021-91004064
معرفی بهترین نقاط برای کمپینگ در ایران

معرفی بهترین نقاط برای کمپینگ در ایران

کمپینگ در ایران یکی از بهترین و عالی ترین تفریحاتی می باشد که می توان تجربه کرد. در واقع باید اشاره کنیم که برای کمپینگ در ایران، گزینه های بسیار زیادی وجود دارد که یکی از یکی بهتر بوده و در نهایت، می تواند تجربه ای عالی و بسیار لذت بخش را برای افراد رقم بزند. در بین تمامی جاذبه های گردشگری ایران و امکانات و تفریحاتی که وجود دارد، کمپینگ یکی از لذت بخش ترین و محبوب ترین ها می باشد. چرا که باید اشاره کنیم، بر خلاف زندگی در کمال رفاه و آرامش، نوع دیگری از زندگی را برای افراد به همراه داشته و در نهایت، سبب می شود تا تغییرات بسیار زیادی در روحیات افراد به همراه داشته باشد. 

خوشبختانه، وجود فضای سبز متعدد، و در کنار آن آب و هوای عالی و شرایط مساعد برای رشد پوشش گیاهی و وجود پدیده های طبیعی متعدد، همه و همه سبب می شوند تا گزینه ها و مکان های متعددی برای کمپینگ در ایران وجود داشته باشد. با توجه به این که کمپینگ در ایران، لازمه ی شناخت و آگاهی از خصوصیات و ویژگی های منطقه ای، و همچنین آموزش های متعدد در خصوص نحوه کمپینگ می باشد، بهتر است که قبل از انجام این کار، آموزش های لازم را در خصوص اینکار بدانید. تا در نهایت بتوانید بهترین و عالی ترین تجربه خود را کسب نمایید. امروزه محیط های شهری بسیار شلوغ و پر ترافیک بوده و علاوه بر این مشغله ها و دغدغه های فکری بسار بسیار زیاد می باشد. این مساله سبب شده است تا تمامی ساکنین شهر ها، نیاز به مکانی برای گشت و گذار و تفریحات متعدد داشته باشند. 

بدون شک سفر کردن، یکی از نیاز های اصلی انسان ها است و هر چند وقت یکبار باید انجام شود. و یکی از بهترین و عالی ترین تفریحاتی که امروزه، می توان انجام داد تا از محیط های شهری فاصله گرفت و مدتی را در سکوت و آرامش، به تماشای مناظر بسیار زیبا و دیدنی پرداخت، کمپینگ در ایران می باشد. با شناخت برخی از جاذبه های گردشگری ایران، می توان به راحتی، مناسب ترین و ایده آل ترین آن ها را برای کمپینگ انتخاب کرد تا در نهایت، بتوانید عالی ترین و بی نظیر ترین روز های خود را سپری کنید. کمپینگ در ایران، به قدری لذت بخش است که می توان عالی ترین و لذت بخش ترین اوقات را در آن سپری کرد و در سکوت، از مناظر و چشم انداز های بسیار خاص و دیدنی بازدید کرد. 

علاوه بر این باید اشاره کنیم که کمپینگ، یکی از تفریحاتی است که با انجام آن، می توان آرامش روحی و روانی را برای خود به ارمغان آورد. در نتیجه به طور کلی، یکی از مناسب ترین تفریحاتی است که هر فردی در زندگی خود به آن نیاز دارد و همه ی ما باید این لذت وصف ناپذیر را تجربه نماییم. در ادامه این مطلب، شما را با برخی از یکر ترین و بی نظیر ترین نقاط گردشگری آشنا نموده ایم. نقاطی که پس از بازدید و کمپینگ در آن ها، می توانند تاثیرات بسیار زیادی را در روحیات شما گذاشته و در نهایت، تغییرات بسیار زیادی را در حال و حوای شما بگذارد. 

پس اگر تا به حال، تجربه کمپینگ را نداشته اید و دوست دارید تا اولین تجربه خود از کمپینگ در ایران را به بهترین و عالی ترین شکل بگذرانید، توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. همچنین باید اشاره کنیم که اگر تا به جال تجربه های بسیار زیادی را در خصوص کمپینگ داشته اید، و دوست دارید تا تجربه های جدیدی را در نقاط مختلف کشور داشته باشید، مطالعه ادامه این مطلب را از دست نداده و با عالی ترین و زیبا ترین نقاط برای کمپینگ در ایران آشنا شوید.

