اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران

0 81

همانطور که میدانید تهران شهر اجاره نشین هاست. با بالا رفتن قیمت مسکن در سال های اخیر؛ آن هم به گونه ی صعودی و سرسام آور، بسیاری از افراد قدرت خرید مسکن را از دست داده اند و مجبور به اجاره نشینی در تهران هستند. بسیاری دیگر نیز ترجیح میدهند هزینه ای که قرار است بابت خرید ملک بپردازند را به عنوان سرمایه کارهای اقتصادیشان استفاده کنند.از قدیم گفته اند اجاره نشینی خوش نشینی است چرا که زندگی در خانه‌ی اجاره ای هزینه های به مراتب کمتری از صاحب یک خانه بودن دارد. هرچند که با قیمت های کنونی و افزایش روز به روز اجاره خانه ها هیچ اجاره نشینی نمیتواند خوش نشین باشد.
در این میان خانه هایی تحت عنوان خانه های مبله به صورت ماهانه و سالانه اجاره داده میشوند که طرفداران بسیار زیادی دارند. این خانه ها برای عده ای از افراد مناسب ترند که در ادامه به کاربردهای اجاره خانه و اینکه چه کسانی با چه شرایطی مناسب اجاره خانه مبله در تهران و اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران هستند میپردازیم.
خانه های مبله به چند روش روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه اجاره داده میشوند. هرکدام از این پلن ها مورد استقبال دسته ی خاصی از افراد قرار میگیرد. اگر ساکن شهرهای بزرگ ایران باشید حتما تا کنون نام آپارتمان های مبله به گوشتان خورده است. این خانه ها هیچگاه جایگزین آپارتمان های معمولی نخواهند شد اما در بین عده ای بسیار طرفدار دارند و کار بسیاری از کسانی که به نحوی گذرشان به تهران می افتد را راه می اندازند.
خانه های مبله در همه جای ایران وجود دارند اما تعداد آنها در کلان شهر هایی مثل تهران به مراتب بیشتر است.
در مناطق خاصی از تهران نیز تعداد این خانه ها بیشتر است چرا که متقاضیان خانه های مبله در آن نواحی بیشتر وجود دارند. یکی از این نواحی مناطق شمال تهران است.
اجاره آپارتمان مبله درشمال تهران که از خوش آب و هوا ترین مناطق تهران بوده و تعداد زیادی بوستان و فضای سبز دارد؛ هرکسی را به زندگی در این مناطق ترغیب میکند، به علاوه محله های شمال تهران عموما در کوهپایه ها قرار دارند که این مسئله منظره‌ی خوبی از تهران را در اختیار خانه های این محله ها قرار داده است. تهران به عنوان پایتخت ایران و یکی از کلان شهر های مهم آن از امکانات رفاهی و تفریحی بسیار زیادی برخوردار است به طوری که دلیل مهاجرت بسیاری از افراد از سایر شهرهای کشور به این شهر میشود. این امکانات رفاهی اگرچه سعی شده در تمام مناطق 22 گانه تهران به طور یکسانی توزیع شود اما با اینحال این امکانات در برخی از مناطق تهران بیشتر یافت میشود که در بین مردم این مناطق به “بالاشهر” تهران معروف است. اگرچه نمیشود تهران را با یک خط کش به دو قسمت بالا و پایین از منظر امکانات رفاهی تقسیم کرد اما عموم محله های شمال تهران جزئی از همان محله هایی هستند که از آنها به عنوان بالاشهر تهران یاد میشود، چرا که غرق در امکانات رفاهی و تفریحی متعددند و آرزوی هرکسی در تهران این است که برای مدتی هم که شده در یکی از این محله های شمال تهران ساکن شود و در فکر اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران باشد.
اگر قیمت خرید و اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران را بررسی کرده باشید خواهید دید که قیمت های این مناطق سرسام آورند. منطقه های 1،3 و بخشی از مناطق 5 و 2 جزئی از مناطق شمالی تهران هستند که در ادامه به بررسی محله های این مناطق میپردازیم. اما حالا که قیمت خانه ها در این مناطق بسیار بالاست یکی از بهترین راه های تجربه کردن زندگی در این محله ها اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران است. همانطور که گفته شد سطح امکانات رفاهی در این مناطق به حدی بالاست که این محله ها و مناطق به محله های همیشه بیدار تهران تبدیل شده اند چرا که به صورت شبانه روزی محل تفریح و خوشگذرانی جوانان و خانواده های تهرانی هستند. همین امر باعث شده فکر زندگی در این محله ها برای یکبار هم که شده به ذهن همه ی ساکنین  تهران خطور کند. اما برای اینکه ساکن این محله ها باشید لازم نیست حتما یک خانه در این محله ها داشته باشید بلکه راحت ترین راه اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران است، چرا که هزینه معقولی دارد و هرکسی تقریبا میتواند از پس  یک شب اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران بر بیاید و طعم زندگی در محله های شمال تهران را بچشد.

