021-91004064
زیباترین جاده های ایران که هر فردی باید از آن بازدید کند!

زیباترین جاده های ایران که هر فردی باید از آن بازدید کند!

کشور ایران، کشوری سرسبز و زیبا می باشد که دو رشته کوه البرز و زاگرس، سبب رشد گونه های مختلفی از گیاهان در بیشتر مناطق آن شده اند. در واقع، همانطور که می دانید، کشور ایران، دارای 31 استان می باشد که برخی از این استان ها، سرسبز ترین و زیباترین طبیعت ها را درون خود جای داده اند. عبور برخی از جاده ها از دل طبیعت، مناظری را به نمایش گذاشته است که هر فردی قبل از مرگ خود حتما باید آن ها را ببیند. در واقع یکی از مهم ترین و لذت بخش ترین سفر ها، سفر های زمینی می باشد. جمع کردن کوله بار، و سفر با استفاده از وسیله نقلیه، گاهی اوقات بهترین و لذت بخش ترین خاطره ها را از خود بر جای می گذارد. و چه خوب که این خاطره ها، در زیباترین بخش های ایران باشند.

زیباترین جاده های ایران، در نقاط مختلف این کشور قرار دارند و برای بازدید از آن ها، باید لوازم و تجهیزات کافی، به همراه وسیله ای نقلیه که معاینه فنی داشته باشد، و همچنین لیستی از اسامی زیباترین جاده های کشور را به همراه داشته باشید تا بتوانید از بکر ترین و خاص ترین نقاط ایران دیدن کنید. بیشتر نقاط کشور ایران، دارای آب و هوایی خنک و مرطوب بوده، و کاملا مناسب برای سفر های جاده ای، و بازدید از زیباترین پدیده های طبیعی می باشد. در ادامه این مطلب، به معرفی زیبا ترین جاده های ایران پرداخته ایم و لیستی از خاص ترین و دیدنی ترین جاده های ایران که هر فردی باید از آن بازدید کند را فراهم کرده ایم. در نتیجه، کاغذ و قلم خود را بیاورید و با ما، با دیدنی ترین جاده های ایران آشنا شوید و برای بازدید از آن ها برنامه ریزی کنید.

لیست زیباترین جاده های ایران

یکی از مهم ترین نکاتی که باید قبل از آشنایی با زیباترین جاده های ایران بدانید، این است که ایران، کشوری 4 فصل است. به واسطه این مساله، برخی از جاده های ایران، در فصول های مختلف، شکل و ظاهری متفاوت به خود می گیرند. به همین سبب، آشنایی با هر کدام از زیباترین جاده های ایران، به شما کمک می کند تا بهترین زمان برای سفر به آن ها را بدانید و متناسب با هر فصلی که در آن هستیم، اقدام به بازدید از یکی از این جاده های زیبا کنید. در ادامه لیست زیباترین جاده های ایران ذکر شده است.

1.    جاده اسالم به خلخال

بدون شک، نام جاده اسالم به خلخال، به گوش همه ی ما رسیده است. این جاده، یکی از خاص ترین و زیبا ترین جاده های ایران است که در دو سوی آن، درختانی سر به فلک کشیده و تنومند قرار دارند. این جاده، از دل طبیعت عبور می کند و منظره بسیار زیبا و دیدنی را به نمایش می گذارد. عموما آب و هوای این منطقه، بسیار سرد می باشد و در بیشتر روز های سال، بارش های پی در پی در حال وقوع است. برای دسترسی به این جاده می توانید به شهر اسالم در استان گیلان بروید، و این جاده را تا رسیده به شهر خلخال که در جنوب استان اردبیل است ادامه دهید. البته می توانید بالعکس نیز به این جاده دسترسی پیدا کنید و از طبیعت زیبا و بی نظیری که در آن وجود دارد لذت ببرید. 

