021-91004064
تنگ رازیانه ایلام کجاست؟

تنگ رازیانه ایلام کجاست؟

تنگ رازیانه ایلام یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری ایران می باشد که امروزه، افراد بسیار زیادی به بازدید از آن می روند. در بین تمامی جاذبه های گردشگری که در ایران وجود دارد، تنگ رازیانه ایلام، دارای جذابیت و زیبایی بسیار زیادی می باشد. وجود طبیعت سرسبز و دیدنی این منطقه، به قدری دیدنی است که بازدید از تنگ رازیانه برای همگان واجب است. اگر قصد داشته باشید تا از خاص ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری که در ایران وجود داشته و نمونه آن ها را در هیچ کجای دیگر نمی توان دید بازدید کنید، سفر به تنگ رازیانه ایلام بر شما واجب است. استان ایلام، یکی از بهترین و عالی ترین گزینه ها برای سفر می باشد. چرا که درون آن، تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری و دیدنی وجود دارد که هر کدام به تنهایی، زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند. 

تنگ رازیانه ایلام نیز یکی از مشهور ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری این منطقه می باشد و برای بازدید از آن، باید به طور دقیق و کامل برنامه ریزی کرده و مهم تر از همه اینکه، قبل از سفر، شرایط آب و هوایی این مطنقه را مورد بررسی قرار دهید. اگر قصد دارید تا بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را تجربه کنید، تنگ رازیانه بهترین انتخاب برای شما بوده و می توانید سفری لذت بخش و خاطره انگیز را تجربه نمایید. 

تنگ رازیانه مکانی است که با سفر به آن، می توان هوای پاک و مطبوعی را که بسیار هم سبک و تمیز است را استشمام کرده و در نهایت، از سکوت و زیبایی منظره لذت برد. بدون شک پس از بازدید از تنگ رازیانه، هوس می کنید تا در آینده ای نزدیک، دوباره برای بازدید از آن برنامه ریزی کرده و در نهایت، از طبیعت بی نظیر و منظره عالی آن لذت ببرید. در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره تنگ رازیانه بیان کرده ایم و شما را با تمامی ویژگی ها و مشخصاتی که در خصوص این تنگه زیبا و دیدنی وجود دارد آشنا نموده ایم. اگر قصد دارید تا همه چیز را درباره تنگ رازیانه بدانید و شرایط آن برای سفر و بازدید را بسنجید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مختصری درباره تنگ رازیانه

انسان، به طور دائم، نیاز به مکان های متفاوت و جذاب است. در واقع نیاز به سفر کردن، یکی از اصلی ترین و مهم ترین نیاز های انسان می باشد. چرا که زمانی که انسان ها، برای مدتی در محیطی تکراری قرار می گیرند، خسته شده و در نهایت، فشار های زیادی بر آن ها وارد می شود. در نتیجه، هر انسانی باید به طور متوسط، هر چند ماه یک بار، برای سفر کردن برنامه ریزی کرده و از محیط های شهری و تکراری دور شود. تنگ رازیانه، مکانی است که در دل طبیعت واقع شده است و با بازدید از آن، تمامی تنش ها و دغدغه های فکری از بین می رود. مناظر و چشم انداز هایی که در این منطقه وجود دارد، به قدری جذاب و متفاوت است که می توان، تا ساعت ها به تماشای آن ها پرداخت و در حین لذت بردن از آن ها، مدیتیشن نمود و آرامش وصف ناشدنی ای را دریافت کرد. 

تنگ رازیانه، یکی از جذاب ترین و سرسبز ترین جاذبه های گردشگری ایران می باشد که برای دسترسی به آن، باید خود را به استان ایلام برسانید. این تنگه دارای مشخصات و ویژگی های متعددی می باشد که در ادامه مطلب، تمامی آن ها ذکر شده اند. 

بازدید از تنگ رازیانه برای همگان امکان پذیر است!

