021-49029
معرفی زیباترین باغ موزه های تهران

معرفی زیباترین باغ موزه های تهران

باغ موزه های تهران، یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی در این شهر می باشند. در حقیقت، باغ موزه های تهران، تلفیقی از جاذبه های تاریخی و طبیعی در دل شهر تهران هستند که ترکیبی بسیار زیبا و دوست داشتنی را در این شهر ایجاد کرده اند. همه ساله، گردشگران و توریستان بسیار زیادی به این شهر می آیند تا ساعاتی را به تماشای خاص ترین و مشهور ترین جاذبه های گردشگری این شهر بپردازند و از دیدنی ترین بخش های شهر تهران بازدید کنند. البته باید اشاره کنیم که شهر تهران، دارای تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری و تفریحی می باشد و به همین دلیل، برای بازدید از تمامی جاذبه های گردشگری این شهر، زمان بسیار زیادی لازم است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که حتی پایتخت نشینان نیز از تمامی جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی این شهر دیدن نکرده اند. 

به همین سبب، بهترین کار برای گشت و گذار در شهر تهران، و بازدید کردن از مشهور ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری این شهر، آشنایی با پر بازدید ترین ها و محبوب ترین آن هاست. یکی از جاذبه هایی که عموم توریستان و گردشگران در شهر تهران، به بازدید از آن ها می پردازند، باغ موزه های تهران می باشد. در حقیقت باغ موزه های تهران، با داشتن ویژگی های خاص و منحصر به فرد، به گونه ای هستند که با بازدید از آن ها، می توان با یک تیر دو نشان زد و علاوه بر بازدید از امکانات و جاذبه های تاریخی شهر تهران، از طبیعت بی نظیری که در این شهر وجود دارد نیز بازدید کرد و در خوش آب و وا ترنی بخش های این شهر قرار گرفت. در واقع باغ موزه های تهران بی دلیل محبوب نیستند و هر ساله، گردشگران بسیار زیادی را جذب می کنند.

در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره باغ موزه های تهران، و زیبا ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری تهران که این باغ موزه ها می باشند بیان کرده ایم. در واقع با توجه به وجود تاریخچه جالب و طولانی این شهر، تعداد نسبتا زیادی باغ موزه در این شهر قرار دارد که در ادامه مطلب، معروف ترین و مشهور ترین آن ها را معرفی کرده ایم. در نتیجه اگر قصد دارید با بهترین، پر بازدید ترین و محبوب ترین باغ موزه های تهران آشنا شوید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. 

لیست مشهور ترین و پر بازدید ترین باغ موزه های تهران

باغ موزه های تهران، در نقاط مختلف این شهر واقع شده اند و هر کدام از آن ها دارای محیطی خاص و متفاوت می باشد. اما برخی از آن ها، با داشتن ویژگی های خاص و منحصر به فرد، تعداد بیشتری از توریستان و گردشگران را به سمت خود جذب می کند. که در ادامه لیست کاملی از این باغ موزه های تهران ذکر کرده ایم  که توصیه می کنیم مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید. 

1.    مجموعه کاخ سعد آباد

در میان انبوهی از جاذبه های تاریخی، گردشگری و تفریحی در شهر تهران، برخی از دیدنی های این شهر، دارای شهرت بسیار زیادی می باشد. در واقع شهرت این جاذبه های گردشگری به حدی است که حتی بسیاری از توریستانی که در کشور ایران زندگی نمی کنند و از بخش ها و جاهای دیدنی این کشور آگاهی چندانی ندارند، نیز، این جاذبه های مشهور کشور را می شناسند. جالب است بدانید که تهران، تعدادی از این جاذبه های مشهور را درون خود قرار داده است که یکی از آن ها، مجموعه کاخ های سعد آباد می باشد. 

این کاخ، با داشتن وسعت بسیار زیاد، در یکی از شمالی ترین و سرسبز ترین بخش های شهر تهران قرار دارد. در حقیقت باید اشاره کنیم که مجموعه کاخ سعد آباد، در میان باغی بسیار بزرگ و سرسبز قرار گرفته است و دارای پیاده رو های بسیار بزرگ و طویل، جنگل های متعدد، گلخانه ها و گیاهان بسیار بزرگ و زیبا می باشد. از این جذاب تر اینکه در این مجموعه، رستوران و کافه ای وجود دارد که می توانید در آن ها اقامت کنید و تجربه ی غذا خوردن در یکی از مشهور ترین باغ موزه های تهران و به ویژه ایران را کسب کنید. مجموعه کاخ سعد آباد تهران در منطقه دربند تجریش قرار دارد و به راحتی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

2.    باغ موزه نگارستان

از دیگر باغ موزه های تهران که با داشتن چشم انداز بسیار زیبا، توجه بسیاری از توریستان و گردشگران را به خود جلب می کند، می توان به باغ نگارستان اشاره کرد. این جاذبه گردشگری و تاریخی، یکی از زیباترین باغ موزه های تهران بوده که مربوط به دوران قاجار می باشد. جالب است بدانید که در باغ موزه نگارستان، سازه ها و عمارت های تاریخی بسیار زیبا و دیدنی ای وجود دار که با سفر به آن می آیند. 