2.    جاده اردبیل به آستارا

یکی از بی نظیر ترین و زیباترین جاده های ایران، جاده اردبیل به آستارا می باشد. گردنه ی حیران، که یکی از مشهور ترین و زیباترین جاده های ایران است، در مسیر این جاده قرار دارد و همانطور که طبیعتا شنیده اید، چشم اندازی وصف ناشدنی را به نمایش گذاشته است. علاوه بر این باید اشاره کنیم که بخشی از جنگل های هیرکانی نیز در مسیر این جاده وجود دارد که با داشتن طبیعت بی نظیر و زیبای خود، منظره ای بسیار زیبا و دیدنی را ایجاد کرده است. علاوه بر این، باید اشاره کنیم که این جاده، در مرز بین استان های اردبیل و گیلان قرار داشته و به همین سبب، سرسبز بودن آن بی دلیل هم نیست. اگر قصد سفر به این جاده ی زیبا و دیدنی را دارید، توصیه می کنیم اردیبهشت تا تابستان را برای سفر انتخاب کنید تا از زیباترین و بی نظیر ترین مناظر طبیعی دیدن کنید.

3.    جاده توسکستان

جاده توسکستان یا جاده شاهرود به گرگان، یکی دیگر از زیباترین جاده های ایران است که در مرز بین استان های گلستان و سمنان قرار دارد. این جاده، با گذر از جنگل توسکستان، پوشش گیاهی بی نظیری را به نمایش می گذارد که انسان را حیرت زده می کند. طبیعت بی نظری که در دو طرف جاده وجود دارد این هوس را به دل می اندازد که وسیله ی نقلیه را گوشه ای پارک کرده و تنها به تماشای چشم انداز بی نظیر جاده و درختان آن پرداخت. جاده توسکستان، یکی از جاده های پیچ در پیچ ایران است که در مسیر خود، از کنار درختان بلوط، توسکا، و بسیاری از انواع مختلف درختان نیز عبور می کند. اگر علاقه مند به بازدید از خاص ترین پوشش گیاهی هستید، توصیه می کنیم بازدید از جاده توسکستان را از دست ندهید.

جاده توسکستان

4.    جاده سیاهکل به دیلمان

استان گیلان، از جمله سرسبز ترین استان های ایران می باشد که بیشتر زیباترین جاده های ایران را درون خود جای داده است. دو شهر سیاهکل و دیلمان، از توابع این استان می باشند که دارای جنگل ها و کوهستان های متعدد می باشد. جاده ای که این دو شهر را به یکدیگر می رساند نیز، از طبیعت خاص و بی نظیری برخوردار است و یکی از خاص ترین و زیبا ترین جاده های ایران را تشکیل داده اند. توجه کنید که پوشش گیاهی، در هر کدام از بخش های ایران، دارای نوع مختلفی می باشد و به همین سبب، هر کدام از جاده های زیبای ایران، دارای چشم انداز متفاوتی می باشند. اگر دوست دارید از جنگل های انبوه، و دشت های سرپوشیده از گل عبور کنید، توصیه می کنیم بازدید از این جاده ی زیبا را از دست ندهید. البته به یاد داشته باشید که اگر قصد دارید از دشت گل های این جاده دیدن کنید، اردیبهشت ماه را برای سفر انتخاب کنید. ناگفته نماند که فصل پاییز نیز زمان مناسبی برای سفر به این جاده است و می توانید با رنگ های مختلفی از درختان انبوه رو به رو شوید.

5.    جاده بندر مقام

شاید برای شما هم پیش آمده که در فیلم ها، تصویر جاده ای را مشاهده کرده باشید که از کنار دریا عبور می کند و چشم انداز بی نظیری از موج های خروشان دریا را به نمایش گذاشته است. همچنین، ساحلی زیبا نیز در حاشیه ی جاده است که زیبایی منظره را دو چندان کرده است. بسیاری از ما حسرت این جاده های زیبا و بی نظیر را خورده ایم. اما باید اشاره کنیم که نمونه ای از همان جاده هایی که در فیلم ها می دیدیم، در ایران نیز وجود دارد. یکی از زیباترین جاده های ایران، که در جنوب کشور قرار دارد و چشم اندازی زیبا و دیدنی را به نمایش می گذارد، جاده بندر مقام است. این جاده، که به نام جاده بستانو نیز شناخته می شود، از پارسیان به سمت بندر مقام کشیده شده است و منظره ای بی نظیر از آب های نیلگون خلیج فارس را به نمایش گذاشته است. اگر شما نیز دوست دارید در جاده ای که در فاصله ای بسیار کوتاه و در مجاور دریا قرار گرفته است رانندگی کنید، توصیه می کنیم بازدید از جاده بستانو را از دست ندهید. 

