021-49029
معرفی جاذبه های گردشگری خلخال

معرفی جاذبه های گردشگری خلخال

خلخال یکی از سرسبز ترین و زیبا ترین شهر های ایران می باشد که در بین تمامی جاذبه های گردشگری ایران، دارای بیشترین و زیباترین جاذبه های گردشگری است. شاید تا به امروز، نام خلخال و به ویژه جاذبه های گردشگری خلخال آن طور که باید شنیده نشده بود. اما باید اشاره کنیم که جاذبه های گردشگری این شهر، به قدری جذاب و زیبا هستند که می توانند بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر را برای هر فردی رقم بزنند. همه ی ما نام جاده ی زیبای اسالم به خلخال را شنیده ایم. این جاده زیبا و دیدنی، جایی است که هر فردی باید قبل از مرگ خود از آن بازدید کند. چرا که به جرات می توان گفت زیباترین جاده ایران بوده و با سفر به آن، می توان تمامی دغدغه های فکری و مشکلات و مسائل را پشت سر گذاشت. 

این جاده جذاب و دیدنی، از استان گیلان شروع شده و در شهر خلخال به پایان می رسد. وجود زیباترین جاده ی ایران در شهر خلخال، نشان می دهد که این شهر، پتانسیل داشتن جاذبه های گردشگری زیبا و دیدنی را دارد. به طور کلی باید اشاره کنیم که طبیعت بسیار جذاب و دیدنی در این شهر، سبب می شود تا بتوانید برای مدتی از شلوغی های شهر و آلودگی های بیش از حد به دور باشید و در نهایت، تمامی افکار منفی را از خود دور نمایید. خلخال از آن دسته از شهر هایی است که هر فردی باید یک بار در زندگی خود به آن سفر کرده و در نهایت، از جاذبه های گردشگری بسیار زیبای آن دیدن کند. در ادامه این مطلب، برخی از جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری خلخال را معرفی نموده ایم. 

اگر قصد دارید تا با برخی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری که در ایران وجود دارد آشنا شوید تا در نهایت بتوانید یکی از به یاد ماندنی ترین و خاطره انگیز ترین سفر های خود را تجربه نمایید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. بدون شک پس از آشنایی با این جاذبه های گردشگری، در اولین فرصت، برای بازدید از آن ها برنامه ریزی خواهید کرد و در نهایت، سفری به یاد ماندنی و عالی را تجربه خواهید نمود. پس اگر به دنبال جاذبه های گردشگری زیبای ایران هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

لیست جاذبه های گردشگری خلخال

خلخال از جذاب ترین شهر های ایران برای سفر می باشد که در بخش جنوب شرقی این استان قرار دارد. باید اشاره کنیم که می توانید زیبا ترین و بی نظیر ترین مناظر و چشم انداز ها را در این منطقه مشاهده نمایید و در نهایت، تمامی افکار منفی را از خود دور کنید. تک تک این جاذبه های گردشگری می توانند تا چندین ساعت و یا حتی چندین روز شما را سرگرم کرده و در نهایت، با حالی خوب و انرژی ای مثبت، به خانه خود برگردید. در لیست زیر، می توانید برخی از جذاب ترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری خلخال را ذکر کرده ایم که بازدید از آن ها برای هر فردی واجب است.

1.    جاده اسالم به خلخال، از مشهور ترین جاذبه های گردشگری خلخال

از زیباترین جاذبه های گردشگری خلخال، جاده اسالم به خلخال می باشد. همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، یکی از مشهور ترین و شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری ایران که هر ساله، آمار بسیار بالایی در خصوص بازدید از آن وجود دارد، جاده اسالم به خلخال می باشد. در واقع باید اشاره کنیم که جاده اسالم به خلخال، از آن دسته جاذبه های گردشگری است که در بین عمومی انسان ها مشهور است و حتی بسیاری از توریستان خارجی برای بازدید از زیبایی های این جاده، مسافت های طولانی را طی کرده تا در نهایت بتوانند از نزدیک شاهد زیبایی های بیش از اندازه این منطقه باشند. جاده اسالم به خلخال، جاده ای پیچ در پیچ است که از میان جنگل های سرسبز و درختان سر به فلک کشیده عبور می کند و در مسیر آن، چشم انداز های بسیار جذاب و زیبا وجود دارد. 

جالب است بدانید که در یرخی از بخش های جاده، می توان شاهد وجود مه هایی در جاده بود و عبور از آن ها بسیار لذت بخش است. اگر قصد بازدید از جاده اسالم به خلخال را دارید، توصیه می کنیم حتما در یکی از فصل های بهار یا تابستان اقدام به سفر به آن کرده و در نهایت، یکی از لذت بخش ترین سفر های خود را تجربه نمایید.

