021-91004064
جاهای دیدنی نمک آبرود و تفریحات آن

جاهای دیدنی نمک آبرود و تفریحات آن

نمک آبرود، از شهر های توریستی در ایران می باشد. در کنار دریا، شهری زیبا و دیدنی به نام نمک آبرود تاسیس شده است که امروزه، تبدیل به یکی از جذاب ترین و پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری در کشور ایران و به ویژه محدوده شمالی این کشور شده است. همانطور که می دانید، وقتی صحبت از سفر به شمال کشور می شود، همه ی ما بدون درنگ، منطقه ای که در کنار دریا باشد را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنیم. چرا که جذابیت های دریا به حدی است که هر فردی، با پیدا کردن کوچک ترین فرصتی، بازدید از این پدیده طبیعی بی نظیر را از دست نمی دهد. شهر توریستی نمک آبرود، جزو معدود جاذبه های گردشگری در شمال کشور است که نه تنها در کنار دریا و.اقع شده است، بلکه همچنین، انواع مختلفی از جاذبه های گر دشگری را درون خود قرار داده است.

در شهر توریستی نمک آبرود، می توان تا ساعت ها و روز ها به گردش و تفریح پرداخت و در نهایت، بهترین و خاطره انگیز ترین روز خود را تجربه نمود. اگر دوست دارید تا در سفرتان، از بهترین و عالی ترین امکانات رفاهی و تفریحی بهره مند شوید، و در نهایت، خاطره انگیز ترین سفر خود را تجربه نموده و مهم تر از همه، به تماشای زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر بپردازید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. چرا که در ادامه، همه چیز را درباره شهر توریستی نمک آبرود بیان کرده ایم. علاوه بر این، لیستی بلند بالا از تفریحات جذابی که در شهر توریستی نمک آبرود وجود داشته و شما می توانید از آن ها بهره مند شوید را ذکر نموده ایم. اگر قصد سفر به شمال کشور را دارید و یا دوست دارید سفری متفاوت و هیجان انگیز را تجربه نمایید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

نمک آبرود کجاست؟

قبل از آشنایی با تفریحات هیجان انگیز نمک آبرود، بهتر است ب موقعیت مکانی و ویژگی هایی که این شهر دارد آشنا شویم. شهرک توریستی نمک آبرود، شهرکی است که وسعت آن در حدود 650 هکتار می باشد. این شهرک بزرگ، درون خود، بخش های مختلفی دارد.. بخش مسکونی، بخش تفریحی، بخش کوهستانی، بخش ساحلی، بخش جنگلی، و ... . در هر کدام از این بخش ها نیز امکانات رفاهی و تفریحی متعددی تعبیه شده است تا بازدید کنندگان بتوانند در بهترین و عالی ترین سفر خود را تجربه نمایند. موقعیت مکانی شهر توریستی نمک آبرود، در استان مازندران می باشد. در واقع یکی از شلوغ ترین و پر بازدید ترین نقاط در استان مازندران به شمار رفته و در بیشتر روز های سال، میزیان حجم بسیار زیادی از بازدید کنندگان است.

شهر توریستی نمک آبرود، در فاصله بسیار کمی از شهر چالوس قرار دارد و برای دسترسی به آن، باید راهی جاده مشهور و زیبای چالوس شوید. در انتخای این جاده، به سمت شرق رفته و در نهایت، در 12 کیلومتری چالوس، با این شهر جذاب و دیدنی رو به رو خواهید شد. اما تفریحات و جاهای دیدنی نمک آبرود چه می باشد؟ در ادامه لیستی از تمامی جاهای دیدنی نمک آبرود و تفریحات این شهر توریستی ارائه داده ایم. 

