021-91004064
آشنایی با جاهای دیدنی تالش و ماسال

آشنایی با جاهای دیدنی تالش و ماسال

تالش و ماسال، دو جای دیدنی و گردشگری در شمال کشور ایران می باشد. جاهای دیدنی تالش و ماسال، جزو بکر ترین و دیدنی ترین مناطق گردشگری ایران به شمار می روند. چرا که در این مکان ها، به قدری مناظر و طبیعت بسیار زیبا و دیدنی وجود دارد که هر فردی که اقدام به بازدید از آن ها می کند، بدون شک، بهترین و عالی ترین سفر خود را تجربه خواهد کرد. همانطور که می دانید، کشور ایران، مهد جاذبه های گردشگری و دیدنی می باشد. جاذبه هایی که با سفر به آن ها می توانید تغیر بسیار زیادی در روحیاتتان حاصل کنید و همچنین از بکر ترین و دیدنی ترین مناظر در ایران بازدید کنید. 

مناطق شمالی ایران، جزو سرسبز ترین و زیبا ترین مناطق کشور می باشند که با دارا بودن انواع مختلفی از جاهای دیدنی و پدیده های طبیعی، می توانند یکی از عالی ترین و مناسب ترین مناطق برای گردش و تفریح باشند. امروزه شهر ها و بخش های بسیار زیادی از شمال کشور، و همچنین سایر بخش ها و استان ها، مورد بازدید همگان قرار می گیرند. اما برخی از آن ها با به نمایش گذاشتن خاص ترین و بی نظیر ترین مناظر، از سالیان پیش جزو محبوب ترین و پر بازدید ترین مناظر و مناطق گردشگری در ایران به شمار می رفتند. در واقع باید اشاره کنیم که برخی از جاهای دیدنی ایران، بسیار محبوب تر و پر بازدید تر از سایر جاها می باشند. که جاهای دیدنی تالش و ماسال یکی از این مکان ها هستند. 

همه ساله افراد بسیار زیادی به بازدید از طبیعت زیبا و باور نکردنا تالش و ماسال می روند و به همین سبب، باید اشاره کنیم که این جاذبه گردشگری، جزو پر بازدید ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری ایران به شمار می رود. در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره جاهای دیدنی تالش و ماسال بیان کرده ایم، و شما را با دیدنی ترین و بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری این مناطق آشنا کرده ایم. پس اگر تا به امروز به بازدید از این جاذبه های گردشگری نرفته اید و از نزدیک، شاهد زیبایی های بی اندازه این منطقه نبوده اید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. یقینا پس از آشنایی با این جاهای دیدنی، در کوتاه ترین زمان برای بازدید از آن ها برنامه ریزی خواهید کرد و به بازدید از جاهای دیدنی تالش و ماسال خواهید رفت.

مختصری درباره تالش و ماسال

تالش و ماسال ،دو شهرستان محبوب و دیدنی در استان گیلان هستند. این دو شهر، با داشتن وسعت بسیار زیاد، پدیده ها و جاهای گردشگری بسیار زیادی را درون خود جای داده اند. پدیده هایی که شاید همانند آن ها در هیچ کجای دنیا وجود نداشته باشد. یکی از مهم ترین مسائلی که سبب شده تا تالش و ماسال تبدیل به زیبا ترین و خاص ترین جاذبه گردشگری ایران شوند، وجود کوهستان های متعدد و همچنین سر پوشیده از پوشش گیاهی است. در واقع باید اشاره کنیم که هر زمان که به بازدید از تالش و ماسال بروید، حتما، با وسعت بسیار زیادی از پدیده های طبیعی رو به رو خواهید شد. 

در این دو شهر، تا چشم کار می کند جنگل های سرسبز وجود دارد. همچنین وجود آبشار ها، رودخانه ها، چشمه ها، و همچنین گونه های مختلفی از حیوانات، سبب شده است تا زیبایی های این جاذبه گردشگری دو چندان شود. همچنین باید اشاره کنیم که امروزه، امکانات رفاهی و تفریحی بسیار زیادی در مناطق شمالی کشور تعبیه شده است که با بهره مندی از آن ها می توانید یکی از بهترین و عالی ترین سفر های خود را در این مناطق تجربه کنید. 