جاده اسالم به خلخال- از زیباترین جاذبه های گردشگری خلخال

2.    دریاچه نئور

دریاچه نئور، از جمله زیباترین دریاچه های ایران می باشد که همه ساله، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. با سفر به دریاچه نئور، می توانید با چشم انداز بسیار بسیار جذاب و دیدنی ای رو به رو شوید. چشم اندازی که شاید هیچ زمان دیگری نتوانید با آن رو به رو شوید. دریاچه نئور، از دو دریاچه ی کوچک و بزرگ تشکیل شده است که در فصول مختلف سال، به یک دیگر می پیوندند و دریاچه ای بسیار عظیم را تشکیل می دهند. لازم به ذکر است که وسعت دریاچه نئور بزرگ در حدود 180 هکتار و وسعت دریاچه کوچک تر در حدود 40 هکتار می باشد. و با فرا رسیدن فصل بهار، در هنگام متصل شدن این دو دریاچه به یکدیگر، دریاچه ای به وسعت 220 هکتار به وجود می آید که منظره ای بی نظیر و بسیار عالی را به وجود می آورد. 

البته باید اشاره کنیم که در اطراف دریاچه نئور، کوه های متعددی وجود دارد که در فصول گرم سال، تمامی سطوح آن ها سرسبز بوده و به همین سبب، منظره ای بسیار جذاب و دیدنی به وجود خواهد آمد. عمق دریاچه نئور در حدود 5 متر بوده و به طور کلی، دریاچه آرام با منظره ای بی نظیر می باشد. توصیه می کنیم حتما برای بازدید از دریاچه برنامه ریزی نموده و در نهایت یکی از بهترین وبه یاد ماندنی ترین سفر های خود را به یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری خلخال تجربه نمایید. 

3.    منطقه ییلاقی دشته

از دیگر جاذبه های گردشگری خلخال، می توان به منطقه ییلاقی دشته اشاره کرد. منطقه ای که با سفر به آن، می توان اوقاتی لذت بخش و به یاد ماندنی را تجربه نمود و در نهایت، در ساکت ترین مناطق به تماشای مناظری جذاب و زیبا بپردازید. یکی از مزایای بازدید از منطقه ییلاقی دشته این است که در مسیر جاده اسالم به خلخال وجود دارد. و در نتیجه برای رسیدن به آن، می توانید از زیباترین جاده ایران نیز بازدید کرده و از حال و هوای بسیار خوبی که در آن وجود دارد استفاده کنید. 

اگر نیاز به فاصله گرفتن از محیط های شهری دارید و دوست دارید به منطقه ای بروید که جمعیت زیادی در آن وجود نداشته باشد و همچنین چشم انداز های بی نظیر و بسیار دیدنی ای داشته باشد، بازدید از منطقه ییلاقی دشته برای شما بسیار مناسب است. سکوتی که در این منطقه وجود دارد و همچنین سبک زندگی بسیار جالب اهالی این منطقه، حال و هوای شما را عوض می کند به طوری که می توانید یکی از عالی ترین و بهیاد ماندنی ترین سفر های خود را تجربه نمایید. 

4.    آبشار نوده، از جذاب ترین جاذبه های گردشگری خلخال

با سفر به خلخال، می توانید با پدیده های طبیعی متعددی آشنا شوید. پدیده هایی که هر کدام از آن ها، دارای زیبایی های منحصر به فردی بوده و سفری لذت بخش را برای شما رقم بزند. در شهر خلخال، می توان یک آبشار بسیار جذاب و زیبا به اسم آبشار نوده را مشاهده نمود. آبشاری که با قرار داشتن در دل طبیعت و صخره های بلند، چشم اندازی بی نظیر را ایجاد کرده و مکان بسیار مناسبی برای پیک نیک کردن می باشد. آبشار نوده یکی از جاذبه های گردشگری خلخال در نزدیکی خورش رستم است و دسترسی به آن بسیار آسان می باشد. 

آبشاری که در دامنه کوه های آق داغ قرار گرفته و دارای ارتفاعی در حدود 30 متر می باشد. اگر علاقه مند به پیک نیک و اقامت در کنار زیبا ترین پدیده های طبیعی هستید، توصیه می کنیم بازدید از آبشار نوده را از دست نداده و از نزدیک، شاهد زیبایی های بی اندازه این آبشار باشید. 

