021-49029
معرفی محبوب ترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری ایران

معرفی محبوب ترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری ایران

کشور ایران، مکانی است که دارای جاذبه های گردشگری متعدد و بسیار زیادی می باشد. در حقیقت می توان گفت که این کشور یکی از غنی ترین کشور های دنیا از لحاظ دارا بودن جاذبه های تاریخی و گردشگری می باشد. در واقع برخی از این جاذبه های گردشگری، دارای شهرتی جهانی می باشند و همه ساله، افراد بسیار زیادی را از اقصی نقاط دنیا به سمت خود جذب می کنند. علاوه بر این، بسیاری از جاذبه های گردشگری کشور ایران، در سازمان بین المللی یونسکو ثبت شده اند و آن ها نیز از شهرت بالایی برخوردار هستند. 

در این مطلب، به معرفی محبوب ترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری ایران پرداخته ایم و برخی از مهم ترین این جاذبه های گردشگری را ذکر کرده ایم. اگر علاقه مند به بازدید از مشهورترین جاذبه های گردشگری در ایران می باشید، توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با پر طرفدارترین و پربازدید ترین جاذبه گردشگری در ایران آشنا شوید.

تخت جمشید، مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه گردشگری ایران

در واقع این جاذبه تاریخی، یادگاری از زمان حکومتی هخامنشینان می باشند. این سازه ی تاریخی، پس از تاسیس سلسله ی هخامنشینان، توسط داریوش اول ساخته شد و تا چند صد سال ادامه داشت. جالب است بدانید که حتی پس از پایان سلسله ی هخامنشیان، باز هم ساخت این سازه به اتمام نرسیده بود. اما اکثر قسمت های تخت جمشید ساخته شده بود. این بنا، شاهکاری عظیم می باشد که در تمامی دنیا شهرت دارد. هر ساله، گردشگران و توریستان بسیاری برای بازدید از این سازه تاریخی، به ایران سفر می کنند تا از نزدیک، شاهد عظمت این سازه باشند.

تنگه شیرز

این تنگه، یکی از جاذبه های گردشگری در استان خوزستان می باشد که با سایرجاذبه های گردشگری در ایران بسیار فرق می کند. در واقع شاید نمونه این تنگه را در کارتون ها یا فیلم های خارجی دیده باشید. اما باید اشاره کرد که در کشور ایران نیز، از این عجایب دیدنی به وفور یافت می شود. این تنگه، یکی از محبوب ترین و پربازدید ترین جاذبه های گردشگری ایران می باشد و توجه توریستان و گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. اگر تا به حال از این تنگه دیدن نکرده اید و قصد ایرانگردی دارید، توصیه می کنم بازدید از این تنگه زیبا را از دست ندهید.

مجموعه کاخ موزه سعد آباد، یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری در ایران

این مجموعه کاخ، یکی از جاذبه های تاریخی در پایتخت کشور می باشد. جالب است بدانید که هر زمان که به بازدید از این جاذبه گردشگری بروید، می توانید توریستان و گردشگران خارجی بسیار زیادی را در این مجموعه کاخ ها ببینید. در واقع به جرات می توان گفت که این جاذبه تاریخی، یکی از محبوب ترین و پربازدید ترین جاذبه های تاریخی در ایران می باشد که همه روزه، توجه بازدید کنندگان و گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند.

میدان نقش جهان اصفهان

اما یکی از جاذبه های تاریخی بر جای مانده از دوران صفوی، میدان نقش جهان اصفهان می باشد. این میدان از زمان صفوی تا به امروز، سرپا مانده است و یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری در استان اصفهان می باشد. این میدان، شهرتی جهانی دارد و نام آن در سازمان ملی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این جاذبه تاریخی، نه تنها در شهر اصفهان، بلکه در تمام ایران، بسیار محبوب و مشهور است و همیشه جمعیت بسیار زیادی در آن مشغول گشت و گذار و بازدید می باشند.

کلام آخر

اگر تا به حال از این جاذبه های گردشگری دیدن نکرده اید، توصیه می کنم بازدید از آن ها را از دست ندهید و از محبوب ترین جاذبه های گردشگری و تاریخی ایران دیدن کنید. 
 

 
  • 21 دی ، 1399
  • 398

دیدگاه - 7

سیا

معرفی پربازدید ترین جاذبه های گردشگری ایران باعث میشه که از قبل هم بازدید کننده های بیشتری به اونجا هابرن و این مساله می تونه خطرناک باشه توی شرایط کرونا!
10 ماه پیش

خانم فرجی

چقدر خوبه که مردم با سفر به این جاها سبب می شن تا پربازدید ترین جاذبه های گردشگری ایران هر روز پررنگ تر بشن. چون جذب توریست های خارجی به چرخش اقتصاد کشور کمک بزرگی می کنه
10 ماه پیش

رسا

مطلب خوبی بود
10 ماه پیش

فاضل سالک مجید

اگه می خواید با پربازدید ترین جاذبه های گردشگری ایران آشنا بشید به نظرم یه بار برید شمال
10 ماه پیش

طاهر نیرانه رود

مطالبتون خیلی خوب بود. ممنونم بابت معرفی این جاهای گردشگری
11 ماه پیش

پارسا میرزایی

والا به نظر من پربازدیدترین جاذبه های گردشگری ایران باملند . هر وقت میری شلوغه
11 ماه پیش

شادی تنهایی

تنگه شیرز بهشت ایرانه. واقعا جای قشنگیه و بی دلیل نیست که جزو محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایران هست.
11 ماه پیش

نظر دهید