021-49029
پارک جنگلی سراوان و جذابیت های آن

پارک جنگلی سراوان و جذابیت های آن

پارک جنگلی سراوان، مکانی است که به بهشت تشبیه می شود. پارک جنگلی سراوان، از جمله جاذبه های گردشگری در استان گیلان است که بازدید از آن برای هر فردی واجب است. همانطور که می دانید، استان های شمالی کشور ایران، به عنوان سرسبز ترین و زیبا ترین مکان های گردشگری شناخته می شوند. و حتی باید اشاره کنیم که برای بیشتر ایرانیان، اولین انتخاب بر ای سفر، محدوده شمالی کشور است. دوجود آب و هوای بی نظیر، حال و هوای خوب، فضای سرسبز، چشم انداز های بسیار زیبا، و به طور کلی ،هرآن چه که انسان ها برای دریافت آرامش به آن نیاز دارند در یک جا جمع شده است. و چه بهتر از این که به مکانی که تمامی ویژگی  های خوب را یک جا در اختیارتان قرار می دهد؟ 

پارک جنگلی سراوان نیز، از آن دسته از جاذبه های گردشگری است که با بازدید از آن، می توان از تمامی مشغله های فکری فاصله گرفت و در نهایت، آرامش خالص را دریافت کرد. پارک جنگلی سراوان، مجموعه ای از جذاب ترین و بی نظیر ترین پدیده های طبیعی و مناظر است و همچنین درون آن، گونه های مختلفی از چشم انداز های خاص و منحصر به فرد وجود دارد. چشم انداز هایی که شما را ترغیب می کنند تا ساعت ها در همان نقطه بمانید و به تماشای این مناظر بی نظیر بپردازید. دسترسی به پارک جنگلی سراوان بسیار ساده است و توصیه می کنیم حتما برای بازدید از آن برنامه ریزی کنید.

اما درون پارک جنگلی سراوان چه چیز هایی وجود دارد؟ جاذبه های گردشگری پارک جنگلی سراوان چیست؟ چه فعالیت های تفریحی را می توان در این پارک جنگلی انجام داد؟ بخش های مختلف پارک جنگلی سراوان کدامند؟ امکانات رفاهی و تفریحی در این مجموعه گردشگری چیستند؟ در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره پارک جنگلی سراوان بیان کرده ایم. اگر به دنبال زیبا ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری هستید و دوست دارید که از نزدیک، شاهد بی نظیر ترین و جذاب ترین مناظر باشید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. بدون شک پس از آشنایی با پارک جنگلی سراوان، در اولین فرصت، برای بازدید از این منطقه گردشگری بی نظیر و جذاب برنامه ریزی خواهید کرد.

مختصری درباره پارک جنگلی سراوان

پارک جنگلی سراوان، یکی از چندین پارک های جنگلی در خطه شمالی کشور است. در شمال کشور ایران، جنگل های متعددی وجود دارد. در واقع به هر سمتی که بروید، می توانید جنگل های بسیار جذاب و زیبایی را مشاهده کنید. اما همانطور که می دانید، برخی از جنگل ها، دارای ویژگی ها و خصوصیاتی هستند که سبب می شود تا توجه افراد بسیار زیادی به سمت آن ها جلب شود. به بیان بهتر، وجود عوامل و پدیده های طبیعی دیگر در این مناطق، مانند دریاچه و مردابی بسیار جذاب و دیدنی، رودخانه ای خروشان و پر آب، جاده ای بی نظیر در دل جنگل که از میان درختان سر به فلک کشیده گذر کرده است، و به طور کلی، چشم اندازی که در هیچ جنگل دیگری قابل مشاهده نخواهد بود، سبب می شود تا این منطقه، به عنوان یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری استان گیلان شناخته شود. 

یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی هایی که پارک جنگلی سراوان دارد، این است که محیط آن، کاملا مناسب برای سفر های خانوادگی و گشت و گذار های دوستانه، مناسب است. به بیان بهتر، هر فردی با هر سنی می تواند به راحتی و آسانی از پارک جنگلی سراوان بازدید کند و بهترین اوقات خود را در این منطقه بگذراند.

