021-91004064
معرفی زیباترین آبشارهای استان گیلان

معرفی زیباترین آبشارهای استان گیلان

آبشار های استان گیلان، از جمله جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری در این استان می باشند. هر کدام از آبشار های استان گیلان، دارای چشم اندازی زیبا و بی نظیر بوده و علاوه بر این، بازدید از آن ها بسیار لذت بخش خواهد بود. چرا که با سفر به هر کدام از آن ها، می توان با چشم انداز هایی منحصر به فرد و جذاب رو به رو شد. مناظری که به قدری جذاب و زیبا هستند که شما را ترغیب می کنند تا ساعت ها در کنار آن ها بنشینید و از صدای بی نظیر آب آبشار لذت و مهم تر از آن، مناظر زیبا و خاص بهره مند شوید. 

استان های شمالی کشور ایران، گزینه های متعددی را برای گشت و گذار و بازدید درون خود قرار داده اند. یکی از استان های شمالی کشور که جاذبه های گردشگری و پدیده های طبیعی آن بسیار متعدد و جذاب است، استان گیلان می باشد. برخی از آبشار های استان گیلان، به قدری زیبا و دیدنی هستند که بسیاری از انسان ها حتی با مشاهده نتصاویر این آبشار های استان گیلان، برای بازدید از آن ترغیب شده و در نهایت، در کوتاه ترین فرصت اقدام به بازدید از زیباترین آبشار های استان گیلان می کنند. 

در ادامه این مطلب، لیستی از جذاب ترین و زیباترین آبشار های استان گیلان بیان کرده ایم. اگر شما نیز علاقه مند به طبیعت گردی و گشت و گذار در دل طبیعت هستید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید و با برخی از مشهور ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری گیلان آشنا شوید. بدون شک گزینه های گردشگری در گیلان به قدری متعدد و جذاب هستند که در اویل فرصت برای بازدید از آن ها اقدام خواهید کرد.

لیسبت زیباترین آبشار های استان گیلان

برخی از آبشار های استان گیلان به قدری جذاب و دیدنی هستند که تمامی انسان ها باید حتما یک بار از آن ها بازدید کنند و مناظر و چشم انداز های منحصر به فرد و زیبایی که دارند را از نزدیک ببینند. همانطور که می دانید، استان گیلان، استانی است که در مسیر رشته کوه های البرز قرار دارد. به همین سبب باید اشاره کنیم که پدیده های طبیعی متعددی درون آن وجود دارد. درون کوه های این منطقه، آبشار های متعددی وجود داشته و سبب شده اند تا از نقاط مختلف کشور، افراد بسیار زیادی برای بازدید از آن ها اقدام کنند. در لیست زیر، برخی از خاص ترین و جذاب ترین آبشار های استان گیلان را معرفی نموده ایم. اگر به دنبال مقصدی متفاوت برای سفر کردن هستید، لیست زیر را مطالعه کنید.

1.    آبشار لاتون، خاص ترین دیدنی های گیلان

یکی از خاص ترین آبشار های استان گیلان که بازدید از آن برای همگان واجب است، آبشار لاتون می باشد. این آبشار، از آن دسته ا جاذبه هایی است که نمونه آن را نمی توان در هیچ کجای دیگر پیدا کرد. باید اشاره کنیم که دسترسی به آبشار لاتون کار چندان آسانی نیست. چرا که پیاده روی طولانی ای دارد. اما با این حال، باید اضافه کرد که آبشار لاتون خاص ترین آبشار استان گیلان است. چرا که ارتفاع این آبشار به حدی بلند است که نام آن در لیست 10 مورد از مرتفع ترین آبشار های ایران وجود دارد. در اطراف آبشار لاتون، تا چشم کار می کند درختان سر به فلک کشیده و زیبا وجود دارد. درختانی که زیبایی این منطقه را دو چندان کرده اند.  

