021-91004064
بهترین مقاصد گردشگری برای سفر در شهریور

بهترین مقاصد گردشگری برای سفر در شهریور

سفر در شهریور ماه و گشت و گذار در زیبا ترین و سرسبز ترین مقاصد گردشگری در ایران، می تواند اوقات بسیار خوبی را برای شما رقم بزند. در بین تمامی فرصت ها برای گشت و گذار و سفر کردن، اواخر شهریور ماه، یکی از بهترین و مناسب ترین زمان ها می باشد. چرا که در این فصل، می توان از زیبا ترین و دیدنی ترین پدیده های طبیعی بازدید کرد و همچنین از خنک ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری بازدید کرد. به طور کلی سفر در شهریور ماه، به ویژه در اواخر شهریور، حال و هوای دیگری دارد و می تواند بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات را برای شما رقم بزند. به خصوص اگر با بهترین و مناسب ترین مقاصد برای سفر در شهریور آشنا باشید، می توانید بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را تجربه نمایید.

سفر در شهریور، به شرطی لذت بخش خواهد بود، که بتوان با زیباترین و دیدنی ترین مکان ها و جاذبه های گردشگری آشنا شد و در نهایت، برای سفر و بازدید از آن ها برنامه ریزی نمود و چند روزی را در زیبا ترین مکان های گردشگری گذراند. در اواخر تابستان، آخرین فرصت ها برای گشت و گذار و بازدید از پدیده های سرسبز و طبیعی وجود دارد. به همین سبب می توان گفت که هیچ فردی نباید این فرصت را از دست دهد. نا گفته نماند که در روز های آخر شهریور ماه، می توان در خنک ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری ایران اقامت داشت و سفری هیجان انگیز را تجربه نمود. 

اما همانطور که می دانید، عموما پیدا کردن یک جاذبه گردشگری مناسب که بتواند بهترین و عالی ترین سفر را برای شما رقم بزند و همچنین مناظر و چشم انداز های جدیدی را به نمایش بگذارد، کمی دشوار است. عموما همه ی ما در انتخاب بهترین مقصد گردشگری برای سفرکردن حساسیت زیادی به خرج می دهیم و به دلیل اینکه سفر کردن همیشه اتفاق نمی افتد و همیشه فرصت کافی برای تجربه سفر های چند روزه وجود ندارد، همه ی ما دوست داریم تا از این فرصت به دست آمده برای سفر کردن بهترین استفاده ها را داشته باشیم و در نهایت، سفری لذت بخش و هیجان انگیز را تجربه نماییم. 

به همین سبب قصد داریم تا در ادامه مطلب، برخی از جذاب ترین و مناسب ترین مقاصد گردشگری برای سفر در شهریور و به ویژه برای گشت و گذار در روز های آخر شهریور را معرفی کرده ایم. اگر شما نیز در انتخاب بهترین و مناسب ترین مقصد برای سفر در شهریور ماه مشکل دارید و نمی دانید که چه مکان هایی برای سفر در شهریور ماه و روز های پایانی تابستان مناسب است، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. در ادامه، لیستی از سرسبز ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری برای سفر در شهریور ماه ذکر شده است. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

سفر در شهریور و مشاهده زیباترین چشم انداز ها

تابستان، فصل سرسبزی و زیبایی است که در آن، انبوهی از درختان و گونه های گیاهی مختلف، رشد کرده و در نهایت، بهترین و جذاب ترین چشم انداز ها را به نمایش می گذارد. به همین سبب، سفر در شهریور، بهترین و مناسب ترین زمان است چرا که با سفر کردن در شهریور ماه، می توان از مناظر و چشم انداز هایی دیدن کرد که نمونه آن ها در هیچ کجای دیگر وجود ندارد و در نهایت، بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات را سپری نمود. خوشبختانه کشور ایران، با قرار داشتن در یکی از بهترین موقعیت های مکانی در قاره آسیا، دارای آب و هوای بسیار خوبی بوده و به همین سبب، می توان شاهد حضور گونه های متعددی از گیاهان و همچنین چشم انداز هایی از سرسبز ترین جنگل ها و دشت ها بود. 

