021-49029
معرفی 6 مورد از کلبه های درختی ایران و اقامت رویایی در آن ها

معرفی 6 مورد از کلبه های درختی ایران و اقامت رویایی در آن ها

کارتون خانواده دکتر ارنست را به خاطر دارید؟ زمانی که کودک بودیم و تمامی طول شبانه روز را به تماشای تلویزیون می پرداختیم، گاهی اوقات کلبه های چوبی ای که بر بالای درختان قرار داشتند را در برخی از کارتون ها و فیلم ها می دیدیم. دقیقا همانی که خانواده دکتر ارنست سعی بر ساخت آن داشتند. یقینا از آن زمان، آرزوی دیدن یک کلبه ی چوبی و بالا رفتن از درخت و نشستن در داخل آن، از بچگی درون همه ی ما باقی مانده است. اما اگر به شما بگوییم که می توانید این آرزویتان را به واقعیت تبدیل کنید و با کمی رانندگی می توانید از کلبه های درختی ایران دیدن کنید چه می گویید؟ 

کلبه های درختی ایران دارای چشم انداز های بسیار زیبایی می باشند که در اقصی نقاط کشور وجود دارند و شما می توانید به سادگی به آن ها دسترسی پیدا کنید. کلبه های درختی ایران دارای ساختارهای جالبی می باشند. در واقع این کلبه های درختی، دارای معماری های مختلفی می باشند. به بیان بهتر، هر کدام از این کلبه های درختی، با محیط داخلی متفاوت، چشم انداز بسیار زیبایی را به نمایش گذاشته اند و در نتیجه شما می توانید با بازدید از هر کدام از آن ها، با معماری مختلفی از سازه هایی که بر روی درخت پیاده شدند، از عجایب این کلبه های درختی دیدن کنید. 

در ادامه این مطلب، به معرفی تمامی کلبه های درختی ایران پرداخته ایم و با معرفی هر کدام از آن ها، آدرس و موقعیت مکانی آن ها را نیز بیان کرده ایم. پس اگر قصد دارید تا از زیباترین سازه های ایرانی و کلبه های درختی چوبی ایران دیدن کنید، پیشنهاد می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. یقینا پس از آشنایی با این کلبه های درختی، در کوتاه ترین زمان اقدام به بازدید از آن می‌کنید.

معرفی کلبه های درختی ایران

کلبه های درختی ایران، با نمای زیبایی که دارند توجه افراد بسیار زیادی را به سمت خود جلب می کنند. جالب است بدانید که در کشور بزرگمان، به طور کلی 6 عدد کلبه ی درختی وجود دارد. در واقع در استان های مختلف ایران، و در میان جنگل ها و انبوهی از درختان، یک خانه ای چوبی بر بالای درختان ساخته شده است. این کلبه های چوبی، از فاصله های بسیار دور دیده نمی شود زیرا در میان شاخه ها و برگ های سایر درختان گم می شود و قابل دیدن نیست. اما اگر کمی در جنگل پیاده‌روی کنید، می توانید این کلبه های عظیم و زیبا را ببینید. اگر دوست دارید با این کلبه های زیبا بیشتر آشنا شوید، لیست زیر را مشاهده کنید.

1.    کلبه های درختی ایران واقع در کلات

کلبه های درختی ایران، عموما در مناطقی که بسیار سرسبز بوده و دارای درختان بسیار زیادی می باشد، ساخته می شوند. استان خراسان نیز دارای برخی از قسمت های مختلفی می باشد که بسیار سرسبز است. در نتیجه در کلات مشهد، کلبه ی چوبی ای وجود دارد که بر بالای درختی زیبا قرار گرفته است. در کلات، منطقه ای به نام دره حمام قلعه وجود دارد. با سر به این منطقه به راحتی می توانید از کلبه ی درختی زیبای این منطقه دیدن کنید. این کلبه ی چوبی، یکی از زیباترین کلبه های درختی ایران است که توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید. البته باید اشاره کنیم که این کلبه، ملکی شخصی است که نمی توانید داخل آن را مشاهده کنید. اما به طور کلی فضای بسیار زیبایی را در میان این جنگل ساخته است.

