021-49029
زیباترین پارک جنگلی های ایران کدام اند؟

زیباترین پارک جنگلی های ایران کدام اند؟

پارک جنگلی های ایران، محیط هایی بسیار جذاب و دیدنی هستند که با داشتن فضای سبز وسیع و جذاب، به عنوان یکی از جذاب ترین و بهترین گزینه های گردشگری برای هر فردی به شمار می روند. همانطور که می دانید، کشور ایران، تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری و دیدنی را درون خود قرار داده است. جاذبه هایی که یکی از دیگری جذاب تر هستند و همه ساله، میزبان تعداد بسیار زیادی از گردشگران و توریستان هستند. طبیعتا، دسته بندی های این جاذبه های گردشگری نیز بسیار متعدد و گوناگون بوده و در نهایت، هر فردی که قصد گشت و گذار را داشته باشد، گزینه های بسیار زیادی در پیش رو دارد. اما باید اشاره کنیم که یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه های گردش و تفریح، بازدید از زیباترین پارک جنگلی های ایران می باشد. 

این مکان ها، با داشتن فضای بسیار جذاب و دیدنی و همچنین مناظر خاص و متفاوت، می توانند حال و هوای هر فردی را تغییر داده و در نهایت، سبب شود تا هر فردی، اوقات بسیار لذت بخشی را سپری نماید. اما با وجود اینکه وسعت کشور ایران بسیار زیاد بوده و همچنین دو رشته کوه البرز و زاگرس سبب ایجاد پوشش های گیاهی خاص و متفاوت در نقاط مختلفی از این کشور شده اند، بهترین، مناسب ترین و زیبا ترین پارک جنگلی های ایران برای بازدید کجا هستند؟ در واقع، بدون شک، امروزه در کشور ایران، تعداد بسیار زیادی از پارک های جنگلی وجود دارد و به همین سبب باید اشاره کنیم که کدام یکی از این پارک های جنگلی دارای زیبا ترین و دیدنی ترین محیط ها بوده و سفر به آن بسیار خاطره انگیز و لذت بخش خواهد بود؟ 

در ادامه این مطلب، قصد داریم تا شما را با برخی از جذاب ترین و دیدنی ترین پارک جنگلی های ایران آشنا کنیم. در واقع لیستی که در زیر مشاهده می کنید، مجموعه ای از بی نظیر ترین و جذاب ترین پارک جنگلی های ایران است که با بازدید از آن ها، می توانید بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را سپری نموده و در نهایت، لذت بخش ترین اوقات خود را در این مناطق سپری نمایید. پس اگر هوس مسافرت کرده ایدد و هیچ مقصد مشخصی ندارید، و یا حتی دوست دارید تا از بی نظیر ترین و جذاب ترین چشم انداز هایی که در ایران وجود دارد بازدید کنید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید و با پارک جنگلی های ایران آشنا شوید.

لیست جذاب ترین و زیباترین پارک جنگلی های ایران

پارک جنگلی های ایران، از جمله مکان هایی هستند که با بازدید از آن ها می توان اقدام به انجام فعالیت های تفریحی متعددی کرد و همچنین باید اشاره کنیم که با سفر به آن ها می توان برای مدتی، اقدام به فرار از زندگی های شهری، دود و دم هوا، آلودگی های آزار دهنده، شلوغی ها و ازدحام بیش از حد در شهر ها، ترافیک های متعدد، و به طور کلی، هر آن چه که به شهر ها مربوط است نمود. همچنین باید اشاره کنیم که نشستن در دل طبیعت و تماشای چشم انداز های بسیار جذاب و زیبا، یکی از تفریحات بسیار لذت بخشی است که امروزه هر فردی می تواند اقدام به انجام آن کند. 

