متوقف شد. اما خوشبختانه، پس از جلسات و صحبت هایی که وزیر های گردشگری دو کشور ونزوئلا و ایران با یکدیگر بر قرار کردند. در پی این جلسات، تصمیم بر آن شد که این دو کشور، فعالیت های گردشگری خود را به صورت مشترک با یکدیگر انجام دهند. 

صحبت های آقای مونسان در راستای توسعه فعالیت های گردشگری ایران و ونزوئلا

این دو وزیر، پس از بررسی های متعدد، و مشاهده وجود پرواز های ایران و کاراکاس، می توان صنعت گردشگری را بین این دو کشور گسترش داد. مونسان افزود: آلی پادرون پس از سفر خود به اصفهان گفتند که برای گسترش فعالیت ها و روابط گردشگری ایران و ونزوئلا باید از ظرفیت بخش های دولتی و خصوصی استفاده کرد. در نتیجه تورهای گردشگری این دو کشور، به زودی راه خواهد افتاد. در پی این نشست ها تصمیم بر آن شد که اقدام به انعقاد یک تفاهم نامه در خصوص توسعه روابط دو کشور کنند.

  • 12 اسفند ، 1399
  • 385

نظر دهید