021-49029
جاهای دیدنی اطراف کرج در بهار

جاهای دیدنی اطراف کرج در بهار

دیدنی های کرج به قدری زیبا هستند که سبب می شوند تا این استان بزرگ، بسیار محبوب تر شود و هر ساله، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب کند. با فرا رسیدن فصل بهار، همه ی ما به دنبال مکانی زیبا و دیدنی برای گردش هستیم. در نتیجه، باید اشاره کنیم که جاهای دیدنی همه ی مکان ها و همه ی شهر ها را به طور کامکل و دقیق بررسی می کنیم تا مناسب ترین و بهترین دیدنی های هر مکانی را پیدا کنیم. فصل بهار، یکی از زیباترین فصول در کشور ایران می باشد.  مناطق کوهستانی و همچنین دامنه های کوه ها، با داشتن آب و هوای بسیار عالی و دلپذیر، محل بسیار مناسبی برای روییدن انواع گونه های گیاهی می شوند و به همین ترتیب، مناظر و چشم انداز های بسیار زیبایی در سر تا سر برخی از شهر های ایران، به وجود می آید. 

جاهای دیدنی اطراف کرج، مناطقی هستند که با به نمایش گذاشتن دیدنی ترین و خاص ترین مناظر و چشم انداز ها، همه ساله، میزبان تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری هستند. به طوری که همه روزه، به ویژه در فصل بهار، بسیاری از طبیعت گردان و گردشگران، با سفر به این مناطق، و بازدید از آن ها، یکی از بهترین و عالی ترین خاطرات خود را در این مناطق ساخته و به همین ترتیب، سفری خوب و به یاد ماندنی را تجربه می کنند. امروه، علاوه بر خود شهر کرج، جاهای دیدنی اطراف کرج نیز دارای مناظر بسیار زیبا و دیدنی هستند و یکی از بهترین و عالی ترین مقاصد برای گردشگری و تفریح هستند. اگر شما هوس سفری کوتاه مدت و بازدید از مناطق و مناظری زیبا و باور نکردنی هستید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

در ادامه این مطلب، به معرفی برخی از انواع جاها دیدنی اطراف کرج پرداخته ایم و شما را با بهترین و زیباترین جاهای دیدنی این منطقه آشنا کرده ایم. پس اگر به دنبال بهترین و عالی ترین مناطق برای گردش و تفریح هستید و دوست دارید ساعاتی را در زیباترین و دیدنی ترین جاهای دیدنی اطراف کرج بگذرانید، توصیه می کنیم ادامه این مطلب را مطالعه کنید و با محبوب ترین و پر بازدید ترین جاهای دیدنی اطراف کرج آشنا شوید.

مختصری درباره کرج

استان البرز، یکی از استان هایی است که در دامنه های رشته کوه البرز قرار گرفته است. این استان که دارای کوه های متعددی در بخش شمالی خود می باشد، عموما دارای آب و هوای سرد و خشک است. در واقع با فرا رسیدن فصول سرد سال، باد های تیز و بسیار سردی در این استان شروع به وزیدن می کنند و به همین ترتیب، باید اشاره کنیم که زمستان های این استان، بسیار سرد بوده و در  ارتفاعات این منطقه، بارش سنگین برف وجود دارد. به همین سبب، یکی از بهترین و عالی ترین تفریحات را برای ساکنین این استان فراهم می کند و سبب می شود که همه ساله، افراد بسیار زیادی به این استان سفر کنند و از تفریحات زمستانه این استان بهره مند شوند.

اما باید اشاره کنیم که فصول گرم سال و به ویژه فصل بهار نیز، دیدنی های بسیار زیبا و چشم انداز های بی نظیری در بخش های مختلف کرج وجود دارد که با سفر به آن ها می توانید یکی از عالی ترین و بهترین اوقات خود را در آن ها سپری کنید. جاهای دیدنی اطراف کرج در بهار، به گونه ای هستند که زیباترین و بی نظیر ترین مناظر و چشم انداز ها را با بهترین آب و هوا به نمایش عموم گذاشته است و به همین ترتیب، هر فردی می تواند به راحتی و بدون دغدغه، از دیدنی ترین جاهای دیدنی این استان بازدید کند.

