021-91004064
برگزاری ساعت زمین در تهران

برگزاری ساعت زمین در تهران

"ساعت زمین" یکی از مهم ترین و محبوب ترین اقدامات جهانی است که طبیعتا همه ی ما تا به حال نام آن را شنیده ایم. این اقدام از سال ها پیش در سطح جهان شهرت یافت و به همین علت، همه ساله، در ساعت و روزی مشخص، بسیاری از مردم در سطح جهان، اقدام به خاموش کردن تمامی لوازم الکترونیکی خود می کنند تا در مصرف برق صرفه جویی کنند. در واقع، جالب است بدانید که این اقدام، طرفداران بسیار زیادی دارد و در این راستا، همه ساله در کشور ایران نیز، اقدام به خاموش کردن بسیاری از لوازم الکنرونیکی و چراغ های خود می  کند.

در ادامه این مطلب، همه چیز را در خصوص ساعت زمین، و خاموشی هایی که قرار است امشب، در شهر تهران صورت گیرد بیان کردیم. اگر قصد دارید با این اقدام آشنا شوید و بدانید که ساعت زمین در چه تاریخ و در چه زمانی است، و همچنین، کدام مناطق گردشگری در شهر تهران، امشب اقدام به اجرای قانون ساعت زمین می کنند، مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. در نتیجه ادامه مطلب را مطالعه کنید و با این اقدام جهانی آشنا شوید.

تاریخچه شروع ساعت زمین

ساعت زمین برای اولین بار در استرالیا اجرا شد. مردم این منطقه اقدام به خاموش کردن و مصرف محتاتانه انرژی برق کردند. این عمل آرمانی بود برای حفظ انرژی برای آیندگان که برای اولین بار در سال 2007 صورت گرفت. در این راستا صندوق جهانی طبیعت، قانونی را تحت ساعت زمین معرفی کرد که بر اساس آن بسیاری از برج ها و ساختمان های مهم زمین، اقدام به خاموش کردن چراغ ها و لوازم الکترونیکی غیر ضروری خود کنند تا میزان مصرف انرژی کاهش یابد.

افزایش طرفداران برای اجرای "ساعت زمین"

برای کاهش میزان مصرف انرژی برق در سطح زمین، بسیاری از کشور ها و خانواده ها، از این اقدام حمایت کردند و در ساعت و زمان مشخص شده که توسط صندوق جهانی طبیعت معرفی شد، اقدام به خاموش کردن لوازم و چراغ های غیر ضروری در خانه ها، اداره ها، و به ویژه بسیاری از ساختمان های اصلی و مهم شهر و کشور خود کردند. کششور ایران و مردم ایرانی نیز از این عمل حمایت کردند تا اقدامی مهم در خصوص کاهش مصرف انرژی کنند. 

خانواده های ایرانی و همچنین شرکت های متعددی در ایران، در ساعات مشخص شده اقدام به خاموش کردن لوازم غیر ضروری خود می کنند.

کدام جاذبه های گردشگری و مهم تر شهر تهران ساعت زمین را اجرا می کنند؟

در شهر تهران، تعدادی از برج ها و  ساختمان های مهم نیز اقدام به اجرای قانون ساعت زمین می کنند که از این ساختمان های اصلی و مهم می توان به برح میلاد، پل طبیعت، گنبد مینا، و سایر ساختمان های مهم شهر تهران، اقدام به خاموش کردن لوازم غیر ضروری خود می کنند.

ساعت خاموشی چه زمانی است؟

زمان دقیق ساعت خاموشی در زمین، در روز 7 فروردین، و آخرین شنبه ی ماه مارس (27 مارس) از ساعت 20:30 تا ساعت 21:30 به وقت محلی می باشد. شما نیز می توانید یکی از حمایتگران ساعت زمین باشید و در این زمان، لوازم غیر ضروری خود را خاموش کنید.

  • 07 فروردین ، 1400
  • 781

نظر دهید