021-49029
معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان

معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان

جاذبه های گردشگری شهر پارسیان سبب شده اند تا این شهرستان که در جنوب کشور ایران قرار دارد، تبدیل به یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مکان های گردشگری برای توریستان شود. در واقع باید اشاره کنیم که شهرستان پارسیان، یکی از جذاب ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری را درون خود جای داده است. جاذبه هایی که شاید نمونه آن ها را نتوان در هیچ کجای دیگر پیدا کرد. همانطور که می دانید، در همه جای ایران، کوهستان ها، جنگل ها، جاده های زیبا، دشت ها، تنگه ها و غار ها، و بسیاری از پدیده های طبیعی دیگر وجود دارد. طبیعتا هر کدام از این جاذبه های گردشگری جذابیت های مخصوص به خود را دارند. اما باید اشاره کنیم که جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان، که مجموعه ای از پدیده های طبیعی و جذاب می باشد، بسیار خاص و منحصر به فرد هستند.

همه ما ماجراجویی را دوست داریم و همچنین علاقه مند به سفر کردن به زیبا ترین و دیدنی ترین مکان ها هستیم. اما در عین حال باید اشاره کنیم که پیدا کردن یک نمونه از جاذبه گردشگری، که با بازدید از آن، بتوان بهترین خاطرات را ساخت و مهم تر از همه، از خاص ترین و زیبا ترین پدیده های طبیعی بازدید کرد، کمی مشکل است. اما خوشبختانه باید اشاره کنیم که شهرستانی در جنوب کشور قرار دارد که با بازدید از آن، می توانید خاص ترین و بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری را در آن مشاهده کنید. جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان، از آن دسته از جاهای دیدنی است که بازدید از آن برای همگان واجب است. و در واقع هر فردی باید قبل از مرگ خود از آن بازدید کند. و جالب است بدانید که جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان، همه ساله افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کنند.

اما با این حال، نام شهرستان پارسیان آن طور که باید بع گوش همگان نرسیده است و همین مساله سبب شده تا جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان، دست نخورده و به شکل اصلی خود باقی بمانند. و این مساله ای است که بر محبوبیت این شهرستان و جاذبه های گردشگری اش می افزاید. اما در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره این شهرستان بیان کرده ایم. در واقع با معرفی آن، شما را با تمامی جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان آشنا کرده ایم و راهنمایی خوبی در خصوص انتخاب مقصد مناسب برای سفر کردن ارائه داده ایم. 

پس اگر شما با جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان و به طور کلی با این شهرستان آشنایی ندارید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. بدون شک پس از آشنایی با آن، هوس بازدید از این مجموعه گردشگری به سرتان می زند و در نهایت، یکی از خاطره انگیز ترین و لذت بخش ترین سفر خود را با بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان تجربه خواهید کرد.

جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان

مختصری درباره شهرستان پارسیان 

در میان تمامی شهر ها و روستاهایی که در حنوب کشور قرار دارند، برخی از آن ها دارای بهترین و جذاب ترین موقعیت های مکانی می باشند. در واقع باید اشاره کنیم که، در جنوب کشور ایران، شهر های ساحلی بسیار کمی وجود دارد. و شهرستان پارسیان نیز با کم ترین فاصله از دریا قرار گرفته است و به همین سبب، یکی از زیباترین و دیدنی ترین شهرستان های ایران می باشد که در کنار ساحل واقع شده است. شهرستان پارسیان، یکی از توابع استان هرمزگان به شمار می رود. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در گرمای عجیبی که این منطقه داشته، و همچنین شرجی بسیار زیادی که هوا دارد، طبیعت بسیار زیبا و دیدنی ای قرار داشته که همه را حیرت زده می کند. با سفر به شهرستان پارسیان می توان از زیبا ترین و دیدنی ترین پدیده های طبیعی بازدید کرد. 

جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان بسیار متنوع بوده و این مساله سبب شده است تا مدت زمان بازدید از تمامی جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان کمی زیاد شود. چرا که هر کدام از این جاذبه های گردشگری به خودی خود دارای جذابیت های بسیار زیادی هستند و در نهایت بازدید از تمامی آن ها برای همگان واجب است.

شهرستان و روستای پارسیان کجاست؟

برای بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان بهتر است ابتدا با موقعیت مکانی دقیق این شهرستان آشنا باشید. همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، شهرستان پارسیان، یکی از توابع استان هرمزگان می باشد. این شهر در یکی از جنوبی ترین نقاط استان هرمزگان واقع شده است. در نتیجه برای بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان باید خود را به جنوب این شهرستان برسانید. اما در کنار آن باید اشاره کنیم که شهرستان پارسیان، در غربی ترین نقطه از استان هرمزگان نیز قرار دارد. 

پس برای دسترسی به آن، باید خود را به جنوب غربی ترین بخش استان برسانید تا در نهایت، بتوانید از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان دیدن کرده و بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را تجربه کنید. لازم به ذکر است که شهرستان پارسیان، دقیقا در موقعیت مکانی ای قرار دارد که محل تلاقی استان های هرمزگان، فارس و همچنین بوشهر می باشد. در نتیجه می توان گفت که یکی از مهم ترین راه های دسترسی به استان هرمزگان از این دو استان به شمار می رود. در ادامه لیستی از تمامی جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان که از جاذبه های گردشگری استان هرمزگان به شمار می رود ارائه داده ایم.

لیست جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان

جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان متنوع ترین و زیبا ترین پدیده های طبیعی را درون خود قرار داده اند. به همین سبب با بازدید از آن، می توان انواع مختلفی از دیدنی ها را، یکجا در کنار یکدیگر مشاهده کرد. در واقع باید اشاره کنیم که در شهرستان پارسیان، می توان انواع پدیده ها مانند دریا، کوه، دره، مزارع و دشت ها، چشمه ها و به طور خلاصه، تمامی جذابیت های طبیعی را در کنار خود دارد. پس اگر قصد دارید تا متفاوت ترین و هیجان انگیز ترین سفر خود را تجربه کنید، توصیه می کنیم مطالعه لیست زیر را از دست ندهید.

معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان

1.    ساحل زیبای جنوبی از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان

هر فردی که به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان می رود، بدون شک حتما برای بازدید از سواحل بسیار زیبا و دیدنی این شهرستان برنامه ریزی خواهد کرد. در واقع باید اشاره کنیم که در سواحل شهرستان پارسیان، می توان بی نظیر ترین و خاص ترین مناظر را مشاهده کرد. همه ی ما تصاویری بسیار زیبا از تلاقی کوه ها و سنگ های غول پیکرشان با دریا را دیده ایم. و چشم انداز بی نظیری که این کوه های سنگی در کنار ساحل دریا ایجاد می کنند، بسیار جذاب و دیدنی است. سواحل جنوبی که یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان می باشد، همه ساله افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. 

شن های بسیار جذاب و درخشانی که در این ساحل وجود دارد، زیبایی منظره را دو چندان کرده است و مهم تر از همه، صخره هایی که در این سواحل شنی قرار دارد، منظره ای را ایجاد کرده است که هیچ فردی در خواب خود هم نمی بیند. اگر قصد بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان را دارید، توصیه می کنیم به هیچ عنولن بازدید از سواحل شنی این شهرستان را از دست ندهید. . لازم به ذکر است که این ساحل شنی که از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان به شمار می رود، در طول بیش از 90 کیلومتر ادامه پیدا کرده است و در نهایت، می توان تا ساعت ها در کنار بی نظیر ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان قدم زد و از زیبایی مناظر اطراف لذت برد.