دانستنی های پار جنگلی سراوان

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در پارک جنگلی سراوان، پدیده های گردشگری و جاذبه های دیدنی متعددی وجود دارد. در این منطقه، می توانید شاهد درختان بسیار قدیمی باشید. درختانی که سر به فلک کشیده اند و یکی از قدیمی ترین جنگل های ایران را تشکیل داده اند. این پارک، از سال های بسیار دور تا به امروز بی نظیر ترین و جذاب ترین مناظر و چشم انداز ها را به نمایش گذاشته است و به همین سبب، امروزه به یکی از پر بازدید ترین و بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری استان گیلان تبدیل شده است. لازم به ذکر است که پوشش گیاهی در این منطقه، به قدری خاص و قدیمی است که درون آن، می توان شاهد گونه های بسیار کمیاب و نادر گیاهان بود. 

پارک جنگلی سراوان

لیست جاذبه های دیدنی در پارک جنگلی سراوان

پارک جنگلی سراوان، مجموعه ای از خاص ترین و متفاوت ترین جاذبه های گردشگری می باشد. جاذبه هایی که هر کدام، به خودی خود، جذابیت این منطقه را دو چندان کرده اند و در نهایت، می توان لذت بخش ترین و به یاد ماندنی ترین اوقات را در آن ها سپری نمود. اگر از زندگی های شهری خسته شده اید و دوست دارید تا مدتی را به یک مکان خلوت، بدون هیچ گونه صدای آزار دهنده بروید، و با تماشای مناظر و چشم انداز های بی نظیر، از محیط اطراف خود لذت ببرید، بازدید از پارک جنگلی سراوان برای شما واجب است. در لیست زیر، برخی از جذاب ترین و عالی ترین جاذبه های گردشگری پارک جنگلی سراوان را معرفی نموده ایم.

-    رودخانه

در هر جنگل و یا منطقه ی کو.هستانی ای، می توان منشاءی از وجود آب را یافت. درون پارک جنگلی سراوان، یک رودخانه بسیار پر آب و جذابی وجو دارد که زیبایی های این منطقه را دو چندان کرده است. وجود صدای بسیار جذاب و دیدنی جاری بودن آب، سبب می شود تا افراد بسیار زیادی، به سمت این رودخانه بیایند و چند ساعتی را در کنار این صدای بی نظیر و جذاب به تماشای زیبایی های مناظر بپردازند. البته باید اشاره کنیم که وجود جذابیت های بسیار زیاد در کنار رودخانه خروشان پارک جنگلی سراوان، سبب می شود تا همیشه، افراد بسیار زیادی به این بخش از پارک بیایند. در نتیجه این بخش از پارک جنگلی سراوان، در مقایسه با سایر بخش ها، جمعیت بیشتری از افراد را درون خود جای داده است. 

-    دریاچه سراوان (مرداب سراوان)

مرداب سراوان، یکی از مشهور ترین، شناخته شده ترین، جذاب ترین و به طور کلی، بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری در این پارک است. در واقع، بسیاری از توریستان و بازدید کنندگان این منطقه، با شناخت قبلی که در دریاچه و مرداب پارک جنگلی سراوان دارند به بازدید از این جاذبه گردشگری می آیند. و در نتیجه، یکی از اصلی ترین و مهم ترین عواملی که توجه توریستان و گردشگران را به این منطقه جلب می کند، دریاچه یا مرداب سراوان است. 

یکی از جالب ترین مسائلی که در خصوص دریاچه پارک جنگلی سراوان وجود دارد، این است که بر روی آن، یک لایه کامل از خزه وجود دارد. این خزه ها، سبب شده اند تا چشم انداز بسیار جذاب و دیدنی ای در این منطقه به وجود آید. این خزه ها به گونه ای سطح مرداب را ی پوشانند که هیچ اثری از وجود آب نمی ماند. به طور کلی، خاص ترین و منحصر به فرد ترین چشم انداز، متعلق به مرداب پارک جنگلی سراوان است که هر فردی قبل از مرگ خود باید از آن ها بازدید کند.

مرداب سراوان

-    جاده پارک جنگلی سراوان

پارک جنگلی سراوان، درون خود، یک جاده بسیار جذاب و دیدنی دارد که از بین درختان سر به فلک کشیده عبور کرده است و در نهایت، یکی از زیبا ترین و دیدنی ترین جاده های ایران را تشکیل داده است. عموما، رانندگان علاقه مند به رانندگی در زیبا ترین و بهترین جاده ها هستند. و باید اشاره کنیم که جاده پارک جنگلی سراوان، یکی از بهترین و جذاب ترین جاده های ایران می باشد که می توان تا ساعت ها در آن به رانندگی پرداخت و در نهایت، اوقاتی لذت بخش و عالی را سپری نمود. اگر علاقه مند به رانندگی در زیبا ترین و دیدنی ترین جاده های ایران هستید، توصیه می کنیم رانندگی در این جاده را از دست ندهید و لذت وصف ناشدنی رانندگی در این جاده را تجربه نمایید. 