لیست جاذبه های گردشگری تالش و ماسال

جاهای دیدنی تالش و ماسال به قدری متنوع و متعدد می باشند که برای بازدید از آن ها نیاز به بیش از 1 هفته دارید. در این مناطق گردشگری، جاهای دیدنی به قدری زیبا و دیدنی هستند که شاید حتی برای بازگشت به خانه خود کمی مقاومت نیز داشته باشید. سرتاسر تالش و ماسال، طبیعت زیبا و پدیده های طبیعی متعددی وجود دارد که در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره این پدیده ها بیان کرده ایم و شما را با جاهای دیدنی تالش و ماسال آشنا کرده ایم.

جاهای دیدنی تالش

1.    ییلاق سوباتان

یکی از مهم ترین و زیباترین جاهای دیدنی تالش، ییلاق سوباتان می باشد. ییلاقی که دارای وسعت بسیار زیادی می باشد و علاوه بر این، بی نظیر ترین و رویایی ترین مناطر و دیده های طبیعی در آن به نمایش گذاشته شده است. ییلاق سوباتان، مکانی است که می توانید تا روز ها در آن پیاده روی کنید و با به همراه داشتن لوازم و تجهیزات طبیعت گردی، سفری راحت و بدون دغدغه را در این مناطق تجربه کنید. یکی از مهم ترین عواملی که در خصوص ییلاق سوباتان وجود دارد، این است که به هر سمت از این جاذبه دیدنی که بروید، با شکل دیگری از طبیعت رو به رو خواهید شد. 

در واقع یکی از زیباترین جاهای دیدنی تالش، ییلاق سوباتان به شمار می رود چرا که می توان با تنوع بسیار زیادی از پدیده های طبیعی در آن رو به رو شد. از جمله دیدنی ه ایی که در ییلاق سوباتان وجود دارد می توان به دشت های مملو از گل، آبشار ها، چشمه ها، جنگل های انبوه، تپه ها، و ... اشاره کرد. اگر به بازدید از ییلاق سوباتان رفتید، بازدید از آبشار ویسادار را از دست ندهید و ساعاتی را در کنار منظره بی نظیر و بسیار زیبای این آبشار بگذرانید.

2.    پارک جنگلی سیاه داران، یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی تالش

پارک جنگلی سیاه داران، یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی تالش به شمار می رود. این پارک جنگلی با دارا بودن مناظر و چشم انداز های بسیار زیبا، امروزه تبدیل به یکی از اصلی ترین و محبوب ترین  جاذبه های گردشگری تالش شده است. در پارک جنگلی سیاه داران، محیط اطراف، بسیار سرسبز و دیدنی می باشد. درختان سر به فلک کشیده بلوط سیاه، با فاصله هایی بسیار نزدیک به یکدیگر از هم روییده اند و چشم اندازی بس زیبا و دیدنی را ایجاد کرده اند. یکی از جالب ترین نکات در خصوص پارک جنگلی سیاه داران، نام آن است. 

در زمان های بسیار قدیم به دلیل تاریک بودن بیش از حد این جنگل و عدم امکان ورود به آن در شب ها، نام سیاه داران را برای آن انتخاب کرده اند. لازم به ذکر است که در این جنگل زیبا و دیدنی، انواع و اقسام امکانات رفاهی و تفریحی تعبیه شده است. در واقع محبوبیت پارک جنگلی سیاه داران به حدی است که از زمان های بسیار قدیم، افراد بسیار زیادی اقدام به بازدید از آن می کردند. به همین سبب ،در طول زمان، امکانات بسیار زیادی به این پارک جنگلی اضافه شد. از جمله امکاناتی که در این جاذبه گردشگری وجود دارد می توان به آلاچیق، رستوران، جاهای تفریحی مانند سورتمه، و .... اشاره کرد. با سفر به این پارک جنگلی می توانید اوقات بسیار خوشی را سپری کرده و یکی از بهترین اوقات خود را در آن تجربه کنید.

