021-91004064
معرفی 6 مورد از زیباترین زیپ لاین های ایران

معرفی 6 مورد از زیباترین زیپ لاین های ایران

زیپ لاین های ایران، از جمله تفریحاتی هستند که امرزه طرفداران بسیار زیادی را دارند. هر کدام از زیپ لاین های ایران، با قرار داشتن در مناطق مختلف، مناظر و چشم انداز های متفاوت و دیدنی ای را به نمایش گذاشته اند. به این گونه که با بهره مندی از هر کدام از زیپ لاین های ایران، می توان ماجراجویی جدیدی را تجربه کرد و در نهایت، خاطره ای خوش و به یاد ماندنی را از سفر خود به ثبت رساند. جالب است بدانید که امروزه، تفریح زیپ لاین را حتی در کویر هم می توان انجام داد. و به همین سبب باید اشاره کنیم که این تفریح، یکی از هیجان انگیز ترین و پرطرفدار ترین اقدامات تفریحی در ایران به شمار می رود. چرا که با استفاده از آن، می توانید بر فراز مناظر و چشم انداز های زیبا معلق بوده و حتی شبیه ساز پرواز را تجربه کنید.

زیپ لاین های ایران، در استان ها و شهر های مختلفی قرار دارد. در واقع در هر نقطه ای که شرایط مناسب و ایده آل را دارد، و به ویژه منظره ی بی نظیری را به نمایش گذاشته است، می توان یک زیپ لاین را پیدا کرد. خوشبختانه امروز، گزینه های متعدد و زیادی را تحت عنوان زیپ لاین های ایران داریم و شما در هر کجا که باشید، می توانید به راحتی، به یکی از زیپ لاین های ایران که در شهر شما قرار دارد بروید و در نهایت، تجربه ای به یاد ماندنی و خاص را کسب نمایید. اما در ادامه این مطلب، قصد داریم برخی از خاص ترین و جذاب ترین زیپ لاین های ایران را معرفی نماییم. در واقع زیپ لاین های ایران که نام آن ها در لیست زیر ذکر شده است، به قدری جذاب هستند که بازدید از آن ها برای همگان واجب است.

معرفی زیپ لاین

زیپ لاین، تفریحی است که علاقه مندان به اقدامات تفریحی و دریافت آدرنالین بالا، دوست دارند تا حداقل یک بار آن را تجربه کنند. با بهره مندی از این امکان تفریحی، میزان آدرنالین خون شما افزایش پیدا می کند. چرا که باید اشاره کنیم که تمام مدتی که از این فعالیت تفریحی استفاده می کنید، در هوا معلق هستید. در نهایت این عمل می توانید از نقطه ای به نقطه دیگر را با استفاده از یک طناب بپیمایید. یکی از مزایای زیپ لاین این است که می تواند با سرعت بسیار بالا حرکت کند و همین مساله، جذابیت این عملیات را چند برابر می کند.

زیپ لاین، تفریحی است که با استفاده از یک سیم فولادی انجام می شود. یک سر این سیم فولادی، به بالای یک بلندی، محکم شده و سر دیگر آن، به جایی که در ارتفاع پایین تری قرار دارد متصل می شود. در نهایت، به وسیله لباسی مخصوص، می توان از این سیم فولادی آویران شد و مسافت بین دو سر سیم را با سرعت بالا پیمود. نا گفته نماندد که به طور متوسط، سرعتی که زیپ لاین می تواند بپیماید، به طور متوسط، در حدود 60 الی 80 کیلومتر بر ساعت است. جالب است بدانید که با توجه به شرایط زیپ لاین و همچنین موقعیت آن، برخی از زیپ لاین های ایران، می توانند تا سرعت 160 کیلومتر در ساعت را بپیمایند. 

لیست بهترین زیپ لاین های ایران 

همانطور که می دانید، در کشور ایران، دو رشته کوه البرز و زاگرس در بخش شمالی و غربی وجود دارند. این دو رشته کوه، توانسته اند تا موقعیت های مکانی بسیار خاص، با مناظر و چشم انداز های بسیار زیبا و دیدنی را ایجاد کنند. به همین واسطه، همه ساله، افراد بسیار زیادی از بخش های مختلف کشور برای بازدید از این نقاط جذاب و دیدنی اقدام می کنند. 