اگر تا به امروز، تجربه سفر در شهریور ماه را نداشتید و از نزدیک، شاهد زیبایی هایی که در این فصد در بخش های مختلف کشور ایران وجود دارد نبوده اید، توصیه می کنیم حتما برای گشت و گذار و سفر در شهریور ماه برنامه ریزی کرده و در نهایت، عالی ترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را در این ماه و در دیدنی ترین مقاصد گردشگری تجربه نمایید.
لیست جذاب ترین جاذبه های گردشگری برای سفر در شهریور ماه

اورامان بهترین گزینه براس فر در شهریور

1.    تنگه واشی

یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری برای سفر در شهریور ماه، تنگه واشی می باشد. تنگه واشی یکی از جاهای دیدنی اطراف تهران می باشد که همه ساله، تعداد بسیار زیادی از افراد را به سمت خود جذب می کند. در واقع باید اشاره کنیم که در بین انبوهی از مکان های گردشگری و دیدنی که در اطراف تهران وجود دارد و گزینه مناسبی برای سفر در شهریور می باشند، تنگه واشی از بهترین و پر بازدید ترین گزینه ها به شمار می رود. تنگه واشی، جاذبه ای است که با سفر به آن، می توان انواع فعالیت های تفریحی را تجربه نمود و به معنای واقعی، یکی از لذت بخش ترین سفر های عمر خود را تجربه نمود. 

ابتدا باید اشاره کنیم که در تنگه واشی، باید همیشه لباس اضافی به همراه داشته باشید. چرا که در تنگه ای که در این منطقه قرار دارد، رودخانه ای وجود دارد و در نهایت، با پیاده روی در مسیر رودخانه، می توان به بازدید از پدیده های طبیعی و جذابیت های موجود در این جاذبه گردشگری پرداخت. جالب است بدانید که تنگه واشی تنها یک تنگه نیست! بلکه اگر به بازدید از آن بروید، در می یابید که هنگامی که مسیر پیاده روی تنگه اول تمام می شود، دشتی بسیار وسیع و سرسبز وجود دارد که می توان در آن پیاده روی نمود. و با ادامه دادن به مسیر پیاده روی این دشت، می توان به تنگه ی دیگری رسید که چالش های بیشتری در مقایسه با تنگه اول دارد. 

چرا که آب رودخانه در این تنگه دارای شدت و عمق بیشتری بوده و در نهایت، می تواند تجربه جدید و بسیار لذت بخشی را برای شما رقم بزند. اگر قصد دارید تا یکی از خاطره انگیز ترین و به یاد ماندنی ترین سفر های عمر خود را بگذرانید، توصیه می کنیم بازدید از تنگه واشی را در برنامه ریزی های خود در خصوص سفر در شهریور ماه قرار دهید و یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر های خود را تجربه نمایید. 

2.    سفر به کردستان و بازدید از اورامان

یکی دیگر از جذاب ترین مقاصد برای سفر در شهریور، که بازدید از آن برای همگان واجب است اورامان می باشد. شاید تا به حال نام اورامان را نشنیده باشید. این منطقه، که یکی از زیباترین و سرسبز ترین جاذبه های گردشگری در استان کردستان می باشد، کردستان، یکی از جذاب ترین استان ه ای ایران می باشد که دارای تعداد بسیار زیادی از مقاصد گردشگری است. مقاصدی که می توان گفت بهترین و عالی ترین جاهای دیدنی ایران به شمار می روند و بازدید از آن ها برای همگان واجب است. اورامان، نام یکی از روستاهای استان کردستان می باشد که بسیار بسیار سرسبز و دیدنی است. برای باید از روستای اورامان، باید خود را به شهرستان سرو آباد برسانید و در نهایت، بهترین و لذت بخش ترین اوقات خود را سپری نمایید. 