محله های شمال تهران:

محله های تهران بسیار کوچکند و متعدد. به همین دلیل هیبچوقت نمیشود تمام این محله هارا به طور کامل شناخت. به همین دلیل تنها به نام بردن این محله ها اکتفا میکنیم.
محله های واقع در منطقه 1 تهران که میتوتن  به اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران در آنها پرداخت عبارتند از:  تجریش، دربند، ازگل، اقدسیه، زعفرانیه، اوین، شهرک نفت، چیذر، دارآباد، ولنجک، جوزستان، امام زاده قاسم، شهرک محلاتی، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کاشانک، دزاشیب، محمودیه، سوهانک، آجودانیه، جماران، الهیه، نیاوران، کاشانک، باغ فردوس، کامرانیه اشاره کرد.
همانطور که گفته شد منطقه 2 با وسعتی که دارد تعداد بسیار زیادی از محله های شمال تهران را نیز در خود جای داده است، از جمله محله های شمال تهران که در منطقه 2 قرار دارند می توان به محله سعادت آباد، برق آلستوم، گیشا، مرزداران، تهران ویلا، شهرک مخابرات، فرحزاد، ، همایون شهر، اشاره کرد.
محله های منطقه 3 تهران به لحاظ نوع شهرسازی متراکم و فشرده تر از سایر محله های شمال شهر تهران اند، این محله ها به نسبت سایر محله های تهران اقتصادی ترند، منطقه سه که 12 محله دارد از محله های اختیاریه، پاسداران، دروس، دولت،  دیباجی، جردن، ولیعصر، شید خندان، ظفر، قلهک، میرداماد و پونک اند.
منطقه 5 تهران نیز شامل محله های پونک، شهران، آریاشهر، مهران، فرحزاد، شهرزیبا، جنت‌آباد، باغ فیض، سردار جنگل، کن وسولقان، شهرک آپادانا، شهرک اکباتان واشرفی اصفهانی است که برخی از این محله ها جزئی از مناطق شمالی تهران به شمار میروند.

بهترین محله ها برای اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران

از میان تمام محله های یاد شده 5 محله هستند که از معروفترین و محبوب ترین محله های شمال تهران میباشند و اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران و این محله ها بهترین انتخاب است.

1.    محله تجریش: همانطور که احتمالا میدانید تجریش یکی از محله های قدیمی تهران است و مناسب ترین محله برای اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران بوده و بسیاری از اصیل نشینان تهرانی در این محله ساکن هستند. هرچند که وجود تعداد بسیار زیادی از آسمان خراش ها و مراکز خرید متعدد بافت مدرن و تجاری به این محله بخشیده است اما وجود بازارچه قدیمی در این محله و مقبره امامزاده صالح بافت سنتی و تاریخی این محله را همچنان حفظ کرده اند.
تجریش مرکز شهرستان شمیرانات است که و در قدیم با نام “طجرشت” خوانده میشده. یکی از دلایل محبوبیت این محله آب و هوای معتدل آن است، چرا که تجریش 1600 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و همین امر سبب شده تا هوای خنکی در بیشتر روزهای سال به نسبت سایر محله های تهران داشته باشد.