عمومی زیپ لاین های ایران، در مناطق کوهستانی قرار دارند. اما با این وجود، در برخی از شهر ها می توان شاهد وجود زیپ لاین هایی شد که مقصد آن ها پیمودن مسافت بین دو کوه نبوده و به طور کلی، می توانند مسافت بین دو بلندی را بپیمایند. در لیست زیر، برخی از جذاب ترین و زیبا ترین زیپ لاین های ایران را معرفی نموده ایم. اگر شما نیز علاقه مند به انجام فعالیت های تفریحی هیجان انگیز هستید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

1.    زیپ لاین پل معلق مشکین شهر، از دیدنی ترین زیپ لاین های ایران

یکی از مشهور ترین، جذاب ترین و پر بازدید ترین زیپ لاین های ایران که با استفاده از آن می توان شاهد خاص ترین و جذاب ترین مناظر و چشم انداز ها بود، زیپ لاین مشکین شهر می باشد. این زیپ لاین، با قرار داشتن در کنار پل معلق مشکین شهر، سبب شده است تا بازدید کنندگان بیشتری به سمت این شهر زیبا و دیدنی جذب شوند. پل معلق مشکین شهر، طولانی ترین پل معلق در خاورمیانه می باشد که همه ساله، افراد بسیار زیادی برای بازدید از آن اقدام می کنند. 

علاوه بر این باید اشاره کنیم که در کنار این پل معلق، زیپ لاینی تعبیه شده است تا علاوه بر وجود امکان پیاده روی در این منطقه، امکان معلق بودن در هوا و پرواز را نیز تجربه کرد. اگر دوست دارید به یکی از خاص ترین موقعیت های مکانی برای تجربه زیپ لاین بروید، توصیه می کنیم بازدید از زیپ لاین مشکین شهر را از دست ندهید. چرا که در بستر دره و همچنین تمامی بخش های اطراف زیپ لاین، انواع و اقسام گونه های گیاهی وجود دارد که سبب شده تا چشم اندازی بی نظیر و خاص به وجود آید.

زیپ لاین مشکیتن شهر از زیباترین زیپ لاین های ایران

2.    زیپ لاین نمک آبرود

یکی دیگر از مشهور ترین و خاص ترین زیپ لاین های ایران که هر فردی قبل از مرگ خود باید سوار شدن بر آن را تجربه کند، زیپ لاین نمک آبرود می باشد. سفر به شمال کشور ایران، به ویژه در بهار و پاییز، بسیار لذت بخش و عالی می باشد. و چه بهتر که در این زمان ها، درست موقعی که زیبایی های این مناطق به اوج خود رسیده است، به انجام فعالیت های تفریحی خاص و متفاوت پرداخت. با سفر به نمک آبرود در رامسر، می توانید شاهد یکی از زیباترین و جذاب ترین زیپ لاین های ایران باشید. زیپ لاین نمک آبرود، بر فراز کوه های البرز تعبیه شده سات و درست موازی با آن، یک پل معلق چوبی نیز قرار دارد که زیبایی های این منطقه را دو چندان کرده است. 

جالب است بدانید که برای دسترسی به زیپ لاین نمک آبرود، یک ماجراجویی کامل و هیجان انگیز را تجربه خواهید کرد. به این صورت که ابتدا باید سوار بر یکی از مشهور ترین تله کابین های کشور ایران، یعنی تله کابین نمک آبرود شوید. سپس با یک جنگل پیمایی لذت بخش، از میان مه و درختان سر به فلک کیده و سرسبز عبور کرده تا در نهایت، به ورودی زیپ لاین برسید. اگر خوش شانس باشید و تمامی این جنگل ها در مه فرو رفته باشد، می توانید تجربه ای متفاوت را در زیپ لاین کسب کنید. توصیه می کنیم بازدید از این زیپ لاین که بدون شک یکی از زیبا ترین زیپ لاین های ایران است را از د ست ندهید و در اولین فرصت حتما اقدام به بازدید از آن نمایید.

3.    زیپ لاین مشهد، از زیباترین زیپ لاین های ایران

در بین تمامی زیپ لاین های ایران، زیپ لاین مشهد، شهرت بسیار زیادی دارد. با سفر به طرقبه مشهد، می توان با مناظر و چشم انداز های بسیار خاص و جذابی رو به رو شد. مناظری که می توان تا ساعت ها به تماشای آن ها پرداخت و از طبیعت زیبا و دیدنی لذت برد. زیپ لاین مشهد، در منطقه ای به نام چالیدره قرار دارد. این منطقه تفریحی، مجموعه ای به وسعت 160 هکتار بوده که درون آن، تنوع بسیار زیادی در خصوص فعالیت های تفریحی دارد. در کنار این مجموعه تفریحی، دریاچه ای بزرگ وجود دارد که به واسطه احداث سد در این منطقه به وجود آمده است. 

