021-91004064
دریاچه چورت | زیباترین دریاچه ایران

دریاچه چورت | زیباترین دریاچه ایران

دریاچه چورت یکی از دریاچه هایی است که زمان کمی از ایجاد شدن آن می گذرد. به عبارتی عمر این دریاچه به 100 سال نرسیده است. نکته جالب در باره آن این است که در همین زمان کم، توانسته است شهرت بسیار زیادی کسب کند. به همین سبب، و به علت شکل خاص و منحصر به فردی که دارد، توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده و گردشگران و توریست های بسیاری به سمت این دریاچه بی نظیر جذب می شوند. این دریاچه به قدری زیباست که آوازه آن به گوش تمام ایرنیان و حتی تمام دنیا رسیده است.

در این مطلب به معرفی دریاچه چورت و ویژگی ها و امکانات آن و همچنین موقعیت مکانی آن پرداخته ایم. در نتیجه توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با این دریاچه مشهور بیشتر آشنا شوید.

دریاچه چورت کجاست؟

این دریاچه زیبا، یکی دیگر از بینهایت جاذبه های گردشگری در استان مازندران می باشد. موقعیت مکانی این دریاچه در شمال شرقی علم کوه می باشد. به عبارت دیگر در شمال شرقی شهر کلاردشت و همچنین در جنوب غربی شهر چالوس، قرار دارد.

مختصری درباره این دریاچه

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، این دریاچه چندین سال پیش به وجود آمد. جالب است بدانید که قبل از به وجود آمدن دریاچه، و در بستری که امروز آب دریاچه در آن قرار دارد، درختان متعددی وجود داشت. در حقیقت اگر به این دریاچه سفر کنید متوجه می شوید که این دریاچه در میان جنگلی زیبا قرار گرفته  است. اما چندین سال پیش، زلزله ای شدید سبب شد تا راه چشمه ای که در نزدیکی این دریاچه قرار دارد، مسدود شود. و نتیجه این مسدود شدن، دریاچه چورت می باشد. از زیباترین نکات درباره این دریاچه می توان به کنده های درخت که به دلیل وقوع زلزله در آب دریاچه وجود دارد اشاره کرد. این کنده ها در مواقع مختلفی از سال، سر از آب بیرون می آورند و چشم انداز بی نظیری را ایجاد می کنند. 

امروزه وسعت این دریاچه به 2.5 هکتار می رسد که از آن به عنوان یکی عجیب ترین و زیباترین دریاچه های ایران یاد می شود.

امکانات تفریحی دریاچه چورت

از جمله امکانات این دریاچه می توان به قایق سواری، پیک نیک، پیاده روی، شنا، و ... اشاره کرد. اما به یاد داشته باشید که شنا در این دریاچه کمی خطرناک است. در نتیجه اگر شناگر حرفه ای هستید می توانید در آب این دریاچه شنا کنید. اما به طور کلی، بهتر است که این کار را نکنید!

مسیر دسترسی

برای دسترسی به این دریاچه زیبا باید ابتدا خود را به جاده چالوس که از جمله زیبارتین جاده های ایران می باشد برسانید. سپس در این جاده پس از عبور از پل کجور، از طریق خروجی ای که در سمت چپ جاده قرار دارد، از جاده خارج شوید و این جاده را طی کنید تا به روستای کردی چال برسید. سپس با عبور از این روستا به مسیری خاکی و نامناسب می رسید که در انتهای آن دریاچه چورت قرار دارد. اگر تا به حال به این دریاچه رفته اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • 16 آذر ، 1399
  • 724

دیدگاه - 2

نازنین اسلامی

عههه وقتی من رفتن دریاچه چورت اصلا کنده درختی توی آب نبود که
2 سال پیش

علیرضا جوانی

من دو سه سال پیش رفتم دریاچه چورت و به قدری منظره اش زیبا بود که واقعا دلم نمیخواست برگردم خونه.
2 سال پیش

نظر دهید