021-49029
معرفی جزیره لاوان و جاذبه های دیدنی آن

معرفی جزیره لاوان و جاذبه های دیدنی آن

در کشور ایران، جزایر بسیار زیادی وجو دارد. هر کدام از این جزایر، با توجه به موقعیت مکانی و شرایط جزیره ای متفاوتی که دارند، دارای ویژگی های متفاوتی نیز می باشند. در نتیجه بازدید از هر کدام از این جزیره ها، جای خود را دارد. برخی از جزایر مجود در خلیج فارس، از سایر آن ها معروف تر هستند. که از نمونه این جزایر می توان به جزیره قشم و جزیره کیش اشاره کرد. قطعا این د جزیره را می شناسید و یا حتی از ن ها بازدید کزده اید. اما علاوه بر این جزایر، جزیره های دیگری نیز وجود دارد که آن ها بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. در این مطلب قصد داریم جزیره لاوان را معرفی کرده و همه چیز را درباه آن بیان کنیم. اگر با این جزیره آشنایی ندارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با یکی از زیباترین جزایر واقع در جنوب کشور آشنا شوید.

مختصری درباره جزیره لاوان

جزیره لاوان، در میان بزرگ ترین جزایر واقع در جنوب کشور، رتبه سوم را دارد. در واقع بعاد از جزایر قشم و کیش، جزیره لاوان جزو بزرگ ترین جزایر خلیج فارس می باشد. به طور کلی مساحت این جزیره در حدود 74 هکتار است. جالب است بدانید با اینکه این جزره رتبه سوم در بزرگی را دارد، اما کمتر کسی با آن آَنایی دارد. علت هم این است که این جزیره یکی از جزایر نفت خیز کشور است و مساحت بزرگی از آن، تحت دارایی دولت است. البته باید گفت بخشی که تحت تصرف دولت و وزارت نفت نیست، برای بازدید عموم آزاد است و دارای جاذبه های گردشگری متعددی می باشد.

جاذبه های گردشگری جزیره

با وجود اینکه جزیره لاوان مساحت آن چنانی ندارد و بیش از 60% آن تحت تصرق دولت است، اما باید بدانید که در همان مساحت باقی مانده، امکانات رفاهی و گردشگری بسیار زیادی وجود دارد. در واقع در این جزیره می توانید علاوه بر اجاره مکانی برای اقامت، از مراکز خرید خوبی که در آن وجود دارد نیز خرید کنید و در نهایت رفاه زندگی کنید. در واقع باید گفت که جمعیت این جزیره در حدود 2500 نفر می باشد. در نتیجه خیالتان از بابت امکانات رفاهی راحت باشد. اما در ادامه به معرفی سایر جاذبه های گردشگری این منطقه پرداخته ایم.

انجیر معابد، عجیب ترین درخت جزیره لاوان

در این جزیره تنها مراکز خرید وجود ندارد. بلکه در آن می توانید از نوعی درخت که اتفاقا در نقاط مختلف این جزیره وجود دارد دیدن کنید. نکته جالبی که در خصوص درخت معابد وجود دارد این است که در تمام روزهای سال سبز است. اما این مساله تنها زیبایی درخت نیست! درخت معابد درختی است که ریشه های آن به صورت هوایی رشد می کنند. در واقع این ریشه ها تمامی تنه درخت را می پوشانند و نمای بسیار زیبا و بی نظیری را ایجاد می کنند. یقینا نمونه این درخت را در هیچ کجا ندیده اید. در نتیجه هنگام سفر به این جزیره حتما از این درخت بازدید کنید.

سایر جاذبه های گردشگری جزیره لاوان

جزیره مارو و همچنین ساحل مقام، از جاذبه های دیدنی نزدیک به این جزیره می باشند. جزیره مارو به جزیره مارها معروف است و گفته شده که در آن تعداد زیادی مار وجود دارد. اما مدتی است که در این جزیره هیچ اثری از مارها دیده نشده و می توان گفت که هیچ مار در آن وجود ندارد. اما باز هم احتیاط کنید و در هنگام بازدید از این جزیره مراقب باشید.

مسیر دسترسی

برای دسترسی به جزره لاوان بهترین کار این است که خود را به بندر مقام برسانید و از این بندر خود را با استفاده از قایق هایی که در سال آن وجود دارد با پیمودن مسیری با فاصله 25 دقیقه به جزیره لاوان برسانید.
 

  • 06 دی ، 1399
  • 91

دیدگاه - 4

محدثه اسماعیلیان

اصن فکرشم نمیکردم جزیره لاوان انقدر خفن باشه
6 روز پیش

میثم جباری

جزیره لاوان قشنگ ترین جایی بود که تا حالا دیده بودم! توصیه می کنم حتما برید
1 هفته پیش

معصومه حسنی

جزیره مارو اسمش ترسنکاه واقعا جای قشنگیه. ساحل خود جزیره لاوان هم قشنگه.
2 هفته پیش

یاسمین رجبی

واقعا جزیره قشنگیه. پیشنهاد میکنم حتما قایق سواری توی ساحل این جزیره رو امتحان کنید.
2 هفته پیش

نظر دهید

پر بازدیدترین پست ها

پل ساسانی | قدیمی ترین پل جهان!

پل ساسانی | قدیمی ترین پل جهان!

این پل یکی از مشهور ترین و معروف ترین پل های جهان و شهر دزفول است که با قدمت بال ...

06 دی ، 1399
آشنایی با تنگ بستانک و بخش های مختلف آن

آشنایی با تنگ بستانک و بخش های مختلف آن

تنگ بستانک که لقب "بهشت گمشده" ایران را دارد، یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری ...

22 آذر ، 1399
آشنایی با دریاچه گهر و همه چیز درباره آن

آشنایی با دریاچه گهر و همه چیز درباره آن

دریاچه گهر یکی از زیباترین دریاچه هایی است که در ایران وجود دارد. زیبایی زیاد ای ...

04 دی ، 1399

آخرین پست ها

راهنمای سفر به روستای اولسبلنگاه و بازدید از آن

راهنمای سفر به روستای اولسبلنگاه و بازدید از آن

این روستای ییلاقی با داشتن مناظر طبیعی و بی نظیر و همچنین جاذبه های گردشگری متفا ...

06 بهمن ، 1399
دریاچه فراخین | دریاچه ای مرموز در دل جنگل های شمال

دریاچه فراخین | دریاچه ای مرموز در دل جنگل های شمال

این دریاچه با داشتن چشم اندازی بسیار زیبا و دیدنی و همچنین قرار داشتن در میان جن ...

06 بهمن ، 1399
همه چیز درباره غار زینگان و جاذبه های دیدنی آن

همه چیز درباره غار زینگان و جاذبه های دیدنی آن

این غار با داشتن نمایی بسیار زیبا و منحصر به فرد از عجیب ترین غار های دنیا می‌با ...

05 بهمن ، 1399