5.    خلخال سویی

جاذبه های گردشگری خلخال، بسیار متعدد بوده. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری خلخال، خلخال سویی می باشد. جویباری که از دل طبیعت نشات گرفته است و منظره ای بسیار جذاب و دیدنی را به وجود آورده. شاید برایتان جالب باشد بدانید که مسیری که این جویبار از آن می گذرد، به یک مسیری در بهشت تشبیه می شود و واقعا، زیبا و دیدنی است. این منطقه گردشگری، جزو زیبا ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری خلخال بوده که توصیه می کنیم در سفر خود به خلخال، حتما بازدید از آن را در برنامه های خود قرار دهید. 

برای دسترسی به این مورد از جاذبه های گردشگری خلخال، باید خود را به دربند هواشان برسانید. منطقه از که در ارتفاعات واقع شده است و آب و هوای بسیار عالی ای دارد. نا گفته نماند که این منطقه برای مدیتیشن کردن گزینه بسیار عالی ای بوده و توصیه می کنیم بازدید از آن را به هیچ عنوان از دست ندهید.

6.    تفرجگاه اندبیل

تفرجگاه اندبیل، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری خلخال می باشد که بازدید از آن را به شدت توصیه می کنیم. منطقه ای سرشار از گونه های مختلف گیاهی که می توانید بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در آن ها سپری نمایید. لازم به ذکر است که نام دیگر تفرجگاه اندبیل، چشمه میر عدیل نیز می باشد. برای دسترسی به این مورد از جاذبه های گردشگری خلخال، باید خود را به بخش شرقی خلخال برسانید و در نهایت، در کوهپایه های تالش، به یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین تفرجگاه های ایران برسید. 

این منطقه ییلاقی، برای سفر در فصل بهار و تابستان بسیار مناسب می باشد و یکی از مناسب ترین گزینه ها برای طبیعت گردان و دوست داران محیط های خلوت با مناظر زیبا به شمار می رود. اگر اهل پیاده روی در دل جنگل و تماشای کوه هایی که سرپوشیدهاز پوشش گیاهی هستند می باشید، بازدید از تفرجگاه اندبیل برای شما واجب است.

7.    غار هفت خانه، جالب ترین جاذبه های گردشگری خلخال

جالب است بدانید که از محبوب ترین و پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری خلخال، غار های این منطقه می باشد. یکی از زیبا ترین غار های موجود در خلخال، غار هفت خانه می باشد. این غار، با قرار داشتن در بخش جنوب غربی شهر خلخال، می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد که از آن بازدید کرده و در نهایت، یکی از لذت بخش ترین و به یاد ماندنی ترین سفر های خود را تجربه نمایید. غار هفت خانه، غاری است که درون آن، 7 تالار وجود دارد. از دیگر ویژگی های غار هفت خانه، وجود دو درب ورودی در آن می باشد. اگر علاقه مند به غار نوردی هستید، توصیه می کنیم حتما بازدید از غار هفت خانه را از دست ندهید تا در نهایت، یکی از لذت بخش ترین غار نوردی های خود را تجربه نمایید. 

غار هفت خانه- از زیباترین جاذبه های گردشگری خلخال

8.    غار جلال آباد

از دیگر غار هایی که به عنوان زیباترین جاذبه های گردشگری خلخال شناخته می شود، غار جلال آباد می باشد. غاری که با سفر به درون آن، می توان مناظر و چشم انداز های بسیار زیبا و دیدنی را مشاهده نمود. شاید برایتان جالب باشد بدانید که غار جلال آباد، در ارتفاع 2400 متری از سطح دریا واقع شده است و به همین سبب، اگر قصد بازدید از آن را دارید، توصیه می کنیم در فصل تابستان اقدام نمایید. 

بازدید از جاذبه های گردشگری خلخال را از دست ندهید!

با سفر به خلخال، می توان از بی نظیر ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری دیدن کرد. جاذبه های گردشگری خلخال، بسیار متنوع بوده و در این مطلب، سعی کردیم برخی از زیبا ترین و دیدنی ترین آن ها را معرفی نماییم. اگر قصد دارید تا لذت بخش ترین سفر ها را تجربه کنید، توصیه می کنیم حتما یک بار به شهر خلخال سفر کرده و در نهایت، ساعاتی را به تماشای زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر بپردازید. بدون شک این سفر برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود و می توانید با بازدید از جاذبه های گردشگری خلخال، به یاد ماندنی ترین سفر خود را تجربه نمایید.

 
  • 12 مهر ، 1400
  • 74

دیدگاه - 1

بهرامی

من هر وقت میرم خلخال حتما یه سر به جاده اسالم به خلخال میزنم واقعا قشنگه
5 روز پیش

نظر دهید