علاوه بر این باید اشاره کنیم که باغ موزه نگارستان، از آن دسته جاذبه هایی است که با داشتن چشم اندازی بسیار زیبا و دیدنی، افراد بسیاری را مجبور می کند تا ساعت ها به تماشای این دیدنی های جذاب بپردازند. در این باغ موزه تهران، اتفاقات بسیار زیادی رخ داده است و علاوه بر این، در اطراف آن، تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری و تاریخی دیگری قرار دارد که با سفر به آن ها نیز می توانید ساعاتی را به آشنایی با خاص ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری تهران بپردازید.

3.    باغ فردوس

باغ موزه های تهران، در موارد بالا خلاصه نمی شوند، بلکه باید اشاره کنیم که با کمی تحقیق و بررسی، در می یابید که باغ موزه ای به نام باغ فردوس در خیابان ولیعصر شهر تهران قرار دارد که با داشتن مسیری بسیار خاص و زیبا برای پیاده روی، گزینه ای بسیار مناسب برای فاصله گرفتن از محیط های شهری و بازدید از بناهای تاریخی که در میان باغی انبوه قرار دارند، می باشد. باغ فردوس از آن دسته جاذبه هایی است که حتی بسیاری از پایتخت نشینان، بیش از 2 بار به بازدید از آن رفته اند و علت هم وجود گیاهان و درختان با چینشی بی نظیر، و خاص می باشد. 

علاوه بر این، به دلیل قرار داشتن باغ فردوس در یکی از خیابان های بالاشهر تهران، دارای آب و هوای بسیار خوب و بی نظیری نسب به سایر باغ موزه های تهران می باشد. این باغ موزه، دارای عمارتی بسیار خاص و دیدنی می باشد که با داشتن معماری منحصر به فرد، چشم انداز باغ را دو چندان کرده است. همچنین باید اشاره کنیم که اگر به دنبال مکانی دیدنی در شهر تهران هستید که بتوانید عکس های بسیار زیبا و خوبی را در آن ها ثبت کنید، توصیه می کنیم بازدید از باغ فردوس را از دست ندهید و از یکی از خاص ترین باغ موزه های تهران بازدید کنید.

نمایی از باغ فردوس یکی از باغ موزه های تهران

4.    موزه زمان

یکی از باغ موزه های تهران که هر فردی قبل از مرگش باید از آن بازدید کند، باغ موزه زمان می باشد. ساختمانی بسیار زیبا و دیدنی در دل تهران، که به قدری ظریف و خاص می باشد که ساخت آن حدود 12 سال به طول انجامیده، در باغ موزه زمان قرار دارد. به جرات می توان گفت که در میان تعداد بسیار زیادی از باغ موزه های تهران، باغ موزه زمان، زیباترین آن ها می باشد. علت این زیبایی هم وجود درختان کهنسال و سر به فلک کشیده ای می باشد که این باغ زیبا را تشکیل داده است. 

همچنین باید اشاره کنیم که عمارتی با گچبری های متعدد و بسیار زیاد، در دل این باغ موزه وجود دارد که با رنگ فیروزه ای خود، ترکیب بسیار زیبایی را در این منطقه ایجاد کرده است. باغ موزه زمان، در یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق شهر تهران قرار دارد و مقصد بسیار خوبی در فصول مختلف سال می باشد. در حقیقت در هر کدام از فصول، منظره ی بی نظیری در این باغ ایجاد می شود که جذابیت های آن را دو چندان می کند.

5.     باغ موزه دفاع مقدس

از دیگر باغ موزه های تهران که ارزش بازدید را دارد، می توان به باغ موزه دفاع مقدس اشاره کرد. عموم باغ موزه های تهران در مناطقی مسکونی و در میان انبوهی از ساختمان قرار گرفته اند. اما برخی از باغ موزه های تهران نیز، در طبیعت بی نظیر این شهر، و در میان سرسبز ترین محدوده های شهر تهران واقع شده است. که یکی از این باغ موزه ها، باغ موزه دفاع مقدس می باشد. این باغ موزه که در منطقه عباس آباد، و در بخشی از فضای سبز این منطقه واقع شده است، از جمله سرسبز ترین و زیباترین طبیعت ها را به خود اختصاص داده است. 

بخش بسیار زیادی از فضای اطراف باغ موزه دفاع مقدس را فضای سبز، و گیاهان تشکیل داده است و به همین ترتیب، چشم انداز بی نظیری در این منطقه وجود دارد. باغ موزه دفاع مقدس که یکی از مهم ترین باغ موزه های تهران می باشد، مجموعه ای از آثار جنگ تحمیلی، ماشین ها و ابزار آلات جنگی، و همچنین تصاویر این جنگ را به نمایش گذاشته است. توصیه می کنیم بازدید از این باغ موزه های تهران را از دست ندهید و این منطقه خاص و دیدنی را از نزدیک مشاهده کنید.

