021-49029
بازدید از جنگل ناهارخوران | زیباترین جنگل ایران

بازدید از جنگل ناهارخوران | زیباترین جنگل ایران

جنگل ناهارخوران، یکی از زیباترین جنگل های ایران می باشد که در خطه ی شمالی کشور واقع شده است. جنگل های متعددی در کشور ایران وجود دارد که هر کدام از آن ها، با توجه به پوشش گیاهی و همچنین، گونه های مختلف جانوری که در ان زندگی می کنند، عده خاصی از مردم را به سمت خود جذب می کنند. یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص جنگل های ایران وجود دارد، این است که به دلیل داشتن وسعت بسیار زیاد، و آب و هوای بسیار عالی، طرفداران بسیار زیادی دارند. در زمان های مختلفی از سال، تعداد بسیار زیادی از مردم، برای فاصله گرفتن از محیط های شهری، و قرار گرفتن در دل طبیعت و سپری کردن چندین ساعت، بدون دغدغه، اقدام به بازدید از جنگل های مناطق مختلف این کشور می کنند.

جنگل ناهارخوران، با داشتن ویژگی ها و مشخصه های خاص خود، یکی از زیباترین و سرسبز ترین جنگل های ایران به شمار می رود که دارای چشم انداز های بسیار زیبا و دیدنی، و همچنین آب و هوای بی نظیر است. جالب است بدانید که طبق آمار، برخی از جنگل ها، میزبان حجم بسیار بیشتری از افراد هستند و در نتیجه محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به سایر جنگل ها دارند. و طبق بررسی های متعدد، مشخص شد که جنگل نهارخوران نیز یکی از این جنگل ها بوده و به دلیل داشتن جذابیت های بی اندازه، جزو پر بازدید ترین و محبوب ترین جنگل های ایران به شمار می رود. در جنگل ناهار خوران، دیدنی های بسیار زیبایی وجود دارد و از همه مهم تر، هر فردی که به بازدید از این جنگل سرسبز و زیبا رفته اوقات بسیار خوبی را در آن گذرانده است. 

شما نیز می توانید خاطره ای به یاد ماندنی را در جنگل نهار خوران به ثبت برسانید. در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره جنگل نهار خوران بیان کرده ایم. در واقع شما را با بهترین و زیبا ترین جنگل ایران که دارای جذابیت های متعددی بوده و با سفر به آن می توانید ماجراجویی ای خاطره انگیز را تجربه کنید، آشنا کرده ایم. پس اگر قصد دارید با زیبایی های کشور ایران و دیدنی های محبوب آن آشنا شوید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

آشنایی با جنگل ناهارخوران

جنگل ناهارخوران، یکی از دیدنی هایی است که در دامنه های رشته کوه البرز واقع شده است و به همین سبب، دارای آب و هوای دلپذیر و بسیار عالی ای می باشد. از مهم ترین و جذاب ترین نکاتی که در خصوص جنگل نهارخوران وجود دارد، این است که این جنگل بزرگ و سرسبز دارای شهرت ملی می باشد و به همین سبب، حتی بسیاری از گردشگران و طبیعت گردان از سایر کشور ها را نیز به سمت خود جذب می کند. علاوه بر این باید اشاره کنیم که جنگل ناهار خوران، مکانی است که در آن می توانید تا ساعت ها به تماشای طبیعت بپردازید و از بهترین و کامل ترین امکانات بهره مند شوید. 

جنگل ناهار خوران، جزو مشهور ترین و محبوب ترین جنگل های ایران است که در استان گلستان واقع شده است. در واقع باید اشاره کنیم که جنگل ناهارخوران، دلیلی است که بسیاری از مسافران را به سمت استان گلستان جذب می کند و شهرت بسیار زیاد آن، جهانی می باشد.

قدمت پارک جنگلی ناهارخوران

پارک جنگلی نهار خوران، با وسعت بسیار زیاد خود، گونه های متعددی از جانوران را درون خود جای داده است. اما جالب است بدانید که جنگل نهار خوران، دارای قدمت بسیار زیادی می باشد. تحقیق های متعددی بر روی این جنگل صورت گرفته است و طی بسیاری از این اکتشافات و تحقیقات، مشخص شده که قدمت جنگل نهارخوران، به بیش از 40 میلیون سال می رسد. جنگل نهار خوران، از نوع جنگل های هیرکانی بوده و به همین سبب، محبوبیت بسیار خاصی در دل بسیاری از افراد دارد.     

