021-49029
معرفی 6 مورد از سایت های غواصی ایران در جزیره کیش

معرفی 6 مورد از سایت های غواصی ایران در جزیره کیش

غواصی در ایران یکی از لذت بخش ترین و متفاوت ترین تفریحات می باشد. با توجه به این که در دو ناحیه شمالی و جنوبی ایران، دریا وجود دارد، در نتیجه می توان گفت که کشور ایران از لحاظ جاذبه های گردشگری که در کنار آب های گسترده واقع شده اند و همچنین تفریحات آبی، بسیار غنی می باشد. در واقع باید اشاره کنیم که غواصی در ایران، جزو فعالیت های بسیار محبوب و متفاوت است که همه روزه، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. بخش های جنوبی کشور و همچنین سواحلی که در جنوب کشور قرار دارند، بسیار مشهور و شناخته شده می باشند. چرا که این سواحل و به طور کلی این مناطق، دارای جاذبه های گردشگری متعددی بوده و به عنوان یکی از پر بازدید ترین مکان های گردشگری در ایران شناخته می شوند. 

طبیعتا با سفر به این مکان ها، می توانید به راحتی و آسانی، یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را سپری کرده و سفری خاطره انگیز را تجربه کنید. اما به خاطر داشته باشید که تمامی جذابیت این مناطق جنوبی ایران، به جاذبه های گردشگری که می توان به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کرد نیست. بلکه در واقع، می توان با کمی شنا کردن، به اعماق دریا رفت و با گونه های مختلف آبزیان آشنا شد و از نزدیک آن ها را مشاهده کرد. دنیای زیر دریا دنیایی بسیار رنگارنگ و جذاب می باشد که همه روزه، می توان اقدام به بازدید از آن نمود. 

بدون شک سفر به دنیایی متفاوت، جایی که بدون شک افراد بسیار زیادی تا به حال تجربه بازدید از آن را نداشته اند بسیار لذت بخش می باشد و می تواند یکی از به یاد ماندنی ترین سفر های شما را رقم بزند. اگر علاقه مند به انجام تفریحات آبی هستید و یا شنا کردن در دریا را دوست دارید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. چرا که در ادامه، برخی از بهترین گزینه ها برای غواصی در ایران را معرفی کرده ایم و شما را با زیبا ترین و دیدنی ترین مکان ها برای غواصی در ایران اشنا نموده ایم. اگر قصد دارید با دنیایی رنگارنگ و متفاوت رو به رو شوید و دقایقی را در بهترین و زیبا ترین مکان ها و جاذبه های گردشگری بگذرانید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

لذت بخش ترین تجربه ها با غواصی در ایران

همه ی ما شنیده ایم که وسعت بسیار زیادی از کره زمین را آب فا گرفته است. آمار دقیق نشان می دهد که در حدود دو سوم از کره زمین، پوشیده از آب می باشد. و این مساله نشان می دهد که موارد بسیار زیادی برای کشف شدن وجود دارد. دنیایی متفاوت زیر آب، که سفر به آن بسیار لذت بخش و هیجان انگیز می باشد. همانطور که می دانید، امروزه، سفر های متعددی به فضا صورت می گیرد و دانشمندان، به دنبال کشف هر چه بیشتر موجودیت های فضا هستند. اما جالب است بدانید که دنیایی که در زیر دریا وجود دارد، آن طور که باید کشف نشده است. در واقع باید اشاره کنیم که هنوز هم انسان ها نتوانسته اند به اعماق اقیانوس ها بروند و با موجودات و مواردی که در این مکان ها وجود دارند آشنا شوند. 

در نتیجه باید گفت که شاید تعداد بسیار زیادی از گونه های ناشناخته آبزیان در اعماق دریا ها و اقیانوس ها وجود داشته باشد و انسان ها از آن بی خبر باشند. این مساله سبب شده تا غواصی و شنا در دریا و اقیانوس ها، یکی از محبوب ترین و لذت بخش ترین تفریحات برای هر انسانی باشد. 

خوشبختانه موقعیت مکانی کشور ایران و منابع غنی ای که دارد، امکان غواصی در ایران را برای همه انسان ها فراهم کرده است و امروزه، می توان به بازدید از بی نظیر ترین و خاص ترین موجودات دریایی رفت و بهترین اوقات خود را در کنار آن ها گذراند. در بین آب های شمالی کشور و آب هایی که در دریاهای جنوب کشور وجود دارد، آب های جنوبی گزینه بهتر و مناسب تری برای تجربه غواصی می باشد. پس باید اشاره کنیم که اگر علاقه مند به غواصی هستید و دوست داری تا دنیا های متفاوت را کشف کنید، مطالعه لیست زیر، بهترین گزینه برای شما می باشد.

