021-91004064
زیباترین جاذبه های گردشگری برای سفر در پاییز

زیباترین جاذبه های گردشگری برای سفر در پاییز

سفر در پاییز، یکی از بهترین و عالی ترین سفر ها در مقایسه با سفر در هر فصل دیگری می باشد. به طور کلی، فصل پاییز، یکی از زیبا ترین و بهترین فصل ها در ایران می باشد. فصلی که در آن، می توان مناظر و چشم انداز های بسیار زیبا و بی نظیری را مشاهده نمود و آرامش وصف ناشدنی ای را دریافت کرد. به طور کلی، هر فصل، جذابیت های خاص خود را دارد، اما فصل پاییز، همه چیز رنگ و بوی دیگری را می گیرد. درختان، رنگ های مختلفی به خود گرفته و در نهایت، همه جا، ظاهری بسیار زیبا و دیدنی ای دارد. در فصل پاییز، جنگل ها و جاذبه های گردشگری نیز بسیار جذاب و دیدنی شده و افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کنند. 

با توجه به اینکه در این فصل، درختان، رنگ هایی مانند قرمز، نارنجی و زرد را به خود می گیرند، می توان گفت که چشم اندازی بی نظیر و بسیار زیبا را ایجاد می کنند که هر فردی تا ساعت ها به تماشای آن می نشینند. خوشبختانه در کشور ایران، می توان شاهد بی نظیر ترین و زیبا ترین مناظر بود. مناظری که با تماشای آن ها، می توان حال و هوای خوبی را دریافت کرده و در نهایت، بهترین اوقات خود را در آن مکان ها بگذراند. با فرا رسیدن پاییر، اولین مکانی که هر فردی را به سمت خود جذب می کند، شهر های شمالی کشور است. هر فردی برای سفر به شمال برنامه ریزی کرده تا در نهایت بتواند اوقات خود را در کنار دریا گذرانده و در نهایت، از تماشای این منظره بی نظیر و بسیار زیبا لذت ببرد. 

اما باید اشاره کنیم که در شهر های شمالی کشور، و حتی در سایر بخش های کشور، می توان شاهد بهترین و عالی ترین جاذبه های گردشگری بود که در این فصل، زیبا ترین و بی نظیر ترین مناظر و چشم انداز ها را به نمایش می گذارند. در ادامه این مطلب، قصد داریم تا برخی از زیبا ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری و دیدنی را به شما معرفی کرده و در نهایت، برخی از زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها که بازدید از آن ها در فصل پاییز برای هر فردی واجب است را معرفی نماییم. پس اگر شما نیز قصد دارید تا از دیدنی ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری و دیدنی در فصل پاییز بازدید کنید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. 

پاییز کجا بریم؟

کشور ایران، با داشتن وسعت بسیار زیاد، و همچنین با وجود دو رشته کوه البرز و زاگرس در آن، دارای زیبا ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری می باشد. پدیده های طبیعی ای که با سفر به آن ها، می توان از زندگی شهری و شلوغی ها و سر و صدای بسیار زیاد آن فاصله گرفت و در نهایت به راحتی و آسانی، از مناظر دیدنی و محیط خلوت و زیبا لذت برد. در فصل پاییز، تمامی این جاذبه های گردشگری و مناظر دیدنی، زیبا تر و جذاب تر شده و در نهایت، می توان یکی از عالی ترین و لذت بخش ترین سفر های خود را تجربه نمود. اما باید اشاره کنیم که برخی از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی در فصل پاییز، بسیار جذاب تر و زیبا تر شده و بازدید از آن ها در این فصل، برای هر فردی واجب است. 

به همین سبب، لیستی از جذاب ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها که با بازدید ازآن ها، می توان شاهد خاص ترین و منحصر به فرد ترین چشم انداز ها بود آماده کرده ایم. اگر قصد دارید تا هر مکانی را در زیبا ترین جالت خود ببینید و پاییز خود را به بهترین شکل ممکن بگذرانید، جاذبه های گردشگری ای که در لیست زیر ذکر شده اند را مطالعه نمایید. همچنین، همه چیز را درباره ویژگی ها و خصوصیات این جاذبه های گردشگری در فصل پاییز بیان کرده ایم و شما را با جذابیت های این مکان ها آشنا نموده ایم.