علاوه بر این باید اشاره کنیم که هوای بی نظیر، وجود گونه های گیاهی متعدد و متفاوت، فضایی خاص و جدید و بسیاری از عوامل دیگر، سبب شده است تا طرفداران این جاذبه های گردشگری بسیار زیاد باشند. همانطور که می دانید، در روز های آخر هفته، و در تعطیلات این روز ها، هر فردی هوس می کند تا به یک مکان بکر برود تا خستگی های یک هفته کاری خود را از تن خود خارج کرده و در نهایت، بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در این مناطق بگذرانند. در لیست زیر برخی از زیبا ترین و دیدنی ترین پارک جنگلی های ایران را که هر فردی باید قبل از مرگ خود ببیند را معرفی کرده ایم.

زیباترین پارک جنگلی های ایران

1.    پارک جنگلی مخمل کوه

پارک جنگلی مخمل کوه، از آن دسته از جاذبه های گردشگری در استان خرم اباد است و بازدید از ان برای هر فردی واجب است. چرا که این منطقه گردشگری، با داشتن تنوع بسیار زیادی در پوشش گیاهی خود، مناظر و چشم انداز های بسیار جذاب و زیبایی را به نمایش گذاشته است. علاوه بر این باید اشاره کنیم که در پارک جنگلی مخمل کوه، می توان تا ساعت ها به گردش و تفریح پرداخت و از همه مهم تر، شاهد چشم انداز هایی بود که در هیچ کجای دیگر وجود ندارد. برای دسترسی به پارک جنگلی مخمل کوه باید خود را به شهر خرم آباد برسانید و در نهایت، از طریق این شهر به راحتی به این منطقه گردشگری بی نظیر که از جمله زیباترین پارک های جنگلی ایران است بروید. 

به طور کلی مساحت پارک جنگلی مخمل کوه، دارای مساحتی در حدود 500 هکتار بوده و به همین سبب، می توان از بخش های متعددی که در آن وجود دارد بازدید کرد. نا گفته نماند که با بازدید از پارک جنگلی مخمل کوهمی توانید از امکانات رفاهی متعددی بهره مند شده و در نهایت، اوقات لذت بخش و به یاد ماندنی را برای خود به ثبت برسانید.

2.    پارک جنگلی کشپل

یکی از زیباترین پارک جنگلی های زیبا در ایران که بازدید از آن را به شدت توصیه می کنیم، پارک جنگلی کشپل، یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری در چمستان استان مازندران است. این پارک جنگلی، دارای یک جاده پر پیچ و خم است که از بین انبوهی از درختان سرسبز و سر به فلک کشیده عبور کرده است. در هر فصلی که به بازدید از پارک جنگلی کشپل بروید، می توانید بی نظیر ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری را مشاهده نمایید. 

برای دسترسی به پارک جنگلی کشپل، باید خود را به شهرستان نور رسانده و در نهایت، باید اشاره کنیم که از این شهرستان به راحتی خود را به یکی از بی نظیر ترین و جذاب ترین پارک جنگلی های ایران برسانید. پارک جنگلی کشپل با به نمایش گذاشتن چشم اندازی خاص و متفاوت، جزو مکان هایی است که هر فردی باید قبل از مرگ خود از آن بازدید کرده و زیبایی های آن را از نزدیک مشاهده کند. 

از جمله دیدنی های موجود در پارک جنگلی کشپل، می توان به دریاچه سد الیمالات، رودخانه های بسیار جذاب و دیدنی، درختان بلند و قد کشیده، و ... اشاره کرد. علاوه بر این باید اشاره کنیم که با بازدید از پارک جنگلی کشپل می توانید از فعالیت های تفریحی متعددی بهره مند شوید. یکی از لذت بخش ترین و پر طرفدار ترین آن ها، قایق سواری می باشد که شما می توانید در پارک جنگلی کشپل اقدام به انجام آن کنید.