2.    مزرعه توریستی کلبه درختی

کلبه های درختی ایران در مناطق شمالی کشور نیز وجود دارند. طبیعتا به دلیل وجود جنگل های متعدد در شمال کشور، وجود این کلبه های درختی ایران در این منطقه دور از ذهن هم نیست. مزرعه توریستی کلبه درختی، در استان مازندران قرار گرفته است. اگر قصد دارید که از این کلبه ی چوبی دیدن کنید، باید خود را به منطقه گلوگاه برسانید. به سمت جنگل های این منطقه بروید. در ابتدای جاده این جنگل، به مجموعه ای توریستی می رسید که در آن امکانات رفاهی زیادی وجود دارد. که یکی از این امکانات، کلبه ی درختی در بالای یکی از درختان این جنگل است. در جنگل بزرگ این منطقه، آلاچیق های بسیار زیادی نیز وجود دارد که اگر به داخلی این خانه های چوبی بروید، می توانید چشم انداز بسیار زیبایی از طبیعت را ببینید. 

علاوه بر این باید اشاره کنیم که این کلبه ی درختی گلوگاه قابلیت اجاره دارد و اگر به بازدید از آن بروید، می توانید با اجاره آن، مدتی را در آن اقامت کنید و لذت اقامت در یک کلبه ی درختی در میان انبوهی از جنگل با آب و هوای عالی را تجربه کنید. به یاد داشته باشید که اگر قصد اقامت در این کلبه را دارید، باید لوازمی را جهت خوابیدن و رفاه با خود به همراه ببرید. در واقع در این کلبه های سرویس خواب وجود ندارد و تمامی مسافران باید با خود به همراه داشته باشند. اگر هوس کردید در آب و هوای بی نظیر شمال کشور، غذا را بر روی آتشی درست کنید و بخورید می توانید به این مجموعه توریستی سفارش دهید تا غذایی بسیار لذیذ و خوش طعم را در این منطقه زیبا بخورید.

3.    کلبه ی درختی روستای غریب محله مازندران

کلبه های درختی ایران که در استان مازندران قرار دارند کم نیستند. در واقع نیمی از آمار کلبه های درختی ایران در این استان قرار دارد و در نتیجه اگر به شمال کشور و استان مازندران سفر کردید، توصیه می کنیم بازدید از این کلبه ها را از دست ندهید. یقینا اقامت در این کلبه های درختی بسیار لذت بخش است و تجربه ای به یاد ماندنی را برای شما رقم می زند. علاوه بر این در خصوص این کلبه ی درختی مازندران باید اشاره کنیم که در روستای غریب محله این استان، در میان انبوهی از درختان، کلبه ای چوبی قرار دارد که با بازدید از آن می توانید نمونه دیگری از یک کلبه ی چوبی را مشاهده کنید. این کلبه ی چوبی نیز همانند کلبه چوبی کلات، شخصی ساز است. اما بر خلاف کلبه ی درختی کلات، شما می توانید از محیط داخلی این کلبه درختی دیدن کنید.

جالب است بدانید که این کلبه، با داشتن ساختاری متفاوت نسبت به کلبه های قبلی، شباهت بسیار زیادی به سایر کلبه هایی که در بچگی در کارتون ها و فیلم های خارجی دیده ایم است. چشم اندازی که این کلبه چوبی دارد را در هیچ کدام از کلبه های چوبی دیگر نخواهید دید در نتیجه توصیه می کنیم بازدید از این کلبه درختی ایران را از دست ندهید تا با یکی از خاص ترین و منحصر به فرد ترین کلبه های ایرانی آشنا شوید.

