021-49029
برای مسافرت تابستانی کجا بهتره؟ |منطقه های گردشگری

برای مسافرت تابستانی کجا بهتره؟ |منطقه های گردشگری

چکیده مطلب

با نزدیک شدن فصل تابستان و بالا رفتن تعداد سفرهای داخلی و خارجی، توریست و گردشگران به دنبال مکانهای مناسب برای مسافرت تابستانی هستند. که می توان مناطقی مانند سراب نیلوفر، روستای کندوان و ماسوله در ایران و تورهای خارجی قبرس و مسکو را برای ایام تابستان برگزید.

مناطقی که ایرانگردان می توانند هدف خود برای مسافرت تابستانی قرار دهند

در فصل تابستان و با گرم شدن هوا، مقصد گردشگران دچار تغییر می شود. در این فصل داغ توریست ها تعدادی از شهرها را از لیست خود خط می زنند و در عوض تعدادی را به لیست مناطق هدف خود برای گردشگری اضافه می کنند. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید کدام شهرها را می توانید جز مسافرت تابستانی قرار دهید و به ایرانگردی بروید.

سراب نیلوفر کرمانشاه

حدود ۲۵ کیلومتر در شمال غرب کرمانشاه دریاچه ای نه چندان بزرگ قرار گرفته است. این دریاچه به دلیل وجود نیلوفرهای زیبا بر روی آن، به نام سراب نیلوفر نامگذاری شده است. در فصول گرم سال گل های نیلوفر برگ و غنچه می دهند و طراحی زیبا از نقاشی خداوند را بر روی طبیعت می گسترانند.
این دریاچه زیبا شاید جز نادرترین مناطق زیبای آبی در کشور باشد. مردم ما اعتقاد دارند که گل های نیلوفر زیبا و مقدس است و این گل را به عنوان مظهر صفا و صلح طلبی می دانند. در این دریاچه امکان قایق سواری نیز وجود دارد و فضاهایی برای استفاده گردشگران از محیط برای نشستن و پیک نیک نیز فراهم آمده است. در سالهای گذشته افسانه هایی بر مبنای این که گنجینه های شاه های ساسانی در زیر این دریاچه پنهان است بر سر زبانها بوده است. برای گردشگران منشأ آب این دریاچه که از زیر به صورت چشمه های جوشان قرار دارند جالب است.

تنگه واشی

ممکن است تا به حال نام تنگه واشی به گوشتان خورده باشد. این جاذبه گردشگری در حوالی شهر تهران قرار دارد و بهترین مکان برای سفر در فصل تابستان است. این جاذبه گردشگری در واقع رودی است که از میان دو کوه عبور می کند. افراد زیادی به این جاذبه گردشگری سفر می کنند تا در درون آب این رودخانه قدم بزنند و خاطره خوشی را برای خود بسازند. اگر تا به حال به این جاذبه گردشگری سفر نکرده اید، توصیه می کنم بازدید از آن را در برنامه های خود قرار دهید.

منطقه آلاشت

این منطقه یکی از زیبا ترین مناطق ییلاقی در شمال ایران می باشد. این جاذبه گردشگری در استان مازندران قرار دارد و دارای منظره های بسیار زیبا و دیدنی ای می باشد. در این منطقه، جنگل ها، آبشار ها، رودخانه، چشمه و جاذبه های طبیعی دیگری وجود دارد. این منطقه ییلاقی مقصد خوبی برای فاصله گرفتن از شهر و مشغله های روزانه افراد است. پیشنهاد می کنم سفر به این منطقه ییلاقی را در برنامه های خود قرار دهید.

منطقه حفاظت شده جهان نما

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری که مناسب سفر در فصل تابستان است منطقه حفاظت شده ی جهان نما است. این منطقه با قرار گرفتن در ارتفاعی نزدیک به 4000 متر از سطح دریا، دارای آب و هوای بسیار بی نظیر می باشد. همچنین چشم انداز کوه ها و فضاهای سرسبز از این منطقه بسیار دیدنی است.

 
 
 
 
  • 08 مهر ، 1399
  • 265

دیدگاه - 3

بخشی

امان از این کرونا که نذاشت امسال به مسافرت های تابستانی بریم اصلا.
10 ماه پیش

مهری

به نظر من بهترین جا واسه مسافرت های تابستانی سفر به کوه و ارتفاعاته
10 ماه پیش

محمد حسین شهیدی

اگه تنگه واشی دور نبود هر سال دو سه بار میرفتم، خیلی خوبه واقعا.
11 ماه پیش

نظر دهید