021-49029
معرفی عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

معرفی عجیب ترین جاهای دیدنی ایران


ایران با توجه به قدمت و تاریخچه ای که دارد مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران خارجی است. اما علاوه بر گردشگران خارجی خود ایرانیان نیز که بسیار اهل گردش و سفر هستند نیز به بسیاری از شهر های اصلی ایران که به نوعی شهر های مهم در صنعت گردشگری به شمار میروند سر میزنند. اما در این میان کسانی هستند که علاوه بر سفرهای معمول و گشت و گذار در میان آثار تاریخی و طبیعی، به دنبال ماجراجوی های بیشتری در طی سفرشان هستند. این دسته افراد علاقمند هستند به مناطق بکری که دسترسی به آنها با خودرو چندان راحت نیست بروند و یا به عجیب ترین جاهای دیدنی ایران که افسانه ها و تاریخچه ای اعجاب انگیز دارند سفر کنند. عجیب ترین جاهای دیدنی ایران میتوانند به چند دسته مختلف تقسیم شوند، برخی از این عجیب ترین ها میتوانند ترسناک باشند و برخی بخاطر بکر بودنشان عجیب به نظر برسند و برخی  دیگر نیز بخاطر خاص و متفاوت بودنشان از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران به شمار بیایند. علاوه بر اینها برخی از جاهای دیدنی ایران نیز با قصه ها و افسانه هایی در میان مردم محلی پوشانده شده اند که شنیدن آنها در نوع خود جالب است و این مکان هارا عجیب و گاهی خوفناک میکند.در این مطلب قصد داریم به معرفی عجیب ترین جاهای دیدنی ایران بپردازیم تا اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به ماجراجویی و رفتن به جاهای عجیب و ترسناک علاقه دارید بیشتر با این مکانها آشنا شوید.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

روستای دوقلوها

یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران در یزد واقع شده است. اگر در روستایی به نام شهر آباد از توابع ابرکوه یزد قدم بزنید احساس میکنید آدمهای تکراری زیادی را میبینید. دلیل این واقعه این است که در این روستا اغلب کودکان به صورت دوقلو به دنیا می آیند. اگر وارد یکی از کلاسهای مدرسه این روستا شوید احساس میکنید که دچار دوبینی شده اید چرا که پشت یک نیمکت معمولا دو کودک کاملا مشابه هم خواهید دید. دوقلوهای این روستا عموما به صورت کاملا همسان به دنیا می آیند. اگر به یزد سفر میکند حتما سری به این روستا بزنید، چرا که دیدن تعداد زیادی از افراد که دو به دو شبیه هم هستند بسیار میتواند جالب و دیدنی باشد.

تالاب ارواح

تالاب ارواح نیز یکی از ترسناکترین و عجیب ترین جاهابی دیدنی ایران است. این تالاب که در آن پر از تنه درختان مرده است و در طول شبانه روز روی آن با یک لایه‌‌ی غلیظ مه پوشانده شده شمارا به یاد فیلم های ترسناک می اندازد، بخصوص که در اطراف این تالاب حیوانات وحشی نیز زندگی میکنند و صدای آنها در سراسر این تالاب میپیچد. این تالاب در 12 کیلومتری شهر نوشهر واقع شده، پس اگر به این شهر سفر میکنید در کنار دریا و دیدن جاهای زیبا به این دریاچه نیز سری بزنید تا یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران را دیده اشید و یک سفر مهیج را تجربه کنید.

جنگل جیغ

در طرقبه مشهد جنگلی وجود دارد که با غروب خورشید صدایی شبیه به صدای جیغ یک شخص در آن میپیچد، این صدای جیغ هیچ شباهتی به صدای باد یا صدای حشرات و پرندگان نیست و همین موضوع جنگل جیغ را به یکی از ترسناک ترین و عجیب ترین جاهای دیدنی ایران تبدیل میکند. اگر اهل ماجراجویی در طبیعت هستید و به راحتی هم ترس بر شما غلبه نمیکند حتما به جنگل جیغ در طرقبه سر بزنید و درمیان درختان انبوه و سر به فلک کشیده منتظر بمانید تا خورشید غروب کند و جنگل تاریک شود تا صدای این جیغ ها به گوشتان برسد. البته ناگفته نماند با پیگیری مسئولان گفته میشود این صدای جیغ ممکن است صدای نوعی جیرجیرک باشد که در این جنگل زندگی میکند، به هرحال علت هرچه که باشد از عجیب بودن این جنگل چیزی کم نمیشود.