3.    منطقه ییلاقی شکردشت

یکی دیگر از جاهای دیدنی تالش و ماسال، ییلاق شکردشت می باشد. ییلاقی که در ارتفاعات تالش قرار گرفته است و بسیار سرسبز و زیبا است. نکته بسیار جالبی که در خصوص جاهای دیدنی تالش و ماسال وجود دارد این است که در این شهرستان ها، با وجود فاصله بسیار کمی که جاهای دیدنی این شهرستان ها با یکدیگر دارند، اما دارای پوشش گیاهی متنوعی می باشند. در واقع هر کدام از جاهای دیدنی تالش و ماسال، دارای پوشش گیاهی متفاوت و مخصوص به خود می باشند. منطقه ییلاقی شکردشت نیز از این قائده مستثنی نیست و دارای پوشش گیاهی ای از جنگل های راش و افرا می باشد. 

در این منطقه، تا چشم کار می کند سرسبزی و زیبایی وجود دارد. جاهای دیدنی ای که شاید در طول عمرتان در هیچ کجای دیگر نتوانید ببینید. همچنین باید اشاره کنیم که منطقه ییلاقی شکردشت، با داشتن زیبا ترین و خاص ترین چشم انداز ها، یکی از محبوب ترین و پر بازدید ترین جاهای دیدنی تالش و ماسال به شمار می رود. اگر قصد سفر دارید و هنوز مقصدتان مشخص نیست، توصیه می کنیم بازدید از منطقه ییلاقی شکردشت را از دست ندهید و این جاذبه گردشگری زیبا را از نزدیک ببینید.

4.    قلعه سلسال

یکی از جاهای دیدنی تالش و ماسال که ارزش دیدن را دارد، قلعه سلسال می باشد. قلعه ای که قدرت آن به پیش از اسلام بر می گردد و امروزه، خرابه ای از آن باقی مانده است. قلعه سلسال در زمان ساسانیان ساخته شده است. این قلعه، بر روی تخته سنگی بسیار بزرگ، که دارای ابعاد 40*50 متر می باشد ساخته شده است. همچنین باید اشاره کنیم که این قلعه، همه ساله افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. 

یکی از جالب ترین و جذاب ترین نکاتی که در خصوص قلعه سلسال وجود دارد این است که تا دوران صفویان مورد استفاده قرار می گرفته است و طبق گفته باستان شناسان، آخرین باری که این قلعه مورد مرمت قرار گرفت در دوران صفویه بود. قلعه سلسال جزو زیباترین و خاص ترین جاهای دیدنی تالش و ماسال به شمار می رود و توصیه می کنیم بازدید از این جاذبه تاریخی بی نظیر را از دست ندهید.

5.    منطقه حفاظت شده لیسار

جاهای دیدنی تالش و ماسال بسیار متنوع و زیاد هستند. یکی دیگر از جاهای دیدنی تالش و ماسال که نباید بازدید از آن را از دست بدهید، منطقه حفاظت شده لیسار است. همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، در تمامی جاهای دیدنی تالش و ماسال، انواع بسیار زیادی از پوشش گیاهی یافت می شود. و نمونه بارز این مساله، منطقه حفاظت شده لیسار می باشد. چرا که این منطقه حفاظت شده، دارای وسعت بسیار زیادی از جنگل های هیرکانی که متعلق به میلیون ها سال پیش هستند، و همچنین تعداد بسیار زیادی از انواع مختلف گیاهان می باشد و این مساله سبب شده تا جذابیت های آن دو چندان شود. 

همچنین باید اشاره کنیم که منطقه حفاظت شده لیسار، یکی از مناطقی است که با سفر به آن، علاوه بر دسترسی به چشم اندازی بی نظیر و بسیار زیبا از کوه های سرسبز و سرپوشیده از پوشش گیاهی، به چشم انداز بی نظیری از سواحل دریای خزر نیز دسترسی پیدا خواهید کرد. به همین منظور باید اشاره کنیم که می توانید به راحتی و آسانی، اقدام به سفر به منطقه حفاظت شده لیسار کنید و با لذت بردن از طبیعت بسیار زیبا و دیدنی آن، بهترین سفر خود در بازدید از جاهای دیدنی تالش و ماسال را تجربه کنید.