سایت های غواصی ایران در کیش

لیست زیبا ترین مکان ها برای غواصی در ایران

غواصی در ایران، خاص ترین و متفاوت ترین نوع تفریحات می باشد که به راحتی با سفر به جنوب کشور به ویژه سفر به کیش می توان به آن دست پیدا کرد. اگر قصد داشته باشید تا به یاد ماندنی ترین و متفاوت ترین اوقات را سپری کنید، می توانید سایت های غواصی ایران را بررسی کنید و در نهایت، بهترین و مناسب ترین آن ها را برای غواصی شناسایی کنید. یکی از بهترین مکان ها برای غواصی در ایران، جزیره کیش می باشد. جزیره ای بسیار جذاب و لاکچری که می توان علاوه بر انجام بسیاری از فعالیت های تفریحی و گردشگری، اقدام به غواصی نمود. علاوه بر این باید اشاره کنیم که در بین تمامی سایت های غواصی که در ایان و در جزایر مختلف قرار دارند، سایت های غواصی جزیره کیش بسیار جذاب تر و متفاوت تر می باشند. در نتیجه در ادامه، برخی از زیبا ترین سایت های غواصی ایران که در جزایر کیش وجود دارند را معرفی کرده ایم.

سایت های غواصی در ایران، در جزیره کیش

جزیره کیش، یکی از زیبا ترین و مناسب ترین مقاصد گردشگری می باشد که دارای محیطی نبستا لاکچری می باشد و همیشه، گردشگران و توریستان بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. همانطور که می دانید، در جزیره کیش می توان اقدام به انجام انواع مختلفی از فعالیت های تفریحی پرداخت و همچنین از انواع مختلفی از جاهای دیدنی کیش بازدید نمود. لازم به ذکر است که در بین انبوهی از فعالیت های تفریحی، غواصی بسیار خاص تر و لذت بخش تر می باشد. خصوصا که امروزه، در بخش های مختلفی از جزیره کیش، می توان سایت های غواصی را یافت و در نتیجه، می توان از گونه های متفاوتی از آبزیان بازدید کرد. اما سایت های غواصی کیش با هم چه تفاوتی دارند و در کدام بخش از جزیره کیش واقع شده اند؟

1.    سایت غواصی کشتی یونانی در کیش

کشتی یونانی، یکی از نماد های جزیره کیش شناخته می شود. کشتی ای بر گل نشسته که روز به روز، بیشتر در آب دریا فرو می رود. یکی از هیجان انگیز ترین و خاص ترین مکان ها برای غواصی در ایران، سایت غواصی کشتی یونانی کیش می باشد. همانطور که می توانید تصور کنید، با رفتن به این سایت غواصی، می توانید از بدنه ی کشتی یونانی که در زیر آب دفن شده است بازدید کنید و در نهایت، یکی از بهترین و عالی ترین نوع غواصی را در جزیره کیش تجربه نمایید. لازم به ذکر است که امکان غواصی در داخل کشتی نیز وجود دارد و در نهایت، می توانید از محیط داخلی کشتی که چندین سال است در داخل آب فرو رفته بازدید نمایید. 

نا گفته نماند که این امر بسیار خطرناک است و طبیعتا با وجود قرار داشتن کشتی برای مدت بسیار زیادی در آب، تمامی بخش های آن پوسیده است. در نتیجه این مساله سبب می شود تا هر لحظه، امکانفرو ریختن کشتی وجود داشته باشد. اگر قصد دارید تا از تمامی بخش های بدنه کشتی بازدید کنید، باید تا عمق 8 متری شنا کرده تا بتوانید، پره های این کشتی را مشاهده کنید. شن هایی که در بستر دریا در این منطقه قرار دارند، قرمز هستند و در نتیجه با غواصی در این منطقه می توانید متفاوت ترین تفریحات را تجربه نمایید.

2.    سایت غواصی کلبه هور کیش

سایت غواصی کلبه هور کیش یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه برای غواصان مبتدی و حرفه ای است. در هنگام مد، تونلی به طول 5 متر در این سایت غواصی ایجاد می شود که می تواند تجربه ای متفاوت را برای غواصان رقم بزند. سایت غواصی کلبه هور بسیار متفاوت تر از سایت غواصی کشتی یونانی می باشد. چرا که با غواصی در این منطقه می توان انواع مختلفی از گونه های آبزیان را مشاهده نمود. از جمله انواع مختلف آبزیانی که در سایت غواصیب کلبه هور می توان با آن ها رو به رو شد می توان به انواع لاکپشت ها، صدف ها، ماهی های سرخو، سنگ سر، و همچنین هامور اشاره کرد. 