تنگ رازیانه به قدری جذاب است که حتی با تصاویر خود، توجه افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. به همین سبب، قبل از بیان همه چیز درباره تنگ رازیانه، باید اشاره کنیم که تنگ رازیانه، مقصدی است که تمامی افراد در هر سنینی می توانند از آن بازدید کنند. تنگه نوردانی که عاشق پیمودن مسیر های تنگه ها و عبور از صخره های سر به فلک کشیده هستند، خانواده هایی که قصد دارند تا به یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مقاصد گردشگری سفر کرده و در نهایت، سفری خاطره انگیز را تجربه نمایند، دره نوردان و به طور کلی، تمامی گروه های سنی و افراد، می توانند به راحتی و آسانی به تنگ رازیانه سفر کرده و جذابیت ها و مناظر دیدنی و خاص آن را مشاهده نمایند. 

پس جای هیچ نگرانی ای در خصوص سختی مسیر تنگ رازیانه وجود ندارد. اما به طور کلی باید اشاره کنیم که اگر آمادگی جسمانی خوبی دارید، بازدید از تنگه برای شما بسیار راحت تر است.

تنگ رازیانه

مشخصات تنگ رازیانه

تنگ رازیانه، یکی از جذاب ترین تنگه های ایران می باشد. همانند هر تنگه دیگری، فاصله دیواره های این تنگه در بخش های مختلف آن، از یکدیگر متفاوت است. به همین سبب، می توان گفت که این تنگه نیز همانند سایر تنگه های دیگر، دارای چالش هایی برای عبور می باشد. اما نکته جالبی که در تنگ رازیانه وجود دارد، این است که در تنگ رازیانه، فاصله صخره ها در برخی نقاط بسیار بسیار کم می باشد. و این مساله سبب شده تا نام تنگ رازیانه، بسیار شهرت پیدا کرده و همه ساله، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب کند. به طور کلی تنگ کم ترین فاصله صخره ها در تنگ رازیانه، در حدود 1 متر می باشد و تنها عبور یک نفر از آن امکان پذیر است. 

ارتفاع صخره ها در تنگ رازیانه، بسیار مناسب و بلند است. در طول مسیر، می توان شاهد ارتفاع های مختلفی از صخره ها در تنگ رازیانه بود. اما به طور کلی می توان گفت که ارتفاع صخره ها در این جاذبه گردشگری در حدود 30 متر بوده و در نهایت، می توان شاهد بی نظیر ترین و عالی ترین چشم انداز ها از فراز این تنگه بود. 

تنگ رازیانه، دارای طولی در حدود 2 کیلومتر بوده و در نتیجه، برای پیاده روی در آن، نیاز به کفش مناسبی دارید تا بتوانید به راحتی و آسانی در مسیر آن قدم زده و در نهایت، یکی از بهترین و عالی ترین سفر های خود را تجربه نمایید. جالب است بدانید که صخره هایی که در تنگ رازیانه وجود دارد، بسیار روشن بوده و همین مساله سبب شده تا افراد بسیار زیادی برای بازدید از آن اقدام کرده و در نهایت، بهترین و عالی ترین سفر خود را تجربه نمایند. به طور کلی اگر به بازدید از تنگ رازیانه بروید، دیدنی ترین و جذاب ترین مناظر و چشم انداز ها را مشاهده خودهید نمود. 

جذابیت ها و تفریحاتی که در تنگ رازیانه وجود دارد!

تنگ رازیانه، یکی از عالی ترین و  مناسب ترین گزینه ها برای سفر کردن می باشد. آب و هوای عالی، چشم انداز بی نظیر، وجود پوشش گیاهی بسیار جذاب و سرسبز، و بسیاری از موارد دیگر، سبب شده تا این تنگه، در بین تمامی تنگه های ایران، بازدید کنندگان بیشتری را به سمت خود جذب کند. علاوه بر این لازم به ذکر است که به دلیل اینکه تفریحات بسیار زیادی وجود دارد که می توان در تنگ رازیانه به انجام آن ها پرداخت، مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار می گیرد و در نهایت، افراد بسیار زیادی این تنگه را به عنوان مقصد گردشگری خود قرار می دهند. پس اگر قصد دارید بهترین و متفاوت ترین سفر خود را تجربه کنید، می توانید انجام این فعالیت ها را نیز در هنگام بازدید از تنگ رازیانه در نظر داشته باشید. 