6.    باغ موزه هنر ایرانی

باغ موزه های تهران دارای تنوع بسیار زیادی می باشند. که باغ موزه هنر ایرانی، یکی از متنوع ترین و زیبا ترین آن ها است. این باغ موزه زیبا، با قرار داشتن در مناطق شمالی شهر تهران، آب و هوای بسیار زیبا و بی نظیری را دارد. البته وجود آب و هوای عالی در این منطقه، تنها به این خاطر نیست و فضای سبز و باغ بسیار زیبایی که این مجموعه را تشکیل داده نیز، یکی دیگر از این دلایل می باشد. در باغ موزه هنر ایرانی، یک پیاده رو بسیار زیبا وجود دارد که می توانید تصاویر بسیار زیبا و بی نظیری را ثبت کنید. 

یکی از جالب ترین نکات در خصوص این باغ موزه، این است که انواع و اقسام جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهر را درون خود جای داده است. در حقیقت در باغ موزه هنر ایران، تعداد بسیار زیادی از ماکت های جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر تهران وجود دارد که هر کدام از آن ها، در بخش خاصی از باغ پیاده سازی شده اند. به همین سبب، چشم انداز بسیار زیبا و بی نظیری را در دل باغ ایجاد کرده اند و سبب شده اند تا این جاذبه گردشگری، تبدیل به یکی از جذاب ترین باغ موزه های ایران شود. 

باغ موزه هنر ایرانی، در شمال شهر تهران، و در منطقه تجریش واقع شده است و یکی از بهترین و مناسب ترین مکان های گردشگری در این شهر می باشد. از مزایای بازدید از این باغ می توان به آشنایی کامل با تمامی جاذبه های گردشگری و دیدنی این شهر اشاره کرد. همچنین باید اشاره کنیم که دسترسی به این باغ موزه در شهر تهران، بسیار آسان بوده و می توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، به راحتی و در کوتاه ترین زمان، به این باغ موزه زیبا دسترسی پیدا کنید.

7.    کاخ نیاوران

از آخرین باغ موزه های تهران که با داشتن چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی، تبدیل به یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری در این شهر شده است، می توان به کاخ نیاوران اشاره کرد. این کاخ، با قرار داشتن در مناطق سرسبز شمال شهر تهران، یکی از زیباترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری در شهر تهران را تشکیل داده و با بازدید از آن، می توانید با سازه های بی نظیر مربوط به دوران قاجار آشنا شوید و آن ها را از نزدیک مشاهده کنید.

اگر به دنبال مکانی ساکت و آرام می گردید که دارای چشم انداز بسیار زیبایی باشد و شما بتوانید در محیط آن بنشینید و به تماشای چشم انداز های بی نظیر اطراف بپردازید، کاخ نیاوران بهترین گزینه برای شما می باشد. این باغ با داشتن انبوهی از درختان که سر به فلک کشیده اند محیطی ایجاد کرده اند که می توان تا ساعت ها در آن قدم زد و از چشم انداز بی نظیری که کاخ نیاوران در این باغ ایجاد کرده است لذت برد.

اگر تا به حال از این باغ موزه های تهران دیدن کرده اید و از نزدیک، شاهد بخش های مختلف این باغ ها بوده اید، نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

 
  • 17 فروردین ، 1400
  • 32

نظر دهید

پر بازدیدترین پست ها

معرفی بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز 1400

معرفی بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز 1400

شهر تهران، دارای جاهای دیدنی بسیار زیادی می باشد اما برخی از آن ها، کاملا مناسب ...

27 اسفند ، 1399
جاذبه های گردشگری ایران

جاذبه های گردشگری ایران

کشور ایران یکی از مهم ترین کشور های خاورمیانه و آسیا می باشد که دارای جاذبه های ...

18 اسفند ، 1399
همه چیز در مورد شهر تهران

همه چیز در مورد شهر تهران

تهران شهر بزرگی می باشد که دارای تاریخچه جالبی می باشد و علاوه بر این، آشنایی با ...

17 اسفند ، 1399

آخرین پست ها

لیست کامل جاهای دیدنی طبس

لیست کامل جاهای دیدنی طبس

طبس یکی از مناطق کویری ایران به شمار میرود که به دلیل داشتن چشمه ها و آبشارهای م ...

28 فروردین ، 1400
جنگل الیمستان کجاست؟

جنگل الیمستان کجاست؟

برای کسانی که ساکن تهران هستند سفر یک روزه به جنگل الیمستان یک گزینه ی بسیار خوب ...

28 فروردین ، 1400
بهترین مناطق تهران برای زندگی کدامند؟

بهترین مناطق تهران برای زندگی کدامند؟

شهر تهران با وسعت بسیار زیاد خود، محله های متعددی را درون خود جای داده است که بر ...

28 فروردین ، 1400