امکانات تفریحی پارک جنگلی سراوان

پارک جنگلی سراوان، مکانی است که می توان امکانات تفریحی متعددی را در آن پیدا کرد. در واقع باید اشاره کنیم که در پارک جنگلی سراوان، می توان انواع مختلفی از فعالیت های تفریحی را انجام داد. فعالیت هایی که هر کدام از آن ها، می تواند لذت وصف ناشدنی ای را برای شما به همراه داشته باشد. پارک جنگلی سراوان، مکانی است که نه تنها می توان در آن، به تماشای مناظر و چشم انداز های زیبا نشست، بلکه همچنین می توان اقدام به انجا انواع مختلفی از فعالیت های تفریحی پرداخت. و این مساله، از دلایلی است که پارک جنگلی سراوان، طرفداران متعددی دارد و همیشه، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. در ادامه، لیستی از جذاب ترین و عالی ترین امکانات تفریحی پارک جنگلی سراوان را ارائه داده ایم.

-    پینت بال پارک جنگلی سراوان

در پارک جنگلی سراوان، می توان یکی از محبوب ترین و جذاب ترین فعالیت های تفریحی را انجام داد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که اولین پینت بال جنگلی شمال ایران، در پارک جنگلی سراوان تاسیس شد. و این مساله سبب می شود تا این پارک، به میزان بسیار بیشتر مورد توجه بازدید کنندگان و توریستان قرار بگیرد. به طور کلی محوطه ای که برای بازی پینت بال در نظر گرفته شده است، دارای مساحتی در حدود 1200 متر مربع می باشد و به همین سبب، می توانید به راحتی و آسانی، این فعالیت تفریحی لذت بخش و بی نظیر را تجربه نمایید. اگر علاقه مند به انجام تفریح پینت بال هستید، توصیه می کنیم حتما یک بار برای کسب تجربه بازی پینت بال در جنگل، به پارک جنگلی سراوان رفته و در نهایت، خاطره انگیز ترین و لذت بخش ترین فعالیت تفریحی خود را در این منطقه تجربه نمایید.

-    پیک نیک

یکی دیگر از جذاب ترین و عالی ترین فعالیت های تفریحی که می توان در پارک جنگلی سراوان انجام داد، پیک نیک می باشد. پیک نیک رفتن، از آن دسته فعالیت های تفریحی است که هر فردی در زندگی خود به وجود آن نیاز دارد. و چه بهتر از این که در یک محیط بسیار سرسبز و جذاب، اقدام به انجام این فعالیت تفریحی لذت بخش نمود؟ اگر قصد داشته باشید تا در محیطی خلوت و بکر پیک نیک را تجربه کنید، پارک جنگلی سراوان بهترین و مناسب ترین گزینه برای شما است و می توانید خاطره انگیز ترین و لذت بخش ترین اوقات خود را در این منطقه با پیک نیک کردن بگذرانید. 

-    موتور چهارچرخ

موتور سواری در جنگل، لذت بسیار زیادی دارد. به ویژه موتور چهار چرخ هایی که با سوار شدن بر آن ها، می توان در دل جنگل سرعت گرفت و لذتی وصف ناشدنی را تجربه نمود. خوشبختانه باید اشارهکنیم که در پارک جنگلی سراوان، می توان به راحتی و آسانی، اقدام به اجاره موتور چهار چرخ نمود و در نهایت، این فعالیت تفریحی را به راحتی و آسانی انجام داد. اگر علاقه م ند به موتور سواری و گشت و گذار در جنگل با سرعت بسیار زیاد هستید، توصیه می کنیم موتور سواری در پارک جنگلی سراوان را از دست ندهید تا در نهایت، خاطره ای خوب و به یاد ماندنی را از سفر خود به این منطقه به ثبت برسانید.

-    عکاسی

عکاسی، از آن دسته از فعالیت هایی است که برای برخی از افراد، به میزان قابل توجهی لذت بخش است. در واقع باید اشاره کنیم که به ثبت رساندن تصاویر بسیار زیبا و دیدنی، یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین اقداماتی است که هر فردی می تواند انجام دهد. و چه بهتر که در محیطی بسیار زیبا و جذاب بود و در نهایت، تصاویر جذاب و دیدنی ای را به ثبت رساند؟ 

دریاچه سراوان

پارک جنگلی سراوان، از آن دسته از جاذبه های گردشگری است که تصویر برداری از مناظر و چشم انداز های آن به میزان قابل توجهی لذت بخش و جذاب است. اگر علاقه مند به تصویر برداری و عکاسی هستید، توصیه می کنیم در سفر به پارک جنگلی سراوان، به هیچ عنوان دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید. چرا که مناظر و چشم انداز هایی که در این منطقه وجود دارد را نمی توان در جاذبه های گردشگری دیگر مشاهده نمود. 