-    پیاده روی در مسیر تنگه

مسیر تنگ رازیانه، بسیار جذاب و دیدنی است و همه ی افراد می توانند از آن بازدید کنند. پیاده روی و تماشای مناظر بی نظیر و بسیار زیبایی که در این تنگه وجود دارد، سبب می شود تا هم ساله، افراد بسیار زیادی برای بازدید از آن بپردازند. لازم به ذکر است که در بستر تنگ رازیانه، می توان شاهد رودخانه بسیار زیبایی بود که جذابیت این منطقه را دو چندان کرده و به همین سبب، مورد توجه افراد بسیار زیادی برای بازدید قرار می گیرد. اگر آمادگی جسمانی شما در حد خوبی است توصیه می کنیم پیمایش تنگ رازیانه را از دست ندهید و از مناظر و چشم انداز هایی که در مسیر این تنگه وجود دارد دیدن نمایید.

-    عکاسی

اگر علاقه مند به عکاسی از طبیعت هستید و همیشه دوست دارید تا خاص ترین و متفاوت ترین مناظر و چشم انداز ها را به ثبت برسانید، توصیه می کنیم حتما یک دوربین عکاسی را با خود به همراه ببرید تا در نهایت، بتوانید به راحتی و آسانی از بی نظیر ترین و زیباترین مناظر تصویر برداری کنید. به طور کلی، وجود پوشش گیاهی انبوه و همچنین ترکیب آن ها با صخره ها و سنگ ها، تصویر بسیار جذابی را ایجاد می ک ند که شما می توانید با استفاده از دوربین و یا گوشی خود آن را به ثبت برسانید.

-    پیک نیک

یکی دیگر از مزایای سفر به تنگ رازیانه این است که با سفر به آن، می توانید تجهیزات مناسب برای پیک نیک را نیز به همراه ببرید و در نهایت، شاهد بی نظیر ترین و جذاب ترین مناظر ها و چشم انداز ها بوده و  در عین حال، به خوردن خوشمزه ترین تنقلات و غذاهای لذیذ بپردازید. پیک نیک کردن در مکان هایی که مناظر و چشم انداز های بسیار جذاب و دیدنی ای دارند و همچنین، می توان از سکوت و خلوتی آن ها بهره مند شد، بسیار لذت بخش بوده و اگر علاقه مند به پیک نیک کردن هستید، توصیه می کنیم به هیچ عنوان، پیک نیک در تنگ رازیانه را از دست ندهید.

-    کمپ کردن

یکی از جذاب ترین و بهترین اموراتی که می توان در سفر به تنگ رازیانه به انجام آن پرداخت، کمپ کردن است. با کمپ کردن در تنگ رازیانه، می توانید شاهد بی نظیر ترین و عالی ترین مناظر و چشم انداز ها باشید. به ویژه اگر قصد داشته باشید تا طلوع خورشید را در این منطقه تماشا کنید. بدون شک، یکی از عالی ترین و جذاب ترین چشم انداز ها و مناظر عمرتان را مشاهده خواهید کرد و می توانید تمامی مشغله های فکری و ناراحتی را با تماشای این منظره از خود دور کنید. 

لازم به ذکر است که به طور کلی، تنگ رازیانه یکی از بکر ترین مقاصد گردشگری می باشد و کمپ کردن در آن، بسیار لذت بخش می باشد. به همین سبب اگر شب را در تنگ رازیانه می مانید، باید لوازم و تجهیزات مخصوص را با خود به همراه ببرید. همچنین توصیه می کنیم حتما از شهر های اطراف این تنگه، خوراکی ها و مواد غذایی مورد نیاز خود را خریداری کرده تا در نهایت، در طول شب بتوانید بدون ایجاد کوچک ترین مشکل، یکی از جذاب ترین شب های خود را در این تنگه بگذرانید. 

بازدید از تنگ رازیانه را از دست ندهید

چه فصلی برای بازدید از تنگ رازیانه مناسب است؟

اگر قصد دارید تا سفری عالی را به تنگ رازیانه تجربه کنید و همچنین این تنگه را در بهترین زمان آن مشاهده کنید، توصیه می کنیم فصل بهار را برای بازدید از آن انتخاب کنید. چرا که رودخانه ای که در بستر تنگ رازیانه جاری است، فصلی بوده و متاسفانه، در تمامی فصول امکان بازدید از آن وجود ندارد. اما در صورتی که بتوانید در زمان پر آبی و در فصل جاری شدن این رود به استان ایلام و تنگ رازیانه سفر کنید، می توانید جذاب ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها را مشاهده نمایید. در فصل تابستان، آب رودخانه، به طور کامل خشک شده و بستر تنگه را مسیری خاکی و سنگی را می گیرد. 