جالب است بدانید که در فصل پاییز، رنگ های بسیار جذاب و زیبایی را به خود می گیرند و در نتیجه، محیط بسیار جذاب و دیدنی ای را در این منطقه ایجاد می کنند. برای دسترسی به آبشار لاتون، باید خود را به محدوده غربی استان گیلان برسانید. در نزدیکی شهر آستارا و در محدوده جنوب غربی آن، شهری به نام لوندیل وجود دارد. پس از دسترسی به این شهر، باید خود را به کوه مشهور و معروف اسپیناس برسانید. کوه اسپیناس، در نزدیکی روستای کوته کومه واقع شده است و توصیه می کنیم حتما بازدید از این آبشار بی نظیر و جذاب را از دست ندهید. به یاد داشته باشید که به محض رسیدن به روستای کوته کومه باید پیاده روی خود را شروع کرده و در نهایت، مسیری در حدود 60 کیلومتر را با پای پیاده طی کنید. 

اآبشار لاتون از زیباترین آبشار های استان گیلان

سایر آبشار های این منطقه

با بازدید از آبشار لاتون که یکی از جذاب ترین و زیبا ترین آبشار های استان گیلان است، می توانید تعداد بسیار زیادی از آبشار های دیگر را در فاصله بسیار کمی از این آبشار مشاهده نمایید. علاوه بر این، حوضچه های متعددی نیز در محدوده بالایی آبشار لاتون وجود دارد که توصیه می کنیم حتما به آن جا بروید و از منظره بی نظیر و بسیار جذابی که در این منطقه وجود دارد دیدن کنید. آبشار هایی که در اطراف آبشار لاتون قرار دارند، از ارتفاع 10 متر تا 65 متر می باشند و شما می توانید مجموعه ای بی نظیر و بسیار جذاب را مشاهده نمایید. 

2.    آبشار ویسادار، از جذاب ترین آبشار های استان گیلان

یکی از مشهور رتین آبشار های استان گیلان، آبشار ویسادار می باشد. آبشار ویسادار، در منطقه ای بکر و بسیار سرسبز واقع شده است و علاوه بر این ویژگی های جذابی که این آبشار دارد، سبب می شود تا بخواهید چندین روز را در کنار آن بگذرانید. آبشا ویسادار، همانند آبشار لاتون، یکی از مرتفع ترین آبشار های استان گیلان بوده و در میان مرتفع ترین آبشار های گیلان، رتبه سوم را دارد. برای دسترسی به آبشار ویسادار، باید خود را به رضوان شهر استان گیلان رسانده و در نهایت، با پیاده روی در جنگل بسیار جذاب و دیدنی این منطقه، به راحتی به این آبشار جذاب دسترسی پیدا کنید. 

یکی از عواملی که سبب شده تا آبشار ویسادار، محبوبیت بسیار زیادی در میان سایر آبشار های گیلان داشته باشد، صخره ای است که آب آبشار از از بالای آن به زمین فرو می ریزد. در میان تمامی آبشار های استان گیلان و یا حتی سایر آبشار های کشورمان، نمی توان صخره هایی این چنینی را مشاهده نمود. آبشار ویسادار در محدوده تالش واقع شده است و به همین سبب نامی که به آن نسبت داده اند نیز یک واژه ی تالشی است. معنای کلمه ویسادار، سایه درخت بید بوده و توصیه می کنیم حتما در اولین فرصت برای بازدید از آن اقدام کنید. 

بهترین زمان سفر

اگر علاقه مند به فصل پاییز و درختان رنگارنگ آن هستید، توصیه می کنیم حتما فصل پاییز را برای بازدید از آبشار ویسادار انتخاب نمایید. چرا که در این فصل، در اطراف آبشار، منظره ای بسیار جذاب و دیدنی ایجاد می شود و زیبایی آن غیر قابل توصیف است. اما در نظر بگیرید که در فصل پاییز، با توجه به بالا بودن میزان بارش، ممکن است پیمودن مسیر کمی سخت باشد. در نتیجه اگر دوست دارید در نهایت رفاه سفر خود را بپیمایید، توصیه می کنیم در فصول بهار و تابستان اقدام به بازدید از این مورد از جذاب ترین آبشار های گیلان نمایید. 