2.    محله الهیه: این محله را میتوان لوکس ترین محله ی تهران معرفی کرد که اگر به دنبال اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران هستید اهیه یک یا زپیشنهادهای ما به شماست. اگر به دنبال اجاره روزانه خانه لاکچری در تهران هستید بدون شک الهیه بهترین گزینه ایست که میتوانید داشته باشید. این محله به دلیل نوع معماری ساختمان هایش که بسیار مدرن و لاکچری هستند از گران ترین و لوکس ترین محله های تهران است که بیشتر اعیان نشینان تهرانی در این محله زندگی میکنند. از مهم ترین برج های الهیه میتوان به برج چناران و برج های دوقلوی الهیه اشاره کرد.

3.    محله نیاوران: این محله یکی از محله های لوکس و اعیان نشین تهران به شمار میرود و علت نام گذاری این بوده که در گذشته در این محله نی های بسیار زیادی میروییده و مردم برای برداشت نی به این محله میامدند و در واقع آنجا را ” نی آوران” میخواندند که به مرور زمان به نیاوران تغییر یافته است.از دلایل محبوبیت این محله برای علاقمندان به اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران ارتفاع بالای آن است که باعث شده به نسبت سایر محله های تهران از آلودگی هوای کمتری برخوردار باشد.

4.    ولنجک: محله‌ی ولنجک را بام تهران میخوانند چرا که در ارتفاع بسیار زیادی قرار دارد و تمام خانه های واقع در آن از چشم انداز خوبی برخوردارند. این منطقه به دلیل کوهپایه ای بودنش از آب و هوای خوبی نیز برخوردار است و بسیاری از کسانی که قصد اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران را دارند این محله را انتخاب میکنند. نزدیکی به قله توچال که در قسمت غربی ولنجک واقع شده از مزیت های زندگی در این محله است همچنین بام تهران نیز در نزدیکی ولنجک است که چشم انداز زیبایی از تهران بخصوص در هنگام شب را رقم میزند و محل گردهمایی بسیاری از جوانان تهرانی است. بام تهران ولنجک را هیچگاه نمیتوانید خلوت بیابید چرا که بسیاری از مردم برای پیاده روی های شبانه خود به این مکان روی میاورند.

5.    اوین: یکی دیگر از محله های بسیار خوب برای اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران است. این محله که از محله های قدیمی شمال تهران است در قدیم درواقع یک باغ بسیار سرسبز در کنار رودخانه بوده که بعد ها طی سالیان متمادی این باغ ها جای خود را به آسمان خراش های متعدد داده اند. اما همچنان تعدادی از این باغ ها وجود دارند که آب و هوای مطبوعی به این محله بخشیده اند. یکی از خیابان های این محله به نام خیابان بلال حبشی همچنان بافت قدیمی خود را حفظ کرده است و خانه هایی با بافت سنتی و کهن تهران دارد که بر زیبایی این محله افزوده.
از مهم ترین  مزیت های زندگی در اوین نزدیکی به درکه است که محبوب ترین تفرجگاه تهران است.همانطور که گفته شد محله های شمال تهران سرشار از امکانات رفاهی و تفریحی هستند که در ادامه به این امکانات که با اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران در دسترس شما قرار میگیرند اشاره خواهیم کرد تا ببینیم از مزایای اجاره روزانه خانه لاکچری در این محله های یاد شده چیست؟