قلعه جنی

اگر به کیش سفر کرده باشید حتما در هنگام غروب خورشید به دیدن کشتی یونانی رفته اید. در نزدیک این کشتی قلعه ای وجود دارد که در زیر سایه ی زیبایی کشتی یونانی کمتر کسی به آن توجه میکند. این قلعه که خالی از سکنه و کاملا متروکه است در هنگام شب به یکی از مخوف ترین و عجیب ترین جاهای دیدنی ایران تبدیل شده است. به طوری که اگر بخواهید شب هنگام به این قلعه سر بزنید هیچکدام از محلی ها شمارا همراهی نخواهد کرد، چراکه معتقدند جن ها در این قلعه زندگی میکنند. این قلعه شب ها و به خصوص در هنگام غروب به یکی از موهوم ترین و عجیب ترین جاهای دیدنی ایران تبدیل میشود. صداهایی هم در اطراف این قلعه میپیچد که احتمالا ناشی از صدای حرکت باد و پیچیدن آن در چاه آبی است که در همان حوالی قرار دارد اما هرچه که هست احساس رعب و وحشت را در هرکسی بر می انگیزد.

باغ سنگی سیرجان

سیرجان در جنوب غربی کرمان واقع شده و جاهای دیدنی بسیاری دارد، اما باغ سنگی این منطقه را به یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران تبدیل کرده است. این باغ سنگی که توسط شخصی ناشنوا و لال به نام درویش خان اسفندیارپور ساخته شده رمز و رازهای بسیاری دارد. چرا که به طور قطعی نمیتوان گفت علت ساخت این باغ چه بوده و چرا درویش خان این باغ را که مساحتش به 1000 متر میرسد ساخته است. خانواده درویش خان معتقدند بعد از سال 1340 که اصلاحات ارضی انجام شد، درویش خان بسیاری از زمین های خود را از دست داد و دست به ساخت این باغ سنگی زد. برخی نیز معتقدند که او مجنون شده بود برای همین اینکار را انجام دادهريال برخی نیز پای موجودات فرازمینی را به این داستان باز میکنند. به هرحال علت هرچه که بوده، درویش خان یکی روز تصمیم میگیرد تا در یکی از زمین هایش چاله های متعددی حفر کند و تنه های خشک شده ی درختان را در این چاله ها بکارد. پس از آنکه کار کاشت این درخت ها به اتمام رسید سنگ های تقریبا یک شکلی را به جای میوه بر این درختان آویزان میکند. این باغ سنگی یکی از مرموز ترین و عجیب ترین جاهای دیدنی ایران است. اما موضوع دیگری که این باغ را عجیب میکند وجود همین سنگ هایی است که بر روی همه ی آنها سوراخ هایی وجود دارد. هیچ معلوم نیست که درویش خان این سنگ هارا از کجا پیدا کرده است و کسی هم اورا هیچ وقت در حین سوراخ کردن این سنگ ها ندیده است. به هر حال داستان ساخت این باغ به نظر می آید که همیشه به صورت یک راز باقی بماند چرا که درویش خان به جز زبان اشاره نمیتوانست با زبان دیگری سخن بگوید و اکنون هم که او دیگ در قید حیات نیست تا بتوان از راز و رمز این باغ از او پرس و جو کرد. اما اگر به دنیال دیدن یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران هستید، بازید از این باغ را هرگز از دست ندهید.

مثلث برمودای ایران

یکی دیگر از پر رمز و رازترین و عجیب ترین جاهای دیدنی ایران مثلث برمودای ایران است. این مثلث برمودا که در کویری به نام کویر جن قرار دارد به یکی از مشهور ترین جاهای دیدنی ایران در میان افراد ماجراجو تبدیل شده. چراکه کویر ریگ جن خود نیز یمی از صعب العبور ترین جاهای دیدنی ایران و جهان است و کویرنوردان و گردشگران زیادی برای دیدن این کویر به سمنان سفر میکنند. کویرز ریگ جن در قسمت غربی کویر مرکزی ایران و در جنوب سمنان واقع شده است. ریگ جن خود یکی از مقاصد مهم گردشگری به شمار می آید چرا که تپه های شنی آن و منظره زیبایی که آسمانش در شب به چشم هر بیننده ای هدیه میکند هرکسی را وادار میکند برای یکبار هم که شه به این کویر سفر کند. اما در دل این کویر منطقه ای وجود دارد که به مثلث برمودای ایران مشهور شده. در این کویر هیچ جنبنده ای زندگی نمیکند و برخی میگویند که هرکسی پا به این منطقه بگذارد دیگر هیچگاه بر نمیگردد. البته در افسانه های محلی اینطور آمده که این منطقه محل زندگی اجنه است و به همین علت است که کسی از این منطقه نمیتواند بیرون بیاید. اما علت گم شدن افراد در این منطقه وجود ریگ های روان و مرداب های نمکی است که هرچیزی را ممکن است درون خود ببلهند به علاوه در برخی نقاط این کویر لجن و باتلاق هم وجود دارد که هرکسی را در خودش گیر می اندازد. پس اگر اهل ماجراجویی مشتاق دیدار عحیب ترین جاهای دیدنی ایران هستید خاطرتان باشد که باید با تجهیزات کامل و به صورت گروهی به این منطقه بروید. به علاوه باید یک راهنمای محلی با خود ببرید تا شمارا بهتر راهنمایی کند تا پا به مرداب های نمکی و جن زار ها نگذارید و از این کویر وحشت به سلامتی بگذرید.