6.    منطقه ییلاقی ماسال

ییلاق ماسال، مکانی است که همه ساله، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. در واقع یکی از پر بازدید ترین و شلوغ ترین جاهای دیدنی تالش و ماسال که طرفداران بیار زیادی دارد، منطقه ییلاقی ماسال می باشد. این منطقه ییلاقی، در ارتفاعات رشته کوه البرز قرار گرفته و با به نمایش گذاشتن بی نظیر ترین و خاص ترین جاهای گردشگری و طبیعت زیبا، با اختلاف از تمامی ییلاقات ایران زیبا تر است.

ییلاق ماسال

یکی از مهم ترین و بهترین دیدنی هایی که در ییلاق ماسال وجود دارد، پدیده اقیانوس ابر ها می باشد. به همین دلیل اگر خوش شانس باشید، می توانید با بازدید از منطقه ییلاقی ماسال، سفری بی نظیر و به یاد ماندنی از بازدید از جاهای دیدنی تالش و ماسال را تجربه کنید. آب و هوا در منطقه ییلاقی ماسال، بسیار عالی و مطلوب است. به طوری که اگر در فصل تابستان، و در گرم ترین روز های سال به بازدید از ییلاقات ماسال بروید، قطعا از سفر خود لذت خواهید برد و چه بسا در برخی ساعات، سردتان هم می شود.

به طور کلی باید اشاره کنیم که منطقه ییلاقی ماسال، جزو جاذبه هایی است که هر فردی باید حداقل یک بار به آن سفر کند و از بی نظیر ترین و خاص ترین جاهای گردشگری آن بازدید کند. نا گفته نماند که ییلاق ماسال، در ارتفاع 2000 متری ار سطح دریا واقع شده است و به همین ترتیب دارای آب و هوای بسیار خنک و خوبی می باشد.

7.    روستای اولسبلنگاه

از دیگر جاهای دیدنی تالش و ماسال که نباید بازدید از آن ها را از دست بدهید، ییلاق اولسبلنگاه می باشد. در واقع، نقطه اشتراکی که بین عموم جاهای دیدن تالش و ماسال وجود دارند، امکان به نمایش گذاشتن پدیده اقیانوس ابر ها می باشد. که روستای اولسبلنگاه نیز از این قائده مستثنی نیست و با بازدید از آن می توانید بی نظیر ترین و زیباترین پدیده ای که در سطح زمین وجود دارد را ببینید. روستای اولسبلنگاه نیز در ارتفاعات رشته کوه البرز واقع شده و دارای مناظری بسیار سرسبز و دیدنی می باشد. 

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه کنید این است که منطقه ییلاقی اولسبلنگاه، جایی است که می توانید بی نظیر ترین و عالی ترین مناظر و چشم انداز ها را شاهد باشید و از نزدیک، به تماشای زیباترین محیط ها بپردازید. در منطقه ییلاقی اولسبلنگاه، پدیده های طبیعی بسیار زیادی وجود دارد که توصیه می کنیم بازدید از آن ها را از دست ندهید.

سفر به جاهای دیدنی تالش و ماسال را از دست ندهید!

سفر به شمال کشور و بازدید از جاهای دیدنی تالش و ماسال یکی از بهترین سفر هایی است که هر فردی می تواند در طول عمر خود تجربه کند. اگر تا به حال به بازدید از جاهای دیدنی تالش و ماسال نرفته اید، توصیه می کنیم در اولین فرصت برای انجام این کار اقدام کنید و به یاد ماندنی ترین و عالی ترین سفر خود را تجربه کنید.

  • 27 اردیبهشت ، 1400
  • 348

دیدگاه - 1

ثنم

به نظر من تالش و ماسال قشنگ ترین بخش های شمالن
11 ماه پیش

نظر دهید