زیپ لاین طرقبه، یکی از بهترین و عالی ترین تفریحاتی است که می توان در این منطقه گردشگری یافت و توصیه می کنیم حتما یک بار برای بازدید از این منطقه گردشگری جذاب و دیدنی اقدام کرده و در نهایت، تجربه سوار شدن بر روی یکی از زیبا ترین زیپ لاین های ایران را کسب نمایید. لازم به ذکر است که در این مجموعه تفریحی، علاوه بر وجود زیپ لاین، می توانید از انواع دیگری از امکانات تفریحی نیز بهره مند شده و در نهایت یکی از لذت بخش ترین و به یاد ماندنی ترین سفر های خود را تجربه نمایید. در بین بین به خاطر داشته باشید که به هیچ وجه تجربه زیپ لاین این مجموعه که از بهترین زیپ لاین های ایران است را از دست ندهید.

4.    زیپ لاین کویر ورزنه در اصفهان

کویر نوردی، تفریحی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. همه ساله افراد بسیار زیادی برای تجربه کویر نوردی اقدام می کنند و حداقل یک روز خود را در این منطقه زیبا و بی نظیر می گذرانند. امروزه در مناطق کویری، امکان انجام فعالیت های تفریحی متعددی وجود دارد. که یکی از عالی ترین و لذت بخش ترین آن ها، زیپ لاین می باشد. از جمله متفاوت ترین و جذاب ترین زیپ لاین های ایران که بازدید از آن ها برای همه گان واجب است، زیپ لاین کویر ورزنه می باشد. جالب است بدانید که در کویر ورزنه، دو خط زیپ لاین وجود دارد و به همین سبب باید اشاره کنیم که یکی از عالی ترین و بهترین گزینه ها برای کسب تجربه این تفریح هیجان انگیز، زیپ لاین کویر ورزنه می باشد.

موقعیت مکانی زیپ لاین اول در بیابان خارا بوده و زیپ لاین دوم در سایت تفریحی واجه کویر ورزنه قرار دارد. شما می توانید به همراه تجربه زیپ لاین در دل کویر، انواع دیگری از فعالیت های تفریحی را انجام دهید و در نهایت، لذت بخش ترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را به کویر تجربه نمایید. طول یکی از این خطوط زیپ لاین در حدود 30 متر بوده و زیپ لاین دیگری در حدود 400 متر طول دارد. توصیه می کنیم در اولین فرصت، برای تجربه زیپ لاین در این منطقه اقدام کرده و حتما از یکی از زیبا ترین و جذاب ترین زیپ لاین های ایران بازدید نمایید. از دیگر تفریحاتی که با بازدید از کویر ورزنه می توانید انجام دهید می توان به مواردی همچون پاراگلایدر، آفرود، موتور چهار چرخ سواری، شتر سواری، شن سواری، باگی سواری و ... اشاره کرد.

5.    زیپ لاین گردنه حیران، بزرگترین زیپ لاین ایران

گردنه حیران، نامی است که تمامی ایرانیان آن را می شناسند. منطقه ای خاص و جذاب که می توان تا ساعت ها در آن نشست و به تماشای مناظر و چشم انداز های بی نظیر اطراف پرداخت. از زمان های بسیار قدیم، گردنه حیران مقصدی محبوب برای مسافران بود و به همین سبب از زمان های گذشته تا به امروز، گزینه ها و امکانات بسیار زیادی به آن افزوده شده است. یکی از امکاناتی که با سفر به گردنه حیران می توان از آن بهره مند شد، زیپ لاین می باشد. از سال 1396، زیپ لاین حیران در این منطقه تاسیس شد. زیپ لاینی که از بین بلند ترین و جذاب ترین درختان عبور می کند و در نهایت، لذتی وصف ناشدنی را برای کاربراه به همراه دارد. 

