021-49029
جاذبه های گردشگری گلستان

جاذبه های گردشگری گلستان

استان گلستان یکی از استان های موجود در خطه ی شمالی کشور می باشد که دارای آب و هوایی بسیار عالی و مطلوب می باشد. در واقع همانطور که می دانید در شمال کشور، رشته کوه البرز قرار گرفته است و ارتفاعات آن سبب می شود تا بخار آب حاصل از دریا، به منطقه جنوبی دامنه های البرز نفوذ پیدا نکند و در نتیجه آب و هوای بسیار معتدل و مرطوبی در بخش شمالی دامنه های البرز حاکم باشد. استان گلستان نیز به واسطه موقعیت مکانی خود، دارای تمامی این شرایط می باشد و یکی از شهر های معتدل و مرطوب ایران می باشد. این آب و هوا سبب می شود تا پوشش گیاهی متنوع و سرسبزی در تمامی این استان روییده شود و همچنین بخش عمده ای از این استان، پدیده های طبیعی و دیدنی متعددی داشته باشد و چشم انداز بسیار زیبایی را تشکیل دهد.

جاذبه های گردشگری استان گلستان بسیار متعدد می باشند و به واسطه آن ها، گردشگران و توریستان بسیار زیادی به این شهر سفر می کنند تا از جاذبه های گردشگری گلستان دیدن کنند. در واقع، همه روزه، افراد بسیار زیادی برای بازدید از جاذبه های گردشگری گلستان، به این شهر و استان سفر می کنند و مدتی را به طبیعت گردی و حتی بازدید از جاذبه های تاریخی این شهر می گذرانند. در ادامه این مطلب، همه چیز را در مورد استان گلستان و همچنین جاذبه های گردشگری آن بیان کرده ایم. همچنین به معرفی محبوب ترین و پربازدید ترین جاذبه های گردشگری گلستان، و دیدنی های مشهور این شهر پرداخته ایم. اگر قصد سفر دارید و دوست دارید مدتی را در بهترین و زیباترین شهر های ایران، به بازدید از خاص ترین و بکر ترین جاذبه های گردشگری ایران بگذرانید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

استان گلستان

استان گلستان، به عنوان یکی از استان های شمالی کشور، جزو سرسبز ترین و محبوب ترین شهر ها برای گردشگری می باشد. علاوه بر این باید اشاره کنیم که این استان، تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری را درون خود قرار داده است. حتی در زمان های بسیار قدیم و در اوایل دوران پادشاهی حکومت قاجاریه، این حکومت، شهر گرگان را به عنوان پایتخت حکومتی خود انتخاب کرده بود تا هم از آب و هوای بی نظیر آن لذت برده، و هم از پوشش گیاهی گسترده، و پدیده های طبیعی و بی نظیری که در آن وجود دارد بهره ببرد. این استان، امروزه نیز جزو پر مسافر ترین استان های ایران می باشد و به دلیل داشتن جنبه ی تاریخی و گردشگری، مکان مناسبی برای سفر های چند روزه، و بازدید از خاص ترین و بکر ترین جاذبه های گردشگری است. اگر قصد دارید با بهترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری گلستان آشنا شوید، لیست زیر را مطالعه کنید.

معرفی محبوب ترین جاذبه های گردشگری گلستان

1.    منطقه حفاظت شده جهان نما

منطقه حفاظت شده جهان نما یکی از خاص ترین، محبوب ترین، مشهور ترین، و مهم ترین جاذبه های گردشگری گلستان می باشد. این منطقه حفاظت شده، دارای وسعت بسیار زیادی بوده و درون آن، گونه های مختلفی از جانوران و حیوانات وجود دارند. جالب است بدانید، که به دلیل قرار داشتن این منطقه در ارتفاعات البرز، دارای آب و هوای بسیار مطلوب و عالی می باشد و در نتیجه یکی از مناسب ترین  بهترین مکان ها برای گردش و تفریح می باشد. لازم به ذکر است که با سفر به این جاذبه گردشگری، می توانید از خاص ترین و زیبا ترین مناظر دیدن کنید و چشم انداز های بی نظیری را مشاهده کنید. علاوه بر این، می توانید در این منطقه به طبیعت گردی بپردازید . به یاد داشته باشید که برای سفر به این منطقه و بازدید از محبوب ترین جاذبه گردشگری گلستان، باید لوازم و تجهیزاتی مخصوص را به همراه داشته باشید تا بتوانید سفری خوب و ماجراجویی ای بی نظیر را تجربه کنید. همچنین فراموش نکنید که طبیعت را تخریب نکنید تا تمامی حیوانات و جانورانی که در این منطقه زندگی می کنند، خانه های خود را از دست ندهند و اذیت نشوند.