3.    کشتی داما، بهترین گزیره برای غواصی در ایران 

یکی دیگر از سایت های غواصی در کیش که می توان تجربه ای متفاوت از غواصی در ایران را برای شما رقم بزند، سایت غواصی کشتی داما می باشد. با بازدید از مشتی داما، می توانید تجربه ای بسیار متفاوت از غواصی را کسب کنید. در اولین مورد از سایت های غواصی ایران که در کیش وجود دارد، گفتیم که با رفتن به سایت غواصی کشتی یونانی می توانید سفری هیجان انگیز به داخل این کشتی را تجربه کنید. اما با وجود خطرات بسیار زیادی که بازدید از این کشتی دارد، این کار چندان عاقلانه نیست. 

اگر دوست دارید تا به غعواصی بپردازید و در حین آن، از کشتی های غرق شده بازدید کنید و محیط های داخلی آن را از نزدیک ببینید، کشتی داما، بهترین گزینه برای شما است. برای بازدید از محیط داخلی کشتی داما، نیاز به مهارت های غواصی و همچنین گذراندن دوره های تخصصی در خصوص کشتی های غرق شده را دارید. اما باید اشاره کنیم که گذراندن این دوره کاملا ارزش دارد. چرا که می توانید به یاد ماندنی ترین و لذت بخش ترین تفریحات را با غواصی در ایران و در کشتی های غرق شده جزیره کیش تجربه کنید. کشتی داما درفاصله 7 کیلومتری از جزیره کیش واقع شده است و امروزه، گونه های متعددی از آبزیان و ماهی ها در آن وجود دارد. در واقع باید اشاره کنیم که کشتی داما، امروزه اکوسیستم خاصی را جذب خود کرده است که شما می توانید اقدام به بازدید از آن نمایید. 

برای وارد شدن به این کشتی نیز باید از پنجره ی این کشتی وارد شده و در نهایت، اقدام به بازدید از کابین فرماندهی، خوابگاه و همچنین آشپرخانه نمایید. بدون شک یکی از منتفاوت ترین تجربه های غواصی را با سفر به این سایت غواصی کسب خواهید نمود. از جلمه برخی از آبزیانی که با غواصی در این کشتی با آن ها رو به رو خواهید شد می توان به باراکودا، خفاش ماهی، انواع اژدها ماهی ها، انواع ماهی های سنگسر، و همچنین سرخو اشاره کرد.

4.    سایت غواصی بیگ کورال، مناسب ترین گزینه برای مبتدیان غواصی در ایران

سایت غواصی بیگ کورال یکی از زیبا ترین و بی نظیر ترین سایت های غواصی در جزیره کیش می باشد که امروزه می توان اقدام به بازدید از آن کرد. اگر قصد دارید تا با زیبا ترین و متفاوت ترین نوع آبزیان رو به رو شوید و در یکی از غنی ترین سایت های غواصی از لحاظ وجود گونه های آبزیان رو به رو شوید، سایت غواصی بیگ کورال مناسب ترین و بهترین گزینه برای شما است. اکوسیستم این منطقه بسیار جذاب و متفاوت است و لذت وصف ناشدنی ای را برای شما به همراه خواهد آورد. اگر در غواصی حرفه ای نیستید و مراحل مبتدی را می گذرانید، سایت غواصی بیگ کورال برای شما بهترین گزینه است، چرا که عمق این سایت در زمان جذر در حدود 4 متر می باشد و در غیر این صورت، عمق آن در حدود 6 الی 7 متر است. 

طبیعتا وجود بیشترین تنوع در آبزیان، همه ساله گردشگران و توریستان بسیار زیادی جذب این سایت می شوند و در نهایت، بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را با غواصی در این سایت می گذرانند. مرجان های بسیار زیبایی در بخش های مختلف این ساحل وجود دارند. از جمله آبزیانی که می توان در این سایت غواصی با آن رو به رو شد می توان به استون فیش، ملوان ماهی، طوطی ماهی، جراح ماهی، فرشته ماهی، ماهی ساردین، انواع خرچنگ ها، عنکبوت های دریایی، باراکودا، هامور، اژدها ماهی، سفره ماهی، ماهی تون، انواع میگو ها، و به ویژه لاکپشت های دریایی اشاره کرد. اگر قصد دارید تا به یاد ماندنی ترین غواصی در ایران را تجربه کنید، توصیه می کنیم سایت غواصی بیگ کورال را انتخاب کنید.