3.    میرزا کوچک خان، از زیباترین پارک جنگلی های ایران

از خاص ترین و دیدنی ترین پارک جنگلی های ایران، می توان به پارک جنگلی میرزا کوچک خان اشاره کرد. این پارک جنگلی، مناظر و چشم انداز های بسیار جذابی دارد. اگر به فصل پاییز علاقه مند هستید و دوست دارید تا در این فصل، به جاذبه های گردشگری متعددی سفر کنید و از جنگل های رنگارنگ دیدن کنید، باید اشاره کنیم که پارک جنگلی میرزا کوچک خان که از بی نظیر ترین و زیباترین پارک جنگلی های ایران می باشد، بهترین و مناسب ترین گزینه برای شما است. وسعت پارک جنگلی میرزا کوچک خان، در حدود 440 هکتار می باشد و به همین سبب، باید اشاره کنیم که می توانید ماجراجویی بسیار لذت بخشی را در این پارک جنگلی تجربه کنید. 

پارک جنگلی میرزا کوچک خان

برای دسترسی به پارک جنگلی میرزا کوچک خان از شهر تهران، باید خود را به جاده هراز برسانید و از طریق این جاده به سمت مازندران حرکت کنید. در نزدیکی های شهر امل، می توانید این پارک جنگلی زیبا و دیدنی را مشاهده نماید. از جمله جاهای دیدنی که با سفر به پارک جنگلی میرزا کوچک خان می توانید از آن ها بازدید کنید، می توان به چشمه های جذاب و جوشان، آبشار ماهان، و همچنین رودخانه هراز اشاره کرد. اگر علاقه مند به تجربه سفری متفاوت هستید، توصیه می کنیم بازدید از این پارک جنگلی را از دست ندهید.

4.    پارک جنگلی شورآب 

زیباترین پارک جنگلی های ایران، با به نمایش گذاشتن زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها طرفداران بسیار زیادی دارند. یکی دیگر از این پارک جنگلی های ایران که هر فردی باید حداقل یک بار از آن بازدید کنید تا از نزدیک شاهد زیبایی های آن باشد، پارک جنگلی شور آب است. این پارک جنگلی، جایی است که می توانید بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را در آن تجربه کنید. 

لازم به ذکر است که این پارک جنگلی، دارای امکانات رفاهی و گردشگری بسیار زیادی است و شما می توانید به راحتی و آسانی از این امکانات بهره مند شوید. برای دسترسی به این پارک جنگلی باید خود را به شهر خرم آباد برسانید. در این شهر، راه خود را به سمت پلدختر پیدا کرده و در نهایت، می توانید در 25 کیلومتری این جاده، به یکی از زیباترین پارک جنگلی های ایران رفته و در نهایت، عالی ترین اوقات خود را در این منطقه سپری نمایید. 

5.    پارک جنگلی سی سنگان

در بین تعداد بسیار زیادی از پارک ههای جنگلی ایران، پارک جنگلی سی سنگان دارای نما و چشم انداز بسیار جذاب و دیدنی ای است. در واقع باید اشاره کنیم که این پارک جنگلی، با داشتن مساحتی در حدود 612 هکتار، می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. چرا که درون این پارک جنگلی می توان به میزان قابل توجهی با مناظر و چشم انداز های زیبایی رو به رو شد. و همچنین درون این مورد از پارک جنگلی های ایران، انواع مختلفی از جاذبه های گردشگری و پدیده های طبیعی وجود دارد. در نهایت شما می توانید از این پدیده های طبیعی دیدن کرده و در نهایت، اوقات بسیار خوبی را برای خود رقم بزنید. همچنین باید اشاره کنیم که با توجه به این که مساحت پارک جنگلی سی سنگان بسیار زیاد است، هر چه تعداد بازدید کنندگان این منطقه بیشتر باشد، باز هم امکان تجمع و شلوغی بیش از حد در این منطقه وجود ندارد. 