دریاچه گنج

در 45 کیلومتری شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی و در نزدیکی تخت سلیمان دریاچه ای وجود دارد که به دریاچه گنج معروف است. علت نامگذاری این دریاچه مختلف است. برخی معتقدند انگشتر سلیمان نبی که قدرتی ماوراثیی داشته در این دریاچه پنهان است. برخی دیگر میگویند پس از غلبه کوروش بر پادشاه لیدیه، او تمام اشیاء قیمتی پادشاه لیدیه و اموالش را درون این دریاچه ریخت و آنها را به عنوان نذر به آب سپرده است.
برخی دیگر میگویند در زمان محاصره این دریاچه توسط سرداری رومی، ساکنان این منطقه و نگهبانان معبد آناهید تمام اشیا قیمتی خود را در این آب انداخته اند تا از دستبرد دشمن دور بدارند. اما چیزی که این دریاچه را به یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران تبدیل میکند این موضوع است که تا کنون هیچکسی نتوانسته به اعماق این دریاچه برود و از آن بازگردد. چرا که تا کنون چند تن از هموطنان به این دریاچه رفته اند و حتی جسد آنها باز نگشته است. علت این عمر ممکن است وجود لجن هایی در کف دریاچه باشد که همه چیز را درون خود میکشد و پنهان میکند اگر به این دریاچه سر بزنید میتوانید یادبود های نمادینی که از افرادی که در این دریاچه غرق شده اند و هیچ گاه جسدشان هم بازنگشته است ببینید. جالب است بدانید که هیچ موجود زنده ای نیز در این دریاچه زندگی نمیکند و علت آن هم وجود عناصر سنگینی است که در آب وجود دارند و درجه سختی آب را افزایش داده اند. از همین رو آشامیدن آب این دریاچه ممکن نیست و هیچ موجود زنده ای نیز نمیتواند در آن به زندگی بپردازد. پس اگر رفتن به جاهای مرموز و پیدا کردن عجیب ترین جاهای دیدنی ایران را دوستدارید حتما به این دریاچه سر بزنید. 

دریاچه گنج

قلعه آدمخوار

قلعه آدم خوار که شنیدن نامش هم برای ترسیدن کافی است یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران به شمار میرود. این قلعه که در استان اردبیل و در روستای کورعباسلو، در شهرستان نیر واقع شده است در زبان محلی بوینی یوغون خوانده میشود که معنی گردن کلفت است. این قلعه که از جنس سنگ و ساروج است دارای نشانه هایی از تمدن 4500 ساله ایران بوده که این قلعه را از منظر تاریخی ارزشمند میکند. قلعه آدم خوار در بین محلی ها پر از داستانها و افسانه های مختلف است. مردم محلی معتقد بودند که هرکس پا به درون این قلعه بگذارد دیگر از این قلعه خارج نخواهد شد.  هیچ سندی از اینکه چه افرادی در این قلعه زندگی میکرده اند در دسترس نیست و نمیتوان ادعا کرد که به راستی افراد در این قلعه ناپدید میشده اند. اما باید اشاره کرد مکه ارتفاع دیوارهای این قلعه به 300 متر میرسیده و احتمالا کسانی که به درون این قلعه میرفتند راه بازگشتی نداشته اند و یا اینکه از سوی دیگر قلعه خارج میشده اند و کی خارج شدن آنها را نمی دیده و فکر میکرده که آنها ناپدید میشوند. به هر حال این قلعه با تمام رمز و رازهایش یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران است که رفتن به آن خالی از لطف نیست. درون این قلعه چاله های سنگی متعددی نیز ساخته شده که به نظر میرسد جهت جمع آوری آب باران بوده است.