ار جمله جذابیت هایی که با سفر در شهریور در این منطقه می توان آن ها را مشاهده کرد، می توان به خانه های روستایی که دارای جذاب ترین و دیدنی ترین معماری ها می باشند، و همچنین رودخانه ای بسیار پر آب که جذابیت منطقه را دو برابر کرده است اشاره کرد. رود سیروان، یکی از مشهور ترین رودخانه های این منطقه است، که سبب شده تا گونه های مختلف گیاهی در این منطقه رشد کند. همچنین باید اشاره کنیم که با سفر به این روستا، می توان چشم انداز بی نظیری از کوه های سر به فلک کشیده اطراف، که سرپوشیده از وشش گیاهی سرسبز هستند بازدید کرد. به طور کلی توصیه می کنیم حتما زمانی را برای بازدید از روستای اورامان کردستان در نظر بگیرید.

3.    سفری به منطقه گردشگری جهان نما

سفر در شهریور ماه به مقصد هان نما را از دست ندهید! جهان نما، منطقه ای است که با سفر به آن، می توان بهترین و عالی ترین تجربه های سفری را کسب نمود. اگر قصد داشته باشید تا به یکی از خنک ترین و عالی ترین مناطق گردشگری سفر کنید و در نهایت، به یاد ماندنی ترین و بهترین سفر خود را تجربه نمایید، توصیه می کنیم حتما برای بازدید از منطقه گردشگری جهان نما برنامه ریزی کنید. چرا که این منطقه، می تواند سفری کاملا متفاوت تری را نسبت به هر سفری کهتا به حال داشته اید رقم بزند. در خصوص منطقه گردشگری جهان نما باید اشاره کنیم که این بخش از کشور ایران، به قدری وسیع و جذاب است که می تواند سفری به یاد ماندنی و لذت بخش را برای شما رقم بزند. 

از مهم ترین و اصلی ترین جذابیت هایی که در این منطقه گردشگری وجود دارد، می توان به منظره بی نظیر دریا اشاره کرد. منطقه گردشگری جهان نما، یکی از ییلاقات بسیار جذاب و دیدنی است و به عنوان کی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری گلستان به شمار می رود. در نتیجه، با سفر کردن و قدم زدن بر فراز کوه ها، می توانید یکی از بهترین و عالی ترین مناظر و چشم انداز ها را مشاهده کنید. یکی از زیباترین چشم انداز هایی که در این منطقه با آن رو به رو می شوید، منظره دریا است. لازم به ذکر است که با توجه به این که این منطقه گردشگری در ارتفاع 3000 متری از سطح دریا واقع شده است، می تواند یکی از عالی ترین و بهترین گزینه ها برای سفر در شهریور به شمار رود. 

به خاطر داشته باشید که در منطقه گردشگری جهان نما، می توانید با تعداد بسیار زیادی از پدیده های طبیعی رو به رو شوید. به عنوان مثال، دشت های بسیار سرسبز و دیدنی ای که در این منطقه وجود دارد، می تواند یکی از بهترین و دیدنی ترین چشم انداز ها باشند. علاوه بر این باید اشاره کنیم که چشمه های بسیار زیادی در این منطقه قرار دارد و شما می توانید، ساعاتی را در کنار این چشمه ها بنشینید و از محیط اطراف آن ها لذت ببرید. 

به خاطر داشته باشید که جذابیت ها و زیبایی هایی که در منطقه گردشگری جهان نما وجود دارد، می تواند در تمامی فصول، زیبایی های خاص خود را داشته باشد و در نهایت، یکی از عالی ترین  و مناسب ترین سفر ها را برای شما رقم بزند. پس توصیه می کنیم حتما در تمامی فصول، برای بازدید از این روستا و منطقه گردشگری برنامه ریزی کنید و علاوه بر تماشای دیدنی ترین و جذاب ترین مناظر و چشم انداز ها، یکی از بهترین وعالی ترین سفر های خود را تجربه نمایید.

