021-49029
معرفی جزیره لاوان و جاذبه های دیدنی آن

معرفی جزیره لاوان و جاذبه های دیدنی آن

در کشور ایران، جزایر بسیار زیادی وجو دارد. هر کدام از این جزایر، با توجه به موقعیت مکانی و شرایط جزیره ای متفاوتی که دارند، دارای ویژگی های متفاوتی نیز می باشند. در نتیجه بازدید از هر کدام از این جزیره ها، جای خود را دارد. برخی از جزایر موجود در خلیج فارس، از سایر آن ها معروف تر هستند. که از نمونه این جزایر می توان به جزیره قشم و جزیره کیش اشاره کرد. قطعا این دو جزیره را می شناسید و یا حتی از آن ها بازدید کرده اید. اما علاوه بر این جزایر، جزیره های دیگری نیز وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. در این مطلب قصد داریم جزیره لاوان را معرفی کرده و همه چیز را درباه آن بیان کنیم. اگر با این جزیره آشنایی ندارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با یکی از زیباترین جزایر واقع در جنوب کشور آشنا شوید.

مختصری درباره جزیره لاوان

جزیره لاوان، در میان بزرگ ترین جزایر واقع در جنوب کشور، رتبه سوم را دارد. در واقع بعد از جزایر قشم و کیش، جزیره لاوان جزو بزرگ ترین جزایر خلیج فارس می باشد. به طور کلی مساحت این جزیره در حدود 74 هکتار است. جالب است بدانید با اینکه این جزیره رتبه سوم در بزرگی را دارد، اما کمتر کسی با آن آَشنایی دارد. علت هم این است که این جزیره یکی از جزایر نفت خیز کشور است و مساحت بزرگی از آن، تحت دارایی دولت است. البته باید گفت بخشی که تحت تصرف دولت و وزارت نفت نیست، برای بازدید عموم آزاد است و دارای جاذبه های گردشگری متعددی می باشد.

جاذبه های گردشگری جزیره

با وجود اینکه جزیره لاوان مساحت آن چنانی ندارد و بیش از 60% آن تحت تصرف دولت است، اما باید بدانید که در همان مساحت باقی مانده، امکانات رفاهی و گردشگری بسیار زیادی وجود دارد. در واقع در این جزیره می توانید علاوه بر اجاره مکانی برای اقامت، از مراکز خرید خوبی که در آن وجود دارد نیز خرید کنید و در نهایت رفاه زندگی کنید. به علاوه باید گفت که جمعیت این جزیره در حدود 2500 نفر می باشد. در نتیجه خیالتان از بابت امکانات رفاهی راحت باشد. اما در ادامه به معرفی سایر جاذبه های گردشگری این منطقه پرداخته ایم.

انجیر معابد، عجیب ترین درخت جزیره لاوان

در این جزیره تنها مراکز خرید وجود ندارد. بلکه در آن می توانید از نوعی درخت که اتفاقا در نقاط مختلف این جزیره وجود دارد دیدن کنید. نکته جالبی که در خصوص درخت معابد وجود دارد این است که در تمام روزهای سال سبز است. اما این مساله تنها زیبایی درخت نیست! درخت معابد درختی است که ریشه های آن به صورت هوایی رشد می کنند. در واقع این ریشه ها تمامی تنه درخت را می پوشانند و نمای بسیار زیبا و بی نظیری را ایجاد می کنند. یقینا نمونه این درخت را در هیچ کجا ندیده اید. در نتیجه هنگام سفر به این جزیره حتما از این درخت بازدید کنید.

سایر جاذبه های گردشگری جزیره لاوان

جزیره مارو و همچنین ساحل مقام، از جاذبه های دیدنی نزدیک به این جزیره می باشند. جزیره مارو به جزیره مارها معروف است و گفته شده که در آن تعداد زیادی مار وجود دارد. اما مدتی است که در این جزیره هیچ اثری از مارها دیده نشده و می توان گفت که هیچ ماری در آن وجود ندارد. اما باز هم احتیاط کنید و در هنگام بازدید از این جزیره مراقب باشید.

مسیر دسترسی

برای دسترسی به جزره لاوان بهترین کار این است که خود را به بندر مقام برسانید و از این بندر خود را با استفاده از قایق هایی که در سال آن وجود دارد با پیمودن مسیری با فاصله 25 دقیقه به جزیره لاوان برسانید.
 

  • 06 دی ، 1399
  • 577

دیدگاه - 6

M s

تصوراتم از جزیره لاوان یه کویر معلق روی آب بود که هیچ موجود زنده ای نداره! خیلی قشنگه اینطور که معلومه
10 ماه پیش

ترلان عباد زاده

یادش بخیر پارسال همچین روزی جزیره لاوان بودم و چقدر خوش گذشت
10 ماه پیش

محدثه اسماعیلیان

اصن فکرشم نمیکردم جزیره لاوان انقدر خفن باشه
11 ماه پیش

میثم جباری

جزیره لاوان قشنگ ترین جایی بود که تا حالا دیده بودم! توصیه می کنم حتما برید
11 ماه پیش

معصومه حسنی

جزیره مارو اسمش ترسنکاه واقعا جای قشنگیه. ساحل خود جزیره لاوان هم قشنگه.
11 ماه پیش

یاسمین رجبی

واقعا جزیره قشنگیه. پیشنهاد میکنم حتما قایق سواری توی ساحل این جزیره رو امتحان کنید.
11 ماه پیش

نظر دهید