021-49029
معرفی جذاب ترین دشت های ایران

معرفی جذاب ترین دشت های ایران

دشت های ایران، بخش وسیعی از این کشور بزرگ و پهناور را فرا گرفته اند. تمامی دشت های ایران، به واسطه موقعیت مکانی و همچنین آب و هوای بسیار خوبی که دارند، همه ساله، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کنند. در واقع سفر به دشت ها و بازدید از  زیبا ترین و دیدنی ترین بخش های طبیعت یکی از جذاب ترین و محبوب ترین فعالیت های تفریحی در میان تمامی ایرانیان است. کشور ایران به واسطه موقعیت مکانی ای که دارد، یکی از سرسبز ترین و خوش آب و هوا ترین کشور های دنیا می باشد. که این مساله سبب شده تا به طور دائم، مناطق طبیعی و سرسبز متعددی در این کشور وجود داشته باشد. در واقع، در بیشتر بخش های کشور ایران، جذابیت ها و پدیده های طبیعی متعددی وجود دارد که هر کدام از آن ها، زیبایی های خاص خود را دارند. 

دشت های ایران، بخش کوچکی از طبیعت کشور ایران و جذابیت های آن ها می باشد که به طور دائم، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. اما هر کدام از دشت هایی که در بخش های مختلف کشور ایران وجود دارد، دارای محیط ها و مناظر مخصوص به خود می باشند. به بیان بهتر، هر کدام از این دشت ها، مناظر و چشم انداز های مخصوص و منحصر به فردی را به نمایش گذاشته اند. و این امر سبب شده تا ر کدام از آن ها، تبدیل به یکی از خاص ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری در ایران شود. دشت های ایران، دارای جذابیت ها و دیدنی های متعدد و زیبایی هستند که هر کدام از آن ها، به عنوان مقصدی عالی برای گردش و تفریح به شمار می رود. 

دشت های ایران، به ویژه جذاب ترین آن ها، یکی از مناسب ترین و عالی ترین مقاصد گردشگری و تفریحی می باشند که با بازدید از آن ها می توانید یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را تجربه کنید. همچنین باید اشاره کنیم که محیط دشت های ایران به قدری ساکت هستند که می توان گفت از این مکان ها جایی بهتر برای دریافت آرامش نخواهید یافت. در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره دشت های ایران و همچنین، بهترین و جذاب ترین آن ها که حتما حتما باید یک بار از آن ها بازدید کنید پرداخته ایم. اگر قصد سفر دارید و یا اهل پیک نیک هستید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با یکی از بهترین و عالی ترین گزینه های گردشگری در ایران آشنا شوید.

ویژگی دشت های ایران

دشت های ایران، مکان هایی هستند که هر کدام بنا به موقعیت مکانی و شرایط آب و هوایی آن منطقه، دارای جذابیت های خاص و مخصوص به خود می باشند. در واقع باید اشاره کنیم که دشت های ایران در هر کجا که باشند، طبیعت بسیار زیبا و دیدنی ای را به نمایش گذاشته اند. اما با این وجود برخی از دشت های ایران، بنا به موقعیت مکانی خود، جذابیت های منحصر به فردی دارند. جذابیت هایی که سبب می شوند تا به طور دائم، افراد بسیار زیادی به بازدید از آن ها بپردازند و در نتیجه، یکی از عالی ترین و بهترین مقاصد گردشگری برای سفر به طبیعت و گذراندن چندین ساعت در دل طبیعت با آب و هوای بی نظیر آن می باشند. 

در لیست زیر، اسامی ای از انواع دشت های ایران، که دارای جذابیت های بسیار زیبایی بوده و بازدید از آن ها برای هر فردی واجب است را ذکر کرده ایم. 

لیست زیباترین دشت های ایران

دشت های ایران به قدری متنوع و زیاد هستند که برای شناخت تمامی آن ها، نیاز به زمان زیادی است. اما در لیست زیر، اسامی ای از زیبا ترین و دیدنی ترین دشت های ایران ذکر کرده ایم که بدون شک، سفر به آن ها بسیار لذت بخش و عالی می باشد. در نتیجه، این دشت های ایران با سایر دشت ها دارای تفاوت بسیار زیادی هستند.