وسعت جنگل نهار خوران

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، جنگل نهار خوران، دارای وسعت بسیار زیادی می باشد. به طور کلی باید اشاره کنیم که جنگل نهار خوران، دارای وسعتی در حدود 300 هکتار می باشد. به همین سبب، با سفر به آن، تنها می توان بخشی کوچک از جنگل را مشاهده کرد و بزرگ بودن این پارک جنگلی، سبب می شود تا سفر به آن، بسیار هیجان انگیز و ماجراجویانه به نظر برسد. بسیاری از مسافران به قصد گردش و طبیعت گردی به جنگل ناهار خوران سفر می کنند. به همین علت این افراد، با به همراه داشتن لوازم و تجهیزات سفر به جنگل، چندین روز را در آن سپری می کنند و به گشت و گذار در بخش های مختلف این جنگل می پردازند. 

موقعیت مکانی و آب و هوا

جنگل ناهارخوران، یکی از جاذبه های گردشگری در استان گلستان می باشد که در فاصله بسیار کمی از شهر گرگان قرار دارد. موقعیت مکانی جنگل نهار خوران، در جنوب شهر گرگان بوده و به همین سبب، یکی از مهم ترین و اصلی ترین جاذبه های گردشگری گلستان و به ویژه  گرگان به شمار می رود. علاوه بر این باید اشاره کنیم که در بسیاری از روز ها، به ویژه در آخر هفته ها، بسیاری از ساکنین شهر گرگان، و خانواده ها، با بازدید از پارک جنگلی نهار خوران، اوقات خوشی را در آن سپری می کنند و برای چند ساعت، از حال و هوای خوبی که در این جنگل واقع است، استفاده می کنند. 

لازم به ذکر است که در بیشتر روز های سال، آب و هوا در جنگل نهارخوران، بسیار مساعد می باشد. وجود انبوهی از درختان، سبب شده تا گردشگران و بازدیدکنندگان، جذب این پارک جنگلی شوند و از سپری کردن اوقات خود در آن لذت ببرند. 

جاهای دیدنی جنگل ناهارخوران

به بازدید از جنگل نهار خوران می رویم و تمامی جذابیت ها و جاذبه های دیدنی این پارک بزرگ را به شما معرفی می کنیم. در نقطه به نقطه جنگل ناهار خوران، جاذبه های گردشگری و دیدنی وجود دارد و در صورت سفر به آن، می توانید از دیدنی های متعدد این پارک جنگلی بازدید کنید. در ادامه لیستی از جاهای دیدنی پارک جنگلی نهارخوران ذکر کرده ایم.

1.    آبشار مصنوعی

جنگل ناهارخوران، دارای یک آبشار مصنوعی می باشد که دارای جذابیت های بسیار زیادی می باشد. در طول زمان، و با وجود استقبال های بسیار زیادی که از جنگل ناهارخوران صورت می گرفت، سازه ها و جاذبه های دیدنی بسیار زیادی به این جنگل اضافه شد که یکی از زیباترین آن ها، جنگل ناهار خوران می باشد. آبشار مصنوعی جنگل نهارخوران، سازه ای است که حتما باید از آن بازدید کنید. این آبشار مصنوعی، با ارتفاع 15 متر، جذابیت بسیار زیادی دارد و می توانید چندین ساعت را در کنار آن، اقدام به دریافت آرامش کنید و از بخش های مختلف آن لذت ببرید. 

2.    پارادایز

بخشی از پارک جنگلی ناهارخوران، به نام پارادایز مشهور است. پارادایز، مکانی است که می توانید از امکانات بسیار زیادی که در جنگل ناهارخوران وجود دارد استفاده کنید. در واقع باید اشاره کنیم که این ناحیه، دارای شور و هیجان بسیار زیادی می باشد و بسیاری از افراد را به سمت خود جذب می کند. از جمله امکانات و دیدنی های پارادایز می توان به رستوران ها، شهر بازی، فروشگاه ها و بازارچه ها و ... اشاره کرد.

3.    رودخانه زیارت

یکی از مشهور ترین و مهم ترین رودخانه های استان گلستان، رودخانه زیارت می باشد. رودخانه زیارت، دقیقا از وسط جنگل ناهار خوران عبور کرده است و در صورتی که به بازدید از این پارک جنگلی رفتید، توصیه می کنیم حتما سری به رودخانه زیارت بزنید و با نشستن در کنار این رودخانه، اوقات خوشی را در کنار آن سپری کنید. 