6.    جاده عباس آباد به کلاردشت

یکی از زیباترین جاده های ایران که احتمالا همه ی ما آن را می شناسیم، جاده عباس آباد به سمت کلاردشت است. این جاده، که از طبیعت بی نظیری برخوردار است، یکی از بهترین جاده های ایران است که با سفر به آن می توانید از خاص ترین و بی نظیر ترین پدیده های طبیعی دیدن کنید و مدتی را در سکوت طبیعت، به تماشای مناظری خاص بپردازید. این جاده، از میان جنگل های هیرکانی عبور می کند و منظره ای بی نظیر و دیدنی را به نمایش گذاشته است. این جاده که طولی در حدود 30 کیلومتر دارد، از جمله پر بازدید ترین جاده های زیبای ایران می باشد.

7.    جاده فیلبند

اخیرا، آوازه ی جاذبه گردشگری خاص و زیبایی در تمام ایران پخش شده است. روستایی بر فراز کوه ها، که از ابر ها نیز بالا تر است. با سفر به این روستا می توانید بر فراز ابر ها قرار بگیرید و با چشم اندازی بی نظیر و زیبا رو به رو شوید. حال جاده ای که به این روستا منتهی می شود را تصور کنید. جاده ای پر پیچ و خم که در ارتفاعات مازندران قرار دارد و هر چه در مسیر آن پیش برویم، زیبا تر و دیدنی تر هم می شود. این جاده یکی از زیبا ترین جاده های ایران می باشد که هر فردی قبل از مرگش باید آن را ببیند و از آب و هوای بی نظیر آن، و همچنین طبیعت آن بازدید کند. اگر تا به حال، از این جاده دیدن نکرده اید، توصیه می کنیم برای بازدید از آن برنامه ریزی کنید تا در کوتاه ترین زمان، به این جاده زیبا و دیدنی دسترسی پیدا کنید. 

8.    جاده سراوان به فومن

از سایر زیباترین جاده های ایران می توان به جاده سراوان به فومن اشاره کرد. این جاده با داشتن طبیعتی بی نظیر و دیدنی از جمله خاص ترین جاده های ایران است که با سفر به آن، می توانید از پوشش گیاهی خاص و منحصر به فرد، جاذبه های گردشگری و دیدنی استان گیلان، و پدیده های طبیعی متعددی بازدید کنید. بهترین زمان برای بازدید از این جاده ی زیبا، فصل بهار است. در این فصل، پدیده های طبیعی و جاذبه های گردشگری در مسیر این جاده، در بهترین موقعیت خود قرار دارند و می توانید از خاص ترین و بی نظیر ترین دیدنی های ایران که در این منطقه قرار دارد دیدن کنید. اگر تا به حال به بازدید از این جاده ی زیبا در ایران نرفته اید، توصیه می کنیم در کوتاه ترین فرصت اقدام به بازدید از این جاده کنید تا زیباترین جاده های ایران را از نزدیک ببینید.

کلام آخر

زیباترین جاده های ایران، در سر تا سر این کشور قرار دارند. در واقع از شمال تا جنوب کشور، جاده هایی بسیار زیبا و دیدنی وجود دارند که با سفر به هر کدام از آن ها، می توان از زیبا ترین پدیده های طبیعی دیدن کرد و مدتی را به دور از محیط های شهری گذراند. این جاده ها چشم انداز بسیار زیبایی دارند و توصیه می کنیم، برای بازدید از آن ها، حتما برنامه ریزی کنید تا از بکر ترین و خاص ترین جاده های ایران دیدن کنید. اگر تا به حال، از این جاده ها دیدن کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر جاده های زیبای دیگری را در ایران می شناسید که نام آن ها در این مقاله ذکر نشده است، پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • 10 فروردین ، 1400
  • 458

نظر دهید