قلعه آدمخوار

جهنم دره 

شاید گمان کنید که جهنم دره یک اصطلاح باشد، اما جالب است بدانید که همچین مکانی واقعا وجود دارد. جهنم دره در آذربایجان غربی و در شهرستان خوی و در مسیر جاده خوی چالدران قرار دارد. در آن حوالی روستایی به نام قریس واقع شده که جهنم دره دقیقا در نزدیکی این روستاست. این منطقه پر از دره های عمیق با شیب های بسیار تند است که بسیار صعب العبور بوده و تقریبا هیچ کسی بدون تجهیزات کوه نوردی نمیتواند از این دره ها عبور کند. این منطقه برخلاف نامش بسیار سرسبز و زیباست و چشمه های آب فراوانی نیز دارد اما به همان دلیلی که بسیار صعب العبور بود و عبور از آن در گذشته تلفات زیادی داشت به آن جهنم دره میگفتند و به علاوه بسیاری از کسانی که به نوعی خلافی مرتکب شده بودند و تحت تعقیب بودند در این دره ها پنهان میشدند و زندگی میکردند، پس ساکنین خطرناکی در گذشته های دور در این منطقه می زیسته اند و همین باعث شده در بین مردم محلی این منطقه مخوف و ترسناک به نظر بیاید. اما امروزه به دلیل پوشش گیاهی غنی و بی نظیرش و آب و هوای معتدلی که دارد به یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران تبدیل شده که کوه نوردان و صخره نوردان و افراد ماجراجوی زیادی را به خود جذب میکند.

درک

یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران که بسیار زیبا و آرامش بخش نیز هست در چابهار وجود دارد. روستای درک در از توابع بخش زرآباد شهرستان کنارک است که در حاشیه ی دریای عمان واقع شده است و یکی از جاهای دیدنی سیستان و بلوچستان نیز به شمار میرود. اما چیزی که روستای درک را دیدنی میکند، وجود یک ساحل بسیار زیبا در نزدیکی‌اش است. تصور کنید کنار یک دریای آبی و نیلگون شن ها و رمل ها و تپه هایی که فقط میتوان در دل یک کویر و در بیابانها آنهارا مشاهده کرد وجود داشته باشد. این ساحل یکی از عجیب ترین ساحل های ایران است چرا که در آن میتواند هر سه نوع ساحل شنی ، ماسه ای و مرجانی را ببینید. با همت مردم روستای درک این ساحل از پاکیزه ترین ساحل های ایران است چرا که مردم این روستا در ورودی این روستا تابلویی نصب کرده اند که روی آن نوشته با تحویل دادن هر یک کیسه زباله ای که در اطراف ساحل جمع آوری کرده اید مبلغی پول به شما هدیه داده میشود. اگر اهل درمانهای طبیعی هستید حتما از درک دیدن کنید و از ماسه های گرم و سفید این محل که برای درمان گرفتگی های مفصل بسیار مفید است استفاده کنید. همچنین طوری برنامه ریزی کنید که ساعتی از شب را در این ساحل بمانید و درحالی که بر تپه های گرم شنی دراز کشیده اید و نسیم خنکی از سمت دریا به سمت شما می آید آسمان پرستاره و زیبای کویری بالی سرتان را نیز مشاهده کنید.

گورستان جن در تیس

یکی دیگر از مرموز ترین و عجیب ترین جاهای دیدنی ایران، در چابهار و در 300 متری روستای تیس در حنوب قلعه پرتغالی ها قرار دارد. نکته ای که این قبرستان را از سایر قبرستانهای موجود متمایز میکند، قبر های آن است. قبرهای این قبرستان بسیار بزرگ تر از اندازه ی معمول قبرها هستند به علاوه تمامی این قبر ها در دل سنگ ها حفاری شده اند. خود این موضوع بسیار عجیب است چرا که این قبرها بسیار کهن هستند و مربوط به سده چهارم هجری قمری میباشند که در آن زمان وجود ابزارآلاتی که بتوان به راحتی این قبر ها را در دل سنگ های بسیار سخت در دامنه کوه حفر کرد تقریبا ناممکن بوده. به همین دلیل بومیان این منطقه فکر میکنند این قبر ها درواقع گور هایی متعلق به جنیان است که این گور ها را با نیروهای خاص خودشان حفر کرده اند تا مردگان خود را در آنها دفن کنند، حتی عده ای معتقدند شب ها ازاین گورستان صدای گریه و مویه جنیان نیز به گوش میرسد.