غواصی در ایران در جزیره کیش

5.    سایت غواصی سمبارون

غواصی در ایران به ویژه در جزیره کیش، بسیار لذت بخش می باشد.س تنوع سایت های غواصی در این منطقه سبب می شود تا انتخاب بهترین و مناسب ترین آن ها کمی سخت باشد. اما باید اشاره کنیم که در بین این سایت های غواصی، برخی از آن ها دارای جذابیت های خاص و منحصر به فرد می باشند. سایت غواصی سمبارون، بی نظیر ترین و خاص ترین مناظر و چشم انداز ها را به نمایش می گذارد. در واقع باید اشاره کنیم که با بازدید از سایت غواصی سمبارون، می توان از انواع ریف های مرجانی بازدید کرد. منظره ای بسیار خاص و زیبا که بدون شک نمی توان نمونه آن را در هیچ کجای دیگر مشاهده کرد. لازم به ذکر است که این سایت غواصی نیز محلی برای زندگی انواع خاصی از آبزیان و ماهی ها می باشد. از جمله این مواردی می توان به شیر ماهی ها اشاره کرد. به خاطر داشته باشید که سایت غواصی سمبارون دارای عمق زیادی می باشد و به همین سبب، برای بازدید از آن باید مهارت های لازم را داشته باشید. کم ترین عمق سایت غواصی سمبارون در حدود 16 متر و بیشترین عمق آن در حدود 60 متر است. 

6.    ساترن کرک، متفاوت ترین سایت غواصی در ایران

خاص ترین، بکر ترین، بی نظیر ترین و متفاوت ترین سایت غواصی در ایران که در جزیره کیش وجود دارد، سایت غواصی ساترن کرک می باشد. این سایت غواصی، مکانی برای غواصان حرفه ای و آموزش دیده می باشد. در واقع باید اشاره کنیم که غواصانی که دارای مهارت های بسیار زیاد در غواصی داشته باشند، می توانند اقدام به انجام غواصی در این منطقه نمایند. ساترن کرک، یک شکافی است که در زیر آب قرار دارد و برای دسترسی به آن باید خود را به عمق 14 متری دریا رساند. از اینجا می توان تا عمق 22 متری دریا شنا کرد و به بازدید از بی نظیر ترین و خاص ترین مناظر و چشم انداز هایی که در زیر آب وجود دارند پرداخت. 

یکی از مهم ترین عواملی که سبب شده است امروزه، سایت غواصی ساترن کرک بسیار بکر و تقریبا نا شناخته باشد، این است که دارای فاصله زیادی از شهر می باشد و همچنین 5 کیلومتر نیز از ساحل فاصله دارد. اما باید اشاره کنیم که با بازدید از آن می توان پا به دنیای متفاوتی از غواصی گذاشت. از جمله آبزیانی که با غواصی در سایت غواصی ساترن کرک می توان به مشاهده آن ها پرداخت می توان به کوسه ماهی، بلک تیپ، باراکودا و همچنین خفاش ماهی اشاره کرد. اگر در غواصی مهارت و تبحر دارید، توصیه می کنید غواصی در این منطقه را از دست ندهید.

سایت های غواصی ایران در کیش

غواصی در ایران یکی از متفاوت ترین و خاص ترین فعالیت های تفریحی می باشد که هر فردی نمی تواند اقدام به انجام آن بپردازد. اما تجربه غواصی و بازدید از حیوانات و آبزیانی که در اعماق بیش از 10 متر دریا زندگی می کنند، و همچنین بازدید از کشتی های غرق شده که امروزه، در بستر دریا قرار گرفته و منظره بسیار خاص و زیبایی را به نمایش گذاشته اند، بسیار لذت بخش می باشد. اگر قصد داشته باشید تا یکی از متفاوت ترین و لرت بخش ترین سفر های خود را تجربه کنید و اقدام به انجام برخی از خاص ترین فعالیت های تفریحی و تفریحات آبی در جزیره کیش بپردازید، توصیه می کنیم از سایت های غواصی ایران که در کیش قرار دارند بازدید کرده و به یاد ماندنی ترین و عالی ترین غواصی در ایران را در این مناطق تجربه نمایید.

اگر هم تا به حال تجربه غواصی در سایت های غواصی که در این مطلب ذکر شده اند را دارید، آن ها را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سایر سایت های غواصی در کیش را می شناسید، آن را به ما معرفی کنید.

  • 30 مرداد ، 1400
  • 112

دیدگاه - 1

مصطفی

غواصی توی جزیره کیش خیلی حال میده ها هر کردوم از این سایتا قشنگی خاص خودشونو دارن
2 ماه پیش

نظر دهید