3.    آبشار زمرد، از سرسبز ترین آبشار های استان گیلان

آبشار زمرد، که با نام آبشار دوقولو نیز معرفی می کنند، یکی دیگر از زیباترین آبشار های استان گیلان است که بازدید از آن برای همگان واجب است. یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزایایی که آبشار زمرد دارد، این است که آبشاری دائمی بوده و به همین سبب، همیشه و همه روزه، میزبان بازدید کنندگان خواهد بود. برای دسترسی به آبشار زمرد، باید یک پیاده روی لذت بخش و جذاب را در دل جنگل داشت. پیاده روی ای که می توان در پی آن، از درختان سر به فلک کشیده و سرسبز بازدید نمود و علاوه بر این، هوای مطبوعی را استشمام کرد. پس از لذت از جنگل زیبای این منطقه، کم کم، به آبشاری جذاب و دیدنی خواهید رسید. آبشاری که با قرار داشتن در دل جنگل و در میان انبوهی از گیاهان، منظره ای بی نظیر و بسیار جذاب را ایجاد کرده است. 

آبشار زمرد بدون شک یکی از بی نظیر ترین آبشار های استان گیلان می باشد. وقتی به محوطه ای که این آبشار درون آن قرار دارد می رسید، منظره ای بی نظیر و خیره کننده را مشاهده خواهید نمود. منظره ای که دوست دارید تا ابد در همان جا بمانید و از آن لذت ببرید. درون این محوطه، دو آبشار قرار دارند که یکی از یکی جذاب تر و دیدنی تر است. توصیه می کنیم حتما، در حوضچه هایی که در پایین دست آبشار ها وجود دارد آب تنی کنید تا سفرتان تکمیل شود. بدون شک از سفر به آبشار زمرد لذت خواهید برد و یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین روز های خود را سپری خواهید کرد. در نتیجه توصیه می کنیم بازدید از آبشار زمرد که از خاص ترین آبشار های استان گیلان است را از دست ندهید. 

مسیر دسترسی به آبشار زمرد

مسیر دسترسی به آبشار زمرد، کمی سخت و دشوار است. اما با این حال باید اشاره کنیم که می توانید سختی آن را به جان بخرید و حتما از آن بازدید کنید. برای دسترسی به آبشار زمرد باید خود را به حویق برسانید و سپس از زیبا ترین آبشار های گیلان بازدید نمایید. به خاطر داشته باشید که قبل از سفر آب و هوا را بررسی نمایید. چرا که در زمستان این منطقه صعب العبور و همچنین در تابستان بسیار شرجی است. در نتیجه می توان گفت که بهترین و عالی ترین گزینه ها برای بازدید از خاص ترین آبشار های استان گیلان، یعنی آبشار زمرد، فصل بهار و پاییز است.

4.    آبشار لونک، شاهکار طبیعی در میان آبشار های استان گیلان

آبشارهای استان گیلان بسیار متنوع و گوناگون هستند. اما برخی از آن ها بسیار جذاب و خاص هستند. یکی دیگر از آبشار های استان گیلان که بازدید از آن برای همگان واجب است، آبشا لونک می باشد. آبشاری که با قرار داشتن در دل طبیعت، منظره ای جذاب و دیدنی را به نمایش گذاشته است و علاوه بر این، می تواند یکی از عالی ترین و بهترین مقاصد گردشگری برای فاصله گرفتن از محیط های شهری باشد. آبشار لونک، با قرار گرفتن در جنگل هایی که در مسیر جاده ساهکل به دیلمان وجود دارد، از بهترین و جذاب ترین آبشارهای استان گیلان به شمار می رود و توصیه می کنیم بازدید از آن را به هیچ عنوان از دست ندهید. 

برای دسترسی به آبشار لونک، باید خود را به شهر سیاهکل در استان گیلان رسانده و در نهایت، پس از عبور از این شهر و قرار گرفتن در جاده سیاهکل – دیلمان، مسیر خود را تا حدود 25 کیلومتر ادامه دهید. سپس می توانید در نزدیکی جاده، با یکی از جذاب ترین و زیبا ترین آبشار های استان گیلان آشنا شوید و آن را از نزدیک مشاهده نمایید. اگر علاقه مند به سفری راحت اما به یاد ماندنی و عالی هستید، بازدید از آبشار لونک بر شما بسیار واجب است. 