سفر در پاییز

1.    جاده اسالم به خلخال

سفر در پاییز، بهتر است که مکان های جنگلی و در طبیعت باشد. در میان تمامی جاده هایی که در ایران وجود دارند، یکی از آن ها از جذابیت و زیبایی های بسیار بیشتری برخوردار است. جاده ای که امروزه، شهرت بسیار زیادی داشته و به همین سبب، همه ساله، افراد بسیار زیادی از از نقاط مختلف کشور و حتی جهان به سمت خود جذب می کند. جاده اسالم به خلخال، یکی از زیبا ترین و دیدنی ترین جاده های ایران می باشد که سفر به آن برای همه از واجبات است. جاده اسالم به خلخال، از استان گیلان و از شهر تالش شروع شده و در نهایت، به استان اردبیل و در شهر خلخال به پایان می رسد. در طول مسیر، می توان شاهد مناظر و چشم انداز های بسیار زیبایی بود. 

درختان سر به فلک کشیده و بسیار زیبایی در این جاده وجود دارند که سبب می شوند تا در طول مسیر، چند بار توقف کرده و از زیبایی های بی اندازه مسیر لذت ببرید. جالب است بدانید که این جاده، در بخش های مختلف خود، چشم انداز ها و مناظر مختلفی را به نمایش می گذارد. در طول مسیر، می توانید از درون مه عبور کنید، به سمت اعماق دره رانندگی کنید، در بین درختانی که کهنسال هستند قدم بزنید، از آب و هوای بسیار عالی و بی نظیری که در این منطقه وجود دارد بهره مند شوید، و مهم تر از همه، رنگ های بسیار زیبای پاییزی را در درختان این منطقه مشاهده نمایید. 

جاده اسالم به خلخال یک جاده پیچ در پیچ می باشد که رانندگی در آن بسیار لذت بخش بوده و می توان گفت که از بهترین و مناسب ترین جاذبه های گردشگری برای سفر در پاییز به شمار می رود. اگر تا به حال به بازدید از آن نرفته اید، توصیه می کنیم حتما، در اولین فرصت، برای سفر به آن برنامه ریزی کرده تا در نهایت، شاهد بی نظیر ترین و زیباترین چشم انداز های پاییزی باشید.

2.    سفری به جزیره آشورداه

شاید باورش کمی عجیب باشد. اما باید اشاره کنیم که در دریای خزر، یک جزیره وجود دارد که به نام آشورداه مشهور است. جزیره آشورداه، از آن دسته جاذبه های گردشگری است که برای سفر در پاییز بسیار مناسب بوده و در این فصل، می توان این جزیره را در بهترین و زیبا ترین حالت آن مشاهده کرد. از جمله جذابیت های جزیره آشورداه، این است که با سفر به آن، می توان شاهد اکوسیستمی بسیار جذاب بود. در فصل پاییز می توان شاهد آب و هوای بسیار عالی و مناسبی در این جزیره بود. جالب است بدانید که جزیره آشورداه، جزیره ای است که هیچ سکنه ای ندارد و به طور کامل، خالی از سکنه است. برای دسترسی به جزیره آشورده باید خود را به بندر ترکمن برسانید و در نهایت، به راحتی و آسانی، شاهد این جزیره زیبا و دیدنی باشید. 

لازم به ذکر است که فاصله این جزیره با شهر گرگان، در حدود 40 کیلومتر بوده و می توان به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد. این جزیره در طول تاریخ شاهد تغییرات متعددی بوده. به طوری که در چند سال گذشته، وسعت آن در حدود 1200 هکتار بوده است. اما امروزه، با بالا آمدن آن و همچنین وقوع سیل، وسعت آن در حدود 400 هکتار است. اگر قصد بازدید از جاذبه های گردشگری خاص را دارید، توصیه می کنیم حتما برای بازدید از جزیره آشورده برنامه ریزی کرده و یک پاییز به یاد ماندنی را در این منطقه بگذرانید.