لذت کمپینگ در ایران

لیست زیباترین مکان ها برای کمپینگ در ایران

کمپینگ در ایران لذت بسیار زیادی دارد که نمی توان آن را با سایر فعالیت های تفریحی دیگر مقایسه نمود. اقامت در محیط های سرسبز، که دارای آب و هوای بسیار بسیار پاک بوده و همچنین، چشم انداز سرسبز و بسیار خاصی را به نمایش گذاشته است، به قدری هیجان انگیز است که می تواند، تغییرات بسیار بسیار زیادی را در روحیات هر فردی به ارمغان آورد. به همین سبب باید اشاره کنیم که اگر تا به حال، تجربه کمپینگ را نداشته اید، توصیه می کنیم لیست زیر را مطالعه کنید و با زیبایی هایی که در طبیعت وجود دارد و با کمپینگ در ایران می توان از آن ها بهره مند شد، آشنا شوید. 

1.    رود سیروان، گزینه مناسب برای کمپینگ در ایران

یکی از سرسبز ترین و عالی ترین گزینه ها برای کمپینگ در ایران، اقامت در کنار رود سیروان است. رودی بسیار جذاب و خاص که در اطراف آن، مناظر و چشم انداز های بسیار زیبایی وجود دارد. فضای سبز و پوشش گیاهی موجود در این منطقه، سبب شده تا همه روزه، افراد بسیار زیادی به بازدید از این منطقه بروند و ساعاتی را از بودن در کنار این همه زیبایی بگذرانند و لذت ببرند. رود سیروان، یکی از جذاب ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری در استان کردستان می باشد. رودی پر آب که به واسطه وجود آن، تمامی این منطقه، جان گرفته و تبدیل به یکی از بی نظیر ترین و عالی ترین مناطق گردشگری ایران شود. 

در کنار رود سیروان، می توان محل مناسبی را برای کمپینگ پیدا کرد و در نهایت، با برپا نمودن چادر در این منطقه، یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین اقامت های خود را تجربه نمایید. لازم به ذکر است که در صورتی که در کنار رود سیروان، کمپینگ خود را برپا کنید، می توانید شاهد حضور سنجاب های ایرانی باشید که در نهایت، لذت های اقامت در این منطقه را چند برابر کرده اند. اگر تا به حال به استان کردستان سفر نکرده اید، توصیه می کنیم حتما، در اولین فرصت، برای سفر به این منطقه اقدام کرده و در نهایت، بهترین و به یاد ماندنی ترین کمپینگ در ایران را تجربه نمایید. 

2.    دماوند، بهترین گزینه برای کمپینگ در ایران

کمپینگ در ایران، تجربه های متفاوتی را به شما می دهد. به خصوص اگر گزینه های متعددی را برای کمپینگ انتخاب کرده و کمپینگ در ایران را در این نقاط تجربه کرده باشید، حتما متوجه شده اید که این تفریح، در نقاط مختلف ایران، لذت های متفاوتی را دارد. یکی از عالی ترین و بهترین گزینه ها برای کمپینگ در ایران، کمپینگ در منطقه گردشگری دماوند است. مکانی که بسیار بسیار خوش آب و هوا بوده و علاوه بر این می تواند لذت های بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در اطراف کوه دماوند، گزینه های بسیار زیادی برای کمپینگ وجود دارد. در واقع باید اشاره کنیم که شما می توانید به راحتی و آسانی، یک محل را برای کمپینگ خود انتخاب کرده و در نهایت، ساعت ها در کنار زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها، بمانید و از فضا لذت ببرید. 

بهترین نقاط کمپینگ در ایران

در اطراف قله دماوند، دشت های وسیع بسیار زیادی وجود دارد که چشم اندازی را در بلند ترین قله ایران به نمایش گذاشته است. لازم به ذکر است که رودخانه ها و آبشار ها و چشمه هایی نیز در این منطقه وجود دارد که هر کدام از آن ها می تواند گزینه بسیار مناسبی برای کمپینگ شما باشد. لازم به ذکر است که فضاهای باز و سرسبزی ها و رودخانه ها و آبشار ها و سایر پدیده های طبیعی، در بخش های دیگری از کوه دماوند واقع شده اند. پس اگر علاقه مند به کمپینگ در ایران در فضاهای سبز هستید، بهترین گزینه برای شما در منطقه دماوند، منطقه گردشگری و پارک ملی لار است. علاوه بر این اگر علاقه مند به اقامت در کنار پدیده های طبیعی هستید نیز می توانید در سایر بخش های کوه دماوند، اقامت داشته باشید. 