از مهم ترین مراکز تفریحی و رفاهی در منطقه یک تهران که اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران در اختیار شما قرار میگیرد میتوان به دربند، بام تهران، درکه، پیست اسکی توچال، بازار تجریش، امام زاده صالح، فرهنگسرای نیاوران، پارک قیطریه، کاخ نیاوران، کاخ سعد آباد، نگارخانه جماران، فرهنگسرای ملل، پارک ملت، امام زاده قاسم، پارک جمشیدیه و موزه حیات وحش ایران اشاره کرد. علاوه بر این تعداد بسیار زیادی از مراکز خرید لاکچری و خوب تهران در این منطقه واقع شده اند که جهت رفع نیاز ساکنین این مناطق و کل تهرانی ها امکانات کاملی ارائه میدهند. از جمله این مراکز خرید میتوان به مرکز خرید ارگ، مدرن الهیه، مرکز خرید پالادیوم، مرکز خرید توچال، سام سنتر و مرکز خرید ولنجک اشاره کرد.
از جمله جاذبه های گردشگری در منطقه 2 تهران می توان به پارک ها و بوستان های متعدد اشاره کرد. از جمله این پارک ها می توان به پارک شهر آرا، پارک نهج البلاغه، پارک ژوراسیک، پارک پردیسان، پارک پروازو پارک گفتگو اشاره کرد که با اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران از مزیت نزدیکی به این پارک ها برخوردار میشوید. از مهم ترین جاذبه های گردشگری این منطقه که به نوعی به نماد تهران تبدیل شده برج میلاد است.
منطقه 3 در شمال تهران یکی از مناطقی است که پر از مراکز خرید متعدد است از همین رو معرفی پاساژ های این منطقه برای معرفی کل این مناطق کافی است. مراکز خرید واقع در این منطقه  تهران عبارتند از: بازار ونک، مرکز خرید پاسداران، مرکز خرید پاسارگاد، مرکز خرید میرداماد، مرکز خرید سئول، مرکز خرید آسمان ، مرکز خرید اسکان، مجتمع تجاری نگین ظفر، مرکز خرید آرین، پاساژ آسیا، مجتمع تجاری رز میرداماد، بازار صفویه.
منطقه پنج نیز به نوعی یکی از مراکز تفریحی ایران به شمار میرود چرا که مراکز مهم تفریحی تهران همچون پارک ارم، ، باغ وحش ارم، دره کن، خانه فرهنگ محصول، خانه فرهنگ آیه، پارک جنگلی کوهسار ، بوستان جوانمردان و سرزمین عجایب در این منطقه وجود دارد. مرکز خرید تیراژه نیز در منطقه 5 واقع شده که یکی از بهترین مراکز خرید ایران است.
حالا که با مزایای زندگی در شمال و اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران و اجاره روزانه خانه لاکچری در تهران آشنا شدیم بهتر است یه سراغ اینکه اساسا خانه های مبله چه خانه هایی هستند و چه شرایطی دارند برویم.

آپارتمان مبله لوکس در تهران  چیست؟

آپارتمانهای مبله خانه هایی هستند که با امکانات کامل یک زندگی اجاره داده میشوند. این امکانات در هر خانه ای که اجاره داده میشود متفاوت است اما بیشتر خانه های مبله در شمال تهران فول امکانات هستند و وسایلی نظیر یخچال ساید بای ساید، اجاق گاز، مایکروفر، ست کامل ظروف پخت و پز و پذیرایی، قهوه ساز، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، تلوزیون LED، ست کامل مبلمان و میز نهار خوری، استخر، سونا، جکوزی، تردمیل و بسیاری از امکانات دیگری که در خانه ی بیشتر ساکنین آن مناطق پیدا میشود را دارند. از همین رو به این خانه ها، خانه های مبله لاکچری گفته میشود. تعداد اتاق خواب های یک خانه مبله با توجه به متراژ خانه متغیر است اما به طور معمول هر خانه 1 الی 3 اتاق خواب دارد که از سرویس کامل خواب و امکانات بیشتری نظیر پتو و بالش اضافه بر خوردارند.
با اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران هیچگونه کمبود امکانات رفاهی در خانه ای که اجاره میکنید نخواهید داشت.