3.    شهر توریستی نمک آبرود

یکی از بهترین و عالی ترین گزینه ها در خصوص سفر در پاییز، شهر توریستی نمک آبرود می باشد. نمک آبرود، یکی از سرسبز ترین و جذاب ترین شهر های ایران می باشد که همه ساله، افراد بسار زیادی را به سمت خود جذب می کند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در شهر توریستی نمک آبرود، می توان تا ساعت ها، به گشت و گذار پرداخت و از وجود امکانات تفریحی و گردشگری متعددی که در این منطقه وجود دارد، بهره مند شوید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که با سفر به شهر توریستی نمک آبرود، آن هم در فصل پاییز، می توانید تا ساعت ها به گشت و گذار بپردازید و در نهایت، یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر های عمر خود را تجربه نمایید. 

با سفر به شهر توریستی نمک آبرود می توانید شاهد چشم انداز ها و مناظری باشید که نمونه آن ها، در هیچ کدام از شهر ها ومناطق دیگر کشور وجود ندارد. یکی از جذاب ترین بخش های سفر به شهر توریستی نمک آبرود، این است که در این شهر، می توانید با استفاده از تله کابین، مسیر کوه را بالا بروید و در حین عبور از انبوهی از درختان سر به فلک کشیده و سرسبز این منطقه، شاهد بی نظیر ترین و زیبا ترین مناظر و چشم انداز ها باشید. با فرا رسیدن فصل پاییز، می توانید با انبوهی از ابر ها و مه رو به رو شوید. در این فصل، عمومی اوقات، در این منطقه، مه همه جا را فرا می گیرد و در نهایت زیبایی چشم انداز و مناظر این منطقه را چند برابر می کند. 

به همین سبب توصیه می کنیم حتما یک بار، شهر توریستی نمک آبرود را در فصل پاییز مشاهده کنید. با سفر به این شهر توریستی می توانید اقدام به اجاره ویلا و یا اجاره آپارتمان کرده و در نهایت، علاوه بر بهره مندی از تله کابین، زیپ لاین، پل معلق، و علاوه بر این ها، تفریحات آبی متعدد، و ... نیز بهره ببرید و یکی از خاطره انگیز ترین و جذاب ترین سفر های خود را تجربه نمایید. اگر تا به جال شهر توریستی نمک آبرود را در فصل پاییز مشاهده نکرده اید، توصیه می کنیم حتما برای بازدید از آن برنامه ریزی کرده و در نهایت، یکی از عالی ترین و بهترین سفر های خود را تجربه نمایید.

4.    جنگل دالخانی

در بین انبوهی از جنگل ها که در کشور ایران وجود دارد، برخی از آن ها، برای سفر در پاییز بسیار مناسب هستند. به عنوان مثال، یکی از بهترین و زیبا ترین جنگل ها که کاملا مناسب برای سفر در پاییز است و همه ساله، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند، جنگل دالخانی است. جنگل دالخانی، یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری رامسر می باشد. شهرستانی که همه ساله، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده و در نهایت، یکی از محبوب ترین و پر بازدید ترین شهر ها برای سفر و گردش می باشد. در فصل پاییز، تمامی محیط جنگل را مه فرا می گیرد و محیطی بسیار زیبا و دیدنی را به نمایش می گذارد. 

در این فصل شما می توانید به راحتی و آسانی، در این جنگل قدم زده و در نهایت شاهد بی نظیر ترین و زیباترین مناظر و چشم انداز ها را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که جنگل دالخانی، شهرت بسیار زیادی در خصوص مسیر های پیاده روی دارد. و شما می توانید با به همراه بردن لوازم و تجهیزات برای پیک نیک، چند ساعتی را در این جنگل بمانید و علاوه بر لذت بردن از زیبایی محیط اطراف خود، اقدام به خوردن خوراکی ها و نوشیدنی های خوشمزه کنید. 

