021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

تهران شناسی و تهران گردی

تهران بزرگ ‌ترین شهر و پایتخت ایران است.

 شهر تهران در شمال ایران، در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز گسترده شده‌ است. از جنوب به کوه‌های ری و بی بی شهربانو و دشت‌های هموار شهریار و ورامین، و از شمال توسط کوهستان محصور شده‌است. در نتیجه در جنوب و شمال دارای آب و هوایی متفاوت است. برج آزادی و برج میلاد، نماد شهر تهران به حساب می‌آیند.

ساختار اداری ایران در تهران متمرکز شده‌است. تهران میزبان نزدیک به نیمی از فعالیت‌های صنعتی ایران است، کارخانجاتی در زمینهٔ تجهیزات خودرو، برق و الکترونیک، منسوجات، شکر، سیمان و مواد شیمیایی در این شهر واقع شده‌اند. همچنین بزرگترین بازار فرش و محصولات مبلمان در سراسر ایران را داراست.

اماکن تاریخی، مذهبی، تفریحی و گردشگری بسیاری، در تهران و حومه قرار دارد که از جاذبه های توریستی و دیدنی این شهر بزرگ در کنار سایر امکانات آن است.

در تهران رستوران‌های مجلل و نوین متعددی وجود دارد، این رستوران‌ها شامل رستوران‌های سنتی ایرانی و بین‌المللی هستند. با وجود این که محبوب‌ترین غذا در تهران چلوکباب است، غذاهای فوری غربی مانند پیتزا و فست فودها نیز طرفداران زیادی مخصوصاً در میان جوانان و کودکان دارند.

علاوه براین، چندین پیست اسکی بسیار زیبا و منحصربه‌فرد از قبیل، پیست‌های اسکی توچال، دیزین و شمشک در نزدیکی شهر قرار دارند. پیست اسکی دیزین جزء معدود پیست‌های اسکی جهان است که در آن امکان اسکی برروی چمن علاوه بر اسکی برروی برف مهیاست.

در تهران کاخ‌های زیادی تاکنون بنا شده‌است که بیشتر مربوط به دوران پهلوی و قاجار هستند. از جمله کاخ‌های معروف تهران می‌توان کاخ سلطنت آباد، کاخ نیاوران، کوشک احمدشاهی، کاخ صاحبقرانیه، عمارت عثمانی و پل رومی، عمارت دارالفنون، حوض خانه باغ قدیم نگارستان، کاخ گلستان، کاخ مرمر و شمس العماره را نام برد.

تنها بخشی از جاذبه های گردشگری تهران در فهرست زیر لیست قرار گرفته اند، که همه روزه تعداد زیادی بازدید کننده را به‌سوی خود جلب می‌کنند. امید است تا با لذت از آنها اوقات خوشی را تجربه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian