021-91004064
معرفی مسجد سلیمان و جاذبه های دیدنی آن

معرفی مسجد سلیمان و جاذبه های دیدنی آن

مسجد سلیمان شهری است که در میان رشته کوه های زاگرس قرار دارد و یکی از زیباترین و مهم ترین شهر های ایران به شمار می آید. کشور ایران که تمدنی چندین هزارساله را در درون خود جای داده است دارای جاذبه های تاریخی بسیار زیادی می باشد. این شهر یکی از این جاذبه های تاریخی می باشد که طبق اسناد و آثار، قدمت آن مربوط به قرن 7 و یا 9 قبل از میلاد می باشد. این شهر به اولین های ایران مشهور است. از سال ها پیش تا کنون بناهای بسیاری در این شهر ساخته شده است و امکانات متعددی در آن احداث شده است. ممکن است تصور کنید این شهر منبعی برای میدان نفتی می باشد و هیچ جایی برای دیدن ندارد. اما کاملا اشتباه می کنید.

در این مطلب به معرفی مسجد سلیمان و همچنین جاذبه های دیدنی آن پرداخته ایم. اگر تا به حال از این شهر دیدن نکرده اید و یا با آن آشنایی ندارید، توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. این شهر یکی از زیباترین شهر های ایران می باشد و یقینا پس از آشنایی با آن هوس بازدید از آن به سرتان می زند.

معرفی مسجد سلیمان

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، مسجد سلیمان به شهر اولین های ایران مشهور است. علت هم این است که اولین ایستگاه راه آهن، اولین فرودگاه، اولین سد، اولین چاه نفت خاورمیانه، اولین کارخانه های کشور، اولین مسابقه فوتبال، اولین زمین تنیس، اولین استخر شنا، اولین زمین گلف، و بسیاری دیگر در این شهر تاسیس شدند. در نتیجه می توان گفت که از همان ابتدا از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار بوده است.

جاذبه های گردشگری

توصیه می کنیم بازدید از مسجد سلیمان را در برنامه های خود قرار دهید و از زیباترین و بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری دیدن کنید. موقعیت مکانی این شهر موجب شده تا پدیده های طبیهی و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی در مسجد سلیمان وجود داشته باشد. در واقع جاذبه های گردشگری و دیدنی این شهر بی شمار می باشند و برای بازدید از این شهر ابتدا باید آن را به خوبی شناخت و با جاذبه های گردشگری آن آشنا شد. از جمله جاذبه های گردشگری این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جزیره کوشک
  • سد شهید عباسپور
  • آبشار نگین
  • سر مسجد
  • پارک جنگلی تمبی
  • منطقه شو و لندر (منطقه شکار ممنوع)
  • بقعه امام زاده هفت شهیدان
  • عمارت بنه وارد

علاوه بر موارد بالا بسیاری از جاذبه های گردشگری دیگر نیز در مسجد سلیمان وجود دارد. متاسفانه هنگام جنگ تحمیلی، آسیب های بسیار زیادی به این شهر وارد شد. در واقع راه آهن این شهر از بین رفت. اما این شهر همچنان زیبایی های خود را حفظ کرده و همچنان به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایران توریستان و گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

مسجد سلیمان کجاست؟

شهر مسجد سلیمان که یکی از مشهورترین شهر های جنوبی ایران می باشد، در شمال شهر اهواز، و در شرق شوشتر قرار دارد. همچنین در شمال این شهر شهر لالی اندیکا و در شرق آن هفتکل قرار داشته و برای دسترسی به آن باید خود را به شمال اهواز برسانید.

  • 30 دی ، 1399
  • 697

دیدگاه - 5

امیر

همه ی فورمولام بابت مسجد سلیمان به هم ریخت! چقدر جای قشنگیه اینجا
1 سال پیش

محراب حمیدی فر

چه جالب تصوراتم در مورد مسجد سلیمان چیز دیگه ای بود
1 سال پیش

هترا غفاری

اون جزیره که توی آب مسجد سلیمانه واقعا متحرکه ؟
1 سال پیش

سمیرا حسینی

من یه بار رفتن مسجد سلیمان. واقعا جای قشنگیه
1 سال پیش

حامد یزدانی

بر خلاف تصور بعضیا مسجد سلیمان خیلی جای قشنگیه مخصوصا جزیره کوشک
1 سال پیش

نظر دهید