4.    چشمه 

در جنگل نهار خوران، تعداد بسیار زیادی چشمه وجود دارد که برخی از آن ها، بسیار دیدنی و جذاب می باشند و توصیه می کنیم بازدید از آن ها را از دست ندهید. یکی از مشهور ترین و زیباترین چشمه های پارک جنگلی نهار خوران که نباید بازدید از آن را از دست بدهید، سفید چشمه می باشد. این چشمه با داشتن چشم اندازی بی نظیر، گزینه بسیار مناسبی برای اقامت می باشد.

نمایی از پارک جنگلی نهارخوران

تفریحات پارک جنگلی ناهارخوران

پارک جنگلی نهار خوران، علاوه بر داشتن تعداد بسیار زیادی از جاهای دیدنی، دارای امکانات تفریحی متعددی می باشد. در واقع در صورتی که به بازدید از پارک جنگلی ناهارخوران بروید، به هیچ عنوان حوصله تان سر نمی رود و می توانید به راحتی، از تمامی جاذبه ها و مکان های دیدنی و تفریحی این پارک استفاده کنید. در ادامه چند مورد از امکانات تفریحی و لذت بخش که می توانید در جنگل ناهار خوران از آن بهره مند شوید را ذکر کرده ایم.

1.    کوهنوردی

از جذاب ترین مورادی که در خصوص جنگل ناهارخوران وجود دارد، کوهنوردی است. افراد بسیار زیادی وجود دارند که عاشق کوه پیمایی و پیمودن مسیر های شیب دار و سخت کوه ها هستند. که خوشبختانه به دلیل قرار داشتن جنگل ناهارخوران در رشته کوه البرز، این امکان برای بازدید کنندگان فراهم است تا بتوانند کوه پیمایی خاطره انگیزی را در جنگل نهارخوران تجربه کنند. به خاطر داشته باشید که اگر قصد کوهنوردی در جنگل ناهارخوران را دارید، حتما لوازم و تجهیزات سفر به کوه را با خود به همراه ببرید تا بتوانید در مواقع سخت و دشوار، به راحتی مشکلات را حل کنید و سفری خوب و خاطره انگیز را در جنگل نهارخوران به ثبت برسانید.

لازم به ذکر است که اگر قصد دارید جنگل نهار خوران را از بالا ببینید، توصیه می کنیم حتما سری به تپه باباطاهر بزنید. از بالای این تپه می توانید عظمت پارک جنگلی نهار خوران را مشاهده کنید و چشم انداز بسیار زیبا و بی نظیر ناهارخوران را ببینید. 

2.    پیاده روی در بلوار ناهار خوران

جنگل ناهارخوران با وسعت بسیار زیاد خود، مکانی است که هر فردی با هر سلیقه ای می تواند از آن لذت ببرد. یکی از جذاب ترین بخش های سفر به جنگل نهار خوران، پیاده روی در بلوار ناهارخوران می باشد. در این بلوار، می توانید در میان انبوهی از درختان سر به فلک کشیده، که چشم انداز بی نظیری را ایجاد کرده اند، قدم بزنید و از تماشای مناظر اطراف خود لذت ببرید. اگر دوست دارید سفر خود را به بهترین شکل سپری کنید و خاطره ای به یاد ماندنی را در ذهن خود ثبت کنید، توصیه می کنیم پیاده روی در بلوار نهارخوران را از دست ندهید و حتما بخشی از سفر خود را به انجام این کار اختصاص دهید. در طول پیاده روی خود می توانید صدای لذت بخش پرندگان و درختان را بشنوید و از سکوت جنگل لذت ببرید.

3.    پیک نیک در ناهارخوران

ناهارخوران، دلیلی است که بسیاری از افراد برای سپری کردن چندین ساعت به دور از شهر اقدام به بازدید از آن می کنند. و چه بهتر که این بازدید را به همراه کمی خوراکی کامل تر کرد؟ پیک نیک در دل طبیعت و در میان انبوهی از درختان سر به فلک کشیده ی جنگل ناهار خوران، بسیار لذت بخش است و حتی بسیار متفاوت تر از سایر پیک نیک هایی که تا به حال تجربه کرده اید می باشد. پس توصیه می کنیم حتما یک بار پیک نیک کردن در این جنگل ها را تجربه کنید و از این فرصت استفاده کنید تا حس بسیار عالی و لذت بخش آن را با تمام وجود تجربه کنید. 