4.    کلبه درختی جنگل نور مازندران

یکی دیگر از کلبه های جنگلی ایران، کلبه درختی جنگل نور است. این کلبه درختی نیز یکی دیگر از سازه های چوبی زیبا در ایران می باشد. کلبه های درختی ایران کم نیستند و برخی از آن ها شخصی می باشد. اما این کلبه با سایر کلبه هایی که در موارد بالا ذکر کردیم کاملا متفاوت است. در واقع باید اشاره کنیم که کلبه درختی جنگل نور، نوعی نمونه است که با بازدید از آن، در صورتی که ساختار و نحوه ی ساخت آن را پسندیده باشید، می توانید به راحتی اقدام به سفارش آن کنید. به بیان بهتر، شرکت سازنده ی این کلبه ی چوبی، شماره تماس خود را در محل ساخته شدن این کلبه قرار داده است تا در صورتی که آن را پسندیدید، با آن شماره تماس بگیرید و سفارش کلبه ی چوبی مد نظر خود را به آن ها بدهید. 

اگر به بازدید از این کلبه رفتید باید بگوییم که بد نیست یک نردبان نیز با خود به همراه داشته باشید. در واقع سازندگان این کلبه چوبی هیچ مریدی را برای وارد شدن به این کلبه نساخته اند اما اگر امکاناتش را در دسترسی داشته باشید می توانید به راحتی اقدام به بازدید از محیط داخلی این کلبه های چوبی کنید و شما هم یکی از افرادی باشید که آمار کلبه های درختی ایران را افزایش خواهید داد.

5.    کلبه ی درختی جیرگوابر

این کلبه ی درختی یکی از زیباترین کلبه های درختی ایران است که در استان گیلان قرار دارد. در واقع علاوه بر استان مازندران، استان های دیگری نیز دارای این کلبه های درختی می باشند که استان گیلان نیز یکی از آن ها است. این کلبه ی درختی با نمای زیبایی که دارد، توجه همگان را به سمت خود جلب می کند و محیط داخلی آن نیز به صورت بسیار زیبایی چیده شده است. اگر برای اولین بار قصد دارید از یک کلبه ی درختی دیدن کنید توصیه می کنیم بازدید از این کلبه چوبی را از دست ندهید. این  کلبه ی درختی در محله ی لاهیجان استان گیلان قرار دارد و با بازدید از آن خواهید دید که یک کلبه ی بسیار مجهز است و درون آن، امکانات بسیار زیادی وجود دارد. 

از جمله امکانات موجود در این کلبه می توان به دوش، لازم کامل آشپزخانه، سرویس کامل خواب، تخت خواب، هیزم، شومینه، و بسیاری از امکانات دیگر اشاره کرد. برای دسترسی به این کلبه ی درختی باید خود را به روستای جیرگوابر برسانید و محلی های این روستا به شما کمک می کنند تا به این کلبه ی درختی زیبا دسترسی پیدا کنید و مدتی را در این کلبه چوبی اقامت کنید. توجه داشته باشید که حداکثر ظرفیت این کلبه ی درختی 4 نفر می باشد و در صورتی که جمعیت شما بیشتر از این تعداد است نمی توانید در آن اقامت کنید.

6.    کلبه های درختی ایران در جاده فومن

کلبه های درختی ایران در گیلان به مورد بالا ختم نمی شود. کلبه ی درختی دیگری در این استان وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست. اگر به سمت فومن بروید، و سپس به سمت ماسوله حرکت کنید، مجموعه ای توریستی را خواهید دید. این مجموعه توریستی با ایجاد آلاچیق هایی بر روی درختان، محیطی بسیار مشابه با سایر کلبه های درختی ایران ایجاد کرده است که می توانید برای صرف غذا از این کلبه ها اقدام به اقامت در آلاچیق های موجود در این مجموعه تفریحی کنید و لذت غذا خوردن در بالای یک درخت و در داخل کلبه های چوبی را تجربه کنید. نام این مجموعه رستوران ماسوله رودخان می باشد و شما می توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید و اقامتی به یاد ماندنی را در آن تجربه کنید.

اگر تا به حال تجربه اقامت در کلبه های درختی ایران را داشته اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 
  • 14 اسفند ، 1399
  • 2914

نظر دهید