 گورستان شهر یئری

یکی دیگر از عجیب ترین جاهای ایران در استان اردبیل قرار دارد. در استان اردبیل و در 35 کیلومتری شهرستان مشکین شهر محوطه باستانی ای قرار دارد که به آن محوطه باستانی یئری گفته میشود. از عجیب ترین آثار تاریخی در این محوطه باستانی گورهایی است که در آن کشف شده است. قدمت برخی از این گور ها به هزاره دوم قبل از میلاد میرسد و قدمت کل این منطقه باستانی به 7000 سال قبل از میلاد مسیح نیز منصوب میشود.نکته ی جالب این گورستان وجود سنگتراش هایی هستند که در ابعاد مختلف وجود دارند و از نیم متر تا دو متر نیز ارتفاع دارند. این سنگ تراش ها نقش حیوانات مختلف و انسانها را دارند اما عجیب ترین آنها آندسته از سنگتراشهایی است که نقشی از صورت انسانهای بی دهن بر رویشان حک شده است. این حکاکی ها به قدری ظریف و زیبا هستند ک هرکسی را برای دقایقی خیره میکنند. تعداد این سنگ تراش ها به 100 عدد میرسد که در گذشته تعداد بیشتری از آنها وجود داشته اما متاسفانه به دلیل عدم نظارت ازبین رفته اند.

گورستان یئری

کلبه وحشت انزلی

در یکی از جنگل های واقع در انزلی به نام جنگل هفت دغنان که در نزدیک بندر انزلی و صومعه سرا در استان گیلان واقع شده محلی مرموز و ترسناک وجود دارد که یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران به شمار میرود و به قدری تاریخچه مخوف و ترسناکی دارد که مقصد بسیاری از گردشگران و ماجراجویانی است که به دنبال هیجان در سفرهایشان میگردند. در دل این جنگل که هیچکدام از محلی ها جرات ورود به آن را ندارند یک کلبه ای قرار دارد که طبق افسانه ها میگویند هرکسی بتواند یک شب را در این کلبه سر کند ثروتمند خواهد شد. اما اتفاقات عجیب و غریبی که برای افرادی که در این کلبه بوده اند افتاده باعث شده تا هیچکسی دیگر پا به درون این کلبه نگذارد.
در سال 65 چهار پسر برای به چالش کشیدن شجاعتشان قصد میکنند که درون این کلبه بخوابند که به علل نا معلومی  دو نفر از آنها از کلبه فرار میکنند و از دونفر دیگری که در این کلبه باقی میمانند یکی از آنها در اثر سکته قلبی فوت میکند و دیگری نیز مجنون میشود و هیچگاه به حالت عادی خود باز نمیگردد. این اتفاق برای گروه دیگری نیز تکرار میشود و از آن پس پلیس محلی این منطقه را به شدت زیر نظر دارد تا اجازه ندهد هیچکسی وارد این کلبه شود. البته لازم به ذکر است که هیچگونه مدرک و سندی دال بر صحت اتفاقات یاد شده وجود ندارد و برای اطلاعات دقیق از کارشناسان باید مطالعات گسترده تری انجام دهد اما به هرحال این کله از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران به شمار میرود که ورود به آن هم ممنوع شده است.

کلبه وحشت

  • 16 فروردین ، 1400
  • 32

نظر دهید

پر بازدیدترین پست ها

معرفی بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز 1400

معرفی بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز 1400

شهر تهران، دارای جاهای دیدنی بسیار زیادی می باشد اما برخی از آن ها، کاملا مناسب ...

27 اسفند ، 1399
جاذبه های گردشگری ایران

جاذبه های گردشگری ایران

کشور ایران یکی از مهم ترین کشور های خاورمیانه و آسیا می باشد که دارای جاذبه های ...

18 اسفند ، 1399
همه چیز در مورد شهر تهران

همه چیز در مورد شهر تهران

تهران شهر بزرگی می باشد که دارای تاریخچه جالبی می باشد و علاوه بر این، آشنایی با ...

17 اسفند ، 1399

آخرین پست ها

لیست کامل جاهای دیدنی طبس

لیست کامل جاهای دیدنی طبس

طبس یکی از مناطق کویری ایران به شمار میرود که به دلیل داشتن چشمه ها و آبشارهای م ...

28 فروردین ، 1400
جنگل الیمستان کجاست؟

جنگل الیمستان کجاست؟

برای کسانی که ساکن تهران هستند سفر یک روزه به جنگل الیمستان یک گزینه ی بسیار خوب ...

28 فروردین ، 1400
بهترین مناطق تهران برای زندگی کدامند؟

بهترین مناطق تهران برای زندگی کدامند؟

شهر تهران با وسعت بسیار زیاد خود، محله های متعددی را درون خود جای داده است که بر ...

28 فروردین ، 1400