در نهایت شما می توانید در منطقه ای خلوت و بکر، نا گفته نماند که در پارک جنگلی سی سنگان، امکان بازدید از پوشش گیاهی جذاب و خاصی نیز وجود دارد. بخشی از پوشش گیاهی در این منطقه، مربوط به بخش ساحلی بوده. به این معنا که درون این بخش ها، می توان شاهد بی نظیر ترین و جذاب ترین پوشش های گیاهی در خطه ساحلی را مشاهده کرد. از جمله این گیاهان می توان به انار، ازگیل، کوجه جنگلی، سرخ ولیک، توسکا، لرگ، آزاد، انجیر، داغداغان، و .... اشاره کرد. به طور کلی این پارک به عنوان یکی از زیباترین پارک جنگلی های ایران شناخته می شود.

6.    پارک جنگلی چالدره

یکی دیگر از زیباترین پارک جنگلی های ایران، پارک جنگلی چالدره می باشد. این پارک جنگلی، جایی است که به جرات می توان آن را به بهشت کوچک تشبیه کرد. در واقع باید اشاره کنیم که درون این پارک جنگلی، امکانات رفاهی و تفریحی بسیار زیادی وجود دارد و شما می توانید عالی ترین و بی نظیر ترین اوقات خود را در این منطقه بگذرانید. لازم به ذکر است که وسعت پارک جنگلی چالدره، در حدود 94 هکتار می باشد و درون این وسعت بسیار زیاد، جاهای دیدنی متعدد و گوناگونی وجود دارد. جالب است بدانید که درون این پارک جنگلی، دو رود بسیار جذاب و مهم وجود دارد.

از جمله این رود ها می توان به رود دو هزار و رود سه هزار اشاره کرد. با توجه به این که، همه ساله، افراد بسیار زیادی به بازدید از این پارک جنگلی رفته و در نهایت، اوقات خود را در این پارک می گذرانند، اما باید اشاره کنیم که می توانید مکانی خلوت و بکر را در این پارک جنگلی پیدا کرده و در نهایت، از زیبایی های این پارک لذت ببرید. 

پارک جنگلی چالدره

اگر هم علاقه مند به گشت و گذار و طبیعت گردی هستید، و دوست دارید تا در میان انبوهی از درختان سر به فلک کشیده قدم بزنید و به ویژه از آب و هوای بسیار خوبی که در آن منطقه وجود دارد نیز بهره مند شوید، توصیه می کنیم بازدید از پارک جنگلی چالدره را از دست ندهید. برای دسترسی به این موزد از زیبا ترین پارک جنگلی های ایران، باید خود را به استان مازندران برسانید و در نهایت، به شهرستان تنکابن رفته و در نهایت، اوقات بسیار خوبی را در این منطقه بگذارنید. 

بازدید از زیباترین پارک جنگلی های ایران را از دست ندهید!

درون ایران، به تعداد بسیار زیادی جاذبه های گردشگری و دیدنی وجود دارد. جاذبه هایی که هر کدام از آن ها، طرفداران مخصوص به خود را داشته و همچنین زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند. اما با این حال، باید اشاره کنیم که برخی از این پارک جنگلی های ایران، دارای مناظر بسیار جذاب تر، زیباتر، و همچنین بکر تر هستند. پس توصیه می کنیم که پس از مطالعه لیست بالا، حتما در اولین فرصت، برای بازدید از آن ها برنامه ریزی کرده تا در نهایت، سفری بسیار لذت بخش و به یاد ماندنی را تجربه نمایید. اگر تا به حال از پارک جنگلی های ایران که در لیست بالا به آن ها اشاره کردیم بازدید کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سایر پارک جنگلی های ایران را می شناسید که زیبایی آن ها زبانزد است، آن را به ما معرفی کنید. 

  • 24 مهر ، 1400
  • 73

دیدگاه - 1

soheil

فکر نمی کردم پارک جنگلی های ایران انقدر قشنگ باشن شخصا با محیط های پارک جنگلی حال نمی کردم
1 ماه پیش

نظر دهید