اگر برای بازدید از جنگل دالخانی برنامه ریزی کردید، توصیه می کنیم حتما یک دوربین را با خود به همراه ببرید تا در نهایت، تصاویری بی نظیر را از این جنگل زیبا به نمایش بگذارید. یکی از بهترین و عالی ترین ویژگی هایی که در خصوص جنگل دالخانی وجود دارد این است که درون آن، می توان تعداد بسیار زیادی از کلبه های چوبی را مشاهده نمود و در نهایت، یکی از بهترین و عالی ترین سفر های خود تجربه کنید. 

5.    جزیره قشم

جزیره های جنوبی کشور، مکان هایی بسیار زیبا و دیدنی هستند که سفر به آن ها بسیار لذت بخش خواهد بود. اما همانطور که می دانید، عموما این جزیره ها، دارای آب و هوای بسیار بسیار گرمی می باشد. و این مساله سبب شده است تا میزان بازدید کنندگان این جزیره بسیار کاهش پیدا کند. اما با فرا رسیدن فصل پاییز، می توانید عالی ترین و بهترین سفر خود را تجربه نمایید. جزیره قشم، با داشتن محیطی بسیار زیبا و دیدنی، و همچنین انبوهی از جاذبه های گردشگری، یکی از بهترین و عالی ترین مقاصد برای سفر و گردش می باشد. 

سفر در پاییز به قشم

اگر همیشه علاقه مند به سفر به جزیره قشم بودید، اما با توجه به گرمای هوای این جزیره، هیچ زمانی قادر به انجام این کار نبودید، توصیه می کنیم حتما، فصل پاییز را برای سفر انتخاب کنید تا بتوانید، یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین سفر های خود را در این فصل تجربه نمایید. 

علاوه بر این باید اشاره کنیم که در جزیره قشم، تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری وجود دارد که می تواند جذابیت های سفر شما را چندین برابر کند. در صورتی که به جزیره قشم سفر کردید، حتما لیستی از جاذبه های گردشگری قشم تهیه نموده و در نهایت، از مشهور ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری که در این جزیره وجود دارد بازدید کنید. با فرا رسیدن فصل پاییز، آب و هوا در این جزیره بسیار مناسب شده و در نهایت، می تواند سفری لذت بخش و خاطره انگیز را برای شما به همراه داشته باشد. 

سفری خاطره انگیز در فصل پاییز

پاییز یکی از زیبا ترین و بهترین فصول سال است که همیشه با فرا رسیدن آن، افراد بسیار زیادی برای سفر کردن برنامه ریزی می کنند. خوشبختانه این فصل، با آمدن خود، مناظر و چشم انداز های بسیار زیبایی را برای جاذبه های گردشگری و پدیده های طبیعی به همراه دارد که می توانند گزینه بسیار خوبی برای سفر باشند. 

در لیست بالا، برخی از بهترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری که برای سفر در پاییز مناسب هستند را معرفی نموده ایم. توصیه می کنیم حتما، زمانی را برای بازدید از این جاذبه های گردشگری در نظر بگیرید و در نهایت، یکی از بهترین و لذت بخش ترین سفر های عمر خود را تجربه نمایید. اگر سایر جاذبه های گردشگری ای که برای سفر در پاییز مناسب هستند را می شناسید، آن ها را به ما معرفی نمایید. همچنین اگر از جاذبه های گردشگری که در این مطلب برای سفر در پاییز معرفی کرده ایم بازدید کرده اید، آن ها را به ما معرفی نمایید. 

 
  • 03 مهر ، 1400
  • 309

دیدگاه - 1

پازوکی

حاضرم دو سال نرم سفر ولی بعدش حتما یه جای عالی رو برای سفر در پاییز انتخاب کنم و بعد این همه مدت برم
7 ماه پیش

نظر دهید