لیست جاهای دیدنی نمک آبرود

جاهای دیدنی نمک آبرود، نقاطی هستند که بدون شک، نمونه آن ها در هیچ کجای دیگر یافت نمی شود. با توجه به موقعیت مکانی که شهر نمک آبرود دارد، می توان دریافت که رویش انبوهی از پوشش گیاهی و همچنین حکم فرما بودن آب و هوای بسیار عالی و مطلوب، امری طبیعی در این منطقه است. وجود شرایط آب و هوایی عالی سبب شده است تا جاهای دیدنی متعددی در شهر توریستی نمک آبرود ایجاد شود و علاوه بر این، قرار داشتن این شهر در کنار دریا، جذابیت آن را چند برابر کرده است. در لیست زیر، تمامی جاهای دیدنی نمک آبرود که بازدید از آن ها برای تمامی افراد واجب است را معرفی نموده ایم.

معرفی شهر توریستی نمک آّرود

1.    پارک جنگلی نمک آبرود

وقتی وارد شهر توریستی نمک آبرود می شوید، اولین چیزی که به چشمتان می خورد، منظره ای بی نظیر و جذاب از محدوده ای وسیع و بزرگ است که تا چشم کار می کند، مملوء از درختان و پوشش گیاهی است. وسعت پارک جنگلی نمک آبرود در حدود 200 هکتار بوده و درون آن، تعداد بسیار زیادی از تفریحات نمک آبرود قرار گرفته است. اگر به بازدید از پارک جنگلی نمک آبرود بروید، م یتوانید با گونه های مختلفی از پوشش گیاهی رو به رو شوید. برخی از این پوشش گیاهی، قدمتی چند صد ساله دارند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. در واقع برخی از درختان پارک جنگلی نمک آبرود، بیش از 700 سال است که در این منطقه قرار گرفته اند و زیبایی و جذابیت این پارک جنگلی را دو چندان کرده اند. 

اگر علاقه مند به طبیعت گردی و بازدید از جاهای دیدنی خاص و متفاوت هستید، توصیه می کنیم حتما بازدید از پارک جنگلی نمک آبرود را در برنامه های خود قرار داده و بهترین سفر خود را تجربه نمایید. درون پارک جنگلی نمک آبرود امکانات رفاهی بسیار زیادی تعبیه شده است که با بهره مندی از آن ها می توانید به یاد ماندنی ترین و خاطره انگیز ترین سفر خود را تجربه نمایید.

2.    تفرجگاه ساحلی و دریای نمک آبرود

یکی دیگر از جاهای دیدنی نمک آبرود که با بازدید از آن می توان تمامی دغدغه ها و مشغله های فکری را از بین برد، تفرجگاه ساحلی نمک آبرود می باشد. جایی که می توان در مقابل منظره بی نظیر دریا نشست و در نهایت، از زیبا ترین و بی نظیر ترین مناظر و چشم انداز ها بهره مند شد. برای دسترسی به تفرجگاه ساحلی نمک آبرود، باید به محدوده شمالی نمک آبرود بروید و در نهایت، به یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی نمک آبرود، برسید. باید اشاره کنیم که همانند پارک جنگلی نمک آبرود، در تفرجگاه ساحلی این شهرک توریستی نیز می توانید با گونه های مختلفی از لوازم و تجهیزات تفریحی رو به رو شوید.امکانات تفریحی ای که بسیاری از آن ها را نمی توان در هیج کجای دیگر استان مازندران یافت.

اگر به بازدید از شهر توریستی نمک آبرود رفتید و دوست داشتید تا سفری خاطره انگیز را تجربه نمایید، توصیه می کنیم بازدید از تفرجگاه ساحلی این شهر را از دست ندهید و از منظره بی نظیر و همچنین امکانات رفاهی و تفریحی این بخش از شهر توریستی نمک آبرود بهره مند شوید.

لیست تفریحات نمک آبرود

تفریحات نمک آبرود، دارای تنوع بسیار زیادی هستند. درو اقع باید اشاره کنیم که در صورتی که قصد بهره مندی از تمامی امکانات تفریحی نمک آبرود را داشته باشید، باید بیش از یک هفته در این شهر توریستی اقامت داشته باشید و یکی از عالی ترین و به یاد ماندنی ترین سفر  های خود را تجربه نمایید. 

