021-91004064
تغییر شرایط مسافرت های داخلی و خارجی در ایام کرونا

تغییر شرایط مسافرت های داخلی و خارجی در ایام کرونا

شرایط ورورد مسافران به کشور به روزرسانی شد.تا پیش از این زمان اعتبار تست کرونا 96 ساعت بود که طی تصمیمات گرفته شده این زمان به 72 ساعت قبل از پرواز کاهش یافته است.
طبق تصمیمات اخیر وزارت بهداشت مسافران موظف هستند حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز خود تست pcr بدهند.

این قانون مشمول تمامی مسافران ورودی و خروجی میشود.
اطلاعیه صادر شده از سمت شرکت های هواپیمایی ایران اعلام میدارد که مسافران باید نتیجه ی آزمایشpcr و گواهی عدم ابتلا به کووید19  خود را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند و در صورت ارائه به زبان غیر انگلیسی،این گواهی باید مهر بخش کنسولی نمایندگی های جمهوری اسلامی را به همراه داشته باشد؛اگر اتباع خارجی این مصوب  نامه را رعایت نکنند از ورود آنها به کشور جلوگیری خواهد شد.
اما اتباع ایرانی که نتیجه ی تست pcr خود را به همراه نداشته باشند در فرودگاه از آنها تست لازم گرفته خواهد شد و تا زمان اعلام نتیجه ی تست در بخش های مخصوص فرودگاه قرنطینه خواهند بود.
اگر نتیجه ی تست مسافران مثبت اعلام شود،مسافر باید در محل تعیین شده به مدت 14 روز قرنطینه بماند.
تمام هزینه ی تست و اقامت نیز بر عهده ی مسافر خواهد بود.
همچنین تمام مسافران ورودی به کشور باید فرم خود اظهاری را از طریق آدرس ذیل https://b۲n.ir/۴۷۳۲۸۱ دریافت کرده و آن را پر کنند.

شرایط سفر از ایران به دیگر کشور ها

مسافرانی که قصد سفر از ایران به دیگر کشور هارا دارند باید در آزمایشگاه هایی که شرکت هواپیمایی مورد نظرشان اعلام کرده و مورد تایید آن شرکت هاست آزمایشات لازم را بدهند تا اجازه ی پرواز برای آنها صادر گردد.
همچنین بعضی از شرکت های هواپیمایی داخل ایران اعلام کرده اند که در صورت انجام تست در آزمایشگاه های طرف قرار داد این شرکت ها ، در صورت منفی بودن تست تمامی هزینه ی آزمایش به مسافر ها عودت داده خواهد شد.

کشور های ممنوعه

برخی شرکت های هواپیمایی نیز اعلام کردند ورود مسافر از کشور هایی با مبدا انگلیس، ژاپن، بوتسوانا، زیمباوه، نامیبیا، سیشل، آنگولا، موزامبیک، لسوتو، مالاوی، زامبیا، اسواتینی و موریسوممنوع است. به علاوه کسانی که دو هفته قبل از ورود به ایرانن به این کشور ها سفر داشته باشد نیز ازز ورود به ایران محروم خواهند بود.در این کشور های یاد شده شیوع کرونای جهش یافته اعلام شده و تصمیم های مبنی بر ممنوعیت ورود افراد از این کشور ها تنها به همین دلیل است.

لزوم مراجعه به آزمایشگاه‌های اعلام شده

با اینکه این مقرارات فقط برای حفظ سلامت تمامی آحاد جامعه میباشد اما باز هم مواردی که طی آن مسافران قصد داشته اند با ارائه مدارک جعلی مبنی بر مبنی بودن نتایج آزمایشان وارد ایران شوند مشاهده شده.
بنابر این وزارت بهداشت برای جلوگیری از تکرار شدن اینگونه اتفاقات بر آن شده تا با همکاری وزارت امور خارجه لیستی ازآزمایشگاه های مورد تایید در هر کشور تهیه و ارائه دهند تا تمامی مسافران آزمایشات خود را تنها در همان آزمایشگاه ها انجام دهند.

 

  • 26 بهمن ، 1399
  • 393

نظر دهید