سواحل صخره ای- جاذبه های گر دشگری شهرستان پارسیان

2.    جاده ساحلی بستانو

یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان که با بازدید از آن، می توان تا ساعت ها از مناظر اطراف لذت برد و بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را سپری کرد، جاده ساحلی بستانو می باشد. در واقع باید اشاره کنیم که زیبا ترین و دیدنی ترین جاده ساحلی ایران نیز در این شهرستان قرار دارد. درست در کنار دریا، جاده ای بسیار طولانی قرار دارد که می توان بی نظیر ترین و جذاب ترین مناظر را از این جاده تماشا کرد. برای دسترسی به این جاده بی نظیر و خاص، باید خود را به یکی از بندر های بستانو یا بندر مقام برسانید تا در نهایت بتوانید لذت رانندگی در یکی از بی نظیر ترین و خاص ترین جاده های ایران را تجربه کنید. 

جالب است بدانید که در طول مسیر جاده ساحلی بستانو، می توان انواع مختلفی از ساحل ها را مشاهده کرد. در نتیجه باید اشاره کنیم که یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان سواحلی است که در جاده ساحلی بستانو قرار دارد. با رانندگی در این مسیر می توان از روستاهای متعددی رد شد که هر کدام از آن ها ویژگی ها و خصوصیات مخصوص به خود را دارند. در واقع باید اشاره کنیم که برخی از سواحلی که جزو محدوده این روستاها می باشند صخر ای بوده، و برخی دیگر دارای تپه های شنی بوده، و به طور کلی، زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها را می توان در این جاذبه گردشگری تماشا کرد. 

جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان که در جاده ساحلی بستانو قرار دارند تمام نشده است. در بخشی از این جاده، می توانید صخره های بسیار زیبا و بی نظیر که بخشی از کوهستان های اطراف می باشند را مشاهده کنید. گذر زمان سبب ساییدگی این سنگ ها شده که در نهایت، امروزه، تندیس های بسیار زیبا و خاصی را در طول ساحل به وجود آورده است. اگر به بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان رفتید، توصیه می کنیم بازدید از این تندیس های زیبا را از دست ندهید. 

جاده ساحلی بستانو- از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان

3.    تنگه شوتاریکو از زیباترین جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان

بدون شک می توان گفت که زیباترین، خاص ترین، بی نظیر ترین و عجیب ترین تنگه ی ایران، تنگه شوتاریکو که از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان می باشد است. تنگه ای بسیار زیبا و خاص که نمی توان نمونه آن را در هیچ کجای دنیا پیدا کرد. این تنگه که در نزدیکی ساحل قرار دارد، یکی از بی نظیر و پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان به شمار می رود. در واقع باید اشاره کنیم که همه ساله افراد بسیار زیادی برای بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان و به ویژه بازدید از تنگه شوتاریکو، مسافت های بسیار زیادی را طی می کنند و در نهایت، در کنار این تنگه، بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را می گذرانند.

کوه هایی که سبب شده اند تا تنگه ی بسیار زیبایی به نام شوتاریکو ایجاد شود، دارای رنگی بسیار روشن بوده که در نتیجه سبب شده اند تا ظاهری بسیار متفاوت تر و جذاب تر در این تنگه به وجود بیاید. دسرتسی به تنگه شوتاریکو که یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان به شمار می رود، کمی سخت است. چرا که برای رسیدن به آن باید کمی با مهارت های صخره نوردی و کوه نوردی آشنا باشید تا بتوانید از مسیر صخره ای این کوه ها عبور کنید و در نهایت، به رودخانه ای جذاب که در بین رورفتگی های تنگه شوتاریکو قرار دارد برسید. البته باید اشاره کنیم که اگر قصد دارید تا در فصول گرم سال اقدام به بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان و به ویژه تنگه شوتاریک کنید، اثری از رودخانه در بستر این تنگه مشاهده نخواهید کرد.

