021-49029
جزایر ناز | زیباترین جاذبه دیدنی جزیره قشم

جزایر ناز | زیباترین جاذبه دیدنی جزیره قشم

جزایر ناز، متفاوت ترین و زیبا ترین جاذبه گردشگری در ایران می باشد. در واقع نمونه این جزایر در هیچ کجای ایران پیدا نمی شود. این جزایر، یکی از عجایب هفتگانه در جزیره قشم است و علاوه بر این، جزو ژئو پارک جزیره قشم نیز می باشد. به علت اینکه این  جزایر دارای چشم انداز بی نظیر می باشد و یکی از منحصر به فردترین جاذبه دیدنی در ایران محسوب می شود، شهرت بسیار زیادی در میان ایرانیان دارد. در نتیجه هر ساله، افراد بسیاری برای بازدید از این جزیره و استفاده از امکانات تفریحی آن، مسافت های طولانی را طی می کنند. 

در این مطلب به معرفی جزایر ناز و همچنین امکانات رفاهی و تفریحی این جزیره پرداخته ایم. اگر تا به حال به این جزایر سفر نکرده اید، و با آن آشنا نیستید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در ایران آشنا شوید.

 معرفی جزایر ناز هرمزگان

جزایر ناز به طور کلی قسمتی از جزیره قشم می باشد که توسط پدیده مد، به زیر آب فرو می روند و هنگام جذر، سر از آب بیرون می آورند. نکته جالب در خصوص این جزایر این است که هنگام جذر، وقتی که صخره های بزرگ این جزایر سر از آب بیرون می آورند، قسمتی که این جزیره را به جزیره قشم متصل می کند، همچنین زیر آب است. در نتیجه برای دسترسی به صخره های این جزیره باید دل به دریا بزنید و تمامی مسیر ساحل جزیره قشم تا این جزایر را پیاده و در دریا طی  کنید. البته جای نگرانی نیست زیرا ارتفاع آب دریا در این منطقه، نهایتا تا مچ پایتان بیاید و آن چنان هم خیس نمی شوید.

امکانات این جزایر

به علت استقبال زیادی که از این جزیره می شود، امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری در این قسمت از جزیره قشم تعبیه شده است تا بازدید کنندگان بتوانند یکی از بهترین سفرهای خود را در کنار جزایر ناز تجربه کنند. البه لازم به ذکر است که امکانات رفاهی این منطقه آن چنان هم نیست. به طور کلی این امکانات شامل پارکینگ و همچنین دست فروشانی در کنار ساحل این جزیره می باشد. اما در ادامه به معرفی امکانات تفریحی این جزیره پرداخته ایم.

پیاده روی

پیاده روی در ساحل و دریا تا رسیدن به صخره های جزایر ناز، یکی از لذت بخش ترین تفریحاتی است که در این جزیره می توان انجام داد. در واقع می توانید تا فاصله ای در حدود 1 کیلومتر در دریا بدون افزایش ارتفاع آب پیاده روی کنید و از چشم انداز دریا لذت ببرید. 

شتر سواری و اسب سواری

در کنار ساحل جزایر ناز، تعدادی از ساکنین جزیره اسب و شتر کرایه می دهند و می توانید با اجاره این حیوانات، در کنار ساحل تفریح کنید.

تفریحات آبی

یکی از لذت بخش ترین تفریحات موجود در جزایر ناز، تفریحات آبی در این منطقه است. این تفریحات شامل جت اسکی، غواصی، قایق سواری می باشد و افراد بسیاری از این امکانات ساحل استفاده می کنند.

سایر تفریحات جزایر ناز

از جمله مهم ترین امکانات تفریحی این جزیره تفریحات هوایی آن می باشد. این تفریحات عبارتند از: پاراگلایدر، پاراموتور، باد سواری، چتر بازی، کایت بورد، و ... . توصیه می کنم اگر قصد سفر به این جزیره را دارید، بازدید از جزایر ناز و استفاده از تفریحات هوایی این منطقه را از دست ندهید. 
اگر تا به حال به جزیره قشم رفته اید و از این جزایر بازدید کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
 

  • 01 دی ، 1399
  • 311

دیدگاه - 5

مریم

به نظرم تجربه قدم زدن توی آب های جزایر ناز میتونه تجربه خاصی باشه که قطعا بعد از تموم شدن کرونا امتحان خواهم کرد
10 ماه پیش

محمد جواد

جزایر ناز خیلی جای قشنگی به نظر میاد. مخصوصا اینکه میتونی تا چند صد متر رو توی دریا قدم بزنی خیلی به نظر حس خوبی داره
10 ماه پیش

مهدی شفیعی

من شب نزدیک جزایر ناز کمپ زدم واقعا بی نظیر بود
11 ماه پیش

کیاندخت موسوی

موقعی که من خواستم برم جزایر ناز دریا مواج بود و نشد :( قبل از اینکه بخواید برید حتما وضعیت آب و هوا رو چک کنید.
11 ماه پیش

ماعده بخشی

من همیشه از دریا میترسیدم ولی وقتی جزایر ناز رو دیدم و توی ساحلش قدم زدم فهمیدم دریا اونقدرام ترسناک نیست و در واقع قدم زدن توی ساحل این جزایر خیلی هم آرام بخشه.
11 ماه پیش

نظر دهید