3.    بهترین نقاط کمپ در استان مازندران

استان مازندران، یکی از سرسبز ترین و زیبا ترین استان های ایران می باشد که می توان با اقامت در آن، یکی از عالی ترین و خاطره انگیز ترین سفر های خود را تجربه نمود. اگر قصد داشته باشید تا بهترین و به یاد ماندنی ترین کمپینگ خود را سپری کنید، می توانید با سفر به شمال کشور، اوقاتی به یاد ماندنی را داشته و خاطراتی خوش را به ثبت برسانید. شمال کشور به ویژه استان مازندران، یکی از بهترین و عالی ترین گزینه ها برای گردش و سفر کردن می باشد و به همین علت، می توان گفت که با سفر به این منطقه، می توانید لذت بخش ترین و عالی ترین اوقات خود را سپری کنید. اما امروزه، تمامی افراد، شمال را به منظور مشاهده و بازدید از دریا می شناسند و بسیاری از مردم از سایر جاذبه های دیدنی موجود در این منطقه، بهره مند نمی شوند. 

اما باید اشاره کنیم که با سفر به استان مازندران، می توانید شاهد بی نظیر ترین و خاص ترین مناظر و چشم انداز ها بوده و در نهایت، یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین کمپینگ در ایران را تجربه نمایید. باید اشاره کنیم که در استان مازندران، تا چشم کار می کند پدیده های طبیعی و همچنین جاذبه های گردشگری را مشاهده نمود. که هر کدام از آن ها به خودی خود، گزینه مناسبی برای بازدید کردن می باشند. 

از جمله این گزینه های انتخابی برای کمپینگ در ایران، می توان به مواردی همچون جنگل دالخانی، جنگل راش، دریاچه چورت، دریاچه سورمست، دریاچه و سد لفور، پلنگ دره، فیلبند، مازیچال، و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. بدون شک، تعدد جاذبه های گردشگری در استان مازندران که می توان گفت گزینه های بسیار مناسبی برای کمپ در ایران هستند، بسیار زیاد بوده اما با بازدید از همین چند جاذبه گردشگری که اشاره کردیم نیز، می توانید یکی از عالی ترین و به یاد ماندنی ترین تجربه های کمپینگ در ایران را کسب کنید.

4.    کمپینگ در استان گیلان

استان گیلان نیز یکی دیگر از استان های شمالی کشور می باشد که دارای گزینه های بسیار زیادی برای کمپینگ در ایران است. در واقع باید اشاره کنیم که می توانید به راحتی و آسانی، به این استان سفر کرده و در نهایت، با پدیده های طبیعی متعددی رو به رو شوید که تمامی آن ها، می توانند خاطرات بسیار خوبی را از کمپینگ برای شما به همراه داشته باشند. در استان گیلان، می توان گونه های مختلفی از محل های مناسب برای کمپینگ را مشاهده  نمود. می توانید در محیطی جنگلی، مکانی بکر را پیدا کرده و در نهایت، در آن مکان، بهترین و عالی ترین تجربه خود را کسب نمایید. می توانید در کنار یکی از پدیده های طبیعی مانند آبشار، رودخانه، غار، و بسیاری از موارد دیگر چادر خود را برپا کرده و اوقاتی به یاد ماندنی را تجربه نمایید. 

کمپینگ در ایران

از جمله بهترین و عالی ترین آپشنن ها و گزینه ها برای کمپینگ در ایران و آن هم در استان گیلان، می توان به مواردی همچون جنگل های تالش، سوباتان، ماسال، پارک جنگلی سراوان، گردنه الماس، آبشار لاتون، و ... اشاره کرد. به طور کلی تمامی این جاذبه های گردشرگری و آبشار ها، می توانند تاثیرات بسیار زیادی را در تغییر حال و هوای شما داشته باشند و انرژی خوبی را به شما منتقل نمایند. 

مزایای کمپینگ چیست؟

کمپینگ در ایران، فعالیتی عالی و مناسب برای تمامی سنین است. لذت زندگی در طبیعت و آدابته شدن با محیط هایی که شاید رفاه چندانی نداشته باشند، می تواند تجربه های جدیدی را برای شما به همراه داشته باشند. علاوه بر این، از لحاظ روانی و روحی نیز مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته که می توانید از آن ها بهره ببرید. در بین تمامی گزینه ها برای کمپینگ در ایران، می توان اوقاتی عالی و لذت بخش را سپری کرد و اگر تا به حال تجربه انجام این کار را نداشته اید، توصیه می کنیم حتما در اولین فرصت، برای انجام آن، برنامه ریزی کرده تا علاوه بر بهبود حال خود، انرژی مثبت و وصف ناشدنی ای را دریافت نمایید. 

اگر تا به حال، کمپینگ در ایران را تجربه کرده اید، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر گزینه های مناسب دیگری را برای کمپینگ می شناسید، آن را به ما معرفی کنید تا بتوانیم گزینه های بیشتری را در اختیار سایر کاربران قرار دهیم. 

  • 31 شهریور ، 1400
  • 287

دیدگاه - 1

فرید

ایران انقدر جاذبه های گردشگری جذاب داره که کمپینگ توی این طبیعت ها خیلی حال میده
7 ماه پیش

نظر دهید