اما در فصل بهار، می توان به راحتی رودخانه ای که در تنگ رازیانه جاری است را مشاهده نمود و در نهایت، شاهد بی نظیر ترین و جذاب ترین چشم انداز ها بود. علاوه بر این باید اشاره کنیم که در فصل بهار، آب و هوا در این منطقه بسیار عالی بوده و همچنین می توان گفت که در کنار بازدید از تنگ رازیانه، می توانید از سایر جاهای دیدنی ایلام بازدید نمایید. چرا که به طور کلی بهترین و عالی ترین زمان برای سفر به ایلام و بازدید از جاذبه های گردشگری آن، فصل بهار است.

اگر قصد دارید تا فصل پاییز را برای سفر خود انتخاب کنید باید اشاره کنیم که در این فصل، گاهی اوقات هوا می تواند نا مناسب باشد و حتی گاهی اوقات، گرمای شدید هوا شما را آزار دهد. نا گفته نماند که فصل زمستان نیز می تواند زمان خوبی برای سغر به تنگ رازیانه باشد. تنگ رازیانه، یکی از زیباترین تنگه های ایران می باشد که به دلیل وجود رودخانه فصلی در آن، بهتر است زمانی را برای بازدید از آن انتخاب کنید که رودخانه نیز در بستر آن جاری باشد. در فصل زمستان، می توان شاهد این رودخانه بود و همچنین آب و هوای بسیار عالی و مناسبی نیز در این تنگه وجود دارد. در نتیجه اگر سفر در تابستان برای شما امکان پذیر نبود، زمستان نیز بهترین و مناسب ترین زمان برای سفر است. 

تنگ رازیانه کجاست؟ موقعیت مکانی تنگ رازیانه

تنگ رازیانه، جزو جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری در استان ایلام است. در بین تمامی جاهای دیدنی که در این استان وجود دارد، برخی از آن ها دارای شهرت بیشتری بوده و در نتیجه، باید اشاره کنیم که می توانید بازدید از آن ها را در اولویت سفری خود قرار دهید. تنگ رازیانه نیز یکی از این مقاصد است که با بازدید از آن می توانید به یاد ماندنی ترین و لذت بخش ترین سفر خود را تجربه نمایید و از بکر ترین و جذاب ترین مکان های گردشگری ایران بازدید کنید. 

برای دسترسی به تنگ رازیانه، باید خود را به استان ایلام رسانده و در این استان، به سمت جنوب آن حرکت کنید. درواقع برای بازدید از جذاب ترین جاذبه گردشگری ایلام، یعنی تنگ رازیانه، باید به سمت شهر بدره حرکت کرده، و در نهایت، قبل از اینکه به این شهر برسید، و در فاصله ای در حدود 5 کیلومتری از روستای چنار باشی، منظره بی نظیر و خاص تنگ رازیانه را مشاهده نمایید. 

بازدید از جاذبه های گردشگری اطراف تنگ رازیانه را از دست ندهید!

به طور کلی، تنگ رازیانه، از جمله جذاب ترین و دیدنی ترین تنگه های ایران می باشد. چرا که پوشش گیاهی متفاوت و جذابی در آن وجود دارد و همچنین می توان گفت که در این منطقه وسیع و بزرگ، می توان از آب و هوای بی نظیر و بسیار عالی آن بهره مند شد. اما پس از بازدید از تنگ رازیانه، می توانید از سایر جاذبه های گردشگری که در این منطقه وجود دارد نیز بازدید کرده و در نهایت، یکی از بهترین و عالی ترین سفر های خود را تجربه نمایید. خوشبختانه تمامی جاذبه های گردشگری که در اطراف تنگ رازیانه وجود دارند، به زیبایی این تنگه بوده و می تواند تجربه ای متفاوت را برای شما رقم بزند. از جمله این جاذبه های گردشگری می توان به شهر باستانی سیمره، تنگه بهرام چوبین، و همچنین آتشکده سیاهکل اشاره کرد. 

اگر تا به حال از تنگ رازیانه بازدید کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سایر جاذبه های گردشگری که در نزدیکی تنگ رازیانه قرار دارد را می شناسید، آن ها را به ما معرفی نمایید.

 
  • 24 شهریور ، 1400
  • 326

نظر دهید