زیباترین دشت های ایران

1.    دشت هویج | از زیباترین دشت های ایران

دشت های ایران جذابیت های خاص خود را دارند. اما چیزی که در دشت هویج خواهید دید در هیچ کجای دیگر وجود نخواهد داشت. در این دشت جذاب و دیدنی، به قدری جاذبه های گردشگری متعدد و زیبا وجود دارد که می توانید تا ساعت ها در آن بگردید و از طبیعت اطراف خود لذت ببرید. جالب است بدانید که دشت هویج، مکانی است که پایتخت نشینان، به طور مکرر به بازدید از آن می پردازند. این دشت که یکی از جذاب ترین دشت های ایران می باشد، در ارتفاع بسیار بالایی از سطح دریا قرار گرفته است و این مساله سبب می شود تا یکی از بهترین مقاصد گردشگری در فصل بهار به شمار رود. 

در واقع دشت هویج در ارتفاع 2400 متری از سطح دریا قرار دارد و به همین واسطه، شرایط جوی و آب و هوایی بسیار عالی و خوبی در آن بر قرار است. دشت هویج در نزدیکی روستای افجه و در اطراف شهر تهران واقع شده است. در دشت هویج، جاهای دیدنی متعددی وجود دارد. به عنوان مثال، رودخانه ای زیبا، باغ های پربار میوه، دره های زیبا، آبشار های متعدد و جذاب که بازدید از آن ها برای هر فردی واجب است، پوشش گیاهی انبوه و جذاب، درختان کهنسال و سر به فلک کشیده، دشت های متعدد و زیبا در فاصله بسیار نزدیک از دشت هویج، جاذبه های تاریخی مانند آتشکده، حمام صفوی، قلعه ساکا (مربوط به قرن دوم و سوم هجری)، قصر ناصری، غار موزه دکتر وزیری، و ... اشاره کرد. 

اگر قصد بازدید از دشت هویج را دارید، توصیه می کنیم فصل تابستان را برای این کار انتخاب نکنید. بهترین و عالی ترین زمان برای بازدید از دشت هویج، فصل بهار بوده و می توانید از طبیعت بسیار زیبا و عالی این دشت که از بهترین دشت های ایران می باشد لذت ببرید.

2.    دشت هلن

دشت های ایران در نقاط مختلف این کشور قرار دارند. یکی دیگر از جذاب ترین دشت های ایران، دشت هلن می باشد. دشت هلن که بخش از منطقه حفاظت شده هلن را تشکیل داده، یکی از بهترین و زیبا ترین دشت های ایران بوده که به طور دائم، افراد بسیار زیادی جذب آن می شوند. این دشت زیبا و جذاب، یکی از مهم ترین و محبوب ترین جاهای دیدنی چهارمحال بختیاری است. جالب است بدانید که منطقه حفاظت شده هلن که دشت هلن در آن قرار دارد، دارای وسعتی در حدود 40 هزار هکتار می باشد. و در این وسعت بسیار زیاد، انواع و اقسام جاذبه های گردشگری و تفریحی وجود دارد. 

به همین سبب، اگر قصد دارید تا سفری هیجان انگیز و ماجراجویانه به یکی از بهترین و عالی ترین جاذبه های گردشگری ایران داشته باشید و در یکی از بهترین و جذاب ترین دشت های ایران، مدتی را سپری کنید توصیه می کنیم بازدید از دشت هلن را از دست ندهید. این دشت جذاب، یکی از سرسبز ترین و زیبا ترین دشت های ایران می باشد که در ارتفاعات رشته کوه زاگرس قرار دارد. به همین سبب، طبیعتاً دارای پوشش گیاهی بسیار متنوع و جذاب است. نکته جالبی که در خصوص دشت هلن وجود دارد این است که به قدری زیبا و دیدنی است که آن را با نام عروس دشت های ایران می شناسند. توصیه می کنیم بازدید از دشت هلن را به هیچ عنوان از دست ندهید. 

