021-91004064
نگرانی های طرح صیانت و حذف ایران از چرخه گردشگری جهانی

نگرانی های طرح صیانت و حذف ایران از چرخه گردشگری جهانی

طرح صیانت از حقوق کاربران در اینترنت و فضای مجازی، خبری می باشد که این روز ها، ذهن افراد بسیار زیادی را درگیر کرده است. طرح صیانت، طرحی است که سبب مسدود شدن شبکه های اجتماعی می شود. و در پی این مساله، تعداد بسیار زیادی از فعالان در صنعت گردشگری، دغدغه ها و نگرانی های بسیار زیادی را در خصوص این مساله دارند. همانطور که می دانید، طرح صیانت از حقوق کاربران در اینترنت و فضای مجازی، طرحی است که توسط اعضای مجلس شورای اسلامی تصویب، و در نهایت، در حال بررسی سایر اعضا در خصوص امکان اجرا شدن می باشد. اما این طرح، برای تعداد بسیار زیادی از فعالان در رشته های مختلف صنعتی، نگرانی های متعددی را به بار آورده است. 

در ادامه این مطلب، توضیحاتی را در خصوص ارتباط اجرایی شدن طرح صیانت حقوق کاربران در اینترنت و فضای مجازی، با حذف ایران از چرخه گردشگری پرداخته ایم.

طرح صیانت چیست؟

طرح صیانت حقوق کاربران در اینترنت و فضای مجازی، یکی از پر سر و صدا ترین طرح هایی بوده که تا به امروز به تصویب مجلس در آمده است. طرح صیانت حقوق کاربران در اینترنت و فضای مجازی، که برای ساماندهی فضای مجازی طراحی و تدوین شده است، بر این اصل اشاره دارد که پیشرفت و توسعه فناوری ها در شبکه های احتماعی و فضاهای اینترنتی، سبب شده است تا خلاء های قانونی در آن ایجاد شود. در نتیجه طرح صیانت از حقوق کاربران در اینترنت و فضای مجازی، با هدف داشتن کنترل بر روی بستر های اینترنتی و همچنین اعمال حاکمیت و حمایت از کاربران تدوین شده است. در نهایت در پی این طرح صیانت، تمامی شبکه های اجتماعی و همچنین اینترنت، به طور کامل فیلتر خواهند شد.

واکنش های فعالان صنایع به تصویب طرح صیانت حقوق کاربران

طرح صیانت از حقوق کاربران در اینترنت و فضای مجازی، سبب شده تا بسیاری از افراد که در زمینه ها و صنایع مختلف در حال فعالیت هستند، دست به اعتراض بردارند. در این خصوص باید اشاره کنیم که تمامی این فعالان به مخالفت درباره این طرح پرداخته اند.  این طرح سبب می شود تا بسیاری از فعالانی که با داشتن فروشگاه اینترنتی و در واقع کسب و کار اینترنتی، زندگی خود را می گرداندند، با مشکل مواجه شوند. 

حذف ایران از چرخه گردشگری جهان

در پی تصویب طرح صیانت حقوق کاربران در اینترنت و فضای مجازی، باید اشاره کنیم که در پی این مساله، رئیس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران، سخنانی را بیان کرده اند. حسن تقی زاده، با مخالف در خصوص اجرای این طرح، هشدار هایی را در خصوص حذف ایران از چرخه گردشگری جهان ارائه کرده اند. 

البته این امر طبیعی است. چرا که همزمان با مسدود شدن و فیلتر شدن اینترنت، تمامی زمینه ها برای معرفی جاذبه های گردشگری ایران در سطح جهان، مسدود شده و دیگر نمی توان اقدام به جذب گردشگری نمود. 

لازم به ذکر است که جناب آقای تقی زاده، در خصوص این مساله تاکید کردند که:

"اگر قرار باشد ایران در صنعت گردشگری در جهان رقابت کند، باید از ابزار‌های جهانی هم استفاده کند. وگرنه امکان رقابت با کشور‌های دیگر بدون ابزار‌های جهانی ممکن نیست."
ایشار اضافه کردند که در زمان گران شدن بنزین، در هنگامی که اینترنت ها قطع شده بود، بسیاری از توریستانی که قصد سفر به ایران را داشتند، از این مساله ترسیده و در نهایت سفر خود را کنس کردند.

کلام آخر

به طور کلی طرح صیانت حقوق کاربران در اینترنت و فضای مجازی طرحی است که با مخالفت های بسیار زیادی رو به رو شده و همچنین هشدار های جدی ای در خصوص حذف ایران از چرخه گردشگری جهان توسط رئیس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران ارائه شده است. 

  • 12 مرداد ، 1400
  • 546

نظر دهید