5.    آبشار میلاش، نگینی در جنگل های گیلان

آبشار میلاش، یکی دیگر از زیباترین آبشار های استان گیلان است که می توانید از آن بازدید کرده و سفری به یاد ماندنی و لذت بخشی را تجربه کنید. در میان انبوهی از گزینه ها برای گشت و گذار و بازدید، آبشار میلاش یکی از مناسب ترین و جذاب ترین آن ها است. برای دسترسی به آبشار میلاش، باید خود را به منطقه رودسر استان گیلان برسانید. پس از دسترسی به این منطقه می توانید به راحتی مسیر خود را به سمت رحیم آباد پیدا کرده و در نهایت، به سمت آبشار میلاش بروید. منبع آبشار میلاش، چشمه ای به نام بندین است که سبب شده تا این چشمه بسیار هم پر آب و زیبا تر شود. 

آبشارمیلاش، با داشتن ارتفاعی در حدود 25 متر یکی از زیباترین آبشار های استان گیلان بوده که در نهایت، می توانید عالی ترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در کنار آن سپری نمایید. موقعیت مکانی آبشار میلاش، در محدوده غربی روستای رحیم اباد بوده و دسترسی به آن بسیار آسان می باشد. اگر قصد دارید تا به استان های شمالی کشور سفر کنید و اوقات خود را در کنار زیبا ترین و دیدنی ترین پدیده های طبیعی بگذرانید، توصیه می کنیم حتما یک بار به بازدید از آبشار میلاش که از جذاب ترین آبشار های استان گیلان است بروید. بدون شک از سفر خود لذت خواهید برد و می توانید از سکوت و محیط خلوتی که این منطقه دارد لذت ببرید.

حوضچه های این آبشار

یکی از جذاب ترین ویژگی هایی که آبشار میلاش دارد این است که در بخش پایینی آن، یک حوضچه وجود دارد. مساحت این حوضچه در حدود 30 متر بوده و توصیه می کنیم حتما از موقعیت آن استفاده نمایید. به طور کلی بازدید از آبشار میلاش را به شما توصیه می کنیم تا بتوانید حداقل چندین ساعت را از محیط های شلوغ شهری به دور باشید و در نهایت، از زیبایی های این منطقه لذت ببرید. 

آبشار میلاش از زیباترین آّبشار های استان گیلان

6.    آبشار دودوزن

آخرین مورد از زیباترین آبار های استان گیلان که بازدید از آن برای همگان واجب است و محیط بسیار جذاب و زیبایی دارد، آبشار دودوزن می باشد. آبشاری بسیار جذاب و خاص که می توانید تا ساعت ها در کنار آن بنشینید و از محیط بسیار جذابی که دارد لذت ببرید. آبشار دودوزن، یکی از آبشار های بسیار جذاب و دیدنی است که در محدوده شهرستان شفت قرار دارد. برای رسیدن به آبشار دودوزن، همانند دیگر آبشار های استان گیلان، باید مسیری را درون جنگل بپیمایید و در نهایت، از زیبایی های این منطقه لذت کافی را ببرید. 

جالب است بدانید که در اطراف این منطقه، تعداد بسیار زیادی از چشمه های جوشان وجود دارد و علاوه بر این، آب و هوا در این منطقه به حدی خوب و ایده آل است که می توانید تا ساعت ها در ان منطقه بمانید و از تمامی امکانات و ویژگی های بی نظیری که در رو به روی شما قرار دارد لذت ببرید. در میان انبوهی از آبشار های گیلان، این آبشار خود نمایی می کند و همه ساله، میزبان تعداد بسیار زیادی از گردشگران و توریستان می باشد. توصیه می کنیم در سفر به خود به استان گیلان، حتما بازدید از آبشار دودوزن را در نظر بگیرید تا بتوانید تغییراتی را در حال و هوای خود ایجاد نمایید.

آبشار های گیلان، محبوب ترین جاذبه های گردشگری

آبشارهای گیلان، از جمله پر بازدید ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری در این استان می باشند. چرا که با بازدید از آن ها، نه تنها می توان از تماشای این پدیده های زیبا لذت برد، بلکه همچنین می توانید از سایر پدیده های طبیعی دیگر که در این منطقه وجود دارد نیز لذت ببرید. اگر تا به حال از زیباترین آبشار های استان گیلان که در این مطلب معرفی شدند بازدید کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. و همچنین اگر سایر آبشار های استان گیلان را می شناسید که زیبایی آن ها غیر قابل توصیف است، آن ها را با ما به اشتراک بگذارید.

  • 07 آذر ، 1400
  • 1056

نظر دهید