2.    پارک جنگلی نهار خوران

شاید تا به حال نام پارک جنگلی نهار خوران را شنیده باشید. این پارک جنگلی، دارای چشم اندازی بسیار زیبا و دیدنی می باشد و هر فردی که به آن می رود، دوست ندارد به خانه خود برگردد. تصور کنید جاده ای پر پیچ و خم، که در دو طرف آن، درختان کخنسال سر به فلک کشیده به خط شده اند، و تا چشم کار می کند سرسبزی و زیبایی است، و همچنین آب و هوایی بسیار مطلوب و عالی در آن برقرار است. طبیعتا هر فردی دوست دارد در این جاده رانندگی کند و علاوه بر این، از محیط زیبای این منطقه لذت ببرند. 

لازم به ذکر است که در این پارک، امکانات رفاهی متعددی تعبیه شده است تا هر فردی که به بازدید از این جنگل محبوب و بزرگ می آید، در کمال راحتی و آرامش، اقدام به بازدید از این پارک جنگلی کند. از جمله امکانات این پارک جنگلی مشهور، می توان به هتل، مهمانسرا، رستوران، و بسیاری از امکانات دیگر اشاره کرد. اگر تا به حال از این پارک دیدن نکرده اید، توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید و در کوتاه ترین فرصت، اقدام به بازدید از آن کنید.

3.    برج گنبد کاووس

در میان تمامی جاذبه های تاریخی در کشور ایران، برخی از آن ها دارای شهرت بسیار زیادی می باشند. که برج گنبد کاووس نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری گلستان می باشد که در مرکز این استان و در شهر گرگان قرار دارد. گنبد کاووس جاذبه ای تاریخی در این شهر می باشد که به آن لقب بلند ترین برج تمام آجری در جهان را داده اند. و همانطور که مشخص است، این جاذبه تاریخی، شهرتی جهانی دارد و همه ساله، افراد بسیار زیادی برای بازدید از این منطقه، به شهر گرگان می آیند و مدتی را به تماشای این برج عظیم الجثه می پردازند. جالب است بدانید که این برج در سال 397 هجری قمری ساخته شده است و از آن زمان تا به امروز باقی مانده است. لازم به ذکر سات که برج گنبد کاووس یکی از ارزشمند ترین و مهم تین جاذبه های گردشگری گلستان، و همچنین مهم ترین جاذبه تاریخی در ایران می باشد. به همین سبب توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید و از این بنای ارزشمند دیدن کنید.

گنبد کاووس مهم ترین جاذبه گردشگری استان گلستان

4.    جنگل و آبشار رنگو

از دیگر جاذبه های گردشگری گلستان، می توان به آبشار رنگو اشاره کرد. این جاذبه گردشگری در نزدیکی شهر گرگان قرار دارد و دسترسی به آن بسیار آسان است. اگر به دنبال مکانی زیبا و دیدنی هستید تا بتوانید مدتی را به تماشای این مناطق بپردازید و همچنین در منطقه ای با آب و هوای عالی و چشم اندازی بی نظیر بنشینید و از محیط های شهری فاصله بگیرید، جنگل رنگو مکانی مناسب برای شما است. در حقیقت این جنگل، علاوه بر ارائه محیطی بسیار زیبا و دیدنی، دارای آبشاری بسیار خاص و منحصر به فرد می باشد. در حقیقت، این آبشار دارای ساختاری نیم دایره می باشد و همین مساله سبب شده است تا شهرت بسیار بیشتری نسبت به سایر جاذبه های گردشگری گلستان داشته باشد. به یاد داشته باشید که مسیر دسترسی به آبشار رنگو، کمی سخت و مشکل است و در نتیجه توصیه می کنیم در صورت اقدام به سفر آن با لوازم و تجهیزات کامل اقدام کنید تا در صورت بروز مشکل به راحتی اقدام به برطرف کردن آن کنید.