چرا که این دشت زیبا، یکی از بهترین و محبوب ترین مکان ها برای برپایی کمپ می باشد. در واقع یکی از لذت بخش ترین و محبوب ترین تفریحاتی که می توان آن را تجربه کرد، کمپ زدن در دشت بسیار زیبا و دیدنی هلن که بدون شک یکی از بهترین و جذاب ترین دشت های ایران است، می باشد. 

دشت هلن، جزو پر بازدید ترین و محبوب ترین دشت های ایران می باشد و همه ساله، افراد بسیار زیادی برای بازدید از آن اقدام می کنند و ساعاتی را در محیط بسیار زیبا و دیدنی این منطقه حفاظت شده می گذرانند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که دشت هلن، با قرار داشت در منطقه حفاظت شده هلن، مکانی است که می توانید پس از کمپ زدن و تماشای مناظر اطراف، گشتی در اطراف دشت بزنید و از جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و متعددی که در این منطقه وسیع وجود دارد بازدید کنید. بدون شک سفر به دشت هلن یکی از خاطره انگیز ترین و به یاد ماندنی ترین سفر های شما را می سازد که با یاد آوری آن، لبخندی بر ری لبتان می نشیند.

3.    دشت لار

دشت های ایران، مکانی مناسب برای کمپ زدن و تماشای مناظر زیبا و دیدنی می باشد. یکی از دشت های ایران که با سفر به آن می توان یکی از لذت بخش ترین و عالی ترین اوقات را سپری کرد، دشت لار می باشد. دشتی بسیار بزرگ و وسیع که با قرار داشتن در منطقه ای خوش آب و هوا و عالی، می تواند یکی از بهترین و عالی ترین مناطق گردشگری برای سفر های تابستانه باشد. دشت لار، یکی از جاذبه های گردشگری ای است که در نزدیکی کوه دماوند قرار دارد. به همین سبب، باید اشاره کنیم که دسترسی به آن بسیار آسان می باشد. و همه تر از همه، شرایط آب  هوایی که در این منطقه قرار دارد، سبب شده تا فضای سبز بسیار زیبا و دیدنی ای در آن وجود داشته باشد.

دشت لار، یکی از وسیع ترین دشت های ایران می باشد که به واسطه قرار داشتن در نزدیکی قله دماوند، چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی ای را به نمایش گذاشته است. جالب است بدانید که دشت لار به قدری جذاب و دیدنی است که آن را به عنوان پارک ملی نیز می شناسند. و این مساله سبب شده است تا به طور روزانه، افراد بسیار زیادی برای بازدید از آن اقدام کنند. این منطقه حفاظت شده، که به جرات می توان گفت یکی از زیبا ترین دشت های ایران می باشد، در برخی مواقع از سال، محلی برای رویش شقایق ها است. و این مساله سبب می شود تا چشم انداز زیبای آن، چندین برابر شود. 

به همین سبب، در این مواقع از سال، افراد بسیار زیادی از نقاط مختلف ایران، راهی دشت لار شده تا بتوانند از این چشم انداز بی نظیر استفاده کنند و ساعاتی را به تماشای زیبا ترین مناظر طبیعت بپردازند. موقعیت مکانی دشت لار، در مرز بین دو استان تهران و همچنین مازندران است. به همین سبب، مکانی مناسب برای پایتخت نشینان و همچنین اهالی استان مازندران می باشد. چرا که می توانند در کوتاه ترین زمان، اقدام به بازدید از دشت زیبای لار کنند. توصیه می کنیم بازدید از دشت لار را از دست ندهید. چرا که در این دشت بزرگ و وسیع، که از زیبا ترین دشت های ایران می باشد، انواع و اقسام جاذبه های گردشگری و طبیعی قرار دارد. 

به بیان بهتر، به واسطه موقعیت مکانی ای که این منطقه دارد، پدیده ها و طبیعت بسیار زیبا و دیدنی ای در آن وجود دارد که می توان به راحتی از آن لذت برد و ساعات زیادی را در آن اقامت کرد. نا گفته نماند که دشت لار یکی از محبوب ترین و زیبا ترین مکان ها برای کمپ زدن است. همچنین باید اشاره کنیم که مکان های بسیار زیادی برای پیک نیک کردن وجود دارد، اما دشت لار، با داشتن مناظر بسیار زیبا و دیدنی، یکی از بهترین و زیبا ترین مکان ها برای پیک نیک در تهران است.