به جرات می توان گفت که زیپ لاین گردنه حیران، از اولین و زیبا ترین و خاص ترین زیپ لاین های ایران می باشد. زیپ لاین حیران، به قدری مشهور است که نام آن در خاورمیانه پیچیده است و همه ساله، میزبان تعداد بسیار زیادی از گردشگران و توریستان است. زیپ لاین حیران، لقب طولانی ترین و بلند ترین زیپ لاین ایران را کسب کرده است. جالب است بدانید که زیپ لاین حیران، علاوه بر این که بلند ترین زیپ لاین خاورمیانه می باشد، بلکه همچنین به نام مرتفع ترین زیپ لاین خاورمیانه نیز به شمار می رود. این زیپ لاین دارای طولی در حدود 1250 متر بوده و علاوه بر این، ارتفاع آن در نقاط مختلف متفاوت است. اما به طور کلی، مرتفع ترین بخش این منطقه، دارای 60 متر طول می باشد. 

توصیه می کنیم حتما یک بار اقدام به بازدید از گردنه حیران کرده و در این سفر خود، حتما یک بار تجربه استفاده از جذاب ترین زیپ لاین های ایران را کسب نمایید.

زیپ لاین حیزان از زیباترین زیپ لاین های ایران

6.    زیپ لاین برج میلاد

شهر تهران، به عنوان پایتخت کشور ایران، تفریحات متعددی را درون خود قرار داده است. یکی از این تفریحات، زیپ لاین می باشد. جالب است بدانید که امروزه، چندین گزینه برای کسب تجربه زیپ لاین در شهر تهران وجود دارد که یکی از دیگری هیجان انگیز تر و جذاب تر است. یکی از مشهور ترین و بهترین زیپ لاین های ایران که در شهر تهران قرار دارد، زیپ لاین برج میلاد می باشد. زیپ لاینی که با قرار داشتن در کنار یکی از اصلی ترین نماد های شهر تهران، افراد بسیار زیادی را به سمت خود ججذب می کند. به بیان بهتر، اگر به قصد استفاده از زیپ لاین راهی برج میلاد تهران شوید، با یک تیر دو نشان می زنید. چرا که هم می توانید تجربه هیجان انگیز زیپ لاین را کسب کنید و همچنین می توانید از سایر فعالیت ها و امکانات تفریحی که امروزه در برج میلاد تعبیه شده است استفاده نمایید. 

زیپ لاین برج میلاد دارای طولی در حدود 150 متر بوده و شما می توانید هیجان انگیز ترین تفریح عمر خود را با سوار شدن بر این زیپ لاین تجربه نمایید. همچنین باید اشاره کنیم که ارتفاع زیپ لاین برج میلاد از سطح زمین در حدود 30 متر بوده که هیجان این تفریح را چند برابر می کند. در نهایت، با سوار شدن بر زیپ لاین برج میلاد، می توانید با سرعت 60 تا  70 کیلومتر بر ساعت مسیر این منطقه را بپیماید و لذت بخش ترین تفریح این شهر را تجربه نمایید. توصیه می کنیم در اولین فرصت، حتما بلیت استفاده از زیپ لاین برج میلاد که یکی از جذاب ترین زیپ لاین های ایران که در شهر تهران قرار دارد می باشد را تهیه کرده و در نهایت، روز به یاد ماندنی ای را برای خود بسازید.

تجربه استفاده از جذاب ترین زیپ لاین های ایران

زیپ لاین های ایران، تنوع بسیار زیادی دارند و امروزه در تمامی شهر ها می توان حداقل یک گزینه برای تجربه زیپ لاین را مشاهده کرد. اما با این وجود باید اشاره کنیم که برخی از زیپ لاین های ایران، نسبت به سایر زیپ لاین ها، دارای جذابیت های بسیار بیشتری بوده و به همین سبب، بازدید از آن ها برای همگان واجب است. در لیست بالا، تمامی زیپ لاین های ایران که جذابیت آن ها غیر قابل مقایسه با سایر زیپ لاین های ایران نیست، را معرفی کردیم. اگر تا به حال از هیچ کدام از آن ها بازدید نکرده اید، توصیه می کنیم در اولین فرصت، به هر کدام از زیپ لاین های ایران که در لیست بالا ذکر شده اند و فاصله کم تری را با شما دارند بروید و لذت بخش ترین و به یاد ماندنی ترین روز خود را تجربه نمایید.

اگر تجربه زیپ لاین سواری در هر کدام از مواردی که در لیست بالا ذکر شده اند را دارید، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا بیشتر با زیباترین زیپ لاین های ایران آشنا شویم و درباره آن ها بدانید.

 
  • 13 آذر ، 1400
  • 490

نظر دهید