با توجه به این که شهر توریستی نمک آبرود، دارای بهترین و عالی ترین شرایط و موقعیت مکانی می باشد، و همچنین گردشگران و توریستان بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند، به طور دائم، امکانات تفریحی متعددی به ان افزوده شده است. به طوری که امروزه می توان مجموعه ای خاص و متفاوت از انواع امکانات تفریحی را در آن مشاهده نمود. در لیست زیر، تمامی امکانات تفریحی نمک آّرود ذکر شده اند و شما می توانید در سفر خود به نمک آبرود، از این امکانات تفریحی نیز بهره مند شده و بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را تجربه نمایید.

1.    تله کابین نمک آبرود

وقتی اسم نمک آبرود می آید، ذهن هر فردی به سمت تله کابین مشهور این شهر توریستی می رود. تله کابین نمک آبرود، گزینه ای بود که برای اولین بار در سال 1372 در این شهر تعبیه شد. از آن پس، حجم بازدید کنندگانی که به شهر توریستی نمک آبرود می آمدند، به میزان قابل توچهی افزایش بافت. باید اشاره کنیم که تله کابین نمک آبرود، با گذشت از پازک جنگلی نمک آبود، و همچنین بالا رفتن تا ارتفاع 1700 متری، منظره بی نظیر و بسیار جذابی را به نمایش می گذارد. به همین سبب باید اشاره کنیم که یکی از زیبا ترین و جذاب ترین مناظری که می توان در شمال کشور ایران و یا شهر توریستی نمک آبرود با آن رو به رو شد، با استفاده از تله کابین نمک آبرود، قابل مشاهده است. 

پس اگر برای سفر به نمک آبرود برنامه ریزی می کنید، توصیه می کنیم استفاده از تله کابین نمک آبرود را از دست ندهید. لازم به ذکر است که اگر قصد استفاده از تله کابین نمک آبرود را دارید، حتما لباس گرم با خود به همراه ببرید. چرا که اختلاف دمای بالای کوه با بخش پایینی کوه که شروع خط تله کابین است، در حدود 10 درجه بوده و به همین سبب، به این نکته توجه کرده و لباس مناسب را به همراه داشته باشید.

نمایی از شهر توریستی نمک آبرود

2.    مجموعه پروازی

در شهر توریستی نمک آبرود، می توان با یک مجموعه تفریحی بسیار خاص و متفاوت رو به رو شد. امروزه یکی از پر بازدید ترین و جذاب ترین تفریحات نمک آبرود، تجربه پرواز در این منطقه است. در واقع باید اشاره کنیم که در مجموعه تفریحی نمک آبرود، می توان با گزینه های بسیار زیادی که همه ی آن ها امکان تجربه پرواز را ایجاد می کنند، رو به رو شد. تفریحات هیجان انگیز متعددی در شهر توریستی نمک آبرود وجود دارد اما باید اشاره کنیم که مموعه پروازی نمک آبرود، دارای بیشتری میزان هیجان بوده و شما نیز می توانید به راحتی از آن بهره مند شوید. از جمله امکاناتی که در مجموعه تفریحی پروازی نمک آبرود وجود دارد و شما می توانید از آن ها بهره مند شوید می توان به مواردی همچون پاراگلایدر، بالگرد، کایت، چتر، و ... اشاره کرد. 

3.    کارتینگ نمک آبرود

تفریحات نمک آبرود تنوع بسیار زیادی دارند. یکی دیگر از این تفریحات، کارتینگ می باشد. در هنگام لذت بردن از جذابیت های بی حد و اندازه شهر توریستی نمک آبرود، می توانید با گزینه های تفریحی متعددی نیز رو به رو شوید که یکی از محبوب ترین و پر بازدید ترین آن ها کارتینگ است. رانندگی، لذت بسیار زیادی دارد. اما اگر این رانندگی، با سرعت بسیار بالا بوده و در منطقه ای مخصوص رانندگی باشد این لذت بسیار بیشتر می شود. پیست کارتینگ، یکی از تفریحات نمک آبرود بوده و توصیه می کنیم حتما از آن بهره مند شوید. این پیست، دارای طولی در حدو 600 متر بوده و علاوه بر این، از دو بخش تشکیل شده است. 