4.    کمپ 

اگر قصد بازدید از جنگل ناهارخوران را دارید، کمپ کردن در این جنگل را از دست ندهید. شب های جنگل نهارخوران بسیار لذت بخش است و با به همراه داشتن برخی امکانات، می توانید بهترین و به یادماندنی ترین سفر خود را به این جنگل تجربه کنید. لازم به ذکر است که صبح اول وقت در جنگل ناهارخوران، حال و هوای خاصی دارد و می توانید این حال و هوای خوش را با نوشیدن چای لذت بخش تر کنید. به یاد داشته باشید که در جنگل نهار خوران، بخش های زیادی مخصوص کمپ زدن وجود دارد و در نتیجه می توانید با خیالی آسوده، از سفر خود لذت ببرید و اقدام به کمپ زدن در این جنگل بزرگ کنید.

امکانات جنگل ناهارخوران

جنگل نهارخوران، جایی است که در آن، تعداد بسیار زیادی از امکانات رفاهی و تفریحی وجود دارد. در واقع با سفر به جنگل ناهارخوران، به هیچ وجه به شما بد نمی گذرد چرا که در آن، انواع مختلفی از امکانات رفاهی وجود دارد. از جمله امکانات موجود در جنگل نهارخوران، می توان به سرویس بهداشتی، نیمکت، آلاچیق، محلی برای کمپ زدن، هتل، رستوران، میز، فروشگاه، و ... اشاره کرد.

بهترین زمان سفر به جنگل ناهارخوران

جنگل ناهار خوران، نمونه بارز یک منطقه تفریحی و گردشگری می باشد. چرا که این جنگل، در تمامی فصول، دارای جذابیت های خاص خود می باشد و می توانید سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز را در آن تجربه کنید. بهار شکوفه ها در گیاهان موجود در این جنگل ها رشد می کنند و چشم انداز بسیار زیبایی را به وجود می آورند. تابستان تمام جنگل سرسبز است و تا چشم کار می کند، درختان سرسبز و سر به فلک کشیده در این منطقه وجود دارند. 

پاییز، که فصل مداد رنگی خدا می باشد، تمامی درختان این جنگل، رنگ های زیبای پاییز را به خود می گیرند و چشم اندازی بسیار زیبا را به وجود می آورند. و در نهایت در زمستان، جنگل ناهارخوران سفید پوش می شود و یکی از بهترین مناطق برای گرفتن عکس های زیبا و همچنین برف بازی می باشد. پس هر زمان که دوست داشتید، به پارک جنگلی نهار خوران سفر کنید و از دیدنی های بسیار زیبای آن لذت ببرید.

پارک جنگلی ناهارخوران کجاست؟

جنگل ناهارخوران، جزو سر راست ترین جنگل های ایران می باشد. همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، جنگل ناهارخوران یکی از جاذبه های گردشگری گلستان می باشد و برای دسترسی به این پارک، باید خود را به مرکز استان، و شهر گرگان برسانید. در شهر گرگان، به سمت جنوب بروید و از طریق بلوار نهار خوران، و در 8 کیلومتری شهر گرگان، به راحتی به جنگل ناهارخوران دسترسی پیدا کنید.

اگر تا به حال از جنگل نهارخوران بازدید کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 
 
 
 
  • 12 اردیبهشت ، 1400
  • 35

نظر دهید

پر بازدیدترین پست ها

معرفی بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز 1400

معرفی بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز 1400

شهر تهران، دارای جاهای دیدنی بسیار زیادی می باشد اما برخی از آن ها، کاملا مناسب ...

27 اسفند ، 1399
محله های شرق تهران

محله های شرق تهران

محله های شرق تهران از جمله مهم ترین محله های پایتخت می باشند که دارای تعداد بسیا ...

11 بهمن ، 1399
محله های شمال تهران

محله های شمال تهران

شمال تهران از محبوب‌ترین مناطق تهران است که در آن محله های بسیار زیادی وجود دارد ...

11 بهمن ، 1399

آخرین پست ها

آشنایی با تمامی غارهای آبی ایران

آشنایی با تمامی غارهای آبی ایران

کشور ایران تعداد بسیار زیادی از پدیده های طبیعی و غار ها را درون خود قرار داده ا ...

21 اردیبهشت ، 1400
معرفی بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل بهار

معرفی بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل بهار

بهار یکی از بهترین فصول برای سفر کردن در ایران می باشد. در این فصل مناطق و مناظر ...

21 اردیبهشت ، 1400
سفر به قلعه ضحاک هشترود

سفر به قلعه ضحاک هشترود

قلعه ضحاک یکی از جاهای دیدنی استان آذربایجان شرقی است که افسانه ها و داستان های ...

21 اردیبهشت ، 1400