پس اگر تا به حال از دشت لار بازدید نکرده اید و مناظر زیبا و دیدنی آن را از نزدیک ندیده اید، توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید و حتی اگر قصد کمپ زدن را ندارید، می توانید سفری یک روزه به دشت لار که یکی از بی نظیر ترین و خاص ترین دشت های ایران می باشد، داشته باشید و در این منطقه بسیار زیبا و دیدنی، اقدام به پیک زدن کنید.

دشت لار

4.    دشت گل های بابونه | یکی از بهترین دشت های ایران

دشت های ایران در عمومی استان ها قرار دارد. اما برخی از دشت های ایران، دارای جذابیت های بسیار خاص و دیدنی ای می باشند. به عنوان مثال، یکی از دیدنی ترین و زیبا ترین دشت های ایران که هر فردی باید از آن بازدید کند، دشت گل های بابونه است. در استان اردبیل، مناظر و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد. که هر کدام از این جاذبه های گردشگری دارای چشم انداز های بسیار زیبا و بی نظیری می باشد. و یکی از دیدنی ترین و خاص ترین جاهای دیدنی اردبیل اردبیل، دشت گل های بابونه می باشد. در واقع همانطور که می دانید، استان اردبیل، در مناطق کوهستانی کشور واقع شده است. و به همین سبب، باید اشاره کنیم که مناطق و پدیده های طبیعی متعدد و بسیار زیادی در آن وجود دارد.

دشت گل های بابونه نیز یکی از این جاذبه های طبیعی است که امروزه آن را به عنوان یکی از زیبا ترین دشت های ایران می شناسند. امروزه در این منطقه، گل های بابونه به قدری متعدد و زیاد هستند که با سفر به آن می توانید یکی از عجیب ترین و زیبا ترین پدیده های عمر خود را تماشا کنید. چرا که در این دشت، تا چشم کار می کند گل های بابونه وجود دارد. تپه هایی با ارتفاع های مختلف که وجود گل ها بابونه در آن ها، سبب شده تا مناظر و چشم انداز های بسیار زیبا و دیدنی ای در آن وجود داشته باشد. همچنین باید اشاره کنیم که اگر قصد دارید تا این منطقه که یکی از زیبا ترین دشت های ایران می باشد را در بهترین و عالی ترین موقعیت خود مشاهده کنید، باید اردیبهشت ماه را برای سفر به آن انتخاب کنید. 

لازم به ذکر است که دشت گل های بابونه، با داشتن آب و هوای عالی و بی نظیر در خود، یکی از مناسب ترین  و عالی ترین گزینه های گردشگری و سفر در فصل تابستان می باشد. بنا بر این اگر قصد دارید تا تابستان خود را به بهترین شکل ممکن بگذرانید و از گرمای هوا فراری هستید، توصیه می کنیم بازدید از دشت گل های بابونه را از دست ندهید و برای بازدید از دیدنی ترین و زیبا ترین پدیده های طبیعی در کشور ایران اقدام کنید. به جرات می توان گفت که دشت گل های بابونه به عنوان یکی از بی نظیر ترین و زیبا ترین دشت های ایران شناخته می شود. چرا که این منطقه، علاوه بر به نمایش گذاشتن چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی، دارای جاهای گردشگری دیگر و همچنین جاذبه های تفریحی متعددی می باشد. 

در واقع باید اشاره کنیم که در نزدیکی دشت گل های بابونه، انواع پدیده های طبیعی که از مشهور ترین آن ها می توان به جنگل فندقلو اشاره کرد، وجود دارد. همچنین باید اشاره کنیم که امروزه، امکانات رفاهی و تفریحی متعددی در منطقه دشت گل های بابونه وجود دارد که می توانید سفری هیجان انگیز و به یاد ماندنی را در آن ها تجربه کنید. با استفاده از این امکانات، بدون شک یکی از عالی ترین و بهترین سفر های خود را تجربه خواهید کرد. همچنین باید اشاره کنیم که می توانید از یکی از زیبا ترین دشت های ایران بازدید کنید و در نهایت، خاطره انگیز ترین سفر خود را به دشت های ایران، بسازید.

