021-91004064
اعلام طرح محدودیت های تردد در خصوص سفر های نوروزی 1400

اعلام طرح محدودیت های تردد در خصوص سفر های نوروزی 1400

همانطور که می دانید، با نزدیک شدن به ایام  تعطیلات عید، افراد بسیار زیادی به منظور سفر و تفریح کردن، به دنبال مکانی برای گشت و گذار می باشند. البته با وجود کاهش ویروس کرونا و کم شدن اثرات آن در برخی از شهر ها، سفر کردن به آن ها ایمن می باشد. اما با این وجود، انتظارات برای اعلام محدودیت های سفری بسیار زیاد بود و در حقیقت، افراد بسیار زیادی برای پیدا کردن مکانی امن برای سفر کردن، زمان زیادی را منتظر ماندند. البته ناگفته نماند که اکثر ما، بیش از یک سال است که در محیط های داخلی شهر های خود باقی مانده ایم و سفر کردن یکی از نیاز های طبیعی هر انسانی است. اما با این وجود، سفر کردن به برخی از مناطق ایران، کاری پر ریسک و خطرناک می باشد.

به همین سبب، مهم ترین گزینه ای که هر فردی قبل از سفر باید به آن توجه کند، محدودیت های سفری می باشد. اگر قصد دارید که تعطیلات نوروز را به یکی از شهر های ایران سفر کنید و مدتی را به گشت و گذار و فاصله گرفتن از محیط های کاری شه خودتان بپردازید، ابتدا باید با تمامی محدودیت های اعمال شده آشنا باشید تا بتوانید شهر هایی که سفر به آن ها و یا سفر از آن ها ممنوع است را شناسایی کنید. در ادامه این مطلب، تمامی محدودیت های اعمال شده و تمام قوانین را به طور کامل بیان کرده ایم. در نتیجه توصیه می کنیم اگر قصد دارید که در این ایام سفر کنید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید تا شهر های ممنوع الورود و خروج را شناسایی کنید.

گزارش هایی از حسین ذوالفقاری

حسین ذولفقاری، در شصت امین جلسه ی خبرگزاری کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اخباری در خصوص منع تردد و شهر هایی که قرمز و یا نارنجی هستند اعلام شد. در پی این اخبار، اعلام شد که اصل، بر نرفتن به سفر می باشد. اما افرادی که بنا به دلایلی مختلف و منطقی، اقدام به سفر می کنند، باید برخی از قوانین را بدانند و از آن ها آگاه باشند. از جمله این قوانین می توان به مواردی که در ادامه مطلب ذکر شده است اشاره کرد.

سفر "از" و "به" این شهر ها ممنوع است!

 طبق تحقیقات و گزارشات این افراد، سفر به شهر های قرمز و نارنجی، و همچنین سفر از این شهر ها ممنوع می باشد. علاوه بر این ایشان اشاره کردند که مسافرانی که قصد دارند سفر کنند، می توانند به شهر های مجاز و سبز رنگ سفر کنند و این روند تا 15 فروردین ادامه دارد. اما باید اشاره کنیم که در صورتی که شهر هایی که در طول تعطیلات، به رنگ قرمز و یا نارنجی تغییر پیدا کنند، تمامی مسافران تا 3 روز فرصت دارند تا از آن شهر ها خارج شوند. علاوه بر این در این مدت، سفر کردن به این شهر ها نیز ممنوع می باشد. توصیه می کنیم اگر قصد سفر کردن دارید، با رعایت تمامی این قوانین، و مشاهده شهر های سبز رنگ، مقصد خود را انتخاب کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

 
  • 25 اسفند ، 1399
  • 419

نظر دهید