سفری یک روزه به جاهای دیدنی اطراف کرج

همانطور که می دانید، شیوع ویروس کرونا به همراه خود، سختی های بسیار زیادی را به همراه آورد. در واقع باید اشاره کنیم که با شیوع این ویروس خطرناک، سفر کردن برای همه افراد ممنوع اعلام شد و دیگر هیچ فردی به خاطر به خطر انداختن جان خود، حاظر به سفر کردن نبود. اما در این بین باید اشاره کنیم که برخی از جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری در هر استانی وجود دارد، که سفر به آن ها نه باعث خطر است و نه زیر پای گذاشتن محدودیت ها را با خود به همراه دارد.

به همین ترتیب باید اشاره کنیم که آشنایی با برخی از جاذبه هایگ ردشگری و جاهای دیدنی، به شما کمک می کند تا بتوانید سفری بسیار امن و راحت را، به دیدنی ترین جاهای اطراف کرج داشته باشید و بهترین سفر خود در دوران کرونا را تجربه کنید. به خاطر داشته باشید که در هنگام سفر به این جاهای دیدنی، علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، محافظ طبیعت باشید و به هیچ عنوان زیبایی های آن را تخریب نکنید.

چک لیست جاهای دیدنی اطراف کرج

جاهای دیدنی اطراف کرج، مکان هایی هستند که می توان متناسب با سلیقه و محبوبیت، آن ها را انتخاب کرد و به همین علت، در نهایت می توان متناسب با علاقه مندی های خود، برای بازدید از هر کدام از جاهای دیدنی اطراف کرج اقدام کرد. به همین منظور با مطالعه مطلب زیر می توانید با انواع جاهای دیدنی اطراف کرج که می توان به مکان های تاریخی، جاهای تفریحی، طبیعت بسیار زیبا و بی نظیر، مناطق کوهستانی، و ... اشاره کرد.

جاهای دیدنی اطراف کرج

1.    چالوس

جاهای دیدنی اطراف کرج که جنبه ای نوستالژی گونه نیز دارد، جاده چالوس می باشد. جاده چالوس نامی بسیار آشنا و محبوب در بین تمامی ایرانیان می باشد. این جاده، که از استان البرز، تا استان مازندران و ساحل دریای خزر ادامه دارد، یکی از زیباترین جاده های ایران می باشد. جالب است بدانید که در میان تمامی جاهای گردشگری ایران، و مناطق دیدنی در بخش های شمالی کشور، یکی از اصلی ترین، محبوب ترین، پر بازدید ترین، و به طور کلی، عالی ترین مناطق و جاهای دیدنی، جاده چالوس می باشد. 

قرار داشتن قسمتی از جاده چالوس در استان البرز سبب شده تا این استان، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شود و هم ساله، میزبان انواع مختلفی از گردشگران و توریستان قرار بگیرد. در تمامی فصول، به ویژه فصل بهار، افراد بسیاری با سفر به این جاده، از یکی از جاهای دیدنی اطراف کرج بازدید می کنند و بهترین اوقات خود را در آن سپری می کنند. لازم به ذکر است که جاده چالوس، دارای آب و هوایی بسیار عالی می باشد و به همین علت، در فصل بهار، علاوه بر به نمایش گذاشتن منظره و چشم اندازی بی نظیر از مناطق اطراف، دارای آب و هوای بسیار مطلوب و خنکی است و به همین دلیل، یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین جاهای دیدنی اطراف کرج به شمار می رود. 

این جاده با زیبایی هایش، محلی است که عموم ایرانیان در آن خاطره دارند و تا به جال چندین بار به آن سفر کرده اند. همچنین باید اشاره کنیم که در طول جاده چالوس، جاذبه های گردشگری، مناطق دیدنی، انواع تفریحات و امکانات رفاهی وجود دارد. به همین منظور با سفر به آن یکی از بی نظیر ترین و عالی ترین اوقات خود را در آن سپری کنید. چشمه ها، آبشار ها، روستاهای دیدنی، رستوران و کافه، بوفه ها، انواع روستاها و قله های دیدنی، سد، رودخانه، جنگل های انبوه، و به طور کلی، هرآنچه که می تواند یک جاذبه گردشگری را جذاب تر کند در این منطقه وجود دارد. پس توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید.