-    پیاده روی در طبیعت

اما آخرین مورد از فعالیت های تفریحی لذت بخش که با سفر به پارک جنگلی سراوان می توان اقدام به انجام آن نمود، طبیعت گردی و جنگل نوردی است. با سفر به پارک جنگلی سراوان، می توانید عالی ترین و بی نظیر ترین اوقات خود را سپری کرده و در حالی که در بین درختان کهنسال و قدیمی قدم می زنید، از زیبایی های محیط لذت ببرید و یکی از لذت بخش ترین سفر های خود را تجربه نمایید. بدون شک، پیاده روی در دل طبیعت لذت های بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. 

اما باید اشاره کنیم که طبیعتی که در پارک جنگلی سراوان وجود دارد، به قدری جذاب و زیبا است که به هیچ عنوان، قابل مقایسه با سایر جنگل های ایران نیست. به همین سبب است که توصیه می کنیم در اولین فرصت، بازدید از پارک جنگلی سراوان را از دست ندهید و یکی از لذت بخش ترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در این منطقه سپری کنید. با پیاده روی در پارک جنگلی سراوان می توانید از گونه های خاص گیاهی که امروزه در هیچ کجای دیگر یافت نمی شود بازدید کنید، در کنار رودخانه های جذاب و پر آب این منطقه قدم بزنید، از آب و هوای عالی این جنگل بهره برده و در نهایت، یکی از عالی ترین و لذت بخش سفر های خود را تجربه نمایید. 

بهترین فصل سفر به پارک جنگلی سراوان

پارک جنگلی سراوان، از آن دسته از جاذبه های گردشگری است که می توان در هر فصلی اقدام به بازدید از آن نمود. در واقع باید اشاره کنیم که پارک جنگلی سراوان، در تمامی فصول، زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها را به نمایش می گذارد. به همین سبب، هر فردی متناسب با سلیقه خود، می تواند به راحتی و آسانی، یک فصل را برای بازدید از این منطقه انتخاب کند.

در فصل بهار و به ویژه تابستان، می توان دیدنی ترین و جذاب ترین مناظر و چشم انداز ها را در این منطقه مشاهده کرد. در این فصول، همه جا تا چشم کار می کند به رنگ سبز است. درختان به میزان قابل توجهی شاد و سر زنده هستند و تصویری بی نظیر را از این پارک جنگلی به نمایش گذاشته اند. 

در فصل پاییز می توان تصاویری را در این منطقه مشاهده نمود که نمی توان در هیچ کجای دیگر دید. پاییز، صل رنگ ها است و در این فصل، سفر به جنگل بسیار لذت بخش است. اگر علاقه مند به فصل پاییز و آب و هوای خنک آن هستید، و همچنین دوست دارید تا درختان این منطقه را در رنگ های بسیار جذاب و دیدنی مشاهده کنید، توصیه می کنیم فصل پاییز را برای سفر انتخاب کنید.

اما در نهایت در فصل زمستان، به هر سمتی که نگاه کنید، می توانید رنگ سفیر را مشاهده کنید. در این فصل، پارک جنگلی سراوان به طور کامل سفید پوش شده و در نهایت، چشم اندازی بسیار بسیار جذاب را ایجاد می کند. اگر علاقه مند به فصل زمستان و برف هایش هستید، می توانید در این فصل، اقدام به بازدید از پارک جنگلی سراوان کنید.

سراوان کجاست؟

پارک جنگلی سراوان، مکانی بسیار جذاب و دیدنی می باشد که دسترسی به آن به راحتی و آسانی امکان پذیر است.  در واقع باید اشاره کنیم که پارک جنگلی سراوان، در مسیر دسترسی به رشت قرار دارد. اگر قصد دارید تا سفری لذت بخش و به یاد ماندنی را به پارک جنگل سراوان تجربه کنید، باید به جاده رشت – تهران بروید. در کیلومتر 17 این جاده، می توانید به زیباترین پارک جنگلی استان گیلان برسید. اگر تا به حال از پارک جنگلی سراوان دیدن کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

  • 25 مهر ، 1400
  • 71

دیدگاه - 1

ملیحه

پارک جنگلی سراوان محیط زیبایی داره حتما میرم
1 ماه پیش

نظر دهید