دشت گل های بابونه

5.    دشت دریاسر، از دیدنی ترین دشت های ایران

اما در نهایت، یکی دیگر از دشت های ایران که هر فردی باید از آن بازدید کند، دشت دریاسر می باشد. دشت دریاسر، با داشتن محیطی بسیار عالی و دیدنی، یکی از بهترین گزینه ها برای بازدید از جاذبه های تفریحی و گردشگری ایران می باشد. چرا که در این دشت، به قدری آب و هوای عالی و مساعدی وجود دارد که می توان یکی از لذت بخش ترین و به یاد ماندنی ترین سفر ها را در آن تجربه کرد. همچنین باید اشاره کنیم که دشت دریاسر، پدیده ها و جاذبه های گردشگری متعدد و بسیار زیادی را درون خود جای داده است. به همین سبب، توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید تا بتوانید یکی از لذت بخش ترین تفریحات خود را در این منطقه، تجربه کنید. 

دشت دریاسر، یکی از مهم ترین و محبوب ترین جاهای دیدنی تنکابن می باشد و همه روزه، بازدید کنندگان و گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. جالب است بدانید که دشت دریاسر، از چهار طرف از جانب کوه ها محاصره شده و به همین علت، دارای چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی ای است. همچنین باید اشاره کنیم که این دشت وسیع و پهناور، دارای چشم اندازی به قله الموت دارد. وجود کوه در چهار طرف این دشت بسیار بزرگ و زیبا سبب شده است تا چشم انداز ها و مهم تر از همه، جاذبه های گردشگری متعدد و بسیار زیادی در اطراف این جاذبه گردشگری وجود داشته باشد. به گونه ای که با سفر به آن، می توان ساعاتی را کمپ زد و به لذت بردن از منظره اطراف همراه با سکوت بسیار جذاب طبیعت پرداخت. 

در نهایت، پس از دریافت آرامش از محیط بسیار زیبا و دیدنی این منطقه و همچنین استراحت کردن، اقدام به گشت و گذار در این دشت و بازدید از مناظر اطراف آن کرد. دشت دریاسر یکی از زیبا ترین و دیدنی ترین دشت های ایران می باشد که در تمامی فصول، زیبایی ها و جذابیت های مخصوص به خود را دارد. این مساله سبب شده است تا این دشت، حتی نسبت به گذشته نیز از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار شود. 

دشت دریاسر، به طور روزانه، میزبان بسیاری از طبیعت دوستان و گردشگران می باشد و به همین واسطه، یکی از پر بازدید ترین و بهترین دشت های ایران برای گشت و گذار و تفریح است. اگر تا به حال از دشت دریاسر و همچنین طبیعت بسیار زیبا و دیدنی آن بازدید نکرده اید، توصیه می کنیم حتما برای بازدید از آن برنامه ریزی کنید تا بتوانید از نزدیک، شاهد زیبا ترین و دیدنی ترین دشت های ایران و همچنین جاذبه های گردشگری ایران باشید.

بازدید از زیباترین دشت های ایران را از دست ندهید!

دشت های ایران، هر کدام دارای جذابیت های خاص و مخصوص به خود می باشند. اما برخی از آن ها، دارای زیبا ترین و دیدنی ترین جاذبه های دیدنی و گردشگری هستند. نا گفته نماند که سفر به دشت های ایران و گذراندن چندین ساعت در آن ها بسیار لذت بخش می باشد. در مطالب بالا برخی از خاص ترین و زیبا ترین دشت های ایران را معرفی کرده ایم که می توانید اوقات بسیار خوبی را در آن ها سپری کنید.

  • 18 خرداد ، 1400
  • 29

دیدگاه - 1

دیانا

من فکر نمیکردم انقدر دشت های زیبایی توی ایران باشه خیلی زیبان
2 روز پیش

نظر دهید