2.    شهرستانک

جاهای دیدنی اطراف کرج، در بهترین و عالی ترین موقعیت های مکانی قرار گرفته اند. یکی از جاهای دیدنی اطراف کرج که بازدید از آن بر هر فردی واجب است، شهرستانک می باشد. منطقه ای که دارای بی نظیر ترین و عالی ترین آب و هوا می باشد و همچنین مناظری که در اطراف آن وجود دارد در هیچ مکان دیگری نیست. موقعیت مکانی شهرستانک، در بین دو استان تهران و البرز بوده و به همین دلیل، باید اشاره کنیم که این منطقه، به عنوان یکی از جاهای دیدنی اطراف کرج، دارای دسترسی بسیار عالی برای پایتخت نشینان و همچنین ساکنین البرز می باشد.

 یکی از جالب ترین نکات در خصوص شهرستانک این است که از زمان های بسیار قدیم، دارای بی نظیر ترین و دیدنی ترین مناظر بود. به همین علت، توجه پادشاهان به آن جلب می شد. و در این راستا، بنایی بسیار زیبا و دیدنی، که دارای جنبه ی تاریخی می باشد، در این روستا واقع شده است. این قصر بسیار زیبا، توسط ناصرالدین شاه ساخته شد و باید اشاره کنیم که قدمت آن به بیش از 120 سال می رسد. یکی از جالب ترین و مهم ترین نکاتی که در خصوص این جاذبه دیدنی در اطراف کرج وجود دارد این است که ارتفاعات توچال، به این روستا ختم می شوند. 

در واقع اگر مسیر کوهنوردی توچال را از شمال شهر تهران شروع کرده باشید، و به سمت غرب حرکت کنید، در نهایت به این روستا خواهید رسید. علاوه بر این باید اشاره کنیم که در این روستا، چشم انداز ها و مناظر دیدنی متعددی مانند چشمه ها، تپه ها، مراتع سرسبز و ... وجود دارد. اگر تا به حال به بازدید از شهرستانک نرفته اید، توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید و حتما سری به این منطقه زیبا و گردشگری بزنید.

3.    کردان

جاهای دیدنی اطراف کرج، دارای تنوع بسیار زیادی می باشند. یکی از این جاهای تاریخی، روستای کردان می باشد. روستایی که از سالیان بسیار بسیرا دور تا به امروز، باقی مانده و به دلیل داشتن مناظر و طبیعت خوب، و همچنین آب و هوای معتدل، همیشه میزبان انواع مختلفی از انسان ها می باشد. یکی از مهم ترین مسائلی که باید در خصوص این روستا بدانید این است که طبیعت و چشم انداز هایی که در این روستا وجود دارد را در هیچ کجای دیگر مشاده نخواهید کرد. به همین سبب، باید اشاره کنیم که امروزه، تبدیل به یکی از محبوب ترین و پر بازدید ترین جاهای دیدنی اطراف کرج به شمار می رود. 

موقعیت مکانی این روستای محبوب در اطراف کرج، و در مسیر جاده کرج قزوین می باشد. همچنین باید اشاره کنیم که از کرج تا این منطقه، در حدود نیم ساعت بدون ترافیک راه است. پس به راحتی و آسانی می توانید خود را به روستای کردان برسانید و از طبیعت بسیار زیبای آن لذت ببرید. اما باید اشاره کنیم که جاهای دیدنی کردان، رودخانه پر آب، چشمه ها، آبشار ها، جنگل های بسیار وسیع، سازه های تاریخی، ویلاها و خانه های بسیار شیک و مدرن، خانه های روستایی، باغ های میوه متعدد، اشاره کرد. و تمامی این دیدنی ها در کنار آب و هوای بی نظیر منطقه بسیارعالی تر و بهتر می شود. 