جالب است بدانید که درست رو به روی تنگه شو تاریکو، و در جایی که در مسیر دسترسی به تنگه شو تاریکو هستید، می توانید تنگه دیگری را نیز مشاهده کنید که آن هم از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان به شمار می رود. نام این تنگه، تنگه و چشمه اودبه می باشد و همه ساله افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. اگر توانایی های کوه نوردی و صخره نوردی را ندارید، می توانید به راحتی اقدام به بازدید از تنگه اودبه و چشمه زیبای آن کنید. از تفاوت هایی که دو تنگه شوتاریکو و همچنین تنگه و چشمه اودبه دارد، می توان به این مساله اشاره کرد که برای بازدید از تنگه شوتاریکو باید تمامی مسیر را از طریق صخره های پیچ در پیچ طی کنید و مسیر سختی در پیش روی شما است.

اما باید اشاره کنیم که برای دسترسی به تنگه و چشمه اودبه باید مسیری را در بین آبشار های زیبا و همچنین نخل های متعددی که در بین آن وجود دارد سبب می شود تا بتوانید از بی نظیر ترین و خاص ترین چشم انداز ها مشاهده کنید. در طول بازدید از تنگه های شوتاریکو می توانید از صدای پرندگانی که در این تنگه در حال گردش و گشت و گذار هستند لذت ببرید و بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را تجربه کنید. این دو تنگه جزو بی نظیر ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان به شمار می روند.

تنگه شوتاریکو- جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان

4.    آبشار بوچیر

از جذاب ترین جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان که می توانید بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در آن ها سپری کنید، می توان به آبشار و همچنین چشمه بوچیر اشاره کرد. این آبشار و چشمه در شرق شهرستان پارسیان واقع شده است و به همین سبب، برای دسترسی به آن می توانید به راحتی و آسانی مسیر خود را به سمت شرق این شهرستان پیدا کرده و یکی از جذاب ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان را مشاهده کنید. تنگه بوچیر که در مورد بالا به آن اشاره کردیم، دارای دره های و چاه های بسیار عمیق که آب در آن ها وجود دارد و محیط بسیار زیبا و دیدنی ای در آن وجود دارد. جالب است بدانید که هر چه به عمق این تنگه نزدیک تر شوید با آب و هوای بسیار خنک تری رو به رو خواهید شد. 

جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان بسیار جذاب و دیدنی هستند و با بازدید از آن ها می توانید بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را سپری کنید. در مسیر دسترسی به آبشار و چشمه بوچیر که از جذاب ترین جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان به شمار می روند، می توانید از قندیل های بسیار زیادی که از صخره ها آویزان هستند دیدن کنید. این قندیل ها چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی ای را در این جاذبه گردشگری ایجاد کرده اند. اما در نهایت، برای دیدن آبشار بسیار زیبا و دیدنی ای که در این شهرستان وجود دارد می توانید وارد روستا شوید و بی نظیر ترین و هیجان انگیز ترین چشم اندازی که می توانید در عمر خود با آن رو به رو شوید را مشاهده کنید.

بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان را از دست ندهید!

جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان سبب شده اند تا در طول چند سال گذشته، توریستان و گردشگران متعددی به بازدید از این شهرستان بیایند. و این مساله در نهایت ساعث شده تا اقتصاد این منطقه، به طور چشم گیری رونق پیدا کند. در نتیجه با سفر به این شهرستان و برنامه ریزی برای بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان می توانید در کمال رفاه و راحتی، بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را تجربه کنید، و از یکی از بی نظیر ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری که در ایران وجود دارد بازدید کنید. همچنین می توانید تصاویر بی نظیر و بسیار خاص را در این منطقه به ثبت برسانید. اگر تا به حال از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان دیدن کرده اید، تجربیات و نظرات  خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 
  • 05 مرداد ، 1400
  • 152

دیدگاه - 2

محبوبه اسکندری

تا حالا اسم شهر پارسیان رو نشنیده بودم و عجب مناظر بکر و دیدنی ای داره این شهر
2 ماه پیش

صادق

پارسیان خیلی جای قشنگی به نظر یماد مرسی از معرفی تون
2 ماه پیش

نظر دهید