5.    پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان، یکی از مشهور ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری گلستان می باشد. این پارک، که دارای وسعت بسیار زیادی می باشد، و در انتهایی ترین بخش های رشته کوه البرز قرار دارد. جالب است بدانید که پارک ملی گلستان، جزو اولین پارک های ثبت شده ملی در ایران می باشد. یکی از علل محبوبیت بسیار زیاد این منطقه این است که مکانی برای زندگی حیوانات است. یکی دیگر از نکات جالب در خصوص این جاذبه گردشگری گلستان، این است که وسعت آن در حدود 91 هزار هکتار می باشد. به همین سبب، یکی از مهم ترین و بهترین مناطق برای فرار از محیط های شهری، و قرار گرفتن در مناطقی بسیار زیبا و سرسبز است. در حقیقت در این پارک ملی جایی است که می توانید برای دریافت آرامش و سکوت و همچنین تعویض آب و هوای خود، به بازدید از آن بروید و از محیط بسیار زیبای آن استفاده کنید. از یاد نبرید که این جاذبه گردشگری اهمیت بسیار زیبایی دارد و در نتیجه زباله های خود را در آن نریزید تا زیبایی محیط از بین نرود.

6.    پارک جنگلی النگدره

النگدره، یکی از بهترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری گلستان می باشد که در نزدیکی شهر گرگان قرار دارد. این جاذبه گردشگری، جچشم انداز بسیار زیبایی را از طبیعت به نمایش گذاشته است و علاوه بر این، در محیط داخلی آن، امکانات رفاهی و تفریحی بسیار زیادی تعبیه شده است تا بازدید کنندگان آن بتوانند در نهایت رفاه و آرامش اوقات خود را سپری کنند و از بهترین  امکانات بهره مند شوند. اگر قصد دارید دوچرخه سواری کنید و همچنین زمین های بزی برای کودکان و بزرگسالان، نمازخانه، فروشگاه های مختلف فروش مواد غذایی، ایستگاه های دوچرخه سواری، جاده ی سلامتی، مسیر چوبی، نیمکت، خودرو برقی، و بسیاری از امکانات دیگر اشاره کرد. اگر دوست دارید چند ساعتی را به تفریح و سرگرمی بپردازید و از این محیط های زیبا دیدن کنید، توصیه می کنیم بازدید از پارک جنگلی النگدره را از دست ندهید.

7.    جنگل توسکستان

در کشور ایران، جاده های بسیار زیادی وجود دارد که مناسب برای رانندگی و بازدید از بهترین مناظر می باشند. به بیان بهتر، همه ی ما تعریف جاده ی اسالم به خلخال را شنیده ایم. اما نمونه هایی از این جاده های زیبا در برخی از نقاط کشور وجود دارد. که یکی از این جاده ها، از میان جنگل توسکستان می گذرد. جنگل توسکستان، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری گلستان بوده که همه ساله، افراد بسیار زیادی به بازدید از آن می روند تا مدتی را در منطقه ای خوش آب و هوا با چشم اندازی زیبا و بی نظیر اقامت کنند. این جنگل ها و جاده ای که در آن وجود دارد، یکی از محبوب ترین و مهم ترین جاده های استان گلستان است و توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید.

کلام آخر

جاذبه های گردشگری گلستان، بسیار متعدد و زیاد می باشند و در نتیجه، آشنایی با محبوب ترین و پر بازدید ترین آن ها کمک می کند تا در صورت سفر به این استان، با بهترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری آن آشنا باشید و بتوانید بهترین و عالی ترین سفر خود را تجربه کنید. اگر تا به حال به بازدید از جاذبه های گردشگری که در موارد بالا ذکر شده بود رفته اید، و یا علاقه مند به معرفی جاذبه های گردشگری دیگری که نام آن ها در این مقاله ذکر نشده بود هستید، نظرات و پیشنهاد های خود را با ما به اشتراک بگذارید و از تجربیات خود در هنگان سفر به این مکان های دیدنی صحبت کنید.

  • 07 فروردین ، 1400
  • 239

دیدگاه - 1

صدرا

گنبد کاووس از جاذبه های گردشگری گلستان مربوط به دوره ایلخانیانه به گمانم
6 ماه پیش

نظر دهید