این آپارتمانها تنها در مناطق شمالی تهران واقع نشده اند اما تعداد بسیار زیادی از آنها در این مناطق قرار دارند که شما با اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران میتوانید برای مدتی طعم زندگی در این خانه های لاکچری را بچشید و از امکانات رفاهی و تفریحی واقع در این مناطق نهایت استفاده را ببرید.

شرایط اجاره آپارتمان کوتاه مدت در شمال تهران

مانند اجاره هر ملک دیگری اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران و در هر جای دیگری نیز با قوانین خاص خودشان همراه است. در بازار داغ اجاره خانه های مبله شرکت های زیادی فعالیت میکنند که در این میان تهران مبله از معتبرترین شرکت های اجاره خانه مبله در تهران  و اجاره آپارتمان مبله در شمال تهران است. قوانین این شرکت خاص خودش است که در ادامه به این قوانین اشاره میکنیم.
پس از مراجعه به سایت تهران مبله و پیدا کرد خانه لاکچری مورد نظرتان در شمال تهران و یا در هر منطقه ی دیگری  باید مراحل زیر را انجام دهید:
•    پس از مراجعه به سایت و انتخاب واحد مبله مورد نظرتان با پشتیبانی تیم تهران مبله تماس بگیرید.
•    در انتخاب خانه مبله به امکانات درج شده در سایت برای هر واحد مبله توجه کنید تا تمام نیاز های شمارا پوشش دهد.
•    اگر قصد بازدید از یکی از جاذبه های گردشگری ایران در شهر تهران را دارید این موضوع را به پشتیبانی بگویید تا بتوانند نزدیک ترین خانه مبله نزدیک به آنجارا به شما پیشنهاد دهند.
•    پس از انتخاب، تاریخ ورود و خروجتان را به پشتیبانی بگویید.
•    پس از قطعی شدن انتخابتان، اطلاعات پرداخت برای شما ارسال میشود و پس از پرداخت بیعانه از سوی شما رزرو شما قطعی میگردد.
•    مابقی مبلغ را میتوانید در تاریخ ورودتان پرداخت کنید.
•    فراموش نکنید که هنگام ورود باید کارت شناسایی معتبر داشته باشید.
•    برای لغو رزرو نیز باید حداقل 48 ساعت قبل از تاریخ رزروتان به پشتیبانی اطلاع دهید تا مشمول خسارت نشوید.
•    اگر 24 ساعت قبل از تاریخ ورودتان رزروتان را لغو کنید باید نیمی از مبلغ اجاره را پرداخت کنید.
•    برای تمدید رزرو نیز باید حداقل 24 ساعت قبل به پشتیبانی اطلاع دهید.

قوانین کلی اجاره خانه مبله:

1.    در اجاره ی آپارتمان مبله مدت اجاره باید مشخص شود در غیر این صورت اجاره باطل می شود.
2.    در قرارداد اجاره آپارتمان مبله باید مورد اجاره که آپارتمان و کلیه امکانات است، کاملا در اختیار مستاجر قرار بگیرد.
3.    ارائه مدارک شناسایی معتبر در لحظه ورود از سمت مستاجر الزامی است.
4.    نظافت واحد مبله ای که در اختیار مستاجر قرار میگیرد باید توسط او رعایت شود و در صورت آسیب رساندن به وسایل موظف است خسارت آن را پرداخت کند.
5.    شستشو و ضد عفونی کامل واحد های مبله ای که اجاره داده میشوند به عهده ی مالک است.
6.    ورود حیوانات به اغلب آپارتمان های مبله غیرمجاز است مگر چند واحد مبله ای که از قبل مشخص شده اند و در این زمینه محدودیتی ندارند.
7.    مسافران تنها با اطلاع قبلی و کسب اجازه از مدیر ساختمان مجاز به برگزاری مهمانی در واحد های مبله هستند که این مهمانی ها باید بی سر و صدا باشند تا مزاحم دیگر ساکنین آپارتمان  نشوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.