4.    خان کندی، زیباترین گزینه برای سفر در شهریور

یکی دیگر از بهترین و عالی ترین گزینه های گردشگری برای سفر در شهریور، که توصیه می کنیم در اولین فرصت، برای بازدید از آن برنامه ریزی کنید، روستای خان کندی می باشد. روستایی که با داشتن زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها، می تواند سفری خاطره انگیز و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند. این روستا، یکی از جاذبه های گردشگری در مرز بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان می باشد و در نهایت، می توان حدس زد که یکی از سرسبز ترین و جاذب ترین گزینه ها برای سغر در شهریور به شمار می رود. خان کندی، نام یک روستا می باشد که بر روی دامنه کوه های صلوات داغی قرار دارد. رشته کوه صلوات داغی، دارای کوهی به نام قبله داشی می باشد که روستای خان کندی، دقیقا در این منطقه قرار گرفته است. 

از جمله جذابیت هایی که در هنگام سفر در شهریور در این منطقه وجود دارد و شما می توانید با آن رو به رو شوید، می توان به وجود دشت های سرسبز و زیبا، و همچنین مملوء از گل های رنگارنگ اشاره کرد. درون این روستا نیز، می توانید انواع برکه ها و چشمه هایی که زیبایی های این منطقه را دو چندان کرده اند، را مشاهده نمایید. اگر عجله ندارید، توصیه می کنیم حتما، یک روز را در این منطقه کمپ بزنید، و صبح را با تماشای زیبا ترین  و جذاب ترین مناظر و چشم انداز ها شروع کنید. 

نا گفته نماند که در این منطقه، می توان انواع گیاهان دارویی را مشاهده نمود و در نتیجه، می توان گفت که دارای ارزش بسیار زیادی نیز می باشد. برای دسترسی به روستای خان کنید، باید خود را به استان اردبیل برسانید و در نهایت، در این استان خود را به روستای تولون برسانید و در نهایت، از طریق آن مسیر خود را به روستای خان کندی پیدا کنید. توصیه می کنیم ححتما برای بازدید از روستای خان کندی برنامه ریزی کنید و یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را با سفر در شهریور به این منطقه تجربه نمایید.

روستای خان کندی بهترین گزینه برای سفر در شهریور

بهترین شهر ها برای سفر در شهریور

سفر در شهریور، یکی از بهترین و عالی ترین اوقات می باشد. چرا که در این فصل، آب و هوا در تمامی استان ها در حال تغییر می باشد و در عین حال، سرسبزی بسیاری از استان ها را فرا گرفته است. خوشبختانه در هر کدام از استان های کشور ایران، می توان حداقل یک جاذبه گردشگری را مشاهده نمود که با سفر به آن، می توان بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات را سپری کرد. اما برخی از استان ها، با داشتن بیشترین تعداد جاذبه های گردشگری و پدیده های طبیعی، می توانند سفر به یاد ماندنی ای را برای شما رقم بزنند. به طور کلی استان های شمالی کشور، و همچنین دامنه های رشته کوه زاگرس، دارای بهترین و عالی ترین گزینه ها برای سفر در شهریور می باشند و توصیه می کنیم حتما برای بازدید از آن ها برنامه ریزی کنید تا بتوانید چند روزی را به دور از نگرانی ها و مشغله های فکری بگذرانید. 

اگر تا به حال، از جاذبه های گردشگری که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم، بازدید کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سایر جاذبه های گردشگری را می شناسید که می تواند بهترین گزینه برای سفر در شهریور باشد، آن را به ما معرفی کنید.

  • 20 شهریور ، 1400
  • 289

دیدگاه - 1

محمد حسین

به نظر من بهترین تایم برای سفر شهریوره
7 ماه پیش

نظر دهید