021-91004064
بازدید از روستای ییلاقی فیلبند و جاذبه های دیدنی آن

بازدید از روستای ییلاقی فیلبند و جاذبه های دیدنی آن

فیلبند یکی از جاذبه های گردشگری ییلاقی ایران می باشد که نمونه آن در ایران وجود ندارد. این منطقه ییلاقی به جنگل ابر معروف است و بی دلیل هم نیست. این جاذبه گردشگری در اکثر روزهای سال توسط اقیانوسی از ابر احاطه شده است. همچنین این منطقه یکی از بهترین مقاصد برای سفرهای تابستانه می باشد و افراد بسیاری هر ساله در گرم ترین روزهای سال، به این منطقه سفر کرده و یکی از بهترین سفرهای خود را در این منطقه تجربه می کنند. در این مطلب به معرفی منطقه ییلاقی فیلبند و همچنین ویژگی های این جاذبه گردشگری پرداخته ایم. اگر تا به حال به بازدید از این جاذبه گردشگری نرفته اید و با آن آشنایی ندارید مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

مختصری درباره فیلبند

این روستایی ییلاقی یکی از جاذبه های دیدنی استان مازندران می باشد. نکته جالب در خصوص این روستا این است که در ارتفاعات کوه های این استان قرار دارد. ارتفاع روستای فیلبند تا سطح دریا در حدود 2300 متر است و ملقب به " بام شرقی مازندران" می باشد. علت نام گذاری این روستا این است که یکی از نقاطی است که بسیار مناسب برای رفع خستگی و استراحت است. به همین سبب، ساکنین این منطقه به آن فلبن یا فلبند می گویند که به معنای خستگی در کردن می باشد. روستای ییلاقی فیلبند با آب و هوای بسیار خوبی که دارد بهترین مکان برای فرار از شهر و شلوغی های آن است و به همین سبب، فصل گرما که می رسد، سیل عظیمی از جمعیت به سمت این روستا می روند. 

یکی از بهترین ویژگی های این منطقه، چشم انداز طلوع و غروب خورشید در افق آن است. اگر به بازدید از روستای ییلاقی فیلبند رفتید، توصیه می کنم حتما دقایقی را برای تماشای طلوع یا غروب آفتاب در این منطقه سپری کنید.

چه زمانی به این روستا سفر کنیم؟

اگر قصد سفر به این روستا را دارید باید قبل از سفر، آب و هوای این منطقه را چک کرده تا خدایی ناکرده در طول سفرتان به مشکل مواجه نشوید. هنگامی که هوا شروع به سرد شدن می کند، تقریبا سکونت در این منطقه غیر ممکن می شود. حتی در فصل زمستان، تمامی اهالی روستای فیلبند خانه های خود را ترک کرده و سپس در فصول گرم سال دوباره به آن باز می گردند. 

اما بهترین زمان سفر به این روستای ییلاقی، فصل تابستان می باشد. هرچند لازم به ذکر است که در این فصل، تعداد بازدید کنندگانی که به این منطقه سفر می کنند بسیار زیادی می باشد، اما به طور کلی منطقه ییلاقی فیلبند در فصل تابستان دارای بهترین شرایط آب و هوایی می باشد. اما فصل بهار نیز زمان بدی برای سفر به این منطقه نیست و با سفر به آن می توانید یکی از بهترین سفر های خود را تجربه کنید.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی به این روستای ییلاقی

روستای ییلاقی فیلبند در استان مازندران و در شهرستان بابل قرار دارد. موقعیت مکانی این روستا در قسمت جنوبی شهر آمل قرار دارد و فاصله آن با این شهر در حدود 57 کیلومتر می باشد. همچنین در شرق این روستا رودخانه هراز قرار دارد که یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه نیز می باشد. این روستا فاصله بسیار کمی با شهر تهران دارد و به همین سبب، بیشتر مسافران آن، ساکنین تهران می باشد. در حقیقت از شهر تهران تا این روستا در حدود 170 کیلومتر فاصله است. برای دسترسی به این روستا از شهر تهران باید خود را به شرق تهران رسانده و از طریق جاده هراز به سمت بابل حرکت کنید. در جاده هراز به وسیله تابلو های راهنما می توانید خود را به راحتی به این جاذبه های گردشگری برسانید و از طبیعت زیبای آن و اقیانوس ابر این روستا لذت ببرید.

اگر تا به حال به روستای ییلاقی فیلبند رفته اید و از زیبایی های این روستا دیدن کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
 

  • 24 آذر ، 1399
  • 832

دیدگاه - 4

منا

فیلبند همیشه دیدنی و نیاز نیست فصل خاصی برید اونجا
2 سال پیش

کیانا راد

حاضرم همه چیزمو بدم ولی یه بار دیگه برم فیلبند. حرف نداره
2 سال پیش

فاطمه رئیسی

اگه دوست دارید اوقات خوبی رو توی فیلبند بگذرونید به نظرم آخر هفته هارو واسه سفر بهش انتخاب نکنید.
2 سال پیش

علی جهانبخش

یکی دو سال پیش که هنوز کسی فیلبند رو نمیشناخت، خیلی منظره قشنگی داشت. ولی الان خیلی عوض شده اصلا مثل اولش نیست.
2 سال پیش

نظر دهید