یکی از این بخش ها، مخصوص بزرگ سالان بوده و می توانند در بهترین و عالی ترین شرایط تجربه رانندگی پر سرعت را با ماشین های مخصوص تجربه کنند، و پیست دیگر، پیستی با طول کمتر که مخصوص افرادی با سن پایین تر طراحی شده است. شما می توانید از این امکان تفریحی بهره مند شوید و در نهایت، هیجان سفر خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید. 

4.    پل معلق نمک آبرود

در نمک آبرود می توان از روی دره ای عمیق رد شد. یک پل چوبی در ارتفاعات شهر توریستی نمک آبرود وجود دارد که با استفاده از چند راه سیم ساخته شده است. پل معلق، تفریحی است که آدرنالین شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و شما می توانید از آن بهره مند شوید. پل معلق نمک آبرود، از قله ی کوهی به نام مدوبن شروع شده و به قله ی کوه دیوحمام اتصال دارد. در نتیجه شما می توانید مسیر بین دو کوه را با استفاده از این پل معلق بپیمایید و در نهایت، بر فراز دره های این کوه ها تجربه ای هیجان انگیز را کسب نمایید. 

اگر قصد دارید با از روی پل معلق عبور کنید، توصیه می کنیم در فصل پاییز برای این امر اقدام کنید. چرا که در این فصل، مه تمامی فضای پارک جنگلی را فرا می گیرد و وضوع دید شما تا شعاع چند متری امکان پذیر است. در نتیجه برای عبور از پل معلق، دقیقا نمی دانید به کجا می روید و به طور کامل، از مه می گذرید. این تجربه لذت سفرتان را چند برابر کرده و می توانید خاطره ای خوش را از سفر خود به ثبت برسانید. 

5.    سورمته

از دیگر تفریحاتی که هر بازدید کننده ای از نمک آبرود باید از آن بهره مند شود، سورتمه می باشد. سورتمه نمک آبرود، یکی دیگر از تفریحات هیجان انگیز در این منطقه است که توصیه می کنیم بازدید از آن را در نظر گرفته و در نهایت، هیجان سفر خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. باید اشاره کنیم که طول مسیر سورتمه نمک آبرود در حدود 1250 متر بوده و شما می توانید در مسیر بسیار جذاب و دیدنی این منطقه بروید و از مناظر رو به روی خود نهایت لذت را ببرید. لازم به ذکر است که سرعت سورتمه های نمک آبرود، تا 25 کیلومتر بر ساعت بوده و نهایت لذت سفر را با استفاده از این تمکان تفریحی نمک آبرود خواهید برد. 

سایر تفریحات نمک آبرود

همانطور که در مطالب بالاتر نیز اشاره کردیم، حجم تنوع تفریحات نمک آبرود به حتی است که برای بهره مندی از تمامی آن ها، باید بیش از یک هفته زمان بگذارید. به همین سبب، سایر تفریحات این شهر توریستی را به صورت خلاصه اعلام می کنیم تا بتوانید پس از آشنایی با آن ها، برای بازدید از این گزینه های تفریحی نمک آّرود بهره مند شوید. سایر تفریحات نمک آبرود عبارتند از: زیپ لاین، پینت بال، اسب سواری، پاراسل، شاتل، انواع قایق ها مانند قایق موتوری، جت اسکی، هاورکرافت، دوچرخه سواری، موتور چهارچرخ، شهربازی نمک آبرود، تیر اندازی، سینما 6 بعدی، و ... اشاره کنیم. اگر به بازدید از شهر توریستی نمک آبرود رفته اید و تجربه استفاده از این تفریحات نمک آبرود را دارید، نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر تفریحات بیشتری را می شناسید، آن ها را به ما نیز معرفی کنید.

  • 11 آذر ، 1400
  • 665

نظر دهید