یکی از جذابیت های کردان، وجود سازه هایی که نشان دهنده محبوبیت این منطقه در زمان های بسیار قدیم می باشد است. در واقع باید اشاره کنیم که سازه های تاریخی این منطقه نشان داده اند که از دوران سلجوقیان، منطقه کردان دارای محبوبیت بسیار زیادی بوده و به همین ترتیب، باید اشاره کنیم که این مساله، بر اهمیت این منطقه می افزاید. لازم به ذکر است که امروزه باغ های میوه موجود در کردان، عالی ترین و بهترین میوه ها را پرورش می دهد و با سفر به کردان می توانید از مفازه های موجود در این منطقه، اقدام به خرید خوشمزه ترین میوه های این استان کنید و از آن ها لذت ببرید.

4.    سنقر آباد

از دیگر جاهای دیدنی اطراف کرج، که می توان یکی از بهترین و عالی ترین اوقات خود را در آن سپری کرد، روستای سنقر آباد می باشد. این روستا دارای آب و هوای بسیار عالی و بی نظیری است. در واقع باید اشاره کنیم که روستای سنقر آباد، در بخش غربی استان البرز واقع شده است. و به همین ترتیب، دارای تمیز ترین و عالی ترین آب و هوا می باشد. به همین سبب، باید اشاره کنیم که این روستا، با آب و هوای خوب خود، یکی از دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها را به نمایش گذاشته است چرا که در این روستا و اطرافش، مراتع و زمین های متعددی وجود دارد و ساکنین آن، علاوه بر کشاورزی، به پرورش دام نیز می پردازند. 

به همین سبب باید اشاره کنیم که روستای سنقر آباد، مکانی است که هر فردی باید از آن بازدید کند و علاوه بر بهره مندی از آب و هوای خوب آن، از مراتع و چشم انداز های بی نظیر و بسیار زیبایی که در زمین های اطراف این روستا وجود دارد بهره مند شوید و یکی از بهترین اوقات خود را در آن ها سپری کنید.

5.    برغان

روستایی که بازدید از آن برای همه واجب است روستای برغان است. برغان یکی از مهم ترین و محبوب ترین جاهای دیدنی اطراف کرج می باشد که دیدنی ترین و عالی ترین مناظر را به نمایش گذاشته است. در واقع باید اشاره کنیم که این منطهق، با داشتن بی نظیر ترین و عالی ترین مناظر، مکانی است که هر فردی باید حداقل یک بار به آن سفر کند و از دیدنی ترین و عالی ترین جاهای دیدنی آن بازدید کند. برغان جایی است که می توانید آلو های بسیار خوشمزه و لذیذ را در آن خریداری کنید.

آلوهایی که محصول باغات همین منطقه است و در انواع مزه های ترش، شیرین و ملس وجود دارند. همچنین باید اشاره کنیم که در این منطقه، رستوران ها و کافه های بسیار زیبایی تعبیه شده است که هر کدام از آن ها، دارای مناظری بسیار زیبا و دیدنی هستند. کافه رستورانی در منطقه برغان وجود دارد که با داشتن محیطی متفاوت، می تواند یکی از بهترین تجربه های شما را برایتان رقم بزند. این کافه در یکی از خانه های روستایی منطقه برغان، و در کوچه ای باریک که دیواره های آن از کاه گل ساخته شده است قرار دارد. با وارد شدن به کافه، تصور می کنید که وارد موزه ای تاریخی از خانه ای روستایی می شوید. 

حیاطی بسیار بزرگ و با صفا که حوضی بسیار دیدنی در آن وجود دارد، و همچنین کوره ی نان پزی و آسیاب و بسیاری از وسایل کشاورزی و زندگی روستایی در آن وجود دارد. جالب است بدانید که این کافه هم در محیط حیاط این خانه، هم در بخش داخلی خانه و هم در بالکن آن، دراای میز و صندلی های متعددی است. در نتیجه می توانید یکی از عالی ترین و بهترین تجربه های خود را در این منطقه و با بازدید از کافه کسب کنید.

6.    روستای ارنگه

مکانی دیگر که حتما باید از آن بازدید کنید، و از جاهای دیدنی کرج به شمار می رود، روستای ارنگه است. روستای ارنگه مکانی است که با سفر به آن می توانید عالی ترین و بی نظیر ترین سفر خود را تجربه کنید. چرا که برای دسترسی به آن، باید راهی جاده زیبا و محبوب چالوس شوید و با پیمودن مسیری در حدود 18 کیلومتر، به روستای اررنگه دست یابی پیدا کنید. به عنوان یکی از جاهای دیدنی اطراف کرج، دارای فاصله ای در حدود نیم ساعت با میدان اصلی کرج می باشد و علاوه بر این، مناظری بسیار زیبا و بی نظیر را به نمایش گذاشته است. در بین تمامی جاهای دیدنی که در موارد بالا ذکر کردیم، طبیعتی که در روستای ارنگه وجود دارد بسیار متفاوت است. 

در واقع باید اشاره کنیم که این روستا، دارای طبیعتی بسیار زیبا و دیدنی بوده و رودخانه ای فصلی در آن جاری است که در اطراف آن، منظره ای بسیار زیبا و دیدنی وجود دارد.همچنین باید اشاره کنیم که روستای ارنگه به قدری بزرگ است که از بخش های متعدد دیگری نیز تشکیل شده است و در واقع، بیشتر از یک روستا می باشد. اگر تا به حال از روستای ارنگه بازدید نکردهاید، توصیه می کنیم بازدید از آن را در برنامه های خود قرار دهید و سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز را در آن تجربه کنید.

روستای ارنگه

7.    کندوان

جاهای دیدنی اطراف چالوس، به قدری زیبا و دیدنی هستند که برخی از آن ها، دارای محبوبیت بسیار زیادی است و حتی اگر فاصله بسیار زیادی را با محل زندگی شما داشته باشد، حاضر به بازدید از آن می شوید. کندوان، مکانی است که می توانید بهترین و عالی ترین اوقات خود را در آن سپری کنید. چرا که آب و هوایی که در آن وجود دارد، حتی در گرم ترین روز های سال نیز لرزه به تن شما می اندازند. رستوران هایی که در منطقه کندوان وجود دارند یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین غذا ها را سرو می کنند. 

پیشنهاد می کنیم در یکی از روز های سرد سال به کندوان بروید و هنگامی که از شدت سرما، در کنار شومینه بسیار بزرگ این رستوران نشسته اید، آش معروف آن را نوش جان کنید و یکی از لذت بخش ترین لحظات عمر خود را در این منطقه تجربه کنید. لازم به ذکر است که امروزه در کندوان، آب و هوای بسیار عالی ای وجود دارد و با سفر به آن می توانید یکی از بی نظیر ترین و عالی ترین سفر های خود را تجربه کنید. فصل بهار، یکی از بهترین مواقع برای بازدید از کندوان جاده چالوس می باشد. برای دسترسی به آن باید راهی جاده چالوس شوید و خود را به کیلومتر 89 این جاده برسانید. پس از دسترسی به کندوان، دقایقی را در این منطقه بگذرانید و از محیط بسیار زیبا و دیدنی آن لذت ببرید.

8.    دریاچه اوان

اما آخرید جاهای دیدنی اطراف کرج که قصد معرفی آن را به شما داریم، دریاچه اوان می باشد. دریاچه ای بسیار زیبا و دیدنی که برای دسترسی به آن باید در حدود 2 الی 3 ساعت رانندگی کنید. دریاچه اوان، دریاچه ای است که در نزدیکی الموت، و در نیمه شمالی آن قرار دارد و به همین ترتیب، علاوه بر داشتن مناظر بسیار زیبا و دیدنی، آب و هوای عالی و بسیار مطلوبی در آن برقرار است. 

برای دسترسی به دریاچه اوان باید راهی قزوین شوید و به سمت الموت حرکت کنید. در این جا علاوه بر لذت بردن از الموت و زیبایی های آن، می توانید یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین سفر های خود را در کنار دریاچه اوان و طبیعت بی نظیر آن جربه کنید. به طور کلی باید اشاره کنیم که فصل بهار یکی از بهترین مواقع برای سفر به دریاچه اوان است و به همین دلیل، توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید و به عنوان یکی از جاهای دیدنی اطراف کرج، آن را در لیست سفر های آینده خود قرار دهید.

 